1 (edytowany przez krecik 2008-10-04 12:36:50)

Odp: Stare na nowym.

http://img184.imageshack.us/img184/1263/573db3.gif

2

Ok.
1. Powtórzę się po raz setny - brak linków na stronie głównej do ostatnio komentowanych tematów.
2. Mimo, że przeczytałam posty, które są zaznaczone jako nieczytane - nadal widnieją jako nieprzeczytane, choć wchodziłam na nie ze 100 razy.
3. Na starym forum było takie udogodnienie, że w danych tematach było napisane "nieczytany post" przy każdym użytkowniku, który napisał jakiś nowy komentarz. Tu tego nie ma. Poza tym jak wchodziło się na dany temat z nieczytanymi postami to automatycznie strona tak się ustawiała, że pokazywała posty nieczytane, a tu takiej wygodny nie ma, i samemu trza szukać gdzie się zaczyna część nieczytana; a jeżeli dany temat ma więcej stron niż jedna, to po kliknięciu na jego link nie otwiera się strona z nieprzeczytanymi postami tylko pierwsza i trzeba łazić, kombinować i tracić czas na samo wejście w temat.
4. Nie ma opcji pokaż mnie/ukryj, co mi się nie podoba.

Dobra, to byłoby na razie tyle marudzenia. Ale miały być uwagi, to daję - choć szczerze mówiąc i tak mało kto mnie tu słucha.

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

3

dreams napisał/a:

1. Powtórzę się po raz setny - brak linków na stronie głównej do ostatnio komentowanych tematów.

Już są.

dreams napisał/a:

2. Mimo, że przeczytałam posty, które są zaznaczone jako nieczytane - nadal widnieją jako nieprzeczytane, choć wchodziłam na nie ze 100 razy.

PunBB ma trochę dziwny mechanizm oznaczania postów jako nieczytane. W rzeczywistości jako nieczytane pojawiają się wszystkie posty, które się pojawiły od poprzedniej wizyty. Po wylogowaniu się i ponownym zalogowaniu wszystkie nieczytane znikają. Czyli posty nieczytane, to posty od ostatniej wizyty, a nie nieprzeczytane.

Znalazłem modyfikację, która być może to zmieni - biorę się za jej instalowanie.

dreams napisał/a:

3. Na starym forum było takie udogodnienie, że w danych tematach było napisane "nieczytany post" przy każdym użytkowniku, który napisał jakiś nowy komentarz. Tu tego nie ma.

Problem bezpośrednio związany z poprzednią uwagą. Być może uda się rozwiązać oba za jednym razem.

dreams napisał/a:

Poza tym jak wchodziło się na dany temat z nieczytanymi postami to automatycznie strona tak się ustawiała, że pokazywała posty nieczytane, a tu takiej wygodny nie ma, i samemu trza szukać gdzie się zaczyna część nieczytana; a jeżeli dany temat ma więcej stron niż jedna, to po kliknięciu na jego link nie otwiera się strona z nieprzeczytanymi postami tylko pierwsza i trzeba łazić, kombinować i tracić czas na samo wejście w temat.

A nieprawda. Na liście wątków obok tematu jest link [Nowe posty], który przenosi we właściwe miejsce.

dreams napisał/a:

4. Nie ma opcji pokaż mnie/ukryj, co mi się nie podoba.

Nie ma i nie będzie. Budujemy społeczność, w której nie trzeba się chować po krzakach. Tym bardziej moderator nie powinien ukrywać swojej obecności na forum.

W sprawach forum proszę o kontakt e-mail.

4 (edytowany przez justine 2008-07-20 11:05:38)

A ja mam pytanko, (bo tak jakoś jeszcze nie zapozanałam się z tym nowym wygladem tongue ) jak włączyc automatyczne logowanie, czy wogóle jest coś takiego tutaj.:rolleyes:

Każda chwila to szansa, aby wszystko zmienić.

5

Już zrobione.

A ja mam pytanko, (bo tak jakoś jeszcze nie zapozanałam się z tym nowym wygladem tongue ) jak włączyc automatyczne logowanie, czy wogóle jest coś takiego tutaj.

Po zalogowaniu -> Mój profil -> zakładka: Prywatność

Opcja pozwala na automatyczne logowanie i zaoszczędzenie czasu.
[ ] Zapamiętaj login i hasło pomiędzy wizytami.

W sprawach forum proszę o kontakt e-mail.

6

Obecne rangi -

Nowy - 0
Początkujący - 10
Młodzik - 20
Udzielający się - 40
Rozmowny - 80
Zaawansowany - 150
Rozgadany - 300
Bywalec - 600
Specjalista - 1000
Zawodowiec - 3000
Weteran - 6000

są jakieś propozycje ?;)

Pogodnego dzionka big_smile

7

z szacunkiem ale po tylu latach odkryć punBB to ja gratuluje (kiedy ja o tym mówiłem), dużo pracy ? eee z czym ? mało to jest translatorów ?

eeee, nie żebym marudził ale mi się to nic a nic nie podoba, nie wspomną już o typ topie który wywołuje tylko napady śmiechu.

co do "punktacji" to na stracie bym proponował większe odstępy.

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

8

Raz użyty avatar i nie można go zmienić , trzeba kombinować z formatami: jpg > pnghttp://img236.imageshack.us/img236/1273/codelyokoulrichvav7.gif

-- // --

9

Czy mi się wydaje że zniknęła opcja ignorowania wątku? No i monotematycznie przypominam, że wciąż nie można ignorować konkretnego użytkownika.

10

Nazwa mnie się nie podoba,,,, jakoś kartuzy.info bardziej mi podchodziło niz kafo..:)
Wyglad no trzeba się przezwyczaic... ale jest si..
Szkoda ze nie psze w postach który jest nie czytany...kiedys fajnie na czarno pisało...

[img]http://img385.imageshack.us/img385/5125/46277860iv8ez2.gif[/img]

11

Qrcze jakoś nie mogę się przyzwyczaić hmm

12

a powiadomień na maila dalej nie ma...

13

ciężka sprawa

na razie wszystko mi się rozmywa i mieni w oczach

ale może to nie z powodu nowego wyglądu:)

14

AniaF napisał/a:

ciężka sprawa

na razie wszystko mi się rozmywa i mieni w oczach

ale może to nie z powodu nowego wyglądu:)

nie pij tyle tongue

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

15

Lentil napisał/a:

Szkoda ze nie psze w postach który jest nie czytany...kiedys fajnie na czarno pisało...

noooommm to fakt też mi to się nie widzi:|

nooo i jeszcze jak wcisnę nowe posty to na monitorku wskoczy od momentu ostatnich postów ale nie od ostatnich nieprzeczytanych:rolleyes:
nie wiem czy ktoś wie o co mi chodzi:P

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę....

16

aha i tego cytowania fragmentu postu a nie całego mi tutaj brakuje;)

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę....

17

aha i tego cytowania fragmentu postu a nie całego mi tutaj brakuje;)

jo mi też hmm

18

Do ogólnego wyglądu pewnie sie przyzwyczaję. Nazwa forum (jak już ktoś wspomniał) powinna byc bardziej kartuska bo kaszubskie forum  może być też w Wejherowie, Kościerzynie czy Pucku;).  Powinno być raczej "kartuskie forum".  Opcja ukryty też wydaje mi się niepotrzebna. Mi się ta opcja kojarzyła zawsze z kimś kto coś nabroił i boi sie ujawnić tongue.

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

19

violka1 napisał/a:

kaszubskie forum  może być też w Wejherowie, Kościerzynie czy Pucku;)

No właśnie to jest kaszubskie forum, takie ma przeznaczenie - żeby udzielali się tu ludzie z całych Kaszub, a nie tylko z Kartuz i okolic.

PS. Dlaczego nie ma cytowania selektywnego?
PS2. Dlaczego nie mogę umieścić obrazka w podpisie?
PS3. Sądzę, że lepiej byłoby gdyby moderatorzy mieli inne kolory loginów od zwykłych użytkowników.

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

20

violka1 napisał/a:

Opcja ukryty też wydaje mi się niepotrzebna.

No nie wiem, skoro ta opcja była na starym forum to uznaję, że jednak nie znalazła się ona tam przypadkiem. Ja z tej opcji korzystałam, zresztą jak wielu innych użytkowników. Dlatego teraz mi jej brakuje. Wydaje mi się, że to moja sprawa czy chcę być widoczna czy też nie, prawda? Ja się przyzwyczaiłam do tego, że nikt mnie nie widzi i wolałabym, żeby tak pozostało.

21

dreams napisał/a:
violka1 napisał/a:

kaszubskie forum  może być też w Wejherowie, Kościerzynie czy Pucku;)

No właśnie to jest kaszubskie forum, takie ma przeznaczenie - żeby udzielali się tu ludzie z całych Kaszub, a nie tylko z Kartuz i okolic.

No chyba, że tak....to już nic nie mówie:cool:

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

22

dobrze dreams przedstawiła, niedługo dołaczy do nas gby (Bytów)
pewnie  ktoś nie zwrócił uwagi na link w głównym menu gdzie przy kartuzy.info jest Gby.pl
to już  przygotowanie do połaczenia tongue
połaczą się fora nie portale

aby lokalne sprawy sie nie pomieszały sądzę że dobrze by było w istniejących  kategoriach dodać odnośniki danych miejscowości np. Kartuzy, Bytów, Kościerzyna, Puck, Chojnice itd
oczywiście nie wszystkich kategoriach, tylko tych które maja znaczenie lokalne
ciekaw jestem Waszych opinii .......

jeżeli chodzi o obecność ukrytą - ta wersja nie pozwala na uruchomienie  takiego dodatku

Pogodnego dzionka big_smile

23

stefan napisał/a:

Obecne rangi -

Nowy - 0
Początkujący - 10
Młodzik - 20
Udzielający się - 40
Rozmowny - 80
Zaawansowany - 150
Rozgadany - 300
Bywalec - 600
Specjalista - 1000
Zawodowiec - 3000
Weteran - 6000

są jakieś propozycje ?;)

Na samym początku powinny byc duże przedziały... minimum co 100 tak mi się wydaje...

[img]http://img385.imageshack.us/img385/5125/46277860iv8ez2.gif[/img]

24

PS. Dlaczego nie ma cytowania selektywnego?
PS2. Dlaczego nie mogę umieścić obrazka w podpisie?
PS3. Sądzę, że lepiej byłoby gdyby moderatorzy mieli inne kolory loginów od zwykłych użytkowników.

bo jest punbb ?

Na samym początku powinny byc duże przedziały... minimum co 100 tak mi się wydaje...

czytaj na poprzedniej stronie tongue

25

Lentil napisał/a:

ciekawy pomysł
poczatkujacemu zostawiłbym te 10 na zachętę
potem -

Młodzik - 100
Udzielający się - 200
Rozmowny - 300
Zaawansowany - 400
Rozgadany - 500
Bywalec - 1000
Specjalista - 2000
Zawodowiec - 4000
Weteran - 6000