1

Odp: "Mag Foto Studio" Cezary Czaja

"Mag Foto Studio" Cezary Czaja

83-300 Kartuzy, ul. Rynek 5d

tel. (058) 684-00-10

WWW: http://www.magfoto.pl

[img]http://img641.imageshack.us/img641/7379/awatari.jpg[/img]

2

Nie polecam. Ale być może my mieliśmy wyjątkowego pecha...

3

RaBiN napisał/a:

Nie polecam. Ale być może my mieliśmy wyjątkowego pecha...

To musiał być jakiś wypadek przy pracy - osobiście nie miałem do czynienia z lepszym "okiem" niż właśnie Czarek. Jego plenerów nikt nie pobije...

As-Salāmu `alaykum

4

szczerze mówiąc nie miałam z Nimi do czynienia odnośnie zdjęć slubnych ale robił nam zdjęcie "rodzinne" w plenerze i byliśmy bardzo zadowoleni smile

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę....

5

no na pewno jest to jedyna firma która ma taki zestaw gadżetów i warunki do focenia.

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

6

Jeśli mogę zapytać to cóż to za nadzwyczajne gadżety i warunki, bo nie przez przypadek szukam fotografa dla siebie...

7

Smiało mogę polecić,Facet z wielką praktyką,.W końcu zajmuje(Czarek) się tym około 30 lat  wliczając kółko fotograficzne w domu kultury to pewną wiedzę i umiejętności ma co ?

[img]http://img143.imageshack.us/img143/3585/jokerg.gif[/img] Życie -śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową

8

Ja uważam że toi nie był pierwszy wypadek przy pracy:(

9

Z całym szacunkiem w fotografii 30 czy 50 lat nie ma większego znaczenia...
Najlepsi w kraju mają średnio po kilka lat stażu.

10

ostatnio mialem okazje ogladac zdjecia slubne wykonane przez mag foto studio. jesli pracuje tam kilku fotografow, to nie powiem przez kogo dokladnie byly robione, bo nie znam osob tam pracujacych.
powiem tak: ja, jesli zamawialbym fotografa na swoj slub/wesele, oczekiwalbym oryginalnej, niezapomnianej pamiatki, z ktorej ogladania cieszylbym sie po latach. to co widzialem na pewno nie mozna okreslic takim mianem. zdjecia sztampowe, bez zadnego "klimatu".
jesli chodzi o plener- ot sesja na jakiejs laczce/w parku. no i oczywiscie obowiazkowo dla par mieszkajacych na pomorzu: topienie panny mlodej w morskiej toni. osobiscie- nie bylbym z tego za bardzo zadowolony.
reportaz z samej uroczystosci natomiast... podobne zdjecia robila moja ciocia jak dali jej "idioten-kamera" kilkanascie lat temu na mojej komunii. z tym, ze ciocie ratowac mogl fakt, ze klisza miala max tylko (az?) 36 klatek, co skutecznie ograniczylo jej zapedy tworcze. natomiast plyta od mag foto raczy nas kilkoma tysiacami (!) zdjec podobnej "klasy", jak te cioteczne.
moje zarzuty:
- 10 praktycznie takich samych ujec danej sceny (chyba styl paparazzo);
- kadrowanie... no comments. zadnych ciekawych, oryginalnych ujec - ot "cyk" i po sprawie;
- zdjecia niejednokrotnie poruszone (rozmazane) - nic dziwnego, skoro robione na 1/30s. przy sprzecie 5d mk2 i jasnych obiektywach (np. 70-200L 2,8) "efekt" chyba do unikniecia;
- doswietlenie lampa (pomijam czasem braku lampy gdy potrzeba) - porada dla fotografa: sciagac lampe z sanek- efekty o niebo lepsze. polecam takze zakup (co najmniej) drugiej lampy i branie ze soba syna/corki brata/sasiada w roli asystenta - a noz kiedys zlapie bakcyla do fachu - a wiadomo, ze we 2 razniej;
- nierzadko zle ustawiony balans bieli (lampa bez zelu + zarowki - efekt oczywisty);
- PRZEDE WSZYSTKIM: brak tego "czegos" na obrazku - uchwycenia chwili, momentu, emocji... a na tym chyba polega fotografia slubna?
z tych zdjec mozna chyba bylo wybrac ze 100-150 najlepszych, poddac je obrobce, wykadrowac - znacznie podnoszac ich jakosc, po czym taki zbior zaprezentowac odbiorcy?
szczerze powiedziawszy- amatorsko zajmujac sie fotografia nie mam watpliwosci, ze lepiej zrobilym taki reportaz moim (o kilka klas gorszym) sprzetem, co dopiero majac do dyspozycji profesjonalny sprzet, jakim poslugiwal sie na imprezie pan fotograf. nie wiem ile biora za obsluge takiej imprezy, ale ja wstydzilbym sie za to co widzialem wziac paru stowek (a watpie, ze pobieraja tak niskie honorarium).

11

Bardzo dziękuje za tak dogłębną analizę naszej pracy. Jest mi przykro, że nie dopatrzył się Pan w niej żadnych pozytywów. Ograniczył ją Pan do druzgocącej krytyki. Podziwiam za odwagę, której jednak zabrakło, gdy należało się podpisać z imienia i nazwiska. Jak wnoszę jest Pan osobą zajmującą się fotografią. Zapraszam więc do skonfrontowania Pańskich i moich  prac w tak otwarty sposób jak otwarcie (niestety anonimowo) podjął się Pan krytyki. Niestety Szanowny Panie, krytyka anonimowa nie ma żadnej wartości i jest jedynie próbą oczernienia mojej wieloletniej pracy. Mogę jedynie podejrzewać, że jesteśmy konkurencyjnymi firmami i w ten mało wyszukany sposób próbuje Pan pokazać Mag Foto Studio w niewłaściwym świetle.
Zapraszam do konfrontacji fotograficznej smile - oczywiście jeśli starczy Panu odwagi. Może się okaże , że faktycznie jest Pan dużo lepszym fotografem, a mnie uda się zaprzeczyć Pańskiej tezie, w której porównuje Pan moją prace do pracy „cioci z idioten kamerą” smile.
Pozdrawiam
Cezary Czaja

12

magfoto napisał/a:

Bardzo dziękuje za tak dogłębną analizę naszej pracy. Jest mi przykro, że nie dopatrzył się Pan w niej żadnych pozytywów.

niestety poziom zdjec, ktore widzialem na plycie dvd ogranicza mnie jedynie do

magfoto napisał/a:

druzgocącej krytyki

magfoto napisał/a:

Jak wnoszę jest Pan osobą zajmującą się fotografią.

tak, zajmuje sie fotografia. ale zapewniam, ze nie jestesmy

magfoto napisał/a:

konkurencyjnymi firmami

z blahego powodu: zajmuje sie fotografia w czysto amatorski sposob.

poniewaz interesuje sie fotografia od kilku lat, pstrykam w kazdej wolnej chwili, probujac nowych technik, czytam branzowa prase, przegladam strony internetowe dotyczace fotografii, przegladam prace konkurencyjnych dla Panstwa firm- z czystym sumieniem moge powiedziec, ze znam sie na rzeczy bardziej, niz zwykla osoba z ulicy (a moze nawet co niejeden fotograf wink ). gdybym nie mial pojecia o pewnych sprawach, na pewno nie wytknalbym tylu bledow przy pracy (lista w powyzszym poscie), PROFESJONALNEMU FOTOGRAFOWI, POBIERAJACEMU OPLATE ZA SWOJA PRACE I ZYJACEMU Z ROBIENIA ZDJEC (nie mowie, ze to Pan - moze Panski pracownik- trudno mi osadzic, poniewaz, jak pisalem w poprzednim poscie, nie jestem zorientowany w stanie osobowym firmy).

prosze mi wierzyc- nie zakladalem konta na tym portalu kilka lat temu tylko w celu ataku Panstwa firmy. ten dzial forum ma na celu dzielenie sie opiniami nt. fotografow slubnych. ja jedynie wyrazilem SUBIEKTYWNA (zaznaczam) opinie na podstawie tego, co dane bylo mi ogladac. nie zamierzam sie z Panem spierac, skoro twierdzi Pan, ze Panstwa prace same sie bronia. na stronie internetowej obejrzec mozna jedynie miniatury, na ktorych nie widac chocby rozmazania spowodowanego zbyt krotkim czasem naswietlania, czy zle dobranego balansu bieli. co nijak ma sie do zdjec wiekszego formatu, ktore mialem okazje ogladac na monitorze komputera. nie jest Pan w stanie ustosunkowac sie do moich uwag (rzeczowych zreszta), ktore bierze Pan za przejaw agresji ze strony (rzekomej) konkurencji. po co komus kilka tysiecy zdjec ze swojego slubu? skoro potrzeba tylu klatek, to lepiej chyba w takim razie zatrudnic kamerzyste smile

13

Szanowny Panie – nadal nie potrafi Pan ujawnić się. Nie zamierzam się odnosić do zarzutów każdego niewyżytego fotografa, który uważa że fakt że „ogląda” , „pstryka” itd. daj mu prawo do krytykowania innych i nie ma odwagi stanąc z otwartą twarzą. Jeszcze raz powtarzam – jeśli nadal zamierza prowadzić Pan tą dyskusje to proszę podać imię i nazwisko inaczej, proszę ja zakończyć. Jeśli zrobi Pan to obiecuje, że odniosę się rzeczowo do Pana zarzutów.

14

magfoto napisał/a:

Nie zamierzam się odnosić do zarzutów każdego niewyżytego fotografa

dziekuje za mile okreslenie. bardziej trafne byc nie moglo: bardzo lubie swoje hobby, nigdy nie mam go dosc, zawsze z wielka przyjemnoscia siegam po aparat, ciezko mi sie od niego oderwac i wyzyc. zycze tak samo wielkiej pasji smile

magfoto napisał/a:

który uważa że fakt że „ogląda” , „pstryka” itd. daj mu prawo do krytykowania innych

z tego co pamietam, slowo "fotografia" wywodzi sie z greki i oznacza "rysowanie swiatlem". jak wiec mam oceniac "narysowany" przez kogos (fotografa) "obraz" (zdjecie), jak nie przez ogladanie go? ba- chyba fakt, ze sam mam do czynienia z fotografia, wiem na czym polega zrobienie dobrego zdjecia, poprawny kadr, odpowiednie dobranie ustawien aparatu, obrobka w programie, daje mi tym wieksze prawo do osadzenia czyjejs pracy...? nie mowiac, ze dzieki "ogladaniu" prac innych mam punkt odniesienia?

moze prosze poprosic moderatora o usuniecie topicu "Mag Foto Studio Cezary Czaja" skoro tak ciezko przyjmuje Pan uwagi nt swoich zdjec i nie potrafi sie do nich odniesc... ale to juz Panska sprawa.

wyrazilem tylko swoja opinie. ktos inny moze miec zupelnie inne zdanie. na tym w koncu polega sztuka, do ktorej fotografia niejako sie zalicza, ze nie kazdemu musi sie podobac dane "dzielo" czy "malarz". na tym wlasnie polega forum- wymianie opinii. prosze to zrozumiec. poczekajmy na wiecej komentarzy- jesli sa ludzie, ktorym podobaja sie Panskie zdjecia, na pewno beda wpisy przeciwstawne do moich.

15

Szanowny Panie
Opinie można wymieniać wtedy, gdy widzimy przdmiot dyskusji. Ja nawet nie wiem o jakich zdjęciach Pan mówi. Próbuje cały czas Panu wytłumaczyć, że dyskusja ma wtedy sens, gdy: po pierwsze wiemy o czym rozmawiamy, a po drugi wiemy z kim rozmawiamy. Wtedy jest to uczciwe. Rzucanie krytki, w ten sposób jak Pan to robi nie ma najmniejszego sensu. Prosze wybaczyć ale uważam, że zasmieca Pan to forum. Widzę, że nie starcza Panu odwagi na podjęcie uczciwej dyskusji. W zwiazku z tym jest to mój ostani post na ten temat. A tak na marginesie, sugeruje wiecej szacunku dla siebie samego - fotograf fotografuje, a ciocia z idioten kamera (patrz pierwszy post)"pstryka".
Pozdrawiam
Cezary Czaja

16

rosomak napisał/a:

bardzo lubie swoje hobby, nigdy nie mam go dosc, zawsze z wielka przyjemnoscia siegam po aparat, ciezko mi sie od niego oderwac i wyzyc

Podziel się z nami swoją twórczością, wrzuć coś do netu. W końcu jaki sens ma "rysowanie światłem" skoro nikt nie może oglądać efektu.

Dodane śro, 9 sty 2013, 11:51:23 :

videotom napisał/a:

"Mag Foto Studio" Cezary Czaja

83-300 Kartuzy, ul. Rynek 5d

tel. (058) 684-00-10

Wydawało mi się, że przenieśli się na ul. Bilińskiego.

17

gambler napisał/a:

Podziel się z nami swoją twórczością, wrzuć coś do netu. W końcu jaki sens ma "rysowanie światłem" skoro nikt nie może oglądać efektu.

no przecie wrzucal makro ongis w watku kacikowato fotografowato: http://kafo.pl/viewtopic.php?id=5068&p=1  wink przejrzyj se jak sily posiadasz;)

18

no niestety muszę się zgodzić z rosomakiem... "nie ma tego czegoś" ! ! !

a tu zdjęcie, mało nakładu pracy, jaki efekt (nie będę reklamować, bo mi i tak pokasują, powiem tylko, że fotograf jest z żukowa)
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/426945_494308780611990_1392181174_n.jpg

19

ale mi wow , tylko kaloszy brakuje