1

Odp: Akceptacja moderatora

Kolega Piterek zawitał do nas niedawno.  Na ochotnika zgłosił się do moderowania.  Jako że nie znaliśmy kolegi, otrzymał uprawniania na okres próbny - 30 dni  co z kolei spowodowało kilka protestów.
30 grudnia mija połowa okresu próbnego.  Po konsultacji  postanowiłem skrócić okres próbny i poddać kandydaturę  kolegi pod głosowanie.  Mam nadzieję że ankieta uspokoi  przeciwników  moderowania  przez kolegę  Piterka
Od  siebie  mogę dodać,  pozytywnie oceniam pracę  kolegi.  Jego pracy w większości przypadków gołym okiem nie widać.  Widzimy tylko gdy jakiś wątek z ogłoszeniem czy post przekraczający granice zdrowego rozsądku zniknie.  I to pod warunkiem że czytaliśmy to wcześniej.

Zapraszam do głosowania .......

Pogodnego dzionka big_smile

2

Widzę że całe to zamieszanie z kolegą Piterkiem spowodował mój niefortunny post, kóry,,naruszył granicę zdrowego rozsądku''ja w tym głosowaniu udziału nie wezmę , jeżeli ktoś czuje się zdegustowany moim postem to  przepraszam ,pewnie poszukam sobie innego forum ,narka

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradzę

3

bobik napisał/a:

jeżeli ktoś czuje się zdegustowany moim postem to  przepraszam ,pewnie poszukam sobie innego forum ,narka

najprościej wziąć zabawki i przenieść się do innej piaskownicy... jak już wyraziłeś jakiś niepopularny pogląd to przynajmniej go broń, a nie uciekaj

4

wezcie tych cieniasow na taczki ....czasy cenzury juz sie skonczyly....

antekbosy

5

antekbosy napisał/a:

wezcie tych cieniasow na taczki ....czasy cenzury juz sie skonczyly.

a jak pozwolisz sobie na za wiele  to kto cie zbanuje ? tongue

Pogodnego dzionka big_smile

6

a co to znaczy "na za wiele"...? faszyzmu i komunizmu nie bede propagowal bo ustawa zabrania....

antekbosy

7

antekbosy napisał/a:

wezcie tych cieniasow na taczki ....czasy cenzury juz sie skonczyly....

Czy mi się wydaje czy to jest prywatne forum?
Ankietę uważam za niepotrzebną. O tym czy ktoś jest moderatorem czy nie powinien ostatecznie decydować tylko i wyłącznie administrator lub właściciel forum.
Jeśli ktoś ma jakiś problem jeśli chodzi o moderatora to powinien pisać PW do administratora a nie wylewać swoje żale na forum.

8

Qba_ napisał/a:
bobik napisał/a:

jeżeli ktoś czuje się zdegustowany moim postem to  przepraszam ,pewnie poszukam sobie innego forum ,narka

najprościej wziąć zabawki i przenieść się do innej piaskownicy... jak już wyraziłeś jakiś niepopularny pogląd to przynajmniej go broń, a nie uciekaj

Zdania nie zmieniam ,potępiam Izrael ,a sercemj jestem z Palestynczykami ,widzę że na tym forum coniektórym druga wojna swiatowa i Oświęcim z niczym się nie kojarzy, ciekawe jakie zdanie mieliby Polacy gdyby te pociski spadały na nasz kraj?

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradzę

9

Pierwszy dzień ankiety i na 17 głosów oddanych, tylko 5 głosów popierających kolegę Piterka.
A do kiedy ta ankieta ?

10

Karolcia poszła po kaganek i bardzo dobrze, przynajmniej nas oświeci. Violka1, jest albo i nie ma.
I kto pozostanie???

-- // --

11

Jak to kto ?
Drab !! big_smile

12

Po dworuj sobie po dworuj.... chyba , że Kopikopczyku zastąpisz Piterka . Piterek tu , Piterek tam bez różnicy.

-- // --

13

Gloswoalem na NIE .Dlatego ,ze mieszal w moich postach,dodawal tresci ,ktroych nie bylem autorem,przesuwal posty w miejsce ,ktore nijak nie pasowalo a przesuwanie wynikalo z czystej zlosliwosci.
Dla mnie podstawa jest wiara w zachowanie tresci postow tak zeby nie bylo  cienia podejrzen ,ze za miesiac ktos zacytuje "niby"moje slowa ,ktorych nie napisalem a sa w postach.
Owszem Piterek jest pracowity ,aktywny ale albo zle zaczal albo chcial narzucic swoj styl cenzora.Zycze mu dobrze i uszanuje fakt  jesli pozostanie modem bo co innego mozna zrobic .Nawet bym pewnie widzial szanse na dogadanie sie ale teraz jakby juz za pozno chyba.
10 glosow na nie mowi samo za siebie.Ten styl si enie  spodobal.
Moje calkowite poparcie ma i Drab i Violka 1.
Sorki Piterek ale se la wi.

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

14

WK swój głos oddałem na jest mi to obojętne
ja tam niczego się nie spodziewam wiem że chodź nie zostanę modem na pewno będę tu pisał tongue czyli  Twoja obsesja pozostanie lol

15

WK napisał/a:

Sorki Piterek ale se la wi.

Też mam nadzieję że nie zostanie jednak modem, na samym początku byłem ZA ale widzę że woda sodowa co nie którym zbyt mocno i szybko uderza do głowy. Jak by to powiedział Wojewódzki jestem na NIE... i mam nadzieję że tak powie większość.

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol

16

a jaka tam zaraz obsesja big_smile Naduzywasz slow.
Zagloswalem tak jak uwazalem za dobre .To jak tY  glosujesz  jest mi obojetne.A napisalem   jaki byl moj wybor bo lubie otwarte stawianie sprawy.

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

17

Podobnie jak ches i kilka innych osob uwazam, ze wladza Piterkowi nie sluzy i dla jego dobra oddalem glos na nie.

18

Jeśli mogę coś powiedzieć , jest tu między nami jeszcze ktoś kto cichaczem przenosi nasze posty roll

-- // --

19

A mnie to wsio równo .......:D

Każda chwila to szansa, aby wszystko zmienić.

20

Jaka zaraz władza ? big_smile
Zrozumcie wreszcie, że moderator to ktoś, kto podejmuje się dodatkowej roboty i nic poza tym.
Prowizji z tego nie ma, żadnych diet, frykasów, czy talonów też nie. (bynajmniej na tym forum)
Są portale, które wynagradzają aktywnych moderatorów, ale to raczej portale duże, o zasięgu co najmniej krajowym i osiągające spore dochody.
Tutaj to tylko "kolorek" i ewentualna sympatia użytkowników forum.
A z tym bywa różnie wink
Funkcja czysto społeczna, zajmująca co najmniej kilka godzin dziennie.
Nie, żebym zniechęcał kogokolwiek, bo jak mówię : jest za to sympatia pozostałych użytkowników forum - a to bardzo-bardzo cenne big_smile
To trzeba po prostu lubić i tyle.
Jeżeli ktoś zabiega o tę funkcję tylko po to, aby sobie poprawić "ego" czy samopoczucie, albo dowartościować sam siebie, bo nagle ma jakąś tam namiastkę władzy nad słowem pisanym innych użytkowników forum - to szybko sam zrozumie, że to pomyłka.
Zresztą sami forumowicze po kilku dniach, albo tygodniach zauważą, że ktoś po prostu się do tego nie nadaje.
Druga sprawa:
Moderator MUSI być realizatorem linii forum przyjętej przez wydawcę i administratora.
Tak - musi, bo inaczej nic z tego nie wyjdzie.
To jest prywatne forum, na prywatnej stronie i ktoś ponosi jakieś koszty związane zarówno z utrzymaniem, jak i funkcjonowaniem tego całego grajdołka.
Czy choćby częściowo te koszty jakoś się zrekompensują, zależy właśnie od moderatorów - od tego jak forum będzie funkcjonowało, jak przyciągało innych - w tym reklamodawców którzy zechcą zapłacić za to, aby czytelnicy ujrzeli  ich reklamę przeglądając forum.
Jednym słowem - wszystkie osoby funkcyjne muszą tworzyć zgrany zespół.

Długi wykład mi wyszedł - nie ? big_smile
Ale tak to właśnie wygląda i dobrze żeby każdy zabierający głos w tym temacie o tym wiedział.
Ale, ale......
Przecież nie miałem tutaj zabierać głosu w tym temacie............
Już skończyłem  wink tongue

21

Drab napisał/a:

jest tu między nami jeszcze ktoś kto cichaczem przenosi nasze posty

Jest - Stefan.
Pełni funkcję administratora, ale od dawna dwoi się i troi, aby forum miało ręce i nogi  wink

22

WK napisał/a:

Owszem Piterek jest pracowity ,aktywny ale albo zle zaczal albo chcial narzucic swoj styl cenzora.Zycze mu dobrze i uszanuje fakt  jesli pozostanie modem bo co innego mozna zrobic .Nawet bym pewnie widzial szanse na dogadanie sie ale teraz jakby juz za pozno chyba.

no jak ładnie napisane w końcu nic o klonie bo tez naprawdę nim nie jestem i tez uszanuję to co będzie

23

Ty wiesz swoje ja wiem swoje.Jak Ci brakuje moge o klonie pisac.Dla Ciebie wszystkooo wink

24

ja też głosowałam na nie, choć całkiem na początklu byłam innego zdania to cóż, to co działo się po drodze nie za bardzo mi odpowiadało, a poza tym moja intuicja jakoś też nie była za nim, a na niej zawsze mogę polegać, jeszcze mnie nie zawiodła

„... jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej... gdy
wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią..."

25

WK juz możesz pisac co chcesz ja nic nie usunę tongue