1

Odp: Przedszkolak i uczeń

Jak przygotować dziecko do przedszkola, pomóc w adaptacji, zachęcić do nauki? Tu możesz zapytać o to inne matki. Możesz też podzielić się sukcesami swego malucha.
Ja jako pierwsza wpisuje na listę swoją sześciolatkę big_smile .

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

2

sześciolatkę smile to mamy córcie w tym samym wieku
nie musiałam jej specjalnie przygotowywać do pójścia do zerówki bo była bardzo chętna i nie mogła sie tego doczekać
synuś tez dzielny czterolatek chętnie chodzi do przedszkola , no na początku były kłopoty bo miałam tam byc z nim tongue ale z czasem mu przeszło i od szatni sam biega do swojej klasy big_smile

emimamuska

3

Moja córka  poszła do przedszkola w wieku 4,5 lat. Strasznie trudno było jej sie zaadoptować. Pierwszy m-c płakała, lamentowała i ogólnie była wielka histeria. Drugi m-c już płakała na sucho i rozpaczała ale już bez wielkich histerii. 3 m-c był tylko marudzeniem i bezustannym lamentem. Dopiero potem szła z zadowoleniem do przedszkola. Za to jak trudno się z nim rozstawała....przywiązała sie do dzieci i swojej pani. Była w niej zakochana a wiec rozstanie bardzo przeżyła.

Miłego dnia smile

4

mojemu Kubusiowi szybciej poszło się zaadoptować, pierwszy miesiąc tak niechętnie chodził. potem było juz coraz lepiej. w swojej pani też jest zakofany big_smile ale na razie nie myślę co będzie w czerwcu big_smile

emimamuska

5

nie wiem czemu, ale bardzo nie lubilem chodzic do przedszkola, prwie co rano ryczalem i trzymalem sie wszystkiego co bylo pod reka (porecze, szafki, itp) zeby nie dotrzec na miejsce, czasami nawet udalo sie wynegocjowac z mama jakies klocki za to ze pojde grzecznie smile

6

No to już wiesz czemu nie lubiłeś chodzić do przedszkola...sam sobie odpowiedziałeś. Dobrze wiedziałeś, że możesz coś wynegocjować. Dzieci są przebiegłe i sprytne cool . Gdyby nie było negocjacji to byś w końcu zrozumiał i przestrał stroić fochy wink .

Miłego dnia smile

7

to nie o to chodzilo, poprostu nie lubilem..

8

moje dzieciaki płakały pierwsze dwa dni smile póxniej już luzik był, teraz biegają normalnie smile

9

do przedszkola tak , chętnie biegają ale co będzie od września pierwsza klasa, jak skączy się zabawa a zacznie 40 minutowe siedzenie w ławce sad normalnie mam strach jak mi córcia po miesiącu powie ze nie chce chodzić do szkoły

emimamuska

10

Emi... też sie bałam ale nie było tak strasznie. Zerówka w szkole jest podobna do przedszkola. Moze mniej miejsca w sali, nieco inne zasady bo troszke wiecej nauki ale jednak to prawie to samo. Siedzą w jednej grupie, nie wychodza na przerwę, nie maja ocen....tak przynajmniej jest u mojej córy.

Miłego dnia smile

11

nie boję się zerówki, moja klaudia teraz właśnie chodzi do zerówki w "kubusiu puchatku" ale właśnie boję sie tego przejścia z przedszkola do pierwszej klasy

emimamuska

12

Gdzieś czytałam wypowiedzi psychologa/pedagoga, że dzieci powinny mieć już zerówke w szkole. To mimo wszystko jest stycznosć ze szkołą. Te same szatnie, sklepik, hol szkolny, dzwonki, gwar i tłum, świetlica. Mimo, że zerówkowicze nie wychodza na przerwy to słysza i wiedza co się tam dzieje i jak sie to odbywa. Myślę, że jak córka pójdzie do 1 klasy to nie będzie tak zszokowana co jej koledzy, którzy przejdą z przedszkola. Oni moga się poczuć jak rzuceni na głęboka wodę. Jesli jednak przed zakończeniam roku szk. pójdziesz z dzieckiem do szkoły na zwiady, wytłumaczysz, opowiesz...to jakieś wyobrażenie będzie ono miało. Moze będzie łatwiej sie we wrześniu zaklimatyzować? Jak tak zrobiłam przed zerówką i 1 dnia w szkole ona już nie czuła sie tak strasznie obco.

Miłego dnia smile

13

"Myślę, że jak córka pójdzie do 1 klasy to nie będzie tak zszokowana co jej koledzy, którzy przejdą z przedszkola. Oni moga się poczuć jak rzuceni na głęboka wodę. "

Myślę że to właśnie dzieci, które nie chodziły do przedszkola zostają rzucone na głęboka wodę:cool:

emimamuska

14

.

emimamuska napisał/a:

myślę że to właśnie dzieci, które nie chodziły do przedszkola zostają rzucone na głęboka wodę

A to swoja drogą, te będą miały najgorzej. O nich zapomniałam big_smile .

Miłego dnia smile

15

Moja starsza córcia zaczęła chodzić do przedszkola w wieku ponad czterech lat ...i nie było kompletnie żadnych problemów. Potem do zerówki zapisłam ja do szkoły i to był mój celowy zabieg...własnie dlatego, żeby przystosowała się do szkoły a  póki co lekcje jeszcze wtedy trwają tylko do 12.00 i jest również czas na zabawę. Uważam, że to było bardzo dobre rozwiązanie.
   A młodsza córunia ma 2 lataka i 9 m-cy i dość długo ją przygotowywałam; tłumaczyłam, że mamusia idzie do pracy a ona do przedszkola do dzieci i miłej pani, gdzie będzie się bawić itd;   opowiadałam; mówiłam o pozytywnych stronach itd żeby jak najlepiej zniosła tą rozłąkę. I stało się - 3 dni temu dołączyła do grona przedszkolaków.... i chyba sobie dobrze radzi jak na swoje niecałe 3 latka. Dzisiaj chciała, żebym została z nią w przedszkolu ....ale jakoś przy pomocy Pani  udało nam się rozwiazać ten problem bez żadnych krzyków, płaczu i histerii. Jestem z niej dumna ...mam nadzieję, że będzie tylko coraz lepiej.

16

Za szybko się cieszyłam ....od momentu kiedy to wyżej napisałam wszystko odwróciło się o 180 stopni. sad:(:(

17

czarodziejka napisał/a:

Za szybko się cieszyłam ....od momentu kiedy to wyżej napisałam wszystko odwróciło się o 180 stopni. sad:(:(

A ja nie chciałam tłumić twojej radosci dlatego nie pisałam tego wcześniej wink . Moja córka była zachwycona przedszkolem całe 3 dni big_smile .

Miłego dnia smile

18

czarodziejka napisał/a:

Za szybko się cieszyłam ....od momentu kiedy to wyżej napisałam wszystko odwróciło się o 180 stopni.

Ja moja Corke wychowuje twardo i nie ma gadania.
Co chce to ma.Bez dyskusji.
Nie bij dziecka .

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

19

w przedszkolach już zaczynają się zapisy dzieci na września, zapisałam swojego 5 -latka do zerówki w Kubusiu
big_smile

emimamuska

20

Ja powiem tak moja córka w tym roku chodzi do zerówki, ma 5 lat - będzie chodzić dwa razy. Chodzi do "jedynki" podoba jej się bardzo - co prawda problem jest, ale związany tylko z tym że nie je obiadów, ale w domu też trzeba nad nią stać - szkoła się rozwija i mam nadzieję że będzie dobrze. Jednak jak zachęcić dzieko w tym wieku do odrabiania zadań domowych, mimo że minęło półrocze nadal nie wiem... nie lubi robić i już.

http://najlepsze-okazje.blog.pl/

21

zapisałam mojego 5 -cio latka do zerówki, i nie jestem za tym aby dziecko potem powtarzało zerówkę
będzie się nudzić robiąc wszystko od nowa, i się dopiero zniechęci.
a poza tym tez lepiej będzie jak pójdzie ze swoją grupą do następnej klasy bo poczuje się gorszy.
takie jest moje zdanie patrząc na mojego syna, umie już czytać i pisać i jest chętny do nauki.

emimamuska

22

A ja właśnie gdzieś przeczytałam o nowym programie nauczania pierwszoklasistów. Ma być dostosowany dla sześciolatków, które teoretycznie moga odstawac nieco od starszych dzieci. Tak wiec moje dziecko drugi rok będzie powtarzać to samo zamiast isc do przodu.  Od nowa będą szlaczki, liczenie do 10, nauka literek... troche to dziwnie zorganizowane. Po co było wprowadzac takie radykalne zmiany? Komu to do licha przeszkadzało?

Dodane śro 22 kwi 2009 20:13:11 CEST :

kinia0404 napisał/a:

Jednak jak zachęcić dzieko w tym wieku do odrabiania zadań domowych, mimo że minęło półrocze nadal nie wiem... nie lubi robić i już

A robisz z nią czy samej kazesz? Może wprowadzic jakis system nagród, motywacji? Moja córa jest czasem zawiedziona, ze nic nie zadano do domu. W ogóle jest jakimś odmieńcem bo uwielbia sie uczyć. Imponują jej takie programy jak EUREKO i DZIEZCIAKI GÓRĄ..

Miłego dnia smile

23

Jak przygotowania do szkoły: Podręczniki, plecak, przybory szkolne już kupione?

Miłego dnia smile

24

jak tu je fajnie, nic nie trzeba, wszystko dadzą, jak w Chinach big_smilecool

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 
!!!Masz coś ciekawego  "na władzę" w Kartuzach, to pisz - szpieg.nl@gmail.com

25

violka1 napisał/a:

A ja właśnie gdzieś przeczytałam o nowym programie nauczania pierwszoklasistów. Ma być dostosowany dla sześciolatków, które teoretycznie moga odstawac nieco od starszych dzieci. Tak wiec moje dziecko drugi rok będzie powtarzać to samo zamiast isc do przodu.  Od nowa będą szlaczki, liczenie do 10, nauka literek... troche to dziwnie zorganizowane. Po co było wprowadzac takie radykalne zmiany? Komu to do licha przeszkadza

niby tak, ale przeglądając podręczniki do pierwszej klasy nic się nie zmieniło wink
nowy program wchodzi w tym roku, a książki te same co w zeszłym, jeszcze "uzupełnione" to gdzie ta reforma
zawsze tak było że pierwsze półrocze to było przypomnienie tego co było w zerówce

emimamuska