51

Odp: Przedszkolak i uczeń

Książki dla dwojga (klasa II i III) 525zł. Niestety nic po starszym nie da się zostawić młodszemu. Do tego obuwie zmienne, stroje gimnastyczne (czas intensywnego wzrostu). Tutaj też chłopiec po dziewczynce nosił nie będzie. Cały zestaw artykułów papierniczych i plastycznych (pióra, wkłady, zeszyty, bloki, kleje, plasteliny itp. itd.) bo resztki z zeszłego roku zużyli na zabawy i własne pomysły artystyczne wink Jednemu plecak bo po roku używania nie nadaje się nawet do naprawy, drugiemu piórnik, bo gumki się pourywały.
Nawet oszczędny i pomysłowy rodzic wyda co najmniej 850zł.

52

No nie mała sumka sad  ciekawe jakie wyprawki beda w przedszkolu jednym i drugim smile. Rok temu było znośnie smile nawet super.

53

Asiara.... w porównaniu ze szkołą, przedszkole to pikuś.

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

54

Asiara w jakich przedszkolach masz dziewczynki? W kartuzach? Obowiązuje składka na wyprawę czy jest to wliczone w miesięczne czesne?

Osobiście jestem wielką przeciwniczką polskich szkół, nauczyciele dostają prezenty za zakup najdroższych książek itp itd. takie ściemy to tylko w zasr#### polsce (mała litera zupełnie umyślnie).

55

Jane_Jane  dwa lata temu w Sloneczku do drugiej grupy trzeba było samemu kupić-srednio tanio.
Rok temu w Akademii była składka bo dyrekcja hurtowo zakupiła-tanio wyszlo bo jakos 20-30 zł ale trzeba bylo czasem dorzucic ołowek i zeszycik :)ale sie opłacało-TANIO .
A w tym roku  jedna idzie do maluszkow w Akademii-ale podono zmiana dyrekcji jest -wiec czekam na info o zebraniu.
A druga idzie do zerówki do Akuku na Wybiku i w poniedzialek jest zebranie i sie dowiem co i jak smile
Ale to wszystko  pikuś o tego co musiałam zakupic do 1 grupy jeszcze w Gdansku na Przymorzu:mad::):) wymagania: kredki tylko bambino, farby astra,papir  mały i duzy A4,papier samoprzylepny duzy i mały, 2 ryzy papieru +1 na dokladke podczas roku szkolnego,inne materiały.Ale najgorsze ze te duze papiery były drogie. No i tam drozsze oplaty byly niz tu w Kartuzach.
Niezapomne ze w Gdansku w czerwcu 2010 roku płaciłam w panstwowym przedszkolu 220 zł wyjsciowke+zajecia. A w lipcu w Sloneczku w Kartuzach w prywatnym tylko 180 zł+zajecia--oczywiscie wyzywienie tez miala spora roznice.Tu w kartuzach sa tansze przedszkola prywatne  od przedszkoli panstwowych w Gdansku sad

56

asiara73 napisał/a:

podono zmiana dyrekcji jest

może w końcu będzie dyrekcja, bo do tej pory było tylko P.O Dyrektora.

57

No podobno w tym roku była MASAKRA tam jesli chodzi o opieke nad dziecmi ze wzgllędu na nadmiar dzieci lub tak po prostu wink
Ja akurat nie miałam sporych SKARG aczkolwiek były,tyle ze zareagowano na moja skargę. Popatrzymy i zobaczymy co w tym roku smile doch maja juz konkurencje Akuku smile.
Bede miała porównanie smile

58

ja mam tylko jedno zastrzeżenie do Akademii, ale to nie jest coś co przekreśla całe przedszkole.

59

W kazdym cos sie znajdzie wink wazne aby pójśc porozmawiać smile,bo wiadomo ze do nich doszła połowa dzieci z innego przedszkola to i obowiązków doszło paniom .

60

a książeczki jakieś do przedszkola? szlaczki, naklejki, malowanki itp trzeba kupić? jakie koszta?

61

W AKUKU skladamy sie po 35-38 zł na wyprawkę,więc koszta sa mniejsze jakby sie samemu kupowało.
Wiadomo oplata stala,wyzywienie i zajecia platne: angielski,logopedia,taniec,karate,rytmika.
Ksiazki po 93 zł dla 6 latka,dla mlodszych dzieci ciut tańsze.
PZU tez niedrogo bo 25 zł od wrzesnia do sierpnia w tym takze NNW.
No i dobre to ze jak masz dziecko na dłuzej niz 8 godzin to NIC NIE DOPLACASZ smile a to duzy PLUS dla rodziców pracujacych.
Czynne od 6,30 do 18.
CIAGLE TRWA NABOR DZIECI w kazdym wieku przedszkolnym (2,5-6 lat).Sa wolne miejsca jeszcze.
Miłe wrażenie smile

62

asiara73 napisał/a:

w tym takze NNW

Jakiekolwiek ubezpieczenia w szkole czy przedszkolu to nic innego jak właśnie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) wink

P.S.
Póki co to za dzieci jeszcze OC ani AC nie opłacamy, ale kto wie co nam zaserwują rządzący. wink

63

asiara73 napisał/a:

No i dobre to ze jak masz dziecko na dłuzej niz 8 godzin to NIC NIE DOPLACASZ smile

jakby zaczęli za to pobierać opłaty (w prywatnym) to by poszli z torbami.

ogólnie faktycznie koszta przystępne i wydaje mi się, że ze względu na to, że przyrost naturalny nie jest zbyt wysoki tongue to przedszkola nie mają wyjścia i nie mogą skóry zdzierać bo w tych droższych zabraknie chętnych.

64

DJ ale masz to NNW nie tylko w przedszkolu ,w drodze do i z powrotem.Masz takze w domu poza godzinami pobytu w przedszkolu dziecka a nawet jakbys w lipcu za granice wyjechal--bo ubezpieczenie jest do 31 sierpnia smile
Taniec i rytmike i karate prowadza te same osoby co w Akademii.
Bardzo fajny ten taniec zarówno dla dziewczynki i chłopca smile
No i logopeda bedzie-PLATNE  ale bedzie,bo w Akademii pani znikneła (chorobowe) a córka moze z 3 razy miała zajecia sad a miala potrzebe korzystania z logopedii.
W domku ćwiczyłam z nia to co miała z poprzednich zajęć w zeszyciku smile

Dodane wto, 28 sie 2012, 23:20:07 :
No powiem ze w Akuku sa dobre ceny.Wspomne ze we wrzesniu 2010 roku w Słoneczku placilo sie 180 zł.Wiec uważam ze przez dwa lata podwyzka na 195 zł nie jest MASAKRYCZNA podwyżką .

65

asiara73 napisał/a:

DJ ale masz to NNW nie tylko w przedszkolu ,w drodze do i z powrotem.Masz takze w domu poza godzinami pobytu w przedszkolu dziecka a nawet jakbys w lipcu za granice wyjechal--bo ubezpieczenie jest do 31 sierpnia

Wiem, wink bo pierwszy raz w życiu korzystałem z tego ubezpieczenia jak moje dziecko w niedzielę i to nie u nas w domu pocięło sobie rękę na szybie w drzwiach, po czym w szpitalu założono mu kilka szwów. wink
Tak jak pisałem: jest to tylko i wyłącznie NNW czyli Następstw Nieszczęśliwych Wypadków  wink

Dodane śro, 29 sie 2012, 10:20:45 :
To, że obowiązuje praktycznie przez cały rok i 24h/dobę oraz nie tylko na terenie szkoły to wielki PLUS dla tych ubezpieczeń dzieci w szkole.

Ja też płaciłem takie ubezpieczenia w szkole, a teraz moje dzieci płacą, a na szczęście korzystałem z tego tylko raz. wink

66

Jane_Jane napisał/a:

książeczki jakieś do przedszkola? szlaczki, naklejki, malowanki itp trzeba kupić? jakie koszta?

jeśli do Akademii to się dowiemy na zebraniu

A tak przy okazji nie wiem czy dobrze pamiętam ale nową dyrektorką Akademii jest Danuta Baran. Zna ktoś tą Panią, wiecie kim ona jest, jakei ma kompetencje?

67

Mój syn na szczęście opuścił przedszkolne mury i od pojutrza śmiga kolejny raz do "0" ale tym razem w szkole... ciekawie sie zapowiada ;D

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol
"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.."

68

ines_ka napisał/a:
Jane_Jane napisał/a:

książeczki jakieś do przedszkola? szlaczki, naklejki, malowanki itp trzeba kupić? jakie koszta?

jeśli do Akademii to się dowiemy na zebraniu

A tak przy okazji nie wiem czy dobrze pamiętam ale nową dyrektorką Akademii jest Danuta Baran. Zna ktoś tą Panią, wiecie kim ona jest, jakei ma kompetencje?

Ja tylko wiem ze jest zmiana sad ale na kogo nic nie wiem .

69

Juz wiemy smile
No dopłaty powyzej 8 godzin to jakaś masakra,biorąc pod uwagę fakt ze dziecko przebywa 6 godzin w przedszkolu i zdarzy sie ze zostanie sporadycznie jeden raz dłużej o 2 godziny.
Kalkulacja niesamowita dla osoby pracujacej na pół etatu sad:(
No to lepiej dziecko zostawic na 5 godzin i nie płacic oplaty stałej.

Przedszkole straci pieniązki przez takie coś.

70

dokladniej tutaj :
http://samorzad.infor.pl/wiadomosci/artykuly/443517,przedszkola_publiczne_bezplatne_przez_5_godzin_dziennie.html

71

asiara73 napisał/a:

dopłaty powyzej 8 godzin to jakaś masakra,biorąc pod uwagę fakt ze dziecko przebywa 6 godzin w przedszkolu i zdarzy sie ze zostanie sporadycznie jeden raz dłużej o 2 godziny.

ja myślę, że ona coś pokmbinowała. Okaże się dziś jak dostaniemy umowy

72

No moja starsza jak chodziła do przedszkola to od 8-14-na 6 godzin. Sporadycznie zostala godzine dłuzej-moze z 10 razy na caly rok. Więc nawet nie doszła do PEŁNYCH 8 godzin. Dla mnie jest przykre ze chodzi 6 godzin płace za 8 godzin a jak raz sie zdarzy ze zostanie 9 godzin to musze placic.
Rok temu tez trzeba bylo sie OKRESLIC co do godzin przebywania dziecka ale byla umowa ze jak sporadycznie dziecko zostanie godzine dłużej a czesciej sie zdaza ze nawet do 8 godzin nie siedzi w przedszkolu to sie nie doplaca.I nie musialam doplacac za dziecko,placilam stala oplate za 8 godzin i przebywala 6 godzin.

Bzdura jest jak to powiedziala nowa PANI DYREKTOR ze przedszkola sa dla rodziców pracujacych!!!! Sa dla wszystkich dzieci w tym ze REKRUTACJA przeprowadzana jest tak ze w pierwszej kolejnosci ida dzieci OBOJGA rodziców pracujacych,samotne matki,jednego rodzica pracujacego,kontynuacja dziecka w danym przedszkolu,rodzenstwo ITP ITD.

Skoro ja pracuje na pół etatu od 9 do 13 to wyrobie sie w 5 godzinach smile i dać moge dziecko od godz.8,30-13,30   lub od 8 do 14 i godzine bede doplacac. Przy 5 godz nie placi sie stałej opłaty.

Nie zbyt mądrze dla interesów przedszkola pani dyrektor zarządziła.Bo sporo rodziców odda dzieci na 5 godzin SKORO ma dopłacać. takie cos powinno dotyczyc TYLKO tych którzy maja pewnosc ze bite 8 godzin dziecko przebywa NON STOP.

Dodane czw, 6 wrz 2012, 08:41:43 :

ines_ka napisał/a:
asiara73 napisał/a:

dopłaty powyzej 8 godzin to jakaś masakra,biorąc pod uwagę fakt ze dziecko przebywa 6 godzin w przedszkolu i zdarzy sie ze zostanie sporadycznie jeden raz dłużej o 2 godziny.

ja myślę, że ona coś pokmbinowała. Okaże się dziś jak dostaniemy umowy

Pójde porozmawiac osobiście bo kazdy przypadek jest inny. Porozmawiam z pania dyrektor,niech ona pogada z zastepca i paniami nauczycielkami i potem mi powie.'
Jesli mam doplacac to wole dac na 5 godzin i placic TYLKO ZA WYKORZYSTANE GODZINY.
tak jest w innych miastach :)Ze rodzice daja na 5 godzin i deklaruja ze dziecko chodzi 7 godzin a wtedy maja doliczane tylko 2 godziny.I to sie zgadza z ustawa oswiaty dotyczaca finansow w przedszkolu.

73

Sporadycznie zostala godzine dłuzej-moze z 10 razy na caly rok.

74

dwudziestka napisał/a:

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego i przedszkolnego jestem ciekawa Państwa opinii na temat przedszkoli w powiecie kartuskim( i Państwa ranking na najlepsze przedszkole, najlepszy dyrektor, najlepszy nauczcyiel lub inny pracownik przedszkola)

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

75

Myślę, że wspólny zakup plecaka, książek i innych akcesoriów szkolnych pomoże dziecku przezwyciężyć lęk przed szkołą. Dlatego warto szukać fajnych rzeczy do szkoły razem z dzieckiem - przyda się pikowany plecak do szkoły, kolorowe zeszyty z postaciami z bajek, fajny worek na kapcie itp. Ważne, by dziecko też mogło podejmować decyzje.