26

Odp: Prasówka i kontrowersje

Przykro mi, że badania nie są przeprowadzone w Kartuzach ale obawiam sie wyników wiec przytocze  poniższe:

Jaki ojciec - taki iloraz inteligencji dziecka
Dzieci, którym ojcowie poświęcają dużo czasu i uwagi, mają wyższe IQ i szybciej osiągają sukcesy w dorosłym życiu - pisze "New Scientist". Badania przeprowadzone przez psychologów z brytyjskiego University of Newcastle wykazały, że jedenastolatki, którym ojcowie poświęcali dużo czasu miały o kilka punktów wyższe IQ niż dzieci, których ojcowie byli mniej zaangażowani. Okazało się też, że im lepiej wykształceni są ojcowie, tym więcej czasu przeznaczają na kontakt z dziećmi.

"Nie chodzi tu o samą obecność, lecz o to, jakim jest się ojcem" - mówi psycholog Daniel Nettle, który analizował dane na temat 10 000 dzieci zgromadzone na przestrzeni 50 lat.

Analiza ta opierała się na informacjach dostarczonych przez National Child Development Study. Jest to zbiór danych o Brytyjczykach urodzonych między 3 a 9 marca 1958 roku. W latach 60- tych i 70-tych poproszono matki, by określiły stopień zaangażowania ojców w wychowanie dziecka. Zarówno to, jak i późniejsze badania brały pod uwagę inteligencję, dochód i wykształcenie.

WK napisał/a:

Ja mam pamiec dobra.Wedkarz,pracuje na Slunsku chyba meble robi czy cus.

Hehe  dobrą ale niedokładną . Nie wędkarz, nie na Śląsku (choć niedaleko) i nie meble (lecz coś podobnego).

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

27

violka1 napisał/a:

nie meble (lecz coś podobnego)

Te, no - trumny lol:lol::lol:

28

Kopikopczyk napisał/a:

Te, no - trumny

A jaki to opłacalny bizness big_smile ludzie zawsze będą umierać... tongue .

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

29

violka1 napisał/a:

Zarówno to, jak i późniejsze badania brały pod uwagę inteligencję, dochód i wykształcenie

gdzies czytałem że istotne jest sam czas zapłodnienia
oczywiscie inteligencja i wykształcenie obojga rodziców
potem po urodzeniu dziecka zaangażowanie obojga rodziców
jednak tutaj wystarczyło juz tylko jedno z nich i konsekwencja w wychowaniu
tak  wychowanie przez matke jak i ojca przynosiło ponad pozytywne efekty przy założeniu ze pomimo że wychowuje jedno z rodziców, rodzina była pełna
dzieci których przynajmniej jedno z rodziców w momencie zapłodnienia było pod wpływem alkoholu osiągało gorsze wyniki w skali porównawczej
były to badania obejmujące lata 50 do 60-tych

Pogodnego dzionka big_smile

30

violka1 napisał/a:

Mogę sie założyć, ze te badania niewiele by sie różniły od tych "indiańskich" . Nooo moze tym tylko, ze jest wiecej agresywnych matek/rodziców a to tylko by o nas źle świadczyło więc lepiej takich badań nie robić

Jakby te badania robił Giertychowy " INSTYTUT Z Tą BABą OD TELETUBISIóW " to by wyszło , że nasze dzieci mają się uczyć po indiańsku , big_smile

31

11-letni toreador Michelito zabił na arenie w Meridzie w Meksyku rekordową jak na jeden występ liczbę sześciu byków - podały miejscowe media.

no i co?
Wszystko zgodnei z prawem.Czy z tego malego dziecka wyrosnie seryjny morderca?
Pewnie rodzice nie moga mu zabronic i sie milo do niego odzywaja.
Sie nie dziwie bo moze zabic  jak widac.Najlepiej to dzieci wychowuja eskimosi.Ni emaja szkol i sami ucza swoje dzieci co dobre a co zle.Neta nie maja i glupich amerykanskich badan nie czytaja.
Slyszal ktos zeby eskimos kogos zamordowal?Albo zeby protesty uliczne mieli czy zamachy?Nie.
Spoko,loooozik.Powedkuja,rena upoluja ,herbate  zrobia ,rena zgryluja i leciii.

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

32

Najnowsze wiadomosci !!!!

Wychowanie już bez klapsa
Rząd poparł projekt, który zakazuje rodzicom karcenia dzieci w sposób naruszający ich godność. Na posiedzeniu w dniu 04.02.2009. przyjęto projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Zakłada on wprowadzenie zakazu karcenia dziecka w sposób naruszający jego godność, a także zadawania dziecku cierpień psychicznych i fizycznych. Rodzic, który złamie zakaz, może zostać skierowany np. na specjalną terapię korekcyjno-edukacyjną.

Oznacza to, że warunkiem zawieszenia kary np. u sprawcy przemocy nadużywającego alkoholu będzie leczenie odwykowe i udział w terapii. Więcej uprawnień uzyskają też pracownicy socjalni. Będą mieli prawo zabrać dziecko rodzicom, jeżeli uznają, że jego zdrowie lub życie jest zagrożone. Na zabranie dziecka i przekazanie go do rodziny zastępczej nie będzie wymagana wcześniejsza zgoda sądu. Ten będzie mógł zostać zawiadomiony o tym fakcie nawet 24 godziny później. Przy odbieraniu dziecka pracownikowi socjalnemu mają towarzyszyć policjanci lub pracownicy ochrony zdrowia.

Nowelizacja zakłada też m.in. wprowadzenie bezpłatnej obdukcji lekarskiej u lekarza pierwszego kontaktu oraz wprowadzenie nakazu opuszczenia lokalu przez sprawcę przemocy. Projekt trafi teraz do Sejmu.

Dodane czw 05 lut 2009 20:21:11 CET :
Szczerze wątpię aby ten projekt poparł Sejm. To by była rewolucja roll

Miłego dnia smile

33

A ja to bym werznal po zdaku tym poslom co takie durnoty chca uchwalac.Dziecko jest moje czy rzadu?Bo sie gubie.Bo jak rzadu to niech te luje rodzinne podniosa chociaz do poziomu europejskiego i nianie zatrudnia .
Rece precz poslofilom od moich dzieci bo w ryja dam  tongue
Sie im Korea marzy chyba .Obiboki mi powiedza ,ze ja nie moge klapsa dac.

Swoja droga tak jest w Szwecji.Dzieci rzadza a jak mu nie dasz  kasy zaraz dzwoni na odpowiednia linie i musisz chodzic na wyklady  moralizujace. Tfu..

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

34

violka1 napisał/a:

Będą mieli prawo zabrać dziecko rodzicom, jeżeli uznają, że jego zdrowie lub życie jest zagrożone

to rozumiem

violka1 napisał/a:

Na zabranie dziecka i przekazanie go do rodziny zastępczej nie będzie wymagana wcześniejsza zgoda sądu

ale to już paranoja
w mysl  powiedzenia - jedna baba drugiej babie wsadziła w d...  grabie
wystarczy aby dwie świete nawiedzone dewoty chciały ukarać kogoś i juz jest cyrk
mam nadzieje że to nie przejdzie

Dodane czw 05 lut 2009 20:32:49 CET :
całe szczęscie że ja nie mam już takich dzieci
dopiero by mnie szlag trafił jakby mi sąsiadka opieke społeczną przysłała .......
chyba z tą sąsiadką bym jechał, nawet jej by mąż ksiądz nie pomógł ......

35

Po przeczytaniu posta violki , zastanawiam się , gdzie ja mieszkam , czy to jest państwo prawa, czy raczej bezprawia .Dla mnie to jakaś niewyobrażalna sprawa , ze możnz komuś zabrać dzieci i powiadomic go nawet po 24 godzinach . Jak nas uczy życie , nawet od najlepszych intencji są odstępstwa i pomyłki . Teraz wystarczy na sąsiadkę żle spojrzeć a  ta ze swoją kumoszka zrobią malusi spisek i problem na całe życie gotowy.
Nie wiem , czy to nie jest już czas na pakowanie walizek i wyjazd z tego chorego kraju , chociażby na Białorus big_smile

36

WK napisał/a:

Rece precz poslofilom od moich dzieci bo w ryja dam

dokłądnie.. i to bez patrzenia...
Ja rozumiem bicie i dreczenie katowanie czy cos podobnego że dziecko chodzi z sieniakami.. ale klaps umoralniajacy... musi byc... daj to dużo do zroumienia... i dziecko wie ze źle robi.. samo pogadanie nie zawsze wystarcza....

stefan napisał/a:

violka1 napisał:
Będą mieli prawo zabrać dziecko rodzicom, jeżeli uznają, że jego zdrowie lub życie jest zagrożone
to rozumiem

Ok to jest dobre i takż epopieram...

ALe nigdy rząd nie bedzie mi sie wpierdzielał do wychowania.. dziecka....debile posrane.. oni są wychowani jak się kasy za głupoty nachapac....

[img]http://img385.imageshack.us/img385/5125/46277860iv8ez2.gif[/img]

37

Lentil napisał/a:

klaps umoralniajacy... musi byc... daj to dużo do zroumienia... i dziecko wie ze źle robi.. samo pogadanie nie zawsze wystarcza....

Tak sądzisz? Bijąc dziecko dajesz mu do zrozumienia tylko i wyłącznie to, że większy i silniejszy ma "większe" prawa.  Ty masz prawo uderzyć dziecko, ale dziecko nie ma prawa uderzyć Ciebie co?

Ja rozumiem, że dzieci powinny mieć szacunek do rodzica, ale da się go przecież wypracować bez przemocy prawda? Dzieci można karać na milion sposobów - nie musi to być akurat klaps. 

Absolutnie, nie wierzę w bajki o bezstresowym wychowaniu (bo posiadanie dzieci, a co dopiero ich wychowanie to nieustanny stres wink ), ale wszystko można załatwić "po dobroci", jeżeli się tylko tego chce. Najważniejsza to cierpliwość rodziców i konsekwencja w wychowaniu - oczywiście od małego, bo rozpuszczonego nastolatka raczej się już nie da tak łatwo zmienić wink

Pamiętajmy, że dziecko nie uczy się samo - to my jesteśmy dla niego pierwszym przykładem jak zachowywać się i jak postępować w życiu.

38

Mitunia....dlatego lepiej wprowadzić na początek przymusowe szkolenia dla rodziców wink  . Wtedy dopiero wprowadzać w życie coś tam podobnego do w.w. art.  Dużo ludzi woli isć na łatwizne dając klapsa, inni nawet nie potrafia rozmawiać  z małżonkiem a co dopiero z dzieckiem tongue . Takich trzeba nauczyć rozmowy i polubownego rozwiazywania spraw. Jak kiedyś pisałam w innym wątku... zawsze należy zacząć od siebie wink .

Miłego dnia smile

39

Ty chyba nie rozróżniasz klaspa od bicia.. nprawde....to co piszesz ma sens.. ale tłumaczenie nic czasami nie da... zreszta ok.. kazdy wychowuje po swojemu tak. kazdy wie jak to robic.,.. i nikt nikogo w tej kwesti pouczac czy uczyc nie powinien....

[img]http://img385.imageshack.us/img385/5125/46277860iv8ez2.gif[/img]

40

Lentil napisał/a:

Ty chyba nie rozróżniasz klaspa od bicia..

To oświeć mnie i podaj mi różnicę - uderzenie to uderzenie i dla mnie żadnej różnicy nie ma. Poza tym wielu rodziców od klapsa zaczyna - później to nie wystarcza.

Lentil napisał/a:

kazdy wychowuje po swojemu tak. kazdy wie jak to robic.

Owszem każdy wychowuje po swojemu, ale już nie każdy wie jak to robić - zresztą nie ma żadnego przepisu, żadnej zasady, która mówi jak idealnie wychować dziecko. Wychowanie to niestety ciągła metoda prób i błędów - od nas jednak zależy aby tych błędów było jak najmniej i żeby jak najwięcej się na nich nauczyć.

Lentil napisał/a:

nikt nikogo w tej kwesti pouczac czy uczyc nie powinien..

Bynajmniej ja nie zamierzałam Ciebie w żaden sposób pouczać, przykro mi, jeżeli tak to odebrałeś. Nie ganię Cię również za to, że jesteś zwolennikiem klapsów. Chciałam tylko abyś zastanowił się dlaczego swoją bezsilność okazujesz dziecku właśnie w taki sposób? Czy naprawdę nie ma innych?

violka1 napisał/a:

Dużo ludzi woli isć na łatwizne dając klapsa

Tak masz rację. Tylko zastanówmy się jaką lekcję wyniesie z tego dziecko? Lepiej być potulnym, bo mama/tata może znowu uderzyć...

41

Toc nie chodzi o tyo zeby dzieci bic.Ja moze 5 razy dzieciom klapsa przywalilem a razem maja jakies 50 lat.No to srednio raz na 10 lat jednemu.Idzie o to prawo ,ze jak uznam ,ze dzieciak przekroczyl granice to mu przywale i zadnemu sadowi nic do tego.Toc ja nie bronie katujacych czy lejacych za byle co  debili.Takiemu co za zle spojrzenie leje dzieciaka to bym sam przywalil.
Mow ajest o prawie rodzicow do wychowania a ten klaps czasami potrzebny jest a nie ,ze mi smark powie ,ze zaraz zadzwoni na policje czy inne kinderdamty.Zreszta  u nas to jest tak ,ze w sprawie aborcji najwiecej maja do powiedzenia ksieza a w sprawach bicia socjalisci.Bo socjalista uwaza ,ze moje dziecko jest panstwowe.

42

Mi jest właściwie ciężko się do tego wszystkiego ustosunkowac. Choc sama też bym wołała w przyszłości swoich dzieci nie bic, to jednak też, jak przekroczyłam granicę to klapsa od mamy dostałam. I choc pupa bolała, to wiedziałam, gdzie jest moje miejsce, że coś zrobiłam źle i byłam tego świadoma... I osobiście uważam, że źle na tym nie wyszłam ani ja ani moja mama. Byłam wspaniałym dzieckiem, pyskatym, ale wspaniałym tongue i nadal jestem:cool:

„... jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej... gdy
wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią..."

43

BuBu napisał/a:

Byłam wspaniałym dzieckiem

To jak ja normalnie ,i skromnym. wink

44

BuBu napisał/a:

jak przekroczyłam granicę to klapsa od mamy dostałam. I choc pupa bolała, to wiedziałam, gdzie jest moje miejsce, że coś zrobiłam źle i byłam tego świadoma...

Sądze, że nie zawsze młodzież, dziecko jest świadome. Np. mój brat- dziś dorosły facet twierdzi, że jak mu mama w tyłek przylała albo ścierą przez głowę to bolało...owszem, że bolało ale tak szczerze to nic sobie z tego nie robił. Gdy przestało boleć dalej robił swoje. Jednak gdy dostał dotkliwą karę co ubodła bardziej niż ten klaps i bolała dłuzej....to poskutkowało! Potrafił sie nad sobą zastanowić i poprawic. Natomiast ja wspominam klaps jako wyładowanie nerwa rodzica. On sie uspokoił a ja poczułam sie poniżona.

Miłego dnia smile

45

violka1 napisał/a:

Natomiast ja wspominam klaps jako wyładowanie nerwa rodzica. On sie uspokoił a ja poczułam sie poniżona.

ja właśnie nigdy nie odczuwałam tego w taki sposób, dla mnie to po prostu była kara za złe zachowanie i byłam tego świadoma, jak mama dała klapsa to wiedziałam, że coś zrobiłam źle
choć sposób odbierania tego zależy chyba od wielu czynników, bo jak sama widzisz, każdy odbiera to inaczej...

„... jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej... gdy
wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią..."

46

Lubię policję i sm , czytać umiem lol Poziomem od nich nie odbiegam , więc w sobotę czytam se :
GW dodatek trójmiasto :
we środę  4 bm policjanci aresztowali w ich domach 3 strażników miejskich . którzy od 2005 r. brali łapówki od handlarzy na rynkach , w sumie na kwotę 100 tys. żł.
Ale w piątek rzecznik poinformował , że oni już nie są funkcjonariuszami sm . Na pytanie co teraz robią , odpowiedził ,że pierwszy - nie wiadomo , drugi jest ochroniarzem a trzeci pracuje w policji ale jak się kapnęli to już nie .:lol::lol::lol:
Czyli awansował ???:lol::lol::lol:

Jeżeli nie masz wrogów, to niechybny znak, że nie dokonałeś niczego.
Margaret Thatcher

47

Sąd w Jeddah w Arabii Saudyjskiej skazał 23-letnią ofiarę wielokrotnego gwałtu na rok więzienia i 100 batów. Według panującego tam prawa, kobieta dopuściła się cudzołóstwa - podaje "Daily Mail".
więcej -
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sad-skazal-ofiare-gwaltu-na-100-batow-za-cudzolostwo,wid,10838371,wiadomosc.html?ticaid=177c7
który to wiek mamy obecnie ? bo chyba się pogubiłem ...... hmm

48

Stefan !
Nie ma co się dziwić ! W Polsce też mamy podobne cuda , przecież niektórzy(niewygodni) popełniaja samobójstwa poprzez wbicie sobie noża w serce - 7 razy , albo przy pełnej chałupie mundurowych , strzelają se w łeb (BLIDA):lol:

Jeżeli nie masz wrogów, to niechybny znak, że nie dokonałeś niczego.
Margaret Thatcher

49

Odmienne zachowania kobiet i mężczyzn na forach internetowych
(...)Jak się okazało, najczęstszym motywem odwiedzających forum było poznanie nowych osób oraz spotkanie się z przyjaciółmi w przestrzeni internetowej. Młodzież porozumiewa się tam przy pomocy osobistych wpisów, ogłoszeń na tablicy, wiadomości oraz wykorzystują oni funkcje komunikacyjne takie, jak „przytulanie” (przesyłanie uścisków) lub przyłączanie się do grup.

Poza tym badacze stwierdzili, iż występują wyraźne różnice zachowań w zależności od płci. Mężczyźni wykorzystują platformę online, aby powiększyć swoją własną sieć. Oglądają wiele obcych profilów i tworzą grupy zainteresowań. Natomiast kobiety zachowują się o wiele ostrożniej. Poruszają się w ramach znanych kręgów przyjaciół i często wykorzystują funkcje portalu tylko do komunikacji z tą samą grupą. Kobietom chodzi przede wszystkim o intensyfikację istniejących kontaktów oraz ich pielęgnacje, natomiast mężczyźni wykazują silne zainteresowanie poznawaniem nowych osób.

Podczas „chatów” kobiety zdradzają więcej szczegółów o sobie. Przy tym istotne dla nich jest to, aby pokazywać się z jak najlepszej strony. Mężczyźni natomiast najczęściej ukrywają swoją tożsamość, ponieważ chcą być zagadkowi i interesujący.
Ogólnie użytkownicy forum w związku z udzielaniem informacji osobistych okazali się zadziwiająco otwarci i być może także trochę łatwowierni. Podają oni w swoich postach wiele informacji natury osobistej. 90% posiada własne zdjęcie w profilu, 87% zradza co studiuje, ale mało kto wychyla się przy tym ze swoim numerem telefonu lub adresem. Badacze z Poczdamu nie spodziewali się takiej otwartości. Chociaż 90% ankietowanych podawało poprawne dane, odbierali oni profile kolegów z pewnym niedowierzaniem. Jedynie 37% ankietowanych było zdania, że inne profile są wiarygodne.
Młodzi ludzie także ślepo obchodzili się z medium. Tą społeczną sieć odbierają oni bez uprzedzeń i korzystają z jej funkcji z wielkim zainteresowaniem. Wg badaczy pozwalają sobie łatwo ulegać wpływom swoich kolegów z portalu. Jednakże wraz z wzrastającym wiekiem uczestnicy forum okazywali się krytyczniejsi względem swoich kolegów i wraz z wiekiem zmniejszało się znacznie zainteresowanie nawiązywaniem wirtualnych znajomości.

Miłego dnia smile

50

Stolica Apostolska nie pozostawia żadnych wątpliwości, że narzędziem, które odpowiedzialne było za wyzwolenie kobiet w XX w. była pralka. Gdy na łamach watykańskiej gazety "L'Osservatore Romano" padło pytanie: "Co w XX w. przyczyniło się w najwyższym stopniu do emancypacji kobiet zachodu?" - chyba najbardziej zatwardziali tradycjonaliści przecierali oczy ze zdumienia, gdy jeden z watykańskich oficjeli orzekł, że jest to pralka.

gdyby jakaś kobieta wietrzyła podstęp, zapraszam do przeczytania całości -
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Watykan-To-pralka-wyzwolila-kobiete,wid,10928067,wiadomosc.html

he he he .....dobre sobie wink
co na to nasze panie emancypantki ?:P