1

Odp: Gdzie z dzieckiem na wakacje?

Skoro wakacje już niebawem to dobry moment by porozmawiać o wspólnych wakacjach. Wiem, że najprościej podrzucić dziecko babci/cioci i samemu gdzieś jechać. Najprościej jednak często nie znaczy lepiej. Na codzień jesteśmy zabiegani, zapracowani i  mało czasu poświecamy swoim pociechom. Dobrze wiec wykorzystać urlop i wspólnie w rodzinnym gronie spedzić czas. Proponuje opisywać wspólne wypady wakacyjne, weekendowe. Gdzie jeździliscie z dziećmi, jakie macie wspomnienia?

My sie wybieramy jeszcze w czerwcu w góry. Dodatkowo w tegoroczne wakacje udamy sie do Famili Parku. Gdzie jeszcze mozna z dzieckiem pojechać? Znacie jakieś ciekawe miejsca (wskazane niezbyt daleko)?

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

2

violka1 napisał/a:

Famili Parku.

co to jest?

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

3

WK napisał/a:
violka1 napisał/a:

Famili Parku.

co to jest?

To rodzinny park rozrywki w Bygdoszczy.
http://www.familypark.pl/

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

4

violka1 napisał/a:

Gdzie jeszcze mozna z dzieckiem pojechać? Znacie jakieś ciekawe miejsca (wskazane niezbyt daleko)?

Dużo zależy od tego, w jakim wieku są dzieciaczki, oraz od tego czy zamierzasz "gdzieś wyskoczyć" w czasie urlopu, czy też spędzić z dziećmi całe 4 tygodnie wink
Jeżeli miałaby to być krótka wyprawa, gdzieś niedaleko Kartuz, to proponuję takie 2 miejsca :

1. Oceanarium - Akwarium Gdyńskie

http://img168.imageshack.us/img168/6721/akwariumwgdyni536.jpg

Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce w centrum miasta.
Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej, czy północy naszego kontynentu.
Urocze miejsce dla ciekawych biologii morza, a przede wszystkim dla młodych odkrywców.
To niezwykłe miejsce, otoczone morzem ze wszystkich stron.
Tu można spotkać ponad tysiąc okazów morskich i wodno-lądowych pochodzących z różnych rejonów świata.
Ciekawe ekspozycje pozwalają obserwować, dotknąć i uczyć się o życiu w morzach i oceanach.
Naprawdę warto zwiedzić z dziećmi  big_smile

2. Fokarium na Helu przy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii

http://img168.imageshack.us/img168/9549/800pxhelfokarium.jpg

Fokarium składa się z kompleksu trzech basenów hodowlanych, oraz kilku małych basenów dla młodych foczek.
Można poobserwować młode foczki, świetna wyprawa dla całej rodziny połączona z nauką o życiu tych uroczych ssaków żyjących w Bałtyku.
Przy okazji można  zwiedzić Hel - najbardziej morskie miasto Polski - usytuowane na cyplu Półwyspu Helskiego i z trzech stron otoczone wodami Bałtyku.
Dojazd na Hel to też frajda dla dzieci.
Podróż Tramwajem Wodnym z Gdyni, to niesamowita przygoda smile

5

jadąc na kościerzynę można zahaczyć o ogród botaniczny, farme strusi , a w samej kościerzynie o parowozownie, a jeszcze w okolicy w Gniewinie jest wieża widokowa i duuuuuży plac na mini golfa na którym stoja dwa dinozaury oryginalnych rozmiarów i jest superowy plac zabaw smile
http://www.parowozownia_koscierzyna.republika.pl/
http://www.polskieszlaki.pl/farma-strusi-w-garczynie-na-kaszubach.htm
http://www.gniewino.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=84

polecam big_smile

Dodane śro 03 cze 2009 20:28:15 CEST :
zapomniałam.... jest jeszcze wioska indiańska
http://www.wypoczynek.pl/kaszuby__wioska_indianska/o7551.html?id_biura=1547

wszystko jadąc na kościerzynę ale wątpię że wszystko da się obejrzeć w jeden dzień wink
tanio i blisko cool

emimamuska

6

z dziecmi to sie jezdzi tam gdzie sklepow nie ma
czyli nad jezioro z wedkami oczywiscie bo po co bez wedek?

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

7

emimamuska napisał/a:

wszystko jadąc na kościerzynę

no akurat do Gniewina to zupełnie w inną stronę big_smile

8

no racja, to pod wejcherowo tongue

emimamuska

9

Oceanarium i fokarium to już u nas nuuuuda. Kilkakrotnie zwiedzane akwarium już nas nie zachwyca a fokarium okazało sie nieciekawe. Foki były pochowane w wodzie a czekać godzinami aż wylezą sie nikomu nie chciało. Więcej fok mozna było zobaczyć w ZOO.

A tak na marginesie....jak dla mnie przydałyby sie wycieczki dla nie zmotoryzowanych tongue. Np. Kraina dinozurów w Kołacinku jest dobra ale bez auta na to za**pie sie nie dojedzie absolutnie niczym.

Miłego dnia smile

10

koleżanko ja też nie jestem zmotoryzowana cool
jedynie w weekendy jak mam męża-kierowce
w zeszłym roku sama jeżdziłam na całodniowe wycieczki autobusem czy to nad morze do sopotu czy cały dzień łaziliśmy po długiej w gdańsku cool
czy zwykłe wybranie się na piknik na łąkę koło ławki assesora to wielka frajda dla dzieciaków,
dojście tam, poleżenie na kocyku, zrobienia wianka z kwiatków.... pół dnia
dodam że mam dzieci 7 i 5 latka big_smile

emimamuska

11

Ja proponuje wycieczkę do Lubania do wioski indiańskiej. Nie bylam tam ale słyszalam, ze swietna zabawa dla dzieciaków:)

12

violka1 napisał/a:

Oceanarium i fokarium to już u nas nuuuuda.

Tu chodzi o dzieciaki, nie o mamusie lol - dzieciakom się podoba.
Rybki się nie podobają..... ciekawe co by na to wędkarze powiedzieli tongue

violka1 napisał/a:

Więcej fok mozna było zobaczyć w ZOO.

Możliwe, ja nawet na swoim osiedlu jedną codziennie widzę - ale to inna sprawa wink
W ZOO jest cała masa zwierzaków, nawet lama co pluje i małpa co rzuca piachem w oglądaczy.
Ale to wyprawa na cały dzień.
Ja proponuję kocyk, ręczniki i wyprawę nad jeziorko.
Ale nie Klasztorne !!!  big_smile

13

Obwozenie dzieci po wioskach indianskich  tylko maci w ich glowach bo przeciez Indian w Polsce raczej nie bylo.Ucza sie palenia faji a potem prosta droga do narkotykow  i mordowania bo wiadomo ,ze taki indianin ni emoze dnia przezyc zeby kogos nie oskalpowac.Nie wiem czy to dobry pomysl ,zeby uczyc rzucania siekierami .

Kopikopczyk napisał/a:

Rybki się nie podobają..... ciekawe co by na to wędkarze powiedzieli

nie mam slow na to,szlachetna forma spedzanai czasu wolnego,pierowtne mysliwstwo w najczystszej postaci przegrywa z ogladaniem kosci  dinozaura i  ogladaniem ciuchci.
brak slow .;)

14

Kopikopczyk napisał/a:

violka1 napisał:
Oceanarium i fokarium to już u nas nuuuuda.
Tu chodzi o dzieciaki, nie o mamusie  - dzieciakom się podoba.
Rybki się nie podobają..... ciekawe co by na to wędkarze powiedzieli

Mojemu dziecku w fokarium nie podobało, w oceanarium podoba sie....przez chwilę a potem słyszę pytanie: " a jest tu cos ciekawego?"

Miłego dnia smile

15

najlpeszy plac zabaw jaki widzialem ( i mialem sam  ochote fiurgac na tych linach,karuzelach  etc) jest na koncu Przymorza pod brzezno przy samym niemal morzu.Tam jest tez skate park a to wszystko sie jakos nazywa ale zapomnialem jak.Autem na Przymorze do konca blokow i chyba w lewo lekko.Przy dobrej pogodzie mozna wziasc lezaczek i masz spokojny lep na caly dzien bo dzieciakow sie nei da oderwac od tych bajerow.Zaleta jest ,ze wokol nie ma sklepow wiec nei zbankrutyjemy  ale picie i jedzonko trzeba wziasc.hektary  zestawow zabawowych  robia swoje.Dla malych dzieciakow to lepsze niz zabytki bo co on z tych zabytkow kuma?parkind tez jest idzie latwo zaparkowac,wszystko za free.

Dodane nie 14 cze 2009 10:35:56 CEST :
acha tam niedaleko  jest wedzarnia  oryginalna co ma super sledziki wedzone,piewrszy raz takowego wsuwalem i  jest ok i tani.ale to trzeb autkiem kawalek podjechac.

16

WK napisał/a:

Obwozenie dzieci po wioskach indianskich  tylko maci w ich glowach bo przeciez Indian w Polsce raczej nie bylo.Ucza sie palenia faji a potem prosta droga do narkotykow  i mordowania bo wiadomo ,ze taki indianin ni emoze dnia przezyc zeby kogos nie oskalpowac.Nie wiem czy to dobry pomysl ,zeby uczyc rzucania siekierami .

a kto powiedzial, że tam ucza palenia faji, mordowania, oskalpowywania, rzucania siekierami i ze to wszystko prowadzi do narkotykow?? Czy kiedykolwiek tam byles, ze wysuwasz takie opinie?

17

o jejku widze ,ze na zartach sie nei znasz
dostrzez absurd wlasnie tego co napisalem i usmiechnij sie
przeciez normalne jest ,ze kazdy sie w indianow bawil
looozik nie mialem zamiaru  jakiejs wiosce indianskiej robic pod gorke
ale akurat co do palenia faj to musisz przyznac ,ze to obyczaj indianski a juz skalpowac to koniecznie musza
rzucanie toporkiem  cwiczy tez straz pozarna  a dzida np oszczepniki
nie bylem w takiej wiosce i powaznie  powiem ,ze  to moze byc dobra zabawa
ba  jak masz taka wioske to daj znac sie ubleke w jakies ponczo i  bede ciskal w squaw lassem

18

Moja brat  Ipek byc zadowolony z odpowiedz?
howhg Bo jak moja brat nie byc to WK zabic komara albo muche i zjesc w pokute.

19

Reakcja na Twoja odpowiedz Weteranie nie odrazu znaczy, ze się nie znam na żartach.
Weteranie drogi Ty nie przesadzaj, i nie wjeżdżajmy na temat samych Indian( którzy moze kiedys byli, nie byli, nie wiem) bo to inna bajka niż kwestia jakiegos miejsca dla dzieciakow, w którym moga zalozyc pioropusz, ubrac sie w indianskie szmatki, pomalowac poliki a przy tym wszystkim sie swietnie bawic. A Ty odrazu o jakichs patologiach.

20

gdzie ja o patologiach napisalem? Co to juz zakurzyc nie mozna czy oskalpowac? bez przesady,bardzo odbrze ,ze sie ucza siekierami rzucac bo w kryzysie taki pojdzie do lasu zabije dzika i jedzonko do zamrazarki,bardzo dobre
albo wezmy takie strzelanie z luku.
super sprawa ,bierze luk idzie do lasu zabija dzika i do zamrazarki
albo tomahawk
bierz tomawk idzie do lasu zabija dzika i do zamrazarki
albo pioropusz
idzie do ZOO wkurza pawia ,paw pada i do zamrazarki

21

oskalpowywanie, zabijanie, mordowanie, pojscie do lasu i przyniesienie czegos wprost do zamrazarki- to juz jest mega patologia

Dodane nie 14 cze 2009 22:36:49 CEST :
a wogole czemu Ty robisz z tych dzieciakow jakich szurnietych psycholi ktorzy beda ganiac za dzikiem po lesie???

22

sory ale chodzenie po lesie chyba nie jest patologia o ile sie nei kladzie nago w mrowisku.
moze Robin Hood byl patologiczny?
A co robil?mordowal,rabowal,w lesie zyl ale faktycznie zamrazarki nie mial sku-bany.

23

ale robin hood chodzil w rajtuzach - to jest patologia tongue

24

chodzenie po lesie nie jest patologiczne, owszem,ale zabijanie i dzika i zamrażanie go- jak najbardziej!

25

/Di napisał/a:

ale robin hood chodzil w rajtuzach - to jest patologia

W domu tak lazil,teraz w dresach chodza ,wtedy dresow nie bylo.Ale faktycznie to podejrzane bo tam oprocz Myriam zadnej babki nie bylo i te obcisle majty sa letko  zmylkowe.
Jednak chyba patologia,popatrz popatrz a mialem  jego za debesciaka