1

Odp: laptop

no to może temat szerszy temat niż pralka czy odkurzacz. Laptop. Toshiba hp czy cos innego ? Na co zwrócić uwagę przy jego kupnie ? Jaka karta graficzna ? Coś sprawdzonego a może coś z ciekawymi bajerkami? Szukam, czytam i duży bałagan zrobił się w główce

kropka

2

pastel napisał/a:

Laptop. Toshiba hp czy cos innego ?

Temat ten powinien się znaleźć Pomocniku, zresztą tam już podobny jest.

-- // --

3

Zależy do czego ma służyć...

Niektórzy potrzebują notebooka z subwooferem, niektórzy z przyciskami multimedialnymi, niektórzy z dyskiem SSD, niektórzy z małymi gabarytami (netbook).

Sprecyzuj się.

Jeśli ma być tylko do domu to kup koniecznie z ekranem 17" no i nie daj się nabrać na błyszczące matryce.

4

hm problem jest w tym, że to totalnie nie moja działka i nie wiem co i jak. Lubię ładne zabawki i to mnie czasem gubi. Mam ochotę pokusić się na jeden z modeli dv6. Potrzebuję po części do pracy i dla zabawy przy czym nie chcę za bardzo przekraczać granicy trzech kółek w informacji o cenie ;]
a co złego jest w błyszczących matrycach ?

Dodane wto 22 wrz 2009 19:49:28 CEST :

Drab napisał/a:

Temat ten powinien się znaleźć Pomocniku, zresztą tam już podobny jest.

teraz go widzę tongue
jednak dalej proszę o jakieś info w temacie

kropka

5

Błyszczące matryce odbijają wszystko co jest dookoła nich (takie lustro). Fajnie wyglądają jedynie na półkach sklepowych. One mają chyba wyższy kontrast i mocniejsze (intensywniejsze) kolory, a tak to same wady...

6

hmm ale np nowe toshiby mają także błyszczacą matrycę a widziałam to na domowym biurku i jakoś mnie to nie przeraziło . a co sądzisz o dv6 ? dokładnego modelu nie pamiętam

kropka

7

Dużo jest modeli - lista:

.........

» HP Pavilion dv6-1270ec
» HP Pavilion dv6-1270eg
» HP Pavilion dv6-1270el
» HP Pavilion dv6-1270eq
» HP Pavilion dv6-1270et
» HP Pavilion dv6-1270ev
» HP Pavilion dv6-1270la
» HP Pavilion dv6-1270ss
» HP Pavilion dv6-1270st
» HP Pavilion dv6-1275eg
» HP Pavilion dv6-1277el
» HP Pavilion dv6-1277la
» HP Pavilion dv6-1280el
» HP Pavilion dv6-1280ep
» HP Pavilion dv6-1280es
» HP Pavilion dv6-1280et
» HP Pavilion dv6-1280ev
» HP Pavilion dv6-1280sn
» HP Pavilion dv6-1280us
» HP Pavilion dv6-1282et
» HP Pavilion dv6-1288la
» HP Pavilion dv6-1290ec
» HP Pavilion dv6-1290en
» HP Pavilion dv6-1290es
» HP Pavilion dv6-1290ev
» HP Pavilion dv6-1291es
» HP Pavilion dv6-1299ea Artist Edition
» HP Pavilion dv6-1299ef Artist Edition
» HP Pavilion dv6-1299eo Artist Edition
» HP Pavilion dv6-1299er Artist Edition
» HP Pavilion dv6-1299es Artist Edition
» HP Pavilion dv6-1299ez Artist Edition
» HP Pavilion dv6-1299lx
» HP Pavilion dv6t-1000 CTO
» HP Pavilion dv6t-1100 CTO
» HP Pavilion dv6t-1200 CTO
» HP Pavilion dv6z-1000 CTO
» HP Pavilion dv6z-1100 CTO

A pierwsze lepsze zdjęcie błyszczącej matrycy w jakimś dv6 powinno dać trochę do myślenia:
http://www.notebookcheck.pl/uploads/pics/pieknis_01.JPG

Dodane wto 22 wrz 2009 20:11:39 CEST :
http://www.notebookcheck.pl/uploads/pics/pieknis_01.JPG

8

hm owszem, ale chyba mało kto ustawia źródło światła bezpośrednio na ekran smile
lista spora ;]

kropka

9

Dobra - nie w moim interesie jest przekonywać Ciebie nad wyższością jednego typu matryc nad drugimi...

Podaj konkretny model.

10

ad ekranu:
błyszczące (szkło/plastik) - tzw domowe zabawki, czy komputery pseudo multimedialne
matowe - wszystkie laptopy serii biznesowych, wybrane modele "zabawek"
inne (led/matowe + wzbogacania) laptopy do gier, zastosowań PRO, serie "Studio", prawdziwe lapy multimedialne

przejmujecie się pierdołami typu odbicia, każda matryca będzie odbijać jedna mocniej druga słabiej, dwie bazowe różnice to matryce błyszczące posiadają często technologie poprawy jakości obrazu (czytać kolorów) i są jaśniejsze niż matowe (czasem znacznie) więc jeśli to ma być poniekąd laptop bardziej do zabawy niż do pracy to raczej matryca błyszcząca.

ad popularnych marek których unikać:
- hp (nawet serie biznesowe są do D)
- asus 50%
- toshiba (po za serią tetra)
- manta i inne krzaki

ad popularnych marek godnych polecenia
- lenovo
- dell
- toshiba tetra
- sony,, jak kogoś stać ;]

ad inne marki na które warto zwrócić uwagę:
- samsung
- acer
- msi
- packard bell

inne na co zwrócić uwagę (teoria, skrócony wykład)
karta graficzna -> każda zewnętrza karta z własną pamięcią będzie szybsza niż zintegrowany intel ale też będzie miała większy apetyt na prąd (ze względu na własną pamięć) jeśli zależy Ci na baterii to albo intel 4500 +  (nic co niżej nie nadaje się do używania) który wspiera już HD i obsługuje HDMI, albo Quadro od NV.
CPU -> seria amd QL całkiem łądnie chodzi, intele jak dla mnie zaczynają się od serii T7xxx/P8xxx
ram -> min 2 gb optymalnie 3, 4 może być choć nie wiadomo po co bi tak nie wykorzystasz
hdd -> wedle włąsnych potrzeb
matryca - zalecam 15'4 (WSXGA 1680 x 1050) jeśli potrzebujesz większy obszar roboczy, wątpię by ci się chciało targać 17 która w tej cenie ma mniejszą rozdzielczość i większy apetyt na prąd.

mówisz masz 3 kloce, są sympatyczne acery w tej cenie. Całkiem fajnie wyposażone HDMI z audio, radek na pokładzie, bateria spoko i dobra obudowa.

ACER TM 5730G-862G32N P8600 2GB 15,4 320 DVDSM ATI HD3470(512MB) VHP, - dość mocna karta graficzna więc śmiało trochę pograsz, do tego bardzo fajny procesor i lekkie oprogramowanie acera (~3100zł),
lub tańszy (~2600zł)  ACER TM 5530G-723G32N RM72 3GB 15,4 320 DVDSM ATI HD3470(512MB) VHB. który też Ci pewno starczy

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

11

szucio napisał/a:

nie w moim interesie jest przekonywać Ciebie nad wyższością jednego typu matryc nad drugimi...

biorąc pod uwagę że nie masz zbytnio wiedzy na ten temat to faktycznie może być to problematyczne.

ad kupna powiem wiek, kup cokolwiek tylko nie HP (prosze big_smile)

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

12

do wczoraj mój idol to toshiba, dziś już nie wiem.... co jest nie tak z hp ? z informacji wynika ze hp-ki nie są już takie złe

kropka

13

Gligamesh napisał/a:

lub tańszy (~2600zł)  ACER TM 5530G-723G32N RM72 3GB 15,4 320 DVDSM ATI HD3470(512MB) VHB. który też Ci pewno starczy

dobrze gada big_smile

Gligamesh napisał/a:

kup cokolwiek tylko nie HP (prosze big_smile)

i z tym sie zgadzam tongue
jak nie chcesz mieć potem problemów z zabawką posłuchaj  Gligamesha
były z dyskiem 312 Gb jak się jedzie do Wrzeszcza za lotniskiem za zjazdem na obwodnicę po prawej w cenie 2350 zł w niedzielę
nie pamietam, jak to się nazywało ale w tym z elektroniką po lewej od parkingu
Gligi marudzi i marudzi ale nieraz do rzeczy gada  tongue big_smile

Pogodnego dzionka big_smile

14

pastel napisał/a:

co jest nie tak z hp ? z informacji wynika ze hp-ki nie są już takie złe

owszem, bo technicznie nie sypią się już tak często, problemem zostaje jednak dość wolne i koszmarne oprogramowanie. Jeśli zawalony system i czekanie na np załadowanie się oprogramowania by się zalogować do windowsa Tobie nie przeszkadza, to proszę bardzo smile hp po latach skopiowało masę rozwiązań od dell'a za co można go lubić (serie biznesowe).

najlepsze według mnie oprogramowanie posiada lenovo, dell oraz firmy które mają uniwersalne komponenty i nie potrzebują autorskiego oprogramowania do ich obsługi czyli np. acer, samsung.

15

ja kupujac laptopa praktycznie tylko do internetu i paru aplikacji biurowych wybralem jeden z najtanszych modeli na rynku - fujitsu siemens i jestem bardzo zadowolony

16

a co jeśli acer już mi nie chciał służyć ? w grę wchodzi tylko 15,6 więcej nie jest mi potrzebne, no i przydałaby się jeszcze klawiatura numeryczna.... konieczne w pracy. na jednej z wystawek było właśnie takie dv6 (prosze nie pytać o dokłądny model bo nie pamiętam, a nie mam specyfikacji)

Dodane wto 22 wrz 2009 21:44:26 CEST :
cechą charakterystyczną była właśnie klawiatura numeryczna i czytnik lini papilarnych, nie wiem czy komuś to pomoże w odnalezieniu konkretnego modelu ;/

kropka

17

czytniki lini papilarnych w hp maja to do siebie ze sie psuja

18

czy jest czy tego nie ma - bez znaczenia , niepotrzebne do szczęscia, wiem ze było

kropka

19

pastel napisał/a:

a co jeśli acer już mi nie chciał służyć ?

niezbyt to rozumiem, ale jeśli jest to aluzja do psujących się acerów to nowe obecne serie są naprawdę bardzo sympatyczne a psuje się wszystko np asusy padają jak kawki. Jeśli nie chce Acera to z innej marki tez się coś znajdzie smile nikt Cie nie zmusza.

pastel napisał/a:

no i przydałaby się jeszcze klawiatura numeryczna.... konieczne w pracy

z tym to już niestety gorzej, głównie mają to 17''

ale np
ASUS K50IN-SX126E T4300/15,6 HD/250/2048/NVD G102M/DVDSM/WI-FI/VID-CAM/VB
MSI X-Slim X600-006PL SU3500 4GB 15,6 320 ATI HD4330(512MB) VHP (SREBRNO-CZARNY)  -> ten mi się podoba smile

nie wiem czemu uprałeś się na ta klawiaturkę bo znacznie to ogranicza wybór.

20

potrzebuje jej do pracy, mam sporo cyferek do wprowadzania cool

kropka

21

to kup klawiature numeryczna na USB, to znacznie rozszerzy mozliwosc wyboru

22

no to bierz jakąś 15'6 bebechy i tak są dość zadowalające.

23

A co sądzicie o Toshiba A300 1MT?

24

zastanawiam sie nad Asus K50IJ lub AcerAs5732ZG parametry prawie te same tylko Acer ma o 70 Gb wiekszy dysk i o o Gb mniej RAMu... Jaki bedzie lepszy?

[img]http://img229.imageshack.us/img229/2341/firefighteranimuj4.gif[/img]

25

tylko DELL albo LENOVO