1

Odp: PORÓD RODZINNY- gdzie rodzić Kartuzy czy Kościerzyna??

Witam,
Czy któraś z was rodziła w tych szpitalach? Chodzi mi głównie o poród rodzinny, czy ktoś wie ile sal do porodów rodzinnych mają te szpitale i jaka tam jest opieka?
dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

2

Witam, urodziłam córeczkę w zeszłym roku w Kartuzach, oczywiście poród rodzinny. Nie mogłabym narzekać gdybym nie "trafiła" na zmianę położnych. Te, które były na pierwszej zmianie tylko czekały na koniec pracy, przychodziły do mnie b.rzadko, nadmieniam ,  że było to moje pierwsze dziecko...Po siedmiu godzinach leżenia na ogólnej porodówce (BARDZO OBSKÓRNEJ!!!)wkońcu znalazłam się na sali rodzinnej-jest tylko jedna.Druga zmiana położnych wykazała już większe zainteresowanie, no i wkońcu po dwóch godzinach urodziłam zdrową córeczkę:D.Jeśli chodzi o Kościerzynę to nic nie słyszałam jaka jest tam opieka.:( Życzę powodzenia...

3

jestem po porodzie rodzinnym w Kartuzach, rodziłam z panią bodajże Syldatk i nie dam na nią złego słowa powiedzieć. Życzę innym takiej położnej. Jeste jeszcze bardzo dobra p. położna Janka o innych nic nie wiem. Zresztą poród wspominam miło bo swoje odczekałam w domu, w samochodzie miałam skórcze co 2 minuty i po pół godziny na porodówce miałam dziecko przy sobie. smile

Uprzedzam że w Kartuzach sala do porodów rodzinnych jest tylko JEDNA i biorąc pod uwagę ile teraz dzieci się rodzi to trzeba liczyć na szczęście że akurat będzie wolna...

4

ja rodziłam w Kościerzynie i nie mogę narzekac miły personel i wogole.Sale są trzy.Pozdrawiam.

5

polecam Puck, porody w wodzie, rodzinne, a nawet cesarki rodzinne.

6

co do Pucka to są bardzo skrajne opinie. Moja znajoma tam rodziła i właśnie personel wspomina traumatycznie, nie wiem pewnie jak zwykle zależy kiedy i na kogo się trafi..
Kościerzyna na plus z większą ilością sal.

7

Ja zaliczyłam Kartuski szpital i stanowczo odradzam. Nie wspominając, jak ta sala porodowa jest obskórna odpadające płytki itp. Opieka zalezy jaka zmiana.  Piguły powinny zachowac swoje kiepskie komentarze dla siebie. Najlepiej jak ktoś kto wogóle nie ma dzieci ma najwięcej do powiedzenia. Miałam cesarkę, więc ostrzegam. By nie mieć oszpeconego brzucha. Połowę szwu robił ordynator i wygląda idealnie a druga połowę stażysta i nie wygląda to estetycznie. Nie pozwólcie , by na Was eksperymentowano.

8

Dwa m-ce temu rodziłam w Kościerzynie. Ludzie, poród? tylko tam, dwie położne, rozumiejące twoj ból, poród rodzinny co prawda opłacony(100zł) ale za czystosc sal, opieke i porady-oplaca się.  Był to moj pierwszy poród, strasznie sie balam, nie mam porównania do Kartuz, ale z tego co słyszalam to wolałam sie przjechac i rodzic po ludzku. Dlatego tez porodówka nie kojarzy mi sie z czyms złym... to było piękne przeżycie, mam ślicznego synka smile pozdr przyszle mamy.

9

Ile kosztuje poród rodzinny w naszym szpitalu ?

10

Jak rodziłam dwa lata temu to nic nie kosztował.

11

Olenia napisał/a:

Jak rodziłam dwa lata temu to nic nie kosztował.

Bo najprawdopodobniej chodziłaś do szkoły rodzenia tongue

Z doświadczenia wiem, że pozostali płacą, ale jakie są obecnie stawki w naszym szpitalu to nie mam pojęcia wink

12

nic sie nie placi. jezeli trafisz ze bedzie wolna sala rodzinna to bedziesz tam rodzic a jezeli nie to niestety musze cie rozczarowac ze nie da rady bo sala jest tylko jedna a chetnych duzo....   wiadomo ze nog nie scisniesz w takiej sytuacji :-) natura rzadzi sie swoimi prawami ;-) jak bedziesz na porodowce to od razu powiedz ze rodzinny porod chcesz ale sie nie nastawiaj na to za bardzo zebys pozniej nie byla rozczarowana

13

5 lat temu stowke smile Ale mogla przyjsc cala rodzina big_smile

14

Rodziłam trzy miesiące temu, nic się nie płaci. Gdy jakimś cudem nikogo nie będzie na porodówce ogólnej a rodzinna będzie zajęta to można też rodzić z np. mężem (wiem bo znajoma tak miała)

15

amor22 napisał/a:

5 lat temu stowke smile Ale mogla przyjsc cala rodzina big_smile

To zabrzmiało jak zaproszenie do kina lub na spotkanie big_smile wink

Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych. Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi. Arlene Francis

16

Ewelinchen666 napisał/a:

To zabrzmiało jak zaproszenie do kina lub na spotkanie

dokładnie też o tym pomyślałam. Jak chodziłam w Gdańsku do szkoły rodzenia to jedna kobieta się zapytała położnej czy na poród może przyjść więcej osób niż tylko mąż. W tym momencie któryś przyszły tatuś mruknął pod nosem - chyba po to, zeby krzyczeć - PRZYJ, PRZYJ, BRAWO i atmosfera jak na meczu smile) Bo po co mi matka czy ojciec czy siostra? Po jakiego grzyba mają moje krocze oglądać? To może jakieś reality show z porodu lol

17

ines_ka napisał/a:

Po jakiego grzyba mają moje krocze oglądać?

Podczas porodu rodzinnego, nikt poza lekarzem i położnej nie ogląda krocza rodzącej. Rodzina znajduje się przy boku, koło głowy a nie nóg. Nie zmienia to faktu, ze mnie by denerwowała obecność zbyt wielu osób, nie mogłabym się skoncentrować na rodzeniu.

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

18

ines_ka napisał/a:

czy na poród może przyjść więcej osób niż tylko mąż.

Jako mąż czułbym się co najmniej głupio, gdyby oprócz mnie (i położnej, lekarza) na sali przy rodzącej żonie znajdowała się jakaś "dodatkowa" osoba chociażby z najbliższej rodziny i raczej byłoby to nie na miejscu hmm

19

violka1 napisał/a:

nikt poza lekarzem i położnej nie ogląda krocza rodzącej

chyba ze mąż sobie zażyczy smile

dj napisał/a:

o mąż czułbym się co najmniej głupio, gdyby oprócz mnie (i położnej, lekarza) na sali przy rodzącej żonie znajdowała się jakaś "dodatkowa" osoba chociażby z najbliższej rodziny i raczej byłoby to nie na miejscu

ale wiesz, taką kobietą, która zadała to pytanie musiało coś kierować l... chęć pokazania wszystkim? Jak ja to później mężowi skomentowałam - nie byli przy robieniu to po co mają być przy rodzeniu

20

ines_ka napisał/a:

nie byli przy robieniu to po co mają być przy rodzeniu

A może właśnie byli? Gruppensex? big_smile

21

Witam...Rodziłam 4 -lata temu swojego pierwszego syna-poród rodzinny(tylko mąż) to kasowali 100-kie,,,A teraz co wiem nic nie kasują..:)

22

nowa09 napisał/a:

Witam,
Czy któraś z was rodziła w tych szpitalach? Chodzi mi głównie o poród rodzinny, czy ktoś wie ile sal do porodów rodzinnych mają te szpitale i jaka tam jest opieka?
dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Jeśli chodzi o opiekę w KARTUZACH to jestem bardzo zadowolona, podchodza tam do pacjęta  z szacunkiem, znają sie  na rzeczy i są na każde zawołanie

23

Elenka> zapytam: dlaczego nie korzystasz z wyszukiwarki forumowej? Temat porodów wszelakich, omawiamy w dziale Venus w wątku:  http://kafo.pl/viewtopic.php?id=10875.
Proszę na przyszłość nie dublować tematów!

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

24

zgadzam się w 10000% z Ivonek86

ja też rodziłam 1,5 miesiąca w Kościerzynie. Wszystko fachowo, nikt ani na sekundę mnie nie zostawił samą. 2 położne, lekarz. Pełen profesjonalizm. Bardzo miło wszystko się odbyło. Położne bardzo miłe. Pozdrawiam p. Tereskę za jej bdb podejście i wsparcie do rodzącej.

25

Ja obydwa porody miałam w Kościerzynie,pierwszy normalnie a  drugi rodzinny i nie narzekam. zresztą położne są wspaniałe-za pierwszym razem i za drugim wink Znajoma rodziła pół roku temu w Kartuzach to była trauma-tak to wspomina. niby rodzinnie a po prostu do dziś się nie możne otrząsnąć.

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol
"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.."