1

Odp: Habemus Papam ,czy jakoś tak

ale jaja , jest Szkop, dziękuję tongue  tongue  tongue  tongue  tongue  tongue wracają stosy i koty, i czarownice tongue  tongue  tongue  tongue

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 
!!!Masz coś ciekawego  "na władzę" w Kartuzach, to pisz - szpieg.nl@gmail.com

2

moze zacznij myslec mniej stereotypowo? dlaczego jeden czlowiek odpowiadac ma za caly narod?

„... jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej... gdy
wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią..."

3

p.s. przed "i" nie stawia sie przecinka  :twisted:

4

p.s. przed "i" nie stawia sie przecinka  :twisted:

BuBu , poczytaj troszkę, przed powtórzeniami jednak stwiamy przecinek :?
a ten Szkop nie jest moim papieżem :cry:  8)

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 

5

J.Staniszkis miała rację, ludzie zaczna sie odwracać, cokolwiek to znaczy, wolałbym jednak papieża Leppera :?

6

On wie co było w historii złe To że jego brat również został ksiedzem pokazuje że coś wywarło na nich ogromny wpływ ,cos ich do tego stanu pchnęło...Popatrz na Włochów-oni tak bardzo sie cieszyli ,pomimo iz to nie Włoch został papiezem .To pewnie bedzie dosyc krótki pontyfikat przejściowy-ale potwierdzający i umacniajacy dokonania "naszego" papieża...Ja sobie nie wyobrażam żeby tak nagle ,tak od razu zacząć negować to-z czym walczył i czemu był przeciwny Jan Paweł Wielki .To by sie mijało z celem ,burzyło autorytet Kościoła .Takie radykalne zmiany mogły by doprowadzić do kolejnej Wielkiej Schizmy-część dalej obstawała by przy naukach JPII a część przy reformach... Ja myślę że Karol Wojtyła jest zadowolony z wyboru...Dlaczego nie pozwalał Ratzingerowi odejść na emeryturę-chociaż ten powinien na niej być juz trzy lata-doceniał go i szanował...Ja tam wierzę ze Duch zadziałał wink ...Nic się nie marwcie-będzie dobrze. :cry:  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile

7

J.Staniszkis, juz dawno straciła swój autorytet, a jak zauwazyłes jej wypowiedzi emituja tylko "krzyczące media"

Wybór Josefa Ratzinegera na papieza nie powinien byc krytykowany przez ciebie Szpiegu, został wybrany w sposob demokratyczny wiekszoscia 2/3+1 uprawnionych do głosowania wśród 117 kardynałów spełniajacych wymogi okreslene ustawą (czytaj konstytucja papieska z 1996 roku).

Co to za róznica Niemiec, Polak, Nigeryjczyk Włoch?Koscioł Katolicki jest przecież wielonarodowy, najwaznieszjsze zeby  umiejetnie prowadził  kościół katolicki...

http://alisonhmade.blogspot.com/

8

szpieg- popolemizuj o tym z nasza nauczycielka od polskiego

Co to za róznica Niemiec, Polak, Nigeryjczyk Włoch?Koscioł Katolicki jest przecież wielonarodowy, najwaznieszjsze zeby umiejetnie prowadził kościół katolicki...

wlasnie.... ja roznicy nie widze, wazne zeby dobrze wypelnial swoja role i byl godnym nastepca Jana Pawła II

9

Dokładnie BuBu

10

J.Staniszkis, juz dawno straciła swój autorytet, a jak zauwazyłes jej wypowiedzi emituja tylko "krzyczące media"

Wybór Josefa Ratzinegera na papieza nie powinien byc krytykowany przez ciebie Szpiegu, został wybrany w sposob demokratyczny wiekszoscia 2/3+1 uprawnionych do głosowania wśród 117 kardynałów spełniajacych wymogi okreslene ustawą (czytaj konstytucja papieska z 1996 roku).

Co to za róznica Niemiec, Polak, Nigeryjczyk Włoch?Koscioł Katolicki jest przecież wielonarodowy, najwaznieszjsze zeby  umiejetnie prowadził  kościół katolicki...

pani Staniszkis zostanie autorytetem ,czy tego chcesz, czy nie - to raz
pan Szkop papież może być krytykowany także przez Szpiega, to dwa-chyba , ze nastała inkwizycja o czym trąbię
jutro idę się zapisać do Świadków np. to trzy
demokracja w kosciele brzmi tak samo jak demokracja w Kartuzach-to cztery

Papa Niemiec - fuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjj, a beeeeeeeeeeee, ale to wasz papa, wasz burmistrz, wasz basen   tongue  tongue  tongue  tongue

11

wlasnie.... ja roznicy nie widze, wazne zeby dobrze wypelnial swoja role i byl godnym nastepca Jana Pawła II

może bardziej głodnym....? to nie jest mój papa i już , i basta tongue  tongue a społecznik to -cenzurka- , albo -cenzurka- roll  roll

OBRAŻASZ UCZUCIA SPOŁECZNIKA-DLATEGO POZBYWAM SIE TYCH NIESPARWIEDLIWYCH EPITETÓW (JA)

12

:shock: Jakoś mi papa Ratzinger też nie pasuje roll pozostaje mieć tylko nadzieję, że może później miło mnie jego działałność zaskoczy :shock:

A ogólnie jestem rozżalona sad wyborem. :?

13

Masz Szpiegu racje tylko ze zmieniłbym porównanie demokracja brzmi tyle samo co  racjonalna odpowiedź Szpiega oparta na wiarygodnych argumentach....

14

wpierw poznajmy papieza, zobaczmy co uda mu sie zrobic, potem go ocenmy....

15

Szpiegu-kto pozwolił Tobie obrażać nas za nasze przekonania???
Daj facetowi się wykazać ...
On jeszcze nic jako papiez nie zrobił a ty juz tyle razy go skrytykowałeś i to za co???Za pochodzenie????
Facet jest przygotowany do tej roli ,jest inteligentny ,wykształcony...I co najwazniejsze - wierzy!!!
To nasz Jan Paweł trzymał go przy sobie-mówi sie nawet że za jego pontyfikatu - to  Ratzinger był teologiczna głowa Jana Pawła II...
Wyluzuj ,daj mu troche czasu...

16

Za szybko  Ratzinger został wybrany, nie jako teologiczna głowa JPII.  Jeszcze w pamięci  tkwią opowieści rodziców  z czasów okupacji.  Obowiązkowa  nauka religi przez ksieży po niemiecku i kary rózgą......
Albo groby.... i po wojnie księża po niemiecku  odprawiający mszę.  Do spowiedzi jeździli do innej parafii gdzie był polski ksiądz....  To się pamięta...  Prywatnie osobiście nic przeciwko temu narodowi nie mam, jako klientom.....   Są bardzo skrupulatni i dokładnii, to trzeba im przyznać.  Pamiętam  jedną  szczególną opowieść,  po skończonej nauce religii niemiecki ksiądz wybierał  dzieci  na wyjazd do Rzeszy do pracy.....samochód już czekał.  Żadne nie powróciło z tych wybranych......mieli wtenczas  po 10-15 lat.
Demokracja w kręgach książąt kościoła.....  coś się  chyba  pomyliło  komuś.   Jako instytucja  ma trwać  i  jedynie  to się  liczy.  Kraje 3-go świata mogą liczyć na wsparcie finansowe....może...... wink
Czas pokaże....... może jego poczynania wystawią mu inne  świadectwo.....  Jak na razie, wychowywał się w czasie  gdy jego rówieśnicy w okupowanym kraju byli rózgą karani za  10 przykazań po niemiecku bo po polsku umieli...... :cry:  Kto nie wierzy niech zapyta rodziców lub dziadków......

Pogodnego dzionka big_smile

17

OBRAŻASZ UCZUCIA SPOŁECZNIKA-DLATEGO POZBYWAM SIE TYCH NIESPRAWIEDLIWYCH EPITETÓW (JA)

to jest papa Szkop, mi nie pasi, a ty "ja" chcesz być cenzorem to se bądź, ale ja autentyk wtedy wysiadam, czy to jest "Hyde Park" , czy nie? :?  :?  8)

18

ale uczucia innych powinno sie szanowac mimo wszystko :?

19

Ja dziekuje za takiego birmistrza-szpiega który nie pozwala mi miec własnego zdania w waznych dla mnie kwestiach-mało tego-obraża mnie i moje uczucia!
Nie chcę burmistrza polonofila i nacjonalisty!

A Stefanie-co do szybkiego wyboru-ja myslę raczej ,ze to dobrze.Kościół jest zwarty,jest silny,szybko potrafili sie dogadać,szybko pozbierali sie po smierci papieża-i teraz razem podejma dzieło Jana Pawła II .Ja nie wiem ,czy wiecie jak odbywaja sie wybory w czasie konklawe-kardynałowie rozmawiaja oprzyszłości Kościoła ,o tym co trzeba robić.Na koniec juz w czasie samego głosowania kazdy z nich-sam-pisze nazwisko kandydata...Skoro zajeło im to tak mało czasu-znaczy że bardzo mało osób od początku nie było przekonane do Ratzingera .A w ogóle nie wiem jak mozna było spodziewac sie teraz jakiegos wielkiego reformatora-pomyslcie-najmłodszy z nich ma chyba 56 lat-przeciez normalnie ,w codziennym zyciu myslimy o takim panu-staruszek-juz bardzo często-ja sobie nie wyobrażam-aby moj dziadek miał nagle jakies reformatorskie przekonania-no wiadomo czego chcą ludzie ,jakich chca zmian...
A weźmy pod uwage to,iz pontyfikat Ratzingera bedzie krótki-no ile?5 lat-moze 10?To pewnie max...Ja tam mysle że on utrzyma to ,co zrobił Jan Paweł II-jest kumaty,schowa do kieszeni wszystkie swoje najradykalniejsze przekonania-nie chce przeciez rozłamu w kościele ani regresu .Specjalnie nie ruszy tez reform-bo ma zbyt mało czasu i wie o tym-to bedzie taki czas spokoju,stagnacji...I mysle ze kardynałowie tak do tego podeszli...

20

wyszło szydło z worka:) papież niemiec to już go część naszych rodaków nienawidzi tylko za to że jest niemcem, ciekawi mnie jaką teorię spiskową zacznie nadawać radio ma-ehmmm ehmmm-ryja  tongue bo wątpie by im się ten wybór spodobał, a mi i tak wszystko jedno niemiec, czy nigeryjczyk czy włoch to obojętne i tak jestem niewierzący

masz prawo do wyrażania swojej opinii - żyjemy w wolnym kraju...

21

ten Benedykt pierwszą wizytę złoży jednak w Przodkowie, nie w Kartuzach, chce poznać tych homo-sapiens-popularis :
dlaczego ja mam jakieś uprzedzenia? sam już nie wiem ,wczoraj na Onecie napisałem, że wolałbym papieża Leppera i dostałem jobów, ale mnie dalej boli awans w wieku lat 70 i 8 8)  8)  8)  8) 

a tych przodkowskich popularis już poleciłem odpowiednim służbom, "nie będzie Niemiec pluł nam w twarz , ni dzieci nam germanił" 8)  8)  8)  8)

22

Szpiegu czasami lepiej pomyśl, masz moje słowo to nie boli...naprawe nie boli a korzyśc i ty odniesiesz i reszta czytajacych to forum

23

ten Benedykt pierwszą wizytę złoży jednak w Przodkowie, nie w Kartuzach, chce poznać tych homo-sapiens-popularis :
dlaczego ja mam jakieś uprzedzenia? sam już nie wiem ,wczoraj na Onecie napisałem, że wolałbym papieża Leppera i dostałem jobów, ale mnie dalej boli awans w wieku lat 70 i 8 8)  8)  8)  8) 

a tych przodkowskich popularis już poleciłem odpowiednim służbom, "nie będzie Niemiec pluł nam w twarz , ni dzieci nam germanił" 8)  8)  8)  8)

choroba psychiczna-jak nic-trzeba tylko sprawdzic jaka...

24

podejrzewam ze nadinterpretacja utworu Marii Konopnickiej pt Rota

25

Szpiegu czasami lepiej pomyśl, masz moje słowo to nie boli...naprawe nie boli a korzyśc i ty odniesiesz i reszta czytajacych to forum

społeczna istoto, zaświadczam, że:
-skończyłem nie studia, lecz lokalną szkołę specjalną (kłamałem)
-jestem byłym chłopakiem jednej pani co ma męża VIP-a i dlatego go nie trawię
-nie próbuję myśleć, bo nie mam nawet czym
-jedyne co w życiu osiągnąłem to orgazm, a jedyne co mi wyszło to zęby
-nie posiadam ludzkich uczuć
-gwałcę, zabijam i kradnę (kolejność rózna)
-jestem Żydem, gejem i masonem w jednej postaci
-nie znam pani Konopnickiej, ale jak fajna jest to z chęcia poznam - gdzie przebywa?
-leczycie mnie, a ja  was -zapewne

Ja, umówmy się raz ostatni - co do leczenia - zacznij od siebie tongue  tongue  tongue  tongue  tongue  tongue  tongue  tongue  tongue  8)