1

Odp: Foto Kontakt - nieuczciwa i niekompetentna firma!!!

Z całego serca odradzam korzystania z usług firmy Foto Kontakt. Właściciel, osoba nad wyraz nieprzyjemna, zbywająca klienta i nie potrafiąca przyznać się do popełnionego błędu. Najwyraźniej firma nie jest w stanie podołać tak prostej sprawie jak połączenie dwóch plików według danego wzoru i stworzeniu dziecinnie prostego projektu.

Ewidentnie zawinił człowiek siedzący przy komputerze, być może jadł kanapkę i przed zapisaniem rzeczonego projektu, kawałek jajka spadł mu na ziemie, co uniemożliwiło mu dokończenie pracy, biedak się schylił i zapomniał dopisać całej reszty jaką miał i tak powstało jedno wielkie partactwo.

Dosyć sarkazmu, klientowi wmawia się, że to co widzi to nie zły projekt spaprany przez człowieka, tylko zniszczona koszulka podczas naprasowywania. Pominę oczywiście bezczelne zachowanie żony właściciela, która podczas konwersacji męża z klientem potrafi zabrać mężowi telefon i się najzwyczajniej w świecie rozłączyć. Tej Pani chylę czoła za profesjonalizm, a Panu jedynie współczuję.

Dzięki niekompetencji pracowników firmy Foto Kontakt jak i oburzającemu zachowaniu właściciela pozostał nam jedynie niesmak i pewnie rychłe spotkanie w sądzie. Szkoda jedynie, że nikt nie ma w sobie kultury aby się przyznać i uznać reklamację, którą wydano chyba przez pomyłkę na osobę nie istniejącą. Właściciel nie chce wydać kolejnej na osobę, która zlecenie składała. Niech ta historia będzie ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy zdecydują się cokolwiek tej firmie powierzyć, jeśli zrobienie prostego nadruku kończy się fiaskiem i lawą bezczelności nie jestem w stanie wyobrazić sobie brania ślubu po raz kolejny ponieważ foto laborant coś spartolił i zdjęcia nie wyszły...

2

hm nie do końca wszystko tu zrozumiałam bo najpierw pisze pani że coś tam spartolili potem że wydali komuś innemu. Czyli o co dokładnie chodzi bo zdaje się ,że konkurencja płata figle firmie Foto-kontakt a tak się nie robi.

3

Droga Pani nie jestem konkurencją a jedynie niezadowoloną klientką owej firmy...

Prostując, firma wydała koszulkę nam, jednak nadruk był nie taki jak miał wyglądać. Naturalnie oddaliśmy ją do reklamacji, którą szef firmy wydał na jakieś inne imię i nazwisko, osoby, która nie istnieje. To tak jak by Tomasz Osiński złożył zamówienie i zareklamował towar a odmowę reklamacji otrzymał na Iwonę Dębską (najwyraźniej nie tylko udało mu się zmienić godność ale również i płeć). Jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi, tak się właśnie zdarzyło, przy czym właściciel nie chce jej wydać na prawidłowe imię i nazwisko osoby, która złożyła zlecenie oczekując od nas pisma, że nie zgadzamy się przyjąć tej, na jakąś obcą osobę. Nie wydaje mi się to czymś arcy trudnym skoro wszystkie dane miał na tymże zleceniu. Rozumiem Pani zmieszanie ponieważ ja sama z początku nie potrafiłam pojąć jak dorosły i rzekomo poważny człowiek może się tak niedorzecznie zachowywać. Pragnę jedynie ostrzec inne osoby, ja na nieszczęście tego Pana swoje prawa konsumenckie znam  i doskonale wiem, że prawo stoi po mojej stronie.

4

Ja nie mogę narzekać wręcz przeciwnie gdyż pan Janek z tej właśnie firmy w 2009 roku robił nam zdjęcia ślubne i jesteśmy oboje z mężem naprawdę zadowoleni , więc pomyślałam że to albo pomyłka albo konkurencja . Złego słowa nie mogę na nich powiedzieć a ja dostałam ich num er z polecenia więc nie tylko ja jestem zadowolona.
tak czy inaczej pozdrawiam

5

Nasze doświadczenia są odrobinkę inne.
Być może coś się od tego czasu zmieniło, ktoś poczuł bezkarny, a może najzwyczajniej w świecie ktoś miał zły dzień i w tej całej gorączce świątecznej pozbawił jednego malucha super świątecznego prezentu, paru klientów dobrego humoru i stracił dobre imię. Ja w każdym razie nie skorzystam już z usług firmy Foto Kontakt... z pewnością jej nikomu nie polecę. Wydaje mi się, że to kwestia profesjonalizmu i kultury aby przyznać się do popełnionego błędu, a nie w żenujący wręcz sposób robić z klienta idiotę.
Również pozdrawiam.

6

no madziara, jak dla mnie 5 postów na tym forum to mało wiarygodny profil. a  na moje myslenie to, że zmaówienie przyjete na jedno nazwisko a wydane na drugie nazwisko to tak jakby klient owego zamówienia nie otrzymał. a po trzecie co z faktura  tez na fikcyjna osobe, ja bym z tym poszła do skarbówki. Z tego co wiem wystarczy, ze nawet jakas pomyłka w adresie jest to juz nie do przyjecia  a tu jakieś fikcyjne dane. I takie rozłączanie telefonicznej rozmowy na przysłowiowe rzucenie słuchawki z klientem, który nie otrzymał towaru zgodnie z zamówieniem jest na poziomie przedszkola. tak sie nie obsługuje klientów. łatwo stracić dobre imię firmy.

7

hm za to velevetka jest z swoimi 3 postami baaardzo wiarygodna, ja tylko zapytałam dlaczego koleżanka napisała że ta firma coś źle wykonała a potem pisze że tego nie otrzymała o żadnej fakturze nie było tam mowy. Notabene jak można żądać faktury na prezent dla dziecka i odliczać go sobie od podatku to chyba jest godne zgłoszenia do skarbówki.

8

Nie jestem tu nowa wcześniej miałam nick Magda Sz ale zapomniałam hasła a po wysłaniu zapytania o podpowiedz nikt mi nie odpisał więc stworzyłam nowy nick .

9

Drogie Panie,

Nie otrzymałam faktury (nie potrzebna mi ona) a zwykły paragon (swoją drogą na zupełnie inną usługę nie wiedzieć czemu). Reklamację złożyłam w dniu odbioru i właściciel właśnie odmowę owej reklamacji wystawił na obcą osobę wmawiając nam, że ta jest dobra, że nie wie o co chodzi i żebyśmy napisali pismo iż nie zgadzamy się odebrać odmowy reklamacji wystawionej na jakieś obce imię i nazwisko.

Nie przeczę, że jestem tu osobą nową, co widać po postach, ale chyba każdy od czegoś musi zacząć. Jaka to różnica kto ile ma postów? Chyba, że wiarygodność rośnie... nie znam się na tym. Oby moje doświadczenie oszczędziło komuś czasu, nieprzyjemnych chwil i pieniążków.

Ja zostałam potraktowana wręcz oburzająco, to moje odczucia, którymi dzielę się aby ostrzec innych. Proszę zrozumieć, że nie wszyscy właściciele większych czy mniejszych firm są ponad prawem. Klienta należy traktować z szacunkiem, a jeśli popełni się błąd należy się przyznać a nie zachowywać wręcz irracjonalnie. Pieniądze pieniędzmi, ale kultura w stosunku do drugiego człowieka - klienta, to po prostu rażące... Takie jest moje zdanie.

10

madziara napisał/a:

Nie jestem tu nowa wcześniej miałam nick Magda Sz ale zapomniałam hasła a po wysłaniu zapytania o podpowiedz nikt mi nie odpisał więc stworzyłam nowy nick .

madziara napisał/a:

Re: Foto Kontakt - nieuczciwa i niekompetentna firma!!!Ja nie mogę narzekać wręcz przeciwnie gdyż pan Janek z tej właśnie firmy w 2009 roku robił nam zdjęcia ślubne i jesteśmy oboje z mężem naprawdę zadowoleni , więc pomyślałam że to albo pomyłka albo konkurencja . Złego słowa nie mogę na nich powiedzieć a ja dostałam ich num er z polecenia więc nie tylko ja jestem zadowolona.
tak czy inaczej pozdrawiam

a nie jest pani moze szwagierka pana Janka?  Ja mam mile  wspomnienia z Foto Kontaktu i nie narzekam ale jezeli jest pani Rodzina wlascicieli to wzgledem innych tutaj to zwykla sciema co pani pisze . Coz w kazdej  firmie zdarzyc sie moze nieporozumienie  na lini z klientem ale forma zalatwienia sprawy buduje opinie o  firmie.
Wierze ,ze pan Janek z jakze Czcigodna Malzonka znajda polubowne rozwiazanie satysfakcjonujace  niezadowolona klientke .

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

11

jestem klientem Foto-kontaktu.

12

szwagierka tez moze byc klientka ,nie przecze ,nie o to pytalem ale ok .Mi wystarcza.:P tez jestem klientem  Foto -Kontaktu ale nie szwagrem big_smile

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

13

Ja też jestem zadowolonym klientem Foto-kontaktu smile

W życiu piękne są tylko chwile.

14

Teraz tak mysle, ze nie wiemy jak ta rozmowa przebiegała. Prawdopodobnie obie strony mogły sieie nakrecić w trakcie rozmowy do wrzenia. W mojej popr:rolleyes:edenij pracy, jak bulo cos nie halo, a klient był agresy:rolleyes:wny lub chamski, zawsze trzeba bylo traktować jak zgnite jajo. Dobre imie firma moze łatwo stracić. starm się podejśc do 2 stron obiektywnie.

15

Ja tam uważam ze to trochę żałosne ta Pani chyba czuje się bezradna albo jej się nudzi,albo też brak seksu czy co!Ja tam, jestem bardzo zadowolony z ich usług i nie mam zamiaru tego czytać tym bardziej kierować się tym postem.

16

Czemu w tematach gdzie krytykowane są jakiekolwiek firmy multum piszących ma datę rejestracji taką samą jak datę napisania posta?

A co do Fotokontaktu:
Porównajcie sobie ceny ze strony: http://allegro.pl/show_user_auctions.ph … r_id=68092 ze stroną http://fotokontakt.pl/cennik-zdjec-0

Ot tak Was robią w bambuko. Oczywiście dla kupujących przez Allegro nie przewidują odbioru osobistego, ale nawet polecony z Kartuz do Kartuz wychodzi taniej niż zamawiając sposobem jaki polecają u siebie w punkcie (przez Fotosender i odbiór w sklepie) lol

A co do ludzi tam pracujących to również mam uwagi, jednak wolę korzystać z ich usług niż zakładu tam w podwórzu koło Sezamu (tamci mają niezłą przebitkę w porównaniu do cen FK).

17

velevetka napisał/a:

to moje odczucia

cóż, każdy ma prawo do własnych odczuć
jestem klientem tej firmy i to od dawna, złego słowa nie moge powiedzieć czy napisać

velevetka napisał/a:

ja na nieszczęście tego Pana swoje prawa konsumenckie znam  i doskonale wiem, że prawo stoi po mojej stronie.

kij zawsze ma dwa końce tongue 
może warto przeczytać
http://kafo.pl/viewtopic.php?id=11571

Pogodnego dzionka big_smile

18

Ja jestem byłym klientem Fotokontaktu ( w zasadzie moja żona), powód podobny jak u welewetki, bardzo nieprzyjemna obsługa. Co prawda było to dobrych parę lat wczesniej, obsługiwała zona własciciela, wtedy chyba jeszcze nie zona. Sytuacja nieprzyjemnej obsługi się powtarzała kilka razy ( z jakiś innych powodów upierałem się aby jednak ponownie im zaufała), najpierw pomyłki przy zdjęciach, potem w zasadzie juz komiczne zachowanie tej pani przy próbie kupna pokrowca. Widać problem powstaje wtedy gdy pojawia się niezadowolenie klienta, firma sobie z tym nie radzi, zwrócenie uwagi, badź zwyczajne niezadowolenie, potem sprawa toczy się lawinowo. My zmienilismy zakład na Karolaka i jest ok. Nie mniej skoro Fotokontak ma ciagle mnóstwo klientów, nie widzi w tym problemów, w zasadzie nie jest w stanie wszystkich chętnych obsłuzyc, to ma prawo niektórych losowo, albo co dwudziestą babe nie obsługiwac. Druga uwaga nie ma zakładów, gdzie wszyscy byliby zadowoleni, nie ma co tutaj szukac sensacji, moga byc osoby , które sa bardzo zadowolone i tacy którzy nie sa.

kaz

19

A ja słyszałam, że swoim pracownikom mało płacą.:(

20

marcino123 napisał/a:

i nie mam zamiaru tego czytać

Przecież juz przeczytałes

marcino123 napisał/a:

ta Pani chyba czuje się bezradna

i właśnie w tym jest problem, fotokontakt tak to prowadzi, ze klientka czuje sie bezradna, dlatego szuka pomocy w sadzie.

Dodane pon 10 sty 2011 11:14:58 CET :

WK napisał/a:

ze pan Janek z jakze Czcigodna Malzonka znajda polubowne rozwiazanie

Raczej pan Janek, w to , ze czcigodna małzonka nie wierze.

kaz

21

ja dodam tylko tyle od 8 lat z nimi wspołpracuje i jak narazie same pozytywy
pozdrawiam

[img]http://img641.imageshack.us/img641/7379/awatari.jpg[/img]

22

videotom TY to może "inny klient", z Ciebie maja grubszą kasę niż z jednego zwykłego klient
widać na Tobie im zależy , a na pani która jedną koszulkę zamówiła już nie tak bardzo

23

Drab napisał/a:

velevetka nie szczędziłaś krytyki dla firmy Foto Kontakt, ciekawe co na to właściciel firmy ?

witam wszystkich ja  też to za bardzo  nie jestem zadowolona z foto kontaktu!powiem tak moja córka miała 8maja pierwszą komunię  Kupiłam jak wszyscy rodzice zdjęcia które robił foto kontakt!zdjęcia no jak to zdjęcia no najlepszej jakości to nie są na grupowym zdjęciu takie byki że aż szkoda gadać w pisowni zamiast w kartuzach to kartruzach !chciała by mi z 3 zdjęcia   przesłali na meila bo chiałam je dodać do albumu rodzinnego  a tu mnie przykra niespodzianka spotkała bo na meila przesłali mi wiadomość że nie mogą ich przesłać bo zdjęcia są zakodowane że ktoś mnie w błąd  wprowadził ,a na spotkaniu z rodzicami przed komunią rozmawiałam z panem nie KOBIELĄ tylko z ty drugim to niema problemu  z udostępnieniem zdjęć!

24

velevetka napisał/a:

Z całego serca odradzam korzystania z usług firmy Foto Kontakt. Właściciel, osoba nad wyraz nieprzyjemna, zbywająca klienta i nie potrafiąca przyznać się do popełnionego błędu. Najwyraźniej firma nie jest w stanie podołać tak prostej sprawie jak połączenie dwóch plików według danego wzoru i stworzeniu dziecinnie prostego projektu.

Ewidentnie zawinił człowiek siedzący przy komputerze, być może jadł kanapkę i przed zapisaniem rzeczonego projektu, kawałek jajka spadł mu na ziemie, co uniemożliwiło mu dokończenie pracy, biedak się schylił i zapomniał dopisać całej reszty jaką miał i tak powstało jedno wielkie partactwo.

Dosyć sarkazmu, klientowi wmawia się, że to co widzi to nie zły projekt spaprany przez człowieka, tylko zniszczona koszulka podczas naprasowywania. Pominę oczywiście bezczelne zachowanie żony właściciela, która podczas konwersacji męża z klientem potrafi zabrać mężowi telefon i się najzwyczajniej w świecie rozłączyć. Tej Pani chylę czoła za profesjonalizm, a Panu jedynie współczuję.

Dzięki niekompetencji pracowników firmy Foto Kontakt jak i oburzającemu zachowaniu właściciela pozostał nam jedynie niesmak i pewnie rychłe spotkanie w sądzie. Szkoda jedynie, że nikt nie ma w sobie kultury aby się przyznać i uznać reklamację, którą wydano chyba przez pomyłkę na osobę nie istniejącą. Właściciel nie chce wydać kolejnej na osobę, która zlecenie składała. Niech ta historia będzie ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy zdecydują się cokolwiek tej firmie powierzyć, jeśli zrobienie prostego nadruku kończy się fiaskiem i lawą bezczelności nie jestem w stanie wyobrazić sobie brania ślubu po raz kolejny ponieważ foto laborant coś spartolił i zdjęcia nie wyszły...

Jestem klientem foto-kontaktu i nie narzekam na ich pracę jak i uprzejmość. A wręcz przeciwnie miło mi tam sie przebywa panie bardzo miłe zawsze doradzą i co i jak.

25

Witam Ponownie O Muszę Przyznać Że Jednak Zmieniam Zdanie Bo Po Rozmowie Z Panem Markiem Kobielą Wszystko Ok!