1

Odp: Gryf - rozkład jazdy

Czy wiecie może jak dojechać do borcza? trzeba się przesiadać w żukowie? jak wiecie to proszę o informacje o rozkladzie.

2

Odp: Gryf - rozkład jazdy

przeniosłem tego posta Koleżanko gdyz zapewne bedzie wiecej osób zainteresowanych nowym rozkładem jazdy
ponizej dwa linki do znajdujacych sie na tym forum watków powiązanych z zapytaniem :
w 1-szym sa rokłady -
http://kartuzy.info/wiadomosc,8538,Nowy-rozklad-jazdy-firmy-Gryf.html
w 2-gim opinie -
http://kartuzy.info/wiadomosc,8526,Niepewne-wyczekiwanie-na-przejecie-PKS-u-przez-Gryf.html

opisy linii -

Linia 800
Jest to nowe połączenie, zapewniające połączenie Kartuz z Gdańskiem, realizowane od Żukowa do Leźna najkrótszą trasą, tj. przez Lniska. W ramach linii 800 przewidziano na razie wykonywanie tylko trzech par kursów, uzupełniających linię 801, w dni powszednie. Jeśli jednak kursy linii 800 przyjmą się, w przyszłości intensywność jej funkcjonowania zostanie zwiększona. Na linii 800 będą obowiązywały także bilety miesięczne zakupione na linię 801.

Linia 801
Zmieni się rozkład jazdy - autobusy odjeżdżać będą z rytmicznymi częstotliwościami: w szczytach przewozów co 20 min, poza szczytami - co 30 min, a w weekendy - co 60 min. Do nowego rozkładu jazdy linii 801 dopasowana zostanie linia 806 oraz przesiadki na i z pojazdów innych linii w Kartuzach. Bilety miesięczne zakupione na trasę Kartuzy - Gdańsk Dworzec Kolejowy uprawniać będą również do przejazdów liniami 800 i 810 na całej trasie.

Linia 2
Na wniosek mieszkańców Goręczyna, wszystkie kursy rozpoczynające się lub kończące bieg w tej miejscowości, skierowane zostaną ul. Sportową do nowej pętli Goręczyno - Rąty. Skorygowany zostanie także nieznacznie rozkład jazdy - w celu zapewnienia dogodnych przesiadek na i z autobusów linii 801 oraz nowej linii 810 do Gdańska-Wrzeszcza.

Linia 3
Wprowadzona zostanie nieznaczna korekta godzin odjazdów.

Linia 4
Zmianie ulegnie rozkład jazdy. Godziny odjazdów zostaną dopasowane do nowego rozkładu jazdy linii 801 oraz nowej linii 810 do Gdańska-Wrzeszcza. W niedziele i święta uruchomione zostaną kursy do Gowidlina.

Linia 5
Będzie to nowe połączenie, realizowane na trasie: Kartuzy - Prokowo - Mokre Łąki - Kolonia - Sianowo - Staniszewo (wybrane kursy do Starej Huty) - Kamionka - Strysza Buda - Mirachowo (wybrane kursy do Nowej Huty) - Bącz - Bącka Huta. Na linii 5 przewidziano też dwie pary kursów z Kartuz do Pomieczyńskiej Huty (rano kursem bezpośrednim do Kartuz, a po południu - z przesiadką w Prokowie na autobus z Mirachowa). W dni nauki szkolnej realizowane będą również dwa kursy przez Sianowską Hutę - w godzinach zapewniających dogodny dojazd dzieci do szkoły w Kolonii. Ze względu na znikomy popyt, nie będzie obsługiwany odcinek Bącka Huta - Sierakowice, na którym wykonywane były do tej pory kursy PKS Gdańsk.

Linia 806
Zmieniony zostanie rozkład jazdy. W Żukowie zapewnione zostaną dogodne przesiadki na i z autobusów linii 801. Dodatkowo, w wybranych kursach wprowadzone zostaną zajazdy do szpitala w Dzierżążnie. Z powodu braku popytu, kursy wykonywane dotąd przez Otomino powrócą na podstawową trasę linii 806, tj. przez Lniska.

Linia 7
Będzie to nowe połączenie, realizowane na trasie: Kartuzy - Kosy - Smętowo Chmieleńskie - Ręboszewo - Złota Góra - Brodnica Górna - Maks - Przewóz - Borucino - Kamienica Szlachecka (wybrane kursy przez: Grodzisko i Reja) - Nowa Wieś - Klukowa Huta (wybranymi kursami do Mściszewic) - Węsiory - Sulęczyno.
Podstawowy wariant trasy linii 7 prowadzić będzie przez Kamienicę Szlachecką, przez którą skierowana zostanie większość kursów. Wybrane kursy realizowane będą również do Mściszewic lub z zajazdem do tej miejscowości.

Linia 8
Będzie to nowa linia, funkcjonująca na trasie: Kartuzy - Łapalice - Garcz - Chmielno (wybrane kursy przez Chmielonko do Zaworów).

Linia 9
W związku z sugestiami pasażerów, dwa kursy tej linii wydłużone zostaną do Żukowa przez Pikarnię i Borkowo. Nieznacznej korekcie ulegnie również rozkład jazdy.

Linia 810
Będzie to nowe połączenie Kartuz z Gdańskiem, realizowane na trasie: Kartuzy - Grzybno - Kobysewo - Przodkowo - Kczewo - Pępowo - Banino - Rębiechowo - Gdańsk: ul. Nowatorów - Budowlanych - Słowackiego - Dmowskiego - Gdańsk Wrzeszcz (przystanek przy dworcu kolejowym). Wybrane kursy linii 810 wykonywane będą al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa do centrum Gdańska. Najbardziej istotną zmianą w stosunku do dotychczasowej trasy linii PKS Gdańsk o tym samym numerze, jest skierowanie linii 810 przez Pępowo (w którym możliwa będzie przesiadka na autobusy linii 801 do i z Żukowa i Gdańska) do Banina (ul. Lipową w Pępowie). Dla linii 810 uruchomiony zostanie nowy przystanek przy Galerii Bałtyckiej w Gdańsku-Wrzeszczu, obowiązujący dla obydwu kierunków. Bilet miesięczny zakupiony na linię 801 na trasę Kartuzy - Gdańsk Dworzec Kolejowy uprawniać będzie również do przejazdów autobusami linii 800 i 810 na całej trasie.

Linia 11
Będzie to nowe połączenie, realizowane na trasie: Kartuzy - Grzybno - Kobysewo - Przodkowo - Załęże - Hopy - Wilanowo - Pomieczyno.

Linia 12
Nowa linia, na trasie: Kartuzy - Łapalice - Garcz - Kożyczkowo - Cieszenie - Miechucino - Borzestowo - Wygoda Łączyńska - Łączyno - Borucino - Kamienica Szlachecka - Leszczynki - Szklana - Mrozy - Stara Maszyna - Sierakowice. Na linii 12 wykonywanych będzie więcej kursów, niż realizowanych było do tej pory przez PKS Gdańsk do miejscowości na jej trasie.

Linia 13

Będzie to nowe połączenie, realizowane na trasie: Kartuzy - Kosy - Smętowo Chmieleńskie - Ręboszewo - Złota Góra - Brodnica Dolna - Ostrzyce - Wieżyca - Szymbark - Gołubie - Stężyca - Zgorzałe - Brodnica Górna.

Linia 14
To kolejna nowa linia, na trasie: Kartuzy - Łapalice - Garcz - Kożyczkowo - Cieszenie - Miechucino - Glinne - Mojusz - Wygoda Sierakowska - Sierakowice - Puzdrowo i dalej przez Tuchlino (wybrane kursy do Mściszewic) - Karłowo - Podjazy - Amalka - Żakowo - Sulęczyno lub: Kawelki - Gowidlino - Gowidlinko - Lemany - Borek Kamienny - Borek - Kistowo - Sulęczyno. Wybrane kursy będą rozpoczynały lub kończyły bieg w Sierakowicach, gdzie będą skomunikowane z autobusami linii 4 z/do Kartuz.

w 1-szym sa rokłady -
http://kartuzy.info/wiadomosc,8538,Nowy-rozklad-jazdy-firmy-Gryf.html
w 2-gim opinie -
http://kartuzy.info/wiadomosc,8526,Niepewne-wyczekiwanie-na-przejecie-PKS-u-przez-Gryf.html

Pogodnego dzionka big_smile

3

Odp: Gryf - rozkład jazdy

Tak ja wiem,trzeba wysiąść w Kiełpinie , i ulicą Kolejową   cały czas  prosto aż do BORCZA ,będzie z dziesięć kilometrów ,ale to i tak dobrze ,bo gryf tam nie dociera:D

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradzę

4

Odp: Gryf - rozkład jazdy

aaa ok już mam na meilu dziękuję

5

Odp: Gryf - rozkład jazdy

Gryf obiecał zmiany od lutego , czy coś się poprawiło ?

6

Odp: Gryf - rozkład jazdy

Reklamy na autobusach...
A tak na poważnie to dziwne bo cennik gryfa co innego, kasy fiskalne co innego. Np. z chmielna do kartuz 4zł tak samo jak było w pks xD a przedział 10km. Czyli według ich strony powinno być 3,5zł.

A i nie wiem czy wszyscy wiedzą ale można zakupić np. bilet z chmielna-kartuz i w kartuzach z kartuz-gdańska wtedy macie taniej! Płacicie jak za jeden przejazd.