1

Odp: Samochód 7-osobowy

Chciałbym kupić samochód 7-osobowy mam piątkę dzieci więc jest mi potrzebny taki czy mógłby ktoś doradzić jaki byłby najlepszy a mogę wydać maksymalnie 25 tys. złotych.
Z góry dziękuję za rady.

2

Voyager? wypasione jak mało które, a i wygodne, w dieslu to i oszczędny , np. ten

http://auto.marktplaats.nl/chrysler/439443852-chrysler-voyager-2-5-td-7-zitplaatsen-zeer-goed-onderhoud-prima-wagen.html?return=eJxNjs1OwzAQhN%2BlUnJL%2FBNFUEcRasuLmNglbuzY8m4oBfHurGkPnGb22xlptBLq2yk%2BgJJ7qXZgdZ7mYUZMirElJru2QecFk9caoV090xvGBtg05xt4m1mIxvrmI970O11vWa8GMJ4b4yxYzybBeTtj8C%2BffhS1gRFj1R2q7ugF6V4UJ8lRjmwK92fSpD2n7h827tFB0i%2BXyMLZQKmVcKElFuhxWLdgs5sK3x48QunLOqVt5DUCDUkRcKLp42lzl6XW16o%2Fdk9V%2F0rKSUbJn%2B9U%2Fqei47vh5xdb8V0a&df=1&fta=eNqVkklv2zAQhf9KwIN7K7hIojWED1kuAdpeWuQSBAZD0gkbLYRIJXYN%2FfcOJRdo0CXI7c28ofi9oTRIOEZYAxmHZvusm0hUBCawsW82bGXjJvWgGgY1Uw0HRqkKLaigoaSUfsTSevQT%2FPBBxZ3FwyokoKoN0I2tG7xRYcS6jx74KoRxQ1cp4qdDH5Pprdtcjv7700q%2F3Ap5d0vvNpyuc8WXigmakQogQT84ojxeEEEA8XZhpRII0yUrnaz2THNZGiqz4FVVo6jNrlqbHXYKaQQVKISpeWGyqJkp8rAod9zl44KvmbVZsIqt8wwTlWTZopoKZ5b9AEl90DZuG9c9pMeMRdGogbR6v82kCGdnVA5EvxClkfnooSgkSpaXjsb1FVnCYJuoyYPIrnzlohAyixLIJ33vmpP%2BjLubNWNALrR5cp39ols3t4qTf3b5OBxi44Zf2OcpDf5%2BTO7bISyjuD2yoH%2Fth3TdWbc%2FXcvmzVdAbnQz5kAz%2BJIUP4XvhMzL%2FfPETPd6DN%2Fmpj%2FgOhBgwnz8r%2Fn4H%2FmQ5mLQnY2p3%2F0rY%2FXbzNn5mPoP8d0pRU75%2F5jzD%2FhGTDx85V3M7NM0LW%2F%2BnCcoHKfpJ7lPAao%3D&fta_ind=10&fs=1

dlaczego z Holandii? bo mam tu kolejne auto i jednak nad niemieckimi używkami górują - ograniczenie prędkości na autostradzie i drogi jak z bajki odbijają się pozytywnie na aucie , z Niemiec bywa różnie

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 
!!!Masz coś ciekawego  "na władzę" w Kartuzach, to pisz - szpieg.nl@gmail.com

3

A zafirka napewno tansza w ekspoatacji niz Voyager:P

4

Voyager jest dobry, ale na holenderskie drogi - w PL zaraz się rozleci...
Polecam coś z trójki rodzeństwa: VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra
Wyposażenie mają różne i w różnych konfiguracjach.
Wg mnie minusem tych aut są mocowania tapicerki (trochę trzeszczy) oraz brak schowków.
Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania - pytaj tutaj lub u nas (patrz avatar)
A co do Opla - nie wiem czy Zafira była 7 os. - z pewnością była Sintra, ale ma tragiczne silniki...

As-Salāmu `alaykum

5

Zafiry są 7 osobowe i za tą cenę dostanie.

6

za 25 kola wzialbym  tak jak pisze Kingu i postawilbym na Galaxy,Sharan drozszy ,za VW zapalcisz
generalnie  ford s-max  jest ciekawa opcja ale za ta kase nie  dostaniesz
voyager -mam dwoch znajomych co tylko chryslerami  jezdza i...naprawde nei narzekaja,nie wiem jak jest z tym zawieszeniem ale  wyposazenie ma  lepsze niz pozostale  i estetyka wyzsza.Pali wiecej ale i prezentuje sie lepiej.
Grand to juz wypasna wielka furka. Previa tez wytrzymale auto ale nei wiem czy 7 osobowe sa.

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

7

Ale nikt nie wspomniał o najlepszym samochodzie jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Vw T4 mawia się że to wół roboczy ale sam bym się skusił na takie autko:)

8

WK napisał/a:

voyager -mam dwoch znajomych co tylko chryslerami  jezdza i...naprawde nei narzekaja,nie wiem jak jest z tym zawieszeniem ale  wyposazenie ma  lepsze niz pozostale  i estetyka wyzsza.Pali wiecej ale i prezentuje sie lepiej.Grand to juz wypasna wielka furka.

Ja mam znajomego, który miał dwa modele tego auta. Z obu niestety bardzo niezadowolony. Miejsca sporo i bardzo wygodny, ale dogie i częste naprawy. Słyszałam też opinie, że te auta albo jeżdzą albo soją zepsute.
Mówią, że na auto trzeba po prostu dobrze trafić, ale ja bym nie ryzykowała.

9

od ponad m-ca jestem właścicielem Chryslera i wiem już na bank - następny będzie ... Chrysler także roll:rolleyes:

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 

10

Znalem przypadek Renault Velsatis co więcej na lawecie jeździł niż na swoich kołach:)

11

widus napisał/a:

Znalem przypadek Renault Velsatis co więcej na lawecie jeździł niż na swoich kołach:)

na lawecie taniej i opony się nie zdzierają lol:lol::lol:

12

tiki napisał/a:

Ja mam znajomego, który miał dwa modele tego auta. Z obu niestety bardzo niezadowolony. Miejsca sporo i bardzo wygodny, ale dogie i częste naprawy. Słyszałam też opinie, że te auta albo jeżdzą albo soją zepsute.
Mówią, że na auto trzeba po prostu dobrze trafić, ale ja bym nie ryzykowała.

oczywiscie,ze tak moglo byc. Generalnie z kazdym autem jak trafisz-to masz.Znam przyklad Tourana ,ktory  w ciagu roku pochlonal kilkanascie tysiecy na  naprawy. Przy okreslonym  na srednim pulapie koszcie zakupu warto wiedziec duzo o kosztach napraw i awaryjnosci ,ale voyagery akurat maja dosc pozytywne testy . silnik 2,5 crd uchodzi za dobry .Odtrasza np akcyza na te silniki.  Mnie tez ten temat  interesuje wiec chetnie prosze o wszelkie uwagi . Czasami sie lapie na tym ,ze kwota 25-35 tysiecy to najgorsza kwota do wydatkowania. big_smile Ani zloma nie kupisz ale autko juz wyjechane ma i zadna  nowka. Dlatego wspomnialem o Previi bo znajomek na Previee do transportu drobnego  firmowego,czesto wyjezdza za granice i auto nie do zdarcia. Galaxy tez cos niecos wiem a jezeli chodzi o czesci nie jest zle.

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

13

Previe sa 7 osobowe
http://otomoto.pl/toyota-previa-stan-bdobry-152tys-serwis-C18583004.html

14

Znajomek też ma previę i też wielokrotnie często i gęsto kręci po zachodzie i złego słowa nie powie .
Akcyza - poszukaj na alegro - są firmy , które to omijają i płacisz małą kase , a nie jakieś chore dytki lol

Jeżeli nie masz wrogów, to niechybny znak, że nie dokonałeś niczego.
Margaret Thatcher

15

nice post...

16

King Of Snake napisał/a:

Mam podobne zdanie, jeżeli chodzi o samochody 7 osobowe. Moim zdaniem z tej trójki najlepszy jest właśnie Ford Galaxy. Od jakiegoś czasu poluję na używkę w dobrym stanie, ale ciężko o taki samochód, bo właściciele tego modelu nie chcą się z nimi rozstawać. Zerkałem już na oficjalny cennik: NowyGalaxy i myślę, czy może nie zdecydować się na leasing. Ze względu na prowadzoną przeze mnie działalność to chyba najlepsza opcja na ten moment.
Pozdrawiam

17

Miałem Scenica II, jednakże na długie trasy w 7 osób to bardzo niewygodnie hmm

18

A ja jezdze Citroen Evasion i jestem bardzo zadowolony.7 mijesc.Kazdy fotel można wyjac .Plaska podloga.Super autko.I silniki maja dobre.Tez szukałem Sharana,ale w porównaniu do Citroena Sharan daleko w tylie...

19

osobiście mogę polecić Chevroleta Captiva jest on na 7 osób trumna na dach i można jeździć z dzieciakami wink

20

Scenic II to faktycznie fajna opcja. Tym bardziej, że są wersje bardzo dobrze wyposażone a cenowo na pewno są atrakcyjniejsze od wielu popularnych modeli.

21

Krystek45 napisał/a:
King Of Snake napisał/a:

Mam podobne zdanie, jeżeli chodzi o samochody 7 osobowe. Moim zdaniem z tej trójki najlepszy jest właśnie Ford Galaxy. Od jakiegoś czasu poluję na używkę w dobrym stanie, ale ciężko o taki samochód, bo właściciele tego modelu nie chcą się z nimi rozstawać. Zerkałem już na oficjalny cennik: NowyGalaxy i myślę, czy może nie zdecydować się na leasing. Ze względu na prowadzoną przeze mnie działalność to chyba najlepsza opcja na ten moment.
Pozdrawiam

Fordy są fajne, sam jeżdżę mondeo. Ale jeśli leasing, to na pewno nie ten w salonie forda. Znam tańsze.