1

Odp: Wakacje na Kaszubach.

Witam ;-)
Jestem z Bydgoszczy i chciałabym spędzić wakacje na Kaszubach ze znajomymi, niestety nikt z nas nie miał jeszcze okazji poznać Kaszub. W związku z tym mam małą prośbę,  czy moglibyście polecić mi najlepsze miejsce w którym moglibysmy się zakwaterować/rozbić. Chodzi mi o miejsce z fajnym kąpieliskiem, bliskim sklepem, możliwością zrobienia grilla ogniska a takze wyjscia gdzieś na imprezę ;-)  Kolejną prośba jest pytanie jakie atrakcje warto zwiedzić w Kaszubach?

Przede wszystkim chcemy fajnie spędzić czas ;-)

2

To sprawdźcie Chmielno, ostrzyce wink

gorzej bd. z tym:
"wyjscia gdzieś na imprezę"
Bo imprezownie masz od tych miejscowości ok 10 km. W Chmielnie masz 2 kąpieliska. Sklepy też są wink grilla możesz swojego przewieźć.

3

mzetka3 napisał/a:

To sprawdźcie Chmielno, ostrzyce wink

Oj tak! Chmielno! Naprawdę polecam.

4

chyba tylko Chmielno niestety ....

A ja tak czekam, żebym mogła napisać KARTUZY w odpowiedzi na takie pytanie roll

5

Chmielno<Ostrzyce<Wiezyca:)  o ile cos mi swita to we Wieżycy najszybciej o imprezkę ale w Chmielnie jest lepsze kapielisko smile
kiedyś byłam w Zaworach w osrodku TAMOWA,drogo było ale tam wlasciciel mial imprezki bo jego osrodek miał campingi,domki,pole wymiotowe,dom z pokojami i imprezkami,ognicho:) ale tera to nie wiem bo to z 6 lat temu było :0
We Wdzydzach Kiszewskich tez nie było zle w osrodku PPTK STANICA-domki,namioty,kajaki,rowerki,lowienie rybek,tawerna z szantami wieczorami,a nieopodal hotel :NIEDZWIADEK:

Dodane sob 18 cze 2011 21:20:59 CEST :
do Wdzydz ciut dalej niz do Chmielna

6

Gołubie - jest jezioro i pokoje do wynajecia, Szymbark - do zwiedzania skansen z najdłuzszą deską i domem do góry nogami. Wieżyca - wieża widokowa.

Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych. Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi. Arlene Francis

7

ines_ka napisał/a:

chyba tylko Chmielno niestety ....

A ja tak czekam, żebym mogła napisać KARTUZY w odpowiedzi na takie pytanie roll

To sobie poczekasz big_smile

Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych. Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi. Arlene Francis

8

i to dłuuuuuuugo poczekasz lol:lol:
do nastepnych wyborów :0

9

Spodobał mi się temat. Zainteresowanie Kaszubami jest godne pochwalenia i poświęceniu mu wiecej czasu.

Teraz to już chyba na następne wakacje, ale orientacyjnie warto przejrzeć  oferty noclegowe oraz poczytać o historii i atrakcjach turystycznych Kaszub: 
http://kaszuby.tvc.pl/kaszuby/
http://www.ruszajwpolske.pl/artykul/kaszuby/45,r,10,index.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaszuby

Może przyda się też na inne np. weekendowe wyjazdy.

Największym błędem jest bronić błędu!      "zwykły człowiek"

10

Do osób spoza Kaszub wypada powiedzieć: warto zobaczyć Kaszuby!

11

Przyda się jeszcze link wstawiony przez użytkownika "dj" w wątku "Legenda powstania Kaszub":

http://www.wladyslawowo.org/kaszuby,Powstanie%20Kaszub,W%C5%82adys%C5%82awowo.html

12

Witam, Kaszuby to wiele pięknych zakątków. Można tu zobaczyć wiele zabytków. Jeśli zależy wam na imprezach podczas pobytu na Kaszubach warto zakwaterować się w okolicach Chmielna, Ostrzyc czy Wieżycy. Ja wole spokojniejsze bardziej dzikie miejsca na Kaszubach, i polecam w sumie niedaleko Chmielna jakies 5 km obiekt Kaszubski Dworek.

moderowane

13

Witam Wszystkich.
Jestem tu nowym forumowiczem i cieszę się że taki forum zostało założone.
Mam nadzieję nawet jestem pewny ze znajdę tu pomoc z waszej strony. Jestem z Trójmiasta urodziłem się tu i chyba nawet z lekką przesadą smile kocham Kaszuby. Trzeba przyznać że odjechałem je przez te wszystkie lata dość obszernie.
Moje pytanie do Was..
Szukam domku na wrzesień aby udać się ze swoją rodzina z małą córeczką i psem. Szczerze to szukam miejsca wyszukanego można powiedzieć perełki smile Domek gdzieś na uboczu całkowity spokój ogrodzona działka dobre wyposażenie i jeziorem w pobliżu. Jeśli znacie takie miejsce może sami byliście macie jakieś namiary fotki to napiszcie będę wdzięczny.

Pozdrawiam

14

danielson napisał/a:

Witam Wszystkich.
Mam nadzieję nawet jestem pewny ze znajdę tu pomoc z waszej strony. Jestem z Trójmiasta urodziłem się tu i chyba nawet z lekką przesadą smile kocham Kaszuby. Trzeba przyznać że odjechałem je przez te wszystkie lata dość obszernie.
Moje pytanie do Was..
Szukam domku na wrzesień aby udać się ze swoją rodzina z małą córeczką i psem. Szczerze to szukam miejsca wyszukanego można powiedzieć perełki smile Domek gdzieś na uboczu całkowity spokój ogrodzona działka dobre wyposażenie i jeziorem w pobliżu. Jeśli znacie takie miejsce może sami byliście macie jakieś namiary fotki to napiszcie będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Możesz sprawdzić pod tym linkiem - przy samym jeziorze, ogrodzone, dzieci mają się gdzie pobawić, z zwierzątkami też tam bywali wczasowicze, łowić wolno, łódka pewnie też by się znalazła - ja tam na rybki jeżdżę od czasu do czasu wink

15

Dj bardzo Ci dziękuję za linka. Stężyca jest mi znana jest tam ciekawie tylko widzisz ja szukam że tak powiem domku wolno stojącego bez sąsiadów za ścianą totalny spokój i natura dookoła jakiś domek na uboczu może jest gdzieś takie miejsce. Ja do wybrednych nie należę smile ale mam taką pracę że lubię się wyciszyć choć na chwilę z moją rodziną.
Mimo wszystko jeszcze raz wielkie dzieki

Pozdrawiam serdecznie

16

witam osobiście polecam wieś Wyszecino i pewne gospodarstwo agro
http://meteor-turystyka.pl/nakaszubskiejwsi-wyszecino,wyszecino.html
byłem tam w zeszłym roku na majówce i w tym roku równiez
miejsce gdzie można naprawdę się wyciszyć smile jedyny mankament to to że nie ma tam jeziora i niema gdzie pomoczyć kija:( ale za to jest spokój i natura

W życiu piękne są tylko chwile.

17

Dzięki Jubiler za info !! Powiedz tylko czy działka jest tam ogrodzona i czy jest możliwość trafić tam na innych wypoczywających i jak tam cenowo wygląda za cały domek??

Pozdrawiam

18

działka nie jest ogrodzona ale dla dzieciaków nie ma zadnego zagrożena bo jest to daleko od szosy no ale wiadomo dziciaki trza zawsze mieć na oku wink
Są tam dwa domy ogrodzone od siebie no i pewnie inni goście też będą tam wypoczywać
ceny są na stronce

Dodane nie, 17 cze 2012, 12:44:51 :
tu masz trochę szerzej o tym gospodarstwie
http://www.ruszajwpolske.pl/kwatery/kaszuby/wyszecino/750,index.html
a i mogę powiedzieć że właściciele to bardzo fajni ludzie smile
sam pewnie w sierpniu tam zawitam ja mi się uda z urlopem

W życiu piękne są tylko chwile.

19

Ze zdjęć wygląda to bardzo ciekawie. Dziękuję jeszcze raz na pewno będę brał te miejsce pod uwagę. Mam nadzieję że wypali Ci z urlopem smile

Pozdrawiam

20

Witam, moge polecic domek na Kaszubach koło Bytowa , spokojna okolica ,załączam link http://tablica.pl/oferta/dom-letniskowy-na-kaszubach-wynajme-ID1cwXP.html
pozdrawiam i życze miłego wypoczynku , gdziekolwiek będzie:)

21

warto wybrać się na wczasy do Wieżycy, jeżdzę tam co roku i jest naprawdę cudnie, polecam gorąco gospodarstwo Agroturystyczne stadnina koni kolano
www.stadninakolano.pl
Polecam dla wszystkich, naprawdę piękne miejsce...

22

Bardzo dziękuję za linka i życzenia !!!!

Pozdrawiam serdecznie

23

Wakacje z dziećmi oraz super wypoczynek przy centrum Kaszub, piękne okolice! Polecam

24

danielson napisał/a:

Witam Wszystkich.
Moje pytanie do Was..

Pozdrawiam

Polecam  Działka 800m2 ogrodzona , 70 m do jeziora na uboczu cisza i spokój

/moderowane/

25

Ciekawe miejsce dziękuję za link

Pozdrawiam