1

Odp: Jak Sprzedawać Na Allegro

Szukam kogoś kto podpowie mi w jaki sposob wystawiac i sprzedawac rzeczy na allegro.Jakie formy dostawy sa najlepsze,czy paczka czy list?Jakie fotki,ikonki itp,ile sie placi za sprzedaz.

Mam sporo rzeczy na sprzedaz po dzieciakach i chce troszke posprzedawac a nie wiem jak sie za to zabrac bo zawsze tylko bylam kupujacym smile

Dodane czw 13 paź 2011 15:51:56 CEST :
ps. no i co z tym opisem HTML  itp   jakies   <b></b>   czy jest szybszy sposob na opis smile

2

Witam, nie polecam wystawiania na allegro.pl ponieważ od każdej rzeczy musisz płacić jakiś procent i czy sprzedasz ją czy nie, później przysyłają Ci rachunek. Poza tym wystawiasz rzeczy tylko na tydzien lub dwa, jak chcesz dodać zdjęcia, ulepszyć swoje ogłoszenie- również dopłacasz. Ja osobiście mam konto na stronie mojeciuchy.pl i tam są wystawione i czekają na nabywcę aż się znajdzie. Jak wysyłasz ludziom cokolwiek rób to najlepiej poleconym bo ja wysłałam raz zwykłym, rzecz zaginęła a ja nie miałam potwierdzenia nadania i tylko na tym straciłam, jeszcze musiałam się tłumaczyć klientom.

3

a mojeciuchy.pl jest darmowa stronka?  i jakie ustalic koszta wysylki mniej wiecej(bez zarabiana  ale i bez straty)

Dodane czw 13 paź 2011 16:50:50 CEST :
no i czy jest to bezpieczne smile  bo jakcos kupie na mojeciuchy.pl  i wysle komus pieniazki  a KTOSkase zgarnie i mi paczki nie wysle??    czy jest tam jakies zabezpieczenie jak na allegro?

4

breza napisał/a:

Witam, nie polecam wystawiania na allegro.pl ponieważ od każdej rzeczy musisz płacić jakiś procent i czy sprzedasz ją czy nie, później przysyłają Ci rachunek. Poza tym wystawiasz rzeczy tylko na tydzien lub dwa, jak chcesz dodać zdjęcia, ulepszyć swoje ogłoszenie- również dopłacasz. Ja osobiście mam konto na stronie mojeciuchy.pl i tam są wystawione i czekają na nabywcę aż się znajdzie. Jak wysyłasz ludziom cokolwiek rób to najlepiej poleconym bo ja wysłałam raz zwykłym, rzecz zaginęła a ja nie miałam potwierdzenia nadania i tylko na tym straciłam, jeszcze musiałam się tłumaczyć klientom.

.
.
Cennik opłat na Allegro za wystawione przedmioty
.
.
.

5

http://www.usati.pl/odziez_uzywana/poradniki/jak_skutecznie_sprzedawac_odziez_uzywana_w_internecie.php

6

http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/poradnik;podatki;od;sprzedazy;na;allegro,48,0,314928.html

po część nie na temat ale może sie przyda smile

7

breza napisał/a:

nie polecam wystawiania na allegro.pl ponieważ od każdej rzeczy musisz płacić jakiś procent i czy sprzedasz ją czy nie, później przysyłają Ci rachunek

dobrze mówi, gdy wystawi się po najniższych kosztach znajdzie się na n-tej stronie i szansa na szybką sprzedaż maleje
ponowne wystawienie, nowe koszty
na serwisach aukcyjnych są starzy wyjadacze, gdy się pojawi ktoś nowy zaczynają go tępić
kupę lat sprzedawałem na allegro ale w początkowych latach działalności tego serwisu, było inaczej
teraz gdy po czasie chciałem pomóc koleżance która ma firmę to jaja się zaczęły
jakieś maile z pogróżkami, kontrole w firmie ........ jednym słowem bagno
nie polecam

Pogodnego dzionka big_smile

8

ech   chyba wystawie ogloszenie na kartuzy.info ze sprzedaza ciuszkow po coreczkach smile:)

9

na allegro aby sprzedac trzeba byc zalogowanym i zależy co chesz sprzedac ile napiszesz i co o tym przedmiocie napiszesz bierze to dane pieniadze które potem musisz zaplacic.Najlepsza jest przesyłaka listem poleconym lub prirytetowym kosztuje mało ale juz po dwuch dniach jest u kupującego towar,Co do Przesyłki kurierskiej to ja bym odradziłam ponieważ dużo kosztuje zamówienie kuriera na ten sam dzien wktórym ktos kupil towar,chyba ze bedziesz na aukcji miec wpłata na konto po zalicytowaniu to masz wtedy 3dnlub 4 na zamówienie kuriera który przyjedzie.Np.dzis ktos kupil towar wplata wpłynie po od 2do4dniach wiec mozesz zamówic kuriera np.na 17paźdz.to tak z kilkudniowym wyprzedzeniem wtedy kurier wyjdzie taniej.Pozdrawiam.

10

Dorotka a tak szczerze to sie oplaca,?  bo mam sporo ciuszkow po dzieciaczkach smile:) wlasnie myslalam o liscie poleconym.
Nie zalezy mi na tym zeby JAKIES kokosy zebrac ale na tym aby cos odzyskac z ciuszkow bo sporo pieniazkow na to poszlo a tak to dzieciaki SKARBONKE upchaja i na zabawki bedzie smile

Dodane czw 13 paź 2011 18:59:00 CEST :
oplaca pod tym wzgledem ze sa jakies oplaty nawet jak nie sprzedam sad  no i ile mniej wiecej wpisac koszt przesylki listem poleconym bo i koperte trzeba kupic smile

11

asiara73 napisał/a:

Dorotka a tak szczerze to sie oplaca,?  bo mam sporo ciuszkow po dzieciaczkach smile:) wlasnie myslalam o liscie poleconym.
Nie zalezy mi na tym zeby JAKIES kokosy zebrac ale na tym aby cos odzyskac z ciuszkow bo sporo pieniazkow na to poszlo a tak to dzieciaki SKARBONKE upchaja i na zabawki bedzie smile

Dodane czw 13 paź 2011 18:59:00 CEST :
oplaca pod tym wzgledem ze sa jakies oplaty nawet jak nie sprzedam sad  no i ile mniej wiecej wpisac koszt przesylki listem poleconym bo i koperte trzeba kupic smile

List polecony to może być także koperta bąbelkowa do wagi bodajże 1kg (powyżej traktowane jest jako paczka na PP). Kurier chyba odpada, bo jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności koszt zamówienia kuriera i wysyłki masz dosyć duży w przeciwieństwie do firm, które zlecają wysyłkę kurierowi.
Co do tego co Stefan pisał to Twoja oferta może być także na pierwszej (pierwszych) stronie jeśli w opcjach aukcji zaznaczysz np. wyróżniona aukcja (dodatkowa opłata), a także pogrubiony opis (też dodatkowa opłata).
Na układ Twojej aukcji (nta strona aukcji) nie bardzo ma znaczenie cena towaru, bo aukcje danej kategorii układają się wg najkrótszego czasu jaki pozostał do końca aukcji (najpierw przedmioty "wyróżnione" lub "pogrubione", a potem pozostałe), a każdy użytkownik serwisu szukający jakiegoś towaru w danej kategorii może sobie ustawić pokazanie wyników np. wg cen (malejąca lub rosnąco), wg czasu pozostałego do końca aukcji (najkrótszy czas zakończenia aukcji lub najdłuższy), a także wg "tylko kup teraz", "tylko aukcje", "wszystko", wg ilości ofert, wg wartości "z dostawą"  - te wszystkie także malejąco lub rosnąco.
Poza tym szukając w danej kategorii potencjalny kupujący może zastosować sobie całą masę filtrów wg których maja wyświetlić się wyniki szukania np.zakres cenowy, rozmiarówka, oferty z danego rejonu (województwo, gmina, miasto itp.), nowe, używane i wiele innych.

Jeszcze niedawno opłata pobierana była po sprzedaży przedmiotu, a naliczana po rozpoczęciu aukcji, ale w momencie, gdy np.dzień czy godzinę przed końcem aukcji wycofasz ofertę, bo np.nie było chętnych (ofert) to zwracali naliczoną opłatę i wychodziło, że nie musisz nic płacić, bo nie sprzedałaś przedmiotu - nie wiem jak to się ma obecnie, bo od ok.roku nic nie wystawiałem.

12

dj napisał/a:

Jeszcze niedawno opłata pobierana była po sprzedaży przedmiotu, a naliczana po rozpoczęciu aukcji, ale w momencie, gdy np.dzień czy godzinę przed końcem aukcji wycofasz ofertę, bo np.nie było chętnych (ofert) to zwracali naliczoną opłatę i wychodziło, że nie musisz nic płacić, bo nie sprzedałaś przedmiotu - nie wiem jak to się ma obecnie, bo od ok.roku nic nie wystawiałem.

Oczywiście wtedy nie podlegały zwrotowi kwoty naliczone za dodatkowe opcje np.wyróżnienie, pogrubienie czy podświetlenie.

Właśnie wykonałem próbę wystawienia przedmiotu i zaraz zakończyłem aukcję i jak na razie naliczyło mi od 1zł 0,15zł prowizji, która jak na razie nie podlega zwrotowi, więc chyba coś się zmieniło i to lekko "na gorsze", chyba, że ma to na celu wykluczyć "kombinatorów". wink

13

no wlasnie nie wiem jak to jest.Bo jak wystawie z 30 rzeczy np.bluzeczki na 14 dni. Opcja kup teraz i aukcja i nie sprzedam towaru to wiecej zaplace do allegro niz sprzedam.No nie chce dokladac do interesu sad.. Tak zerknelam na allegro i moze sprobuje wrzucic kilka rzeczy z jedna fotka ale bez jakis tam PODSWIETLEN itp.Zauwazylam tez ze jak wpisze w nazwe wyraz dobrej firmy   np.bluzeczka podobna do NEXT to jest wiecej otwieran:)
tak zastanawiam sie tylko co lepiej zrobic: tylko kup teraz,tylko aukcja   czy jedno i drugie. Bo sa plusy i muniusy  bo jak mi tak bluzka SUPER JAKOSC I FIRMA pojdzie za 3 zl a warta jest 20 to LIPA sad.A za to na KUP TERAZ moze nie zejsc towar i place nawet jak nie sprzedam
Kto mi doradzi co lepsze  KUP TERAZ   czy AUKCJA z kup teraz   gdzie kup teraz znika jak ktos da pierwsza oferte i zostaje sama licytacja?

14

asiara73 napisał/a:

Kto mi doradzi co lepsze  KUP TERAZ   czy AUKCJA z kup teraz   gdzie kup teraz znika jak ktos da pierwsza oferte i zostaje sama licytacja?

aukcja z kup teraz pod warunkiem że licytacji nie ustawisz
zbyt nisko. żeby nie stracić oczywiście.

Ogólnie niestety wystawianie przedmiotów na allegro jest DROGIE! ;/

Dodane czw 13 paź 2011 20:58:36 CEST :
ahaaa i ostrzegam: jeśli chodzi o ubranka dziecięce to bardzo źle schodzą!!! wiem na własnym doświadczeniu.

15

moze jednak pojde na MOJECIUCHY.PL      musze przemyslec smile

Dodane czw 13 paź 2011 21:08:34 CEST :
nawet nie wiem czy tam tez sa jakies oplaty za sprzedaz?

16

asiara73 napisał/a:

i moze sprobuje wrzucic kilka rzeczy z jedna fotka ale bez jakis tam PODSWIETLEN itp.Zauwazylam tez ze jak wpisze w nazwe wyraz dobrej firmy   np.bluzeczka podobna do NEXT to jest wiecej otwieran:)

Robią tak, że na fotce jest kilka przedmiotów np.z numerkami, a w opisie przedmiotu jest adnotacja, że aukcja dotyczy przedmiotu nr....
Nazwa aukcji powinna mieć jak najwięcej "chwytliwych" określeń, ale w skrócie, bo za dużo tam się nie zmieści dopiero w opisie można szczegółowo opisać przedmiot.

Zamiast "bluzeczka podobna do NEXT" można krócej opisać np.prawie NEXT czy "jak NEXT"  i wtedy więcej wyrazów znaczących się zmieści w nazwie aukcji.

17

asiara73 napisał/a:

moze jednak pojde na MOJECIUCHY.PL      musze przemyslec smile

Dodane czw 13 paź 2011 21:08:34 CEST :
nawet nie wiem czy tam tez sa jakies oplaty za sprzedaz?

Spróbować zawsze możesz choćby jedną rzecz. Część ludzi (jak nie większość) liczy sobie takie koszty przesyłki, że z nawiązką pokrywają ewentualną wartość prowizji, którą trzeba zapłacić Allegro za wystawienie przedmiotu mimo, że w opisie kosztów przesyłki jest napisane np.wg cennika PP i podana o wiele większa kwota przesyłki. Tłumaczą się tym, że przygotowanie, pakowanie i ewentualne wysłanie np.pracownika na Pocztę też kosztuje i reszta kwoty ma pokryć te koszty. Kupiłem 2 lampki biurkowe LED, gdzie każda poszła za 1zł i mimo, że koszt paczki z dwiema lampkami nie przekroczyłby taryfy cenowej paczki do 2kg to i tak gościu policzył jak u kuriera do 30kg, a wysłał je razem zwykłą paczką!!! Sprawa była długo w Allegro, bo z opisu tego nie wynikało, a nawet zdążyliśmy się podzielić negatywami (ja dostałem pierwszy, bo zgłosiłem sprawę do Allegro smile ), a sam wystawiłem, gdy po ponad 19 dniach nie wysłano jeszcze przedmiotów (zapłaciłem na drugi dzień - elektronicznie, a po 8 dniach chciał jeszcze dopłaty!). W końcu jak już dostałem to poszliśmy na ugodę i zostały komentarze anulowane - nie chciało mi się "bawić" w sądy itp.

18

Asiara na allegro jest sposób.Ja wstawiam zdjęcia, ale przez kod html a nie załączając na ich stronie, wtedy nie kasują mnie za zdjęcia, poza tym proponuję wystawić dużo rzeczy jednocześnie, zauważyłam, że tytuły WIELKA PAKA DLA NIEMOWLAKA itp mają wzięcie i jest bitwa pod koniec. Nie pisz za dużo ani za mało.

Ale tak naprawdę to najlepsze sprzedaże mielismy na trojmiasto.pl lub kartuzy.info

19

ineska a na trojmiasto.pl jak sprzedajesz to dajesz odbior wlasny  czy jak ?
No i napisz mi dokladniej co to znaczy FOTKA przez html??Jak to zrobic.  jak co to pisz na PW:):)

Dodane czw 13 paź 2011 22:36:51 CEST :
ps.opisz conieco o sprzedazy na trojmiasto.pl  i kartuzyinfo. na kartuzy info dajesz odbior osobisty w domku?

20

Ja wielokrotnie sprzedawałam na allegro, swego czasu wyprzedałam wszystko co było mi niepotrzebne w domu. Fakt, zapłaciłam rachunek ale wystawiając aukcję widziałam ile mnie to będzie kosztować... mogłam zaniżyć cenę jeśli wydawało mi sie za drogo. Uważam, ze i tak opłacało mi sie sprzedawać. Zapłaciłam np. 14 zł za wystawianie i sprzedaż aukcji a sprzedałam za... powiedzmy 50 zł (nie pamiętam, tylko podaje przykład).  Teraz częściej kupuję ale jeśli znajdę coś w dobrym stanie po dziecku, to wystawiam aukcję. Właśnie przymierzam sie do wystawienia aukcji na ocieplane i nieprzemakalne spodenki. Oczywiście najpierw robię wywiad, jak cenowo stoją dane rzeczy i jak sie sprzedają. jeśli widzę, że nie ma zapotrzebowania na coś ... to nie wystawiam ale na dziecięce ciuchy- zawsze jest! Cena musi być konkurencyjna by ktoś kupił ale musimy wziąć pod uwagę, że musi nam sie opłacać.  Sprzedaję najczęściej listem (chyba, ze przedmiot jest duży i nie wejdzie w kop. dmuchaną) bo każdy chce jak najtaniej kupić. nie zawyżam kosztów przesyłki co często robią na allegro. do koperty doliczam znaczek wg wagi (ważę w domu na wadze) i  to jest uczciwa cena za wysyłkę. Jeśli dodamy jakiś gratis, ogłosimy jakąś promocję to ludzie chętniej kupią. Ludzie uwielbiają promocje/przeceny i gratisy.
Kiedyś sprzedawałam tez na innych portalach gdzie wystawianie było za darmo ale mogłam czekać pół roku i nikt nie kupił. gdy wystawiłam na allegro... nieco zawyżając cenę (bo doliczyłam kwotę, za wystawienie aukcji) to poszło na pierwszej aukcji. Z prostej przyczyny- allegro jest najpopularniejsze i najwięcej ludzi tam kupuje. Ja wystawiam zawsze na licytuj i kup teraz, bo jedni wola sie licytować a inni wola od razu kupić. Ja nienawidzę sie licytować wiec nie biorę udziału w aukcjach gdzie jest tylko "licytuj". Z kolei moja znajoma lubi ten dreszczyk emocji i nigdy nie kupuje na "kup teraz", tylko czatuje na końcówkę aukcji by przebić. Dlatego jeśli dasz jedno i drugie, to na licytuj musisz dać najniższą kwotę za jaką byś bluzeczkę oddała  np. 7 zł lub zaznaczyć opcję z kwota minimalną np. na 15 zł to nawet jak ktoś da mniej, nie dostanie tej rzeczy. A na kup teraz, zaznaczasz np. 20 zł.  Miałam przypadek, ze sie o coś tak bili, ze w rezultacie rzecz poszła za wyższa kwotę niż było "kup teraz". 
Tytuł aukcji jest bardzo ważny, musi być słowo klucz, które potencjalny kupujący wpisze i mus ie wyświetli twoja aukcja. Ja zawsze dodaje te gratisy i promocje już w tytułach. Kikla razy zdarzyło mi się, ze towar nie schodził, to odczekałam chwilę a potem wystawiłam tę samą rzecz za wyższą kwotę, zaznaczając już w tytule, ze wysyłka gratis. Jak pisałam wyżej-ludzie uwielbiają promocje i gratisy- dlatego każda z tych rzeczy została sprzedana mimo wyższej ceny niz kiedyś.  Trzeba jeszcze pomyśleć o fotkach, zdjęcie powinno być czytelne, zbliżenia np. jakichś wad, by kupujący duklanie wiedział co kupuje. Trzeba wszystko dokładnie przeliczyć, przemyśleć, czasem pokombinować... a będzie sie opłacało wystawianie na allegro. Ja sprzedałam już 45 rzeczy i nie mam żadnego negatywu...  i nie dopłaciłam do interesu... choć czasem sprzedałam za niską cenę, tylko po to by nie wyrzucać.  moja znajoma prosiła bym na swoje konto jej coś sprzedała ale wystawiła taką cenę, że nie dziwię sie, że nie sprzedała... . Trzeba być jednak konkurencyjnym a nie chciwym wink (to aluzja do znajomej).
I nie zgadzam sie z Jane-Jane, ze ubrania dziecięce nie schodzą na allegro. Ja najszybciej sprzedaję właśnie dziecięce ciuszki.... .

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

21

asiara73 napisał/a:

ech   chyba wystawie ogloszenie na kartuzy.info ze sprzedaza ciuszkow po coreczkach smile:)

Ja tak próbowałam coś sprzedać na kartuzy.info. Kilka m-cy wystawiałam i nawet zaniżałam cenę.... i nic. W końcu wystawiłam na allegro, z ceną wyższą niż na kartuskim portalu.... i poszło za pierwszym razem.

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

22

Ja wystawiam czasami ciuszki na allegro...
Po pierwsze jeśli chcesz wystawiać ciuszki pojedyńczo to tylko takie w bdb stanie i najlepiej markowe, reszte polecam Ci poskładać w zestawy. Wszystkie na jedną porę roku i w jednakowym rozmiarze. Najlepiej moim zdaniem wstawiać na licytacje. Np chcesz za markową marynarkę dostać 40 zł, wystaw za 38,90, w razie jak zalicytuje jedna osoba sprzedaż za niewiele mniej. Dlaczego lepiej wystawiać za wyższą cenę a nie od zł? Kupujący wie jakiej ceny ma się spodziewać, a tak jak wystawisz za 1zł i z ceną minimalną, to może się zdarzyć 1 grosz różnicy i nie sprzedasz tego.
Jeśli chodzi o formę wysyłki, to opłata zgodna z cennikiem pp + dodatkowo kasujesz za kopertę lub pudełko, lub dajesz jakieś swoje smile niektórzy kasują jeszcze za taśme itp ale dla mnie to przesada. Ja nie wysyłałabym za pobraniem.
Jeśli chodzi o wygląd tekstu to ja też się nie bawię w <b> ...<b>  tylko wciskam edytor wizualny i wybieram normalnie tak jak z paska narzedzi w Wordzie.
Darmowe ogłoszenia masz też na tablica.pl

violka1 napisał/a:

Ja tak próbowałam coś sprzedać na kartuzy.info. Kilka m-cy wystawiałam i nawet zaniżałam cenę.... i nic. W końcu wystawiłam na allegro, z ceną wyższą niż na kartuskim portalu.... i poszło za pierwszym razem.

Potwierdzam.

23

no dalam na probe kombinezon 74cm-bez ceny minimalnej, 1 ładne foto, firma 5-10-15,stan idealny, dalam cene wywolawcza 9,99, a na kup teraz 42 zl....i nie wiem czy nie za drogo. Kombinezon-spiworek ortalion,dwufunkcyjny,prawie nowy,koszt wysylki list polecony 8 lub ekonomiczny 10.  Nie wiem ile kosztuje wysylka bo nie mam wagi ale z pol kilo wazy i duza koperta potrzebna. Nie znam cen koper i nie bylam jeszcze na poczcie aby zerknac na cennik wysylki.
fakt ze drogo go kupilam rok temu bo za 140zl i zastanawiam sie czy nie za drogo go wystawiam na KUP TERAZ  no i koszta wysylki. bo nie chce naciaGAC.

24

tylko że jak ktoś zalicytuje to opcja kup teraz znika i takim sposobem możesz go sprzedać za 9,99... radziłabym zmienic... choć nie wiem czy mozna z jednej z opcji zrezygnować, chyba że ustalisz cenę minimalną, tylko wtedy coś Ci doliczą

25

Oj... muszę się poprawić, opcja kup teraz znika po osiągnięciu ceny minimalnej a nie po zalicytowaniu.