1

Odp: Sennik

Postanowiłam założyć wątek o snach. Czasem sen umyka zaraz po wstaniu z łózka, do czasu leżenia, pamiętam go... . Często pamiętam sen danego dnia, a potem już ciężko sobie go przypomnieć. Chyba, że sen był na tyle koszmarny, że wręcz traumatyczny.... wtedy go dłuuugo pamiętam wink .  Sny się powtarzają, sny bywają podobne- jeśli nie wręcz jednakowe u innych osób. Mi się ostatnio nic nie śniło (w każdym razie nie pamiętam) ale gdy zapamiętam, to zapiszę w tym wątku big_smile .
Zachęcam do dzielenia się swoimi snami. A może ktoś umie interpretować sny?

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

2

Kilka dni (nocy) temu śniło mi się, że w mojej rodzinnej miejscowości spadł samolot. Wbił się dziobem w ziemię. Huk, dym i trzęsienie ziemi z tym związane było niesamowite, a kawałki samolotu rozproszone w powietrzu i wbijające sie w mur domu takie realne, przerażające, że.... obudziłam się big_smile

Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych. Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi. Arlene Francis

3

Dziś  w nocy śniło mi się, że chodziłam po torach... w zasadzie, całą  noc po nich chodziłam roll . Przebudziłam się, odwróciłam na drugi bok... i znowu chodziłam po torach.

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

4

Tory oznaczaja-powazne zmiany w zyciu :0 ale w ktora strone to nie wiem-pewnie polaczone z reszta snu.

5

od kilku nocy śni mi się ciemna postać bez twarzy... kiedy się pojawia budzę się jakbym dostał z liścia w twarz...

6

ale co ta postać robi? stoi,biegnie,ucieka,goni,czy ma kaptur,jest ciemna czyli czarna  czy tylko cień postaci?
wazne co ta postac robi.

7

asiara73 napisał/a:

ale co ta postać robi? stoi,biegnie,ucieka,goni,czy ma kaptur,jest ciemna czyli czarna  czy tylko cień postaci?
wazne co ta postac robi.

stoi nad moim łóżkiem i jest czarna

8

violka1 napisał/a:

Postanowiłam założyć wątek o snach. Czasem sen umyka zaraz po wstaniu z łózka, do czasu leżenia, pamiętam go... . Często pamiętam sen danego dnia, a potem już ciężko sobie go przypomnieć. Chyba, że sen był na tyle koszmarny, że wręcz traumatyczny.... wtedy go dłuuugo pamiętam wink .  Sny się powtarzają, sny bywają podobne- jeśli nie wręcz jednakowe u innych osób. Mi się ostatnio nic nie śniło (w każdym razie nie pamiętam) ale gdy zapamiętam, to zapiszę w tym wątku big_smile .
Zachęcam do dzielenia się swoimi snami. A może ktoś umie interpretować sny?

Dobry wątek! Proponuję delikatne i umiarkowane podejście do tematu. Mogę pomóc w interpretacji snów, bez senników itp. pomocy...

Pozdrawiam!

Największym błędem jest bronić błędu!      "zwykły człowiek"

9

Pacan napisał/a:
asiara73 napisał/a:

wazne co ta postac robi.

i możliwe że jest to moja postać poznaje sylwetkę ale nie ma twarzy

10

violka1 napisał/a:

Dziś  w nocy śniło mi się, że chodziłam po torach... w zasadzie, całą  noc po nich chodziłam roll . Przebudziłam się, odwróciłam na drugi bok... i znowu chodziłam po torach.

Masz trudną sprawę. Staraj się unikać ryzyka i nie podejmuj teraz trudnych decyzji... Zejdź z poziomu trudnej dla Ciebie obecnie tematyki, przeczekaj, zastanów się nad wszystkim spokojnie... Daj sobie czas!

11

Ewelinchen666 napisał/a:

Kilka dni (nocy) temu śniło mi się, że w mojej rodzinnej miejscowości spadł samolot. Wbił się dziobem w ziemię. Huk, dym i trzęsienie ziemi z tym związane było niesamowite, a kawałki samolotu rozproszone w powietrzu i wbijające sie w mur domu takie realne, przerażające, że.... obudziłam się big_smile

Gdybyś była w sytuacji trudnego do zaakceptowania i zaskakującego "rozwalenia się' czyichś spraw w swoim bliskim otoczeniu, to staraj się, aby od postrzegania przejść do aktywnej pomocy... Ale ostrożnie i z rozwagą, gdyż nie zawsze można coś zaradzić! Przy okazji pamiętaj, aby nie ucierpieć przy tym wszystkim!

Dodane nie 20 lis 2011 17:14:37 CET :

Pacan napisał/a:

od kilku nocy śni mi się ciemna postać bez twarzy... kiedy się pojawia budzę się jakbym dostał z liścia w twarz...

Uważaj do nowych ludzi (człowieka) w Twoim otoczeniu. Staraj się ograniczyć swoje do nich zaufanie. Nie możesz im (mu) we wszystko wierzyć, gdyż mogą mieć nieuczciwe, a nawet wrogie plany. Zachowaj dystans, koniecznie!

12

Pacan napisał/a:
Pacan napisał/a:
asiara73 napisał/a:

wazne co ta postac robi.

i możliwe że jest to moja postać poznaje sylwetkę ale nie ma twarzy

Dodam, w tej sytuacji.
  Jeśli ta postać to nie Ty, ale ktoś bliski, to wtedy to on zrobił coś złego Tobie i teraz ma wyrzuty lub planuje coś niegodziwego, ale Ty wiesz...

Jeśli ta postać to Ty, wtedy sytuacja wygląda inaczej. Zrobiłaś coś złego i teraz męczy to Ciebie. Napraw to koniecznie, a odzyskasz spokój suminia i przysłowiową ... "twarz".

13

ta osoba to tak zwany strażnik :0 trzeba miec wszystko na uwadze

14

zwykły człowiek napisał/a:
violka1 napisał/a:

Masz trudną sprawę. Staraj się unikać ryzyka i nie podejmuj teraz trudnych decyzji... Zejdź z poziomu trudnej dla Ciebie obecnie tematyki, przeczekaj, zastanów się nad wszystkim spokojnie... Daj sobie czas!

Dziękuję big_smile . Istotnie, narodziła się w piątek trudna sprawa dotycząca mojego dziecka i za bardzo nie wiem co mam robić... .

Miłego dnia smile

15

Miłych i kolorowych snów!!!

16

Kilka nocy temu miałam sen, którego nie pamiętam w całości. Pamiętam tylko, ze zostałam porwana przez sektę. Widziałam też (ale nie wiem czy przed porwaniem czy potem), pełno dziupli w drzewach a w jednej z nich była figurka Matki Boskiej.

Miłego dnia smile

17

violka1 napisał/a:

Kilka nocy temu miałam sen, którego nie pamiętam w całości. Pamiętam tylko, ze zostałam porwana przez sektę. Widziałam też (ale nie wiem czy przed porwaniem czy potem), pełno dziupli w drzewach a w jednej z nich była figurka Matki Boskiej.

Nie pamiętasz całego snu, no i tego najważniejszego: czy figurka śniła się przed porwaniem, czy po, zatem trudno o precyzję w analizie... Proponuję poniższą interpretację.
Unikaj zbyt bliskiego kontaktu z ludźmi o innych niż Twoje przekonaniach religijnych ... Nie daj się wciągnąć w nic (dyskusja, akcja itp), co nie jest zgodne z Twoimi przekonaniami nawet nie związanymi z religią, gdyż uczestnictwo w tym może postawić Ciebie w trudnym położeniu.
Symbol figurki, ogólnie: myślę, że naturalnym u Ciebie jest i jasnym to, gdzie szukasz lub (i) znajdujesz wewnętrzną siłę do tego, aby starać się uchronić siebie przed niebezpieczeństwem (figurka przed porwaniem) lub dążyć do wydostania się z trudnego położenia... smile

18

Nie pamiętasz całego snu, no i tego najważniejszego: czy figurka śniła się przed porwaniem, czy po, zatem trudno o precyzję w analizie... Proponuję poniższą interpretację.

Nie jestem pewna, wydaje mi sie, ze przed. Chodziłam sobie po znajomym lesie iglastym i prawie w każdym drzewie była dziupla. W jednej znalazłam figurkę Maryji ale nie była chyba ukryta, wyglądała jakby tam miała być . A potem mam lukę.... nagle mnie trzymali ci ludzie z sekty, prowadzili gdzieś... .

Miłego dnia smile

19

violka1 napisał/a:

Nie jestem pewna, wydaje mi sie, ze przed. chodziłam sobie po znajomym lesie iglastym i prawie w każdym drzewie była dziupla. w jednej znalazłam figurkę Maryji ale nie była chyba ukryta bo tam były też kwiaty.

Wszystko będzie dobrze, tylko broń Boże nie daj się w nic wciągnąć!!!
Domyślam się, czego to może dotyczyć i mam to na uwadze... Nie mogę napisać...

20

Podobno złym znakiem jest, gdy się śni szef wink . A jak się śni były szef? A konkretnie była szefowa i jej firma? Śniło mi się, ze znalazłam się nagle w byłej pracy, a konkretnie w mieszkaniu byłej szefowej, tam spotkałam jakiś dwóch chłopców w wieku około 6-9 lat. Kłócili się, gonili, starszy chciał bić młodszego. Była szefowa próbowała bez skutku ich uspokoić ale nie reagowali. Wtedy ja ich wzięłam na rozmowę, głównie starszego i okazując mu wiele czułości, uśmiechu i miłych słów, przekonałam go, ze nie warto się kłócić, bić i źle czynić. Wtedy zostałam poproszona o powrót do pracy ale wahałam się. Poprosiłam o czas do namysłu, krążyłam wokół byłego zakł. pracy, chodziłam w tę i z powrotem....aż nagle zobaczyłam dorosłe dzieci szefowej, kpiących ze mnie (głównie jej syna). Wtedy odmówiłam. Byłam pewna, że nie mogę się dać namówić na powrót do pracy.

Miłego dnia smile

21

Jeśli mogę zinterpretować?
Proponuję poniższą interpretację.
Możliwe, że Twoja była szefowa po powrocie z pracy do domu, na domowym gruncie oraz pod wpływem domowych ... spraw, często myśli o tym, jak ułatwić sobie życie w zakresie funkcjonowania firmy. Może mieć w pamięci Twoją przydatność dla firmy, fachowość, dobrą i skuteczną pracę zawodową oraz serdeczność.  Propozycję powrotu do pracy (w śnie) traktujesz poważnie i jest to dla Ciebie ważne, gdyż czujesz się doceniona. Propozycja byłej szefowej potwierdza Twoje kompetencje, ale masz pewnego rodzaju wątpliwości. Jakie? Wiesz o tym dobrze, ale nie zawsze chcesz o tym pamiętać! Twoje wyobrażenia o tym, czego możesz się spodziewać w pracy, oparte w teorii na Twoim pozytywnym nastawieniu do ludzi , są tylko "pobożnym życzeniem". Nie bądź naiwna, mówi sen! Rzeczywistość związana z funkcjonowaniem w pracy wśród dorosłych ludzi,  wśród trudnych spraw, mogłaby okazać się trudna. To, co  postrzegasz za dziecinnie łatwe, w rzeczywistości może być niestety niewdzięczne i mogłoby Ciebie bardzo dotknąć, a nawet zaboleć... Może nie od razu, ale po latach zrozumiałabyś, że powrót do tamtej pracy był błędem - tak czujesz po dokładniejszej analizie konfrontacji z rzeczywistością... Zdajesz sobie z tego sprawę, zatem rezygnujesz. Chciałabyś, ale masz obawy i rozumiesz rzeczywistość... Wolisz nie ryzykować! To nie jest zły znak, wręcz przeciwnie, ale też przestroga...Może nie myśl o byłej pracy...

Kto chce, niech wierzy...

Pozdrawiam!

22

Dodam jeszcze: możliwe, że dużo myślisz o poprzedniej pracy, czując odrobinę żalu, że tam nie pracujesz, w przekonaniu, że doskonale byś sobie radziła, ale biorąc pod uwagę wszystkie realia, nie widzisz pozytywnie tamtej rzeczywistości, rzeczywistości trudnych spraw i trudnych nieraz ludzi...

23

Szczerze mówiąc.... na co dzień nie myślę o byłej firmie. Podejrzewam, ze sen spowodowało to, iż jednego dnia spotkałam 3 osoby z byłej firmy. To, istotnie przywołało przykre wspomnienia. Ale niczego nie żałuję... nie ja winktongue .

Dodane pon 12 gru 2011 10:13:01 CET :

Może mieć w pamięci Twoją przydatność dla firmy, fachowość, dobrą i skuteczną pracę zawodową oraz serdeczność.

Bardzo wątpię wink .

Miłego dnia smile

24

Violka! - jest dobrze! Podobno najgorzej jak się szef przyśni w... slipkach wink big_smile
Także u Ciebie luzik - dajesz radę wink

A ciut poważniej - sny, które dobrze pamiętamy, albo "kręcą" się za nami cały dzień związane są z emocjami, którym nie możemy dać upustu (często po latach jeszcze śni nam się matura wink ). Widać coś byś chętnie nawtykała byłej szefowej i co poniektórym pracownikom, których uważałaś za "dzieci" (postępowanie, odpowiedzialność, podejście do wzajemnej konkurencji itp...).

A jako terapeuta zwróciłabym uwagę czy nie masz tendencji do "matkowania" gdyż ta "rola" może cię sporo kosztować w sferze emocji i "straty czasu" kosztem własnej osoby.

25

LiLo napisał/a:

A jako terapeuta zwróciłabym uwagę czy nie masz tendencji do "matkowania"

Trochę mam takie tendencje, ale mam też tego świadomość i dlatego z tym walczę big_smile.

Miłego dnia smile