1

Odp: Jaką Maszynę Do Szycia Mam Kupić ?

Czy jest tu jakas ososba ktora doradzi jaka maszyne mam kupic jako poczatkujaca tongue
mam dośc chodzenia do krawca aby poszyc nogawki,rekawki czy zamek.
Cos latwego i nie jakas plastikowa mini smile

2

UUUUUUUUUU  nie ma tu nikogo kto  podszywa cosik nałuczniku,singer,husqvarna,janome  itp
maszynka dla poczatkujacej

3

Ja chodzę do krawcowej smile

Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych. Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi. Arlene Francis

4

no ja chce cos sama sie pouczyc smile  toc siedze w domu tongue:P  a jest coraz wiecej do podszycia,łatki itp. A ciagle woże do mamy jak sie uzbiera smile
znalazalm forum gdzie 100 osob sie wypowiada i zachwala tongue:P

to za duzo osob do podjeciA DECYZJI

5 (edytowany przez violka1 2011-12-09 14:19:17)

To gratuluję chęci. Ja dostałam maszynę w prezencie i tak sobie leży w szafie od kilku lat. Próbowałam ją polubić, próbowałam się nauczyć jej obsługiwać.... ale nie mam cierpliwości, nie mam o  tym pojęcia. Musiałabym chyba najpierw przejść jakiś kurs szycia roll . Wolę jednak iść do krawcowej bo do maszyny nie mam cierpliwości ani zamiłowania. maszyna, jaką dostałam to: łucznik "Maryla".

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

6

vioka1 a mozesz sprawdzic jaka firma
a moze cgcesz ja sprzedac:P jakby mi podpasowala tongue

Dodane pią 09 gru 2011 14:56:24 CET :
oj nie doczytalam  ze LUCZNIKMARYLA

7

Tak na marginesie, bez "wtrącania się w Waszą rozmowę" smile podaję stronkę, na której są różne poliwości ewentualnego poszukiwania zleceń do pracy w domu itp.  smile
Może się komuś przyda: tutaj

Dodane pią 09 gru 2011 15:10:11 CET :
Tutaj: http://oferia.pl/

Największym błędem jest bronić błędu!      "zwykły człowiek"

8

eeeeeee  w domu to wole pobuszowacz dziecmi smile
a do pracy to na zewnatrz aby odreagowac tongue

9

asiara73 napisał/a:

vioka1 a mozesz sprawdzic jaka firma

Dodane pią 09 gru 2011 14:56:24 CET :
oj nie doczytalam  ze LUCZNIKMARYLA

Ciężko coś doradzić, bo wybór duży. Ostatnio kupowałem żonie (rok temu pod choinkę) maszynę Łucznik Ultralock 720D, tyle że jest to overlock. Na pewnej stronie masz wybór maszyn i ogólnie ciężko doradzić. Obejrzyj sobie kilka i porównaj co mają, a czego nie ma inna no i cenowo też sprawdź.
Kiedyś na okładce jakiegoś katalogu widziałem reklamę maszyny Husqvarna co miała całą masę funkcji łącznie z możliwością haftu i programowania, wgrywaniu własnych wzorów itp., ale cena powyżej 1.500zł (najtańsza jaką pamiętam z tej reklamy, ale już jakiś czas temu to było) mnie powaliła, a są jeszcze droższe.

10

asiara73 napisał/a:

Nawet gdybym chciała, nie mogę. Osoba, która mi ją sprezentowała, czasem pyta czy ją jeszcze mam.... chyba z nadzieją, ze kiedyś zacznę szyć. może zacznę.... na emeryturze wink albo moja córka będzie na niej szyła big_smile .

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

11

a jest ktos kto ma w domciu maszynke i SZYJE.
Na forum i reklamach pisza cuda:P  zachwalaja Lucznika potem odradzaja. A ja tak szukam na potrzeby domowe i nie jeden ścieg :0 nie szkam jakiejs do MEGA prac tongue
i tez nie chce drogiej.

12

asiara73 napisał/a:

a jest ktos kto ma w domciu maszynke i SZYJE.

Moja białka używa (chyba) Łucznika, ale jeszcze taki stary model - metalowa walizkowa i bardzo ciężka. Szyje na niej praktycznie wszystko, a te nowe to właśnie przeznaczone są do domowego użytku i raczej krawiectwa lekkiego. Przemysłowe maszyny to zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy i to nie zawsze nówki, ale to już takie do krawiectwa ciężkiego (grube płaszcze itp.).
Z sklepu, którego link zapodałem możesz kupić z przedłużoną gwarancją z 2 do 5 lat (dopłata), a serwis masz w Polsce (najbliższy chyba był w Gdyni).
Modele te różnią się przeważnie ilością ściegów, rodzajem ściegów i dodatkowymi "bajerami".

Może wypowie się ktoś kto używa innych firm np.Husqvarna, Singer, Pfaff i innych (mowa tu o dostępnych maszynach, a nie tych zabytkowych, choć złe nie były).

13

dj napisał/a:

Ostatnio kupowałem żonie (rok temu pod choinkę) maszynę Łucznik Ultralock 720D

Ty to umisz robic prezenty lol Ja bym ta maszyna dostal w lep i przez  balkon .

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

14

WK napisał/a:
dj napisał/a:

Ty to umisz robic prezenty lol Ja bym ta maszyna dostal w lep i przez  balkon .

Jo, jo tyle, że teraz w grudniu ostatnią ratę spłacam big_smile

A kupiłem, bo poprzedni overlock wyzionął ducha i był za mały jak na potrzeby (do cięższego krawiectwa), a moja ślubna używa takiego sprzętu, a ja nie wiem jak tam się żarówkę wymienia. wink

15

dj to moze twoja zona wezmie mnie na nauke krawiectwa bo ja NIC nie umiem  a sie za to zabrac chce smile

moja mama ma starego LUCZNIKA typu TUR2 i ma 37 lat i ANI RAZU NIE BYL W NAPRAWIE.Tylko kilka razy ojciec konserwowal.Te nowe tak nie trzymaja sie. A mama szyła sporo,bo jak mialam roczek to sukienki plkisowane,spodnie,spodniczki  no mam na pamiatke w szafce smile:)

DJ a moge wiedziec czy zona z zawodu krawcowa czy samouk ?

Dodane pią 09 gru 2011 19:34:01 CET :
no i mamy maszyna jest wbudowana w szafke i robi jako stolik na przedpokoju a jak jest potrzeba to sciaga mama serwete i wazonik i SZYJE. No ja tez moze bym chcila taka szafke bo tak na stole w pokoju to ciezko smile
no sa jakies zakladane na maszyne male podkladki ale nie wiem czy to jest dobre  bo nie doczytalam nikogo na forum co ma takie cosik tongue

Dodane pią 09 gru 2011 19:34:46 CET :
no i ja nie chce overloka  bo za kiepsa jestem tongue to juz wprawa i szycie krawieckie typowe tongue

16

HASQVARNA  tez mi chodzi po glowie i JANOME I SINGER i jeszcze jedna nie pamietam nazwy tongue  ale na 4 litery tongue

Dodane pią 09 gru 2011 19:39:18 CET :
ELNA   

a  i JUKI  BROTHER

17

asiara73 napisał/a:

dj to moze twoja zona wezmie mnie na nauke krawiectwa bo ja NIC nie umiem  a sie za to zabrac chce smile

DJ a moge wiedziec czy zona z zawodu krawcowa czy samouk ?

no i mamy maszyna jest wbudowana w szafke i robi jako stolik na przedpokoju a jak jest potrzeba to sciaga mama serwete i wazonik i SZYJE. No ja tez moze bym chcila taka szafke bo tak na stole w pokoju to ciezko smile
no sa jakies zakladane na maszyne male podkladki ale nie wiem czy to jest dobre  bo nie doczytalam nikogo na forum co ma takie cosik tongue

Co do nauki to nie wiem czy potrafi tłumaczyć i czy czas znajdzie, bo ostatnio kiepsko u nas dwojga z tym, a krawcowa z zawodu i w podobnym zawodzie pracuje. hmm

Co do stołu - jest coś do szycia ---> stół w dużym pokoju staje się miejscem pracy, bo te podstawki czy stoły przy maszynach to przeważnie za małe są. wink

18

no moja mama ma KOLUBRYNE  no na OKO dlugosc1,5 i szerokosc z 80 cm, ma szuflade,szafeczke i pod nogami zamykana na drzwiczki. tongue jak sie szyje to otwiera i wklada sie nozki i PEDAŁKA tongue

wygodna ale do mebli mi nie pasuje tongue

Dodane pią 09 gru 2011 19:50:00 CET :
ide poszukac jakiegos kursu w Kartuzach tongue  zart:P:lol::P

19

Szyję w domu od wielu lat. Jestem samoukiem. Kiedyś szyłam na Łuczniku, ale od 3 lat mam maszynę Elna 2600. Jestem bardzo zadowolona, gdyż nie sprawiła mi żadnych problemów, a muszę przyznać, że ostatnio bardzo dużo szyję (nie tylko odzież lekką, ale również płaszcze). Mogę polecić Ci tą maszynę, albo możesz za niewielką dopłatę kupić Elna2800. Jest to nowszy model, który różni się od mojej ilością ściegów, rodzajami obszytych dziurek i automatyką ich szycia. Nie radzę kupować żadnych Łuczników obecnie produkowanych, gdyż nie mają metalowych podzespołów i są awaryjne. Najlepiej skontaktować się z serwisami maszyn, gdyż osoby tam pracujące wiedzą jakie maszyny są awaryjne, czyli psują się a naprawa czasami jest droższa od nowej maszyny. Ja zanim kupiłam swoją maszynę, udałam się do sklepu z maszynami w Gdańsku. Mają oni również swój serwis maszyn do szycia i w razie jakiś problemów tłumaczą. Tam też kupiłam swoją maszynę, ale jak chcesz to możesz wybrać się tam aby się rozejrzeć, a maszynę kupić przez internet. Co dobre, to w tym sklepie na miejscu tłumaczą jak nawlekać, szyć, pokazują ściegi na materiale, można nawet samemu spróbować poszyć różnymi ściegami. Pracownik,który tam pracuje jest super, naprawdę dobrze tłumaczy i doradza. Mogę podać, że sklep nazywa się Artykuły Gospodarstwa Domowego, Gd.Wrzeszcz, ul. Grunwaldzka. Polecam ten sklep, gdyż zastanawiałam się czy kupować w Gdyni w sklepie z maszynami, ale obsługa tam nie była ani miła, ani kompetencyjna i dlatego wybrałam Gdańsk. Pozdrawiam i życzę Powodzenia:)

W razie jakiś pytań pisz na e-maila, a spróbuję pomóc

20

dj napisał/a:

rok temu pod choinkę)

dj napisał/a:

WK napisał:

dj napisał:

Ty to umisz robic prezenty lol Ja bym ta maszyna dostał w lep i przez  balkon .

a mój mi kupił wypasiony mikser-o jakim marzyłam. prawie mu go roztrzaskałam na głowie. i sie nauczył ze takie rzeczy kupuje się bez okazji ;)a nie na swieta, urodziny i rocznice

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol
"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.."

21

http://www.szycie-styl.pl/serwis.html

AGUSIA  czy to ten sklep:P

bo juz oblukalam tongue

22

no i podobno wazne jest aby byla PLYNNA REGULACJA SZEROKOSCI I DLUGOSCI

nie wiem po co to ale podono to wazne
  twoja tego nie ma  ale tongue ta druga co podalas ma smile

no spora cena:) no ale o Luczniku tez negatywy czytalam smile

23

nie polecam tej z biedry:)

24

Moja teściowa ma jakąś. Chowa ją do walizki a potem sru do szafy. Koty lubią w niej siedzieć gdy teściowa coś szyje big_smile

Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych. Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi. Arlene Francis

25

mam dwie solidne - daj transport, a gratis jedna dla Ciebie - Singer i Husqvarna , obie na chodzie, solidne
ja się nie znam, kupiłem dla żony, ale ... nie wzbudza Ona ochoty do takich prac, dlatego żaden problem - transport i jedzie jedna z nich do Ciebie - gadam bardzo serio roll

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 
!!!Masz coś ciekawego  "na władzę" w Kartuzach, to pisz - szpieg.nl@gmail.com