26

Odp: Jaką Maszynę Do Szycia Mam Kupić ?

szpiegus to by musiala paczką isc ale nie wiem ile wazy tongue jakby co to koszta pokrywam wiadomo smile

a ktora bys mi podarowal pod choinke:)

Dodane pią 09 gru 2011 22:00:38 CET :
a zapodaj jeszcze jakei to sa smile tzn jaki typ singer i hasqvarna to zerkne na jakies fotki smile na necie

Dodane pią 09 gru 2011 22:00:55 CET :
i zajrze ile waza smile od razu

27

karolaaa25 napisał/a:

i sie nauczył ze takie rzeczy kupuje się bez okazji ;)a nie na swieta, urodziny i rocznice

No cóż, nie każdego stać, aby akurat tak drogie rzeczy (z ubezpieczeniem i 5-letnim terminem gwarancji wyszło ok. 1.000zł) kupować tak na co dzień. hmm A, że był mojej lubej potrzebny (overlock) to ucieszyła się niesamowicie i pozytywnie zaskoczyło to ją, bo nic nie wiedziała. wink

28

pewnie miedzy 6-8 kg

29

szpieg napisał/a:

mam dwie solidne - daj transport, a gratis jedna dla Ciebie

To jest konkretna odpowiedź na temat, takiej oferty pewnie się nie spodziewała wink

30

JA BYM SIE cieszyla jakbym dostala maszyne pod choinke bo akurat chce ja miec smile  a na jakies zlote kolczyki itp nie mam jakos ochoty tongue:P  leza takie rzeczy w domciu smile i tylko od czasu do czasu zminiema smile
a maszynke akurat chce miec tongue:P

to zalezy od tego co chcemy smile  miksera kupilismy na jesien jak zaczelam zaprawy w sloiki robic smile
ciuszki kupujemy poza okazja smile kosmetyki takze smile

wiec z maszynki bym skakala  a maż z telefonika bo mu sie psuje tongue:P

Dodane pią 09 gru 2011 22:05:53 CET :
JA JESTEM W SZOKU

toć szpieg to mój luby tongue

31

Singer Harmonie 300 lub Husqvarna Combina, paczka to jednak spory wydatek, lepiej jakiś znajomy wg mnie, ale decyzja twoja - nie ma problemu roll:rolleyes::rolleyes:
mam jeszcze jedna, ale to chyba taka bardziej "przemysłówka" roll
masz do mnie maila - nadawaj lol

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 
!!!Masz coś ciekawego  "na władzę" w Kartuzach, to pisz - szpieg.nl@gmail.com

32

no zaraz smile  leca na maila

33

jest (jeszcze) cień szansy, że ktoś (z Kartuz) wleci po coś do mnie - nie byłoby wówczas problemu - jest jeszcze nadzieja roll:rolleyes:

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 

34

Bo ja nie mam znajemego zadnego w Holandii. Mam kolezanke w Irlandii ale ona tez tam na stałe siedzi sad
podobno sa jakies tanie przewozy ale tu na necie kazdy co innego pisze. Jedyna nadzieja w tym ze zerkniesz jakie u was sa poczty czy kurierzy. Lub poczekamy az ktos bedzie jechal do Polski smile:) 
odwdziecze sie tongue:P

Dodane pią 09 gru 2011 22:32:28 CET :
jeszcze i tak poszukam na necie polskiej instrukcji tongue:P

Dodane pią 09 gru 2011 22:33:23 CET :
szpiegus a po co do ciebie wpadaja tongue:P
po ZIOLA

prowansalskie tongue:P

35

maszyna Twoja - na 100% , ale paczka to spory koszt (wiem coś o tym, kto wie, czy za równowartość w Polsce nie ma maszyny na Allegro... serio) - podumam, a jak "ten ktoś" zjedzie do mnie przed świętami, to ... po temacie
jest nadzieja - będzie wiadomo już w nast. weekend roll:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
jak już dojedzie to uszyjesz mi ... krawat lol:lol::lol: lub kalesony , ale takie przez głowę - ok? lol:lol::lol:

36

szpiegus dla mnie to ta maszynka nie musi od RAZU tak wjechac smile  moze byc nawet za miesiac smile  naprawde

37

asiara73 napisał/a:

(...)
szpiegus a po co do ciebie wpadaja tongue:P
po ZIOLA

prowansalskie tongue:P

nie, ja mam kolegów/koleżanki, a czasami lubię robić im niespodzianki lol:lol::lol::lol:
a zioło? tym nie handluję, jak mam to dla siebie (i ew. gości) lol:lol::lol::lol::lol:

38

JO AKLESRAKI masz murowane,nawet nauszniki im dorobie smile

Dodane pią 09 gru 2011 22:41:59 CET :
szpiegus no JO  ta paczka to ze 200 zl   to LIPA  sad

Dodane pią 09 gru 2011 22:43:24 CET :
a która mi wyslesz to zara wezma instrukcje po polsku sciagne z neta i bede sie uczyc. smile

singera juz widzialam na foto ino z daleka
a Hasqvarny combina nie ma szukalam na allegro i necie i nie ma foto

39

spakowałbym Ci maszynę i dzisiaj -ale spoko, damy rade - MASZ roll:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
aha - maszyna nie jest nowa, lecz w stanie minimum dobrym (wg mnie bardzo)  i sprawna - coby potem nie było, że gwarancji nie ma lol:lol::lol::lol:

Dodane pią 09 gru 2011 22:46:18 CET :

asiara73 napisał/a:

JO AKLESRAKI masz murowane,nawet nauszniki im dorobie smile

Dodane pią 09 gru 2011 22:41:59 CET :
szpiegus no JO  ta paczka to ze 200 zl   to LIPA  sad

Dodane pią 09 gru 2011 22:43:24 CET :
a która mi wyslesz to zara wezma instrukcje po polsku sciagne z neta i bede sie uczyc. smile

singera juz widzialam na foto ino z daleka

dostaniesz jedna z nich - ok? dlaczego nie wiem? bo jedna już szybciej komuś obiecana - sorki , jak Twoja pojedzie szybciej to masz wybór, a jak nie - to ta druga - obie w takim samym stanie, obie ok lol:lol::lol::lol:

40

nie ma problema smile
wazne ze jest
Nie wiem jak mam sie odwdzievczyc Szpiegus bo te kalesraki to malo za takie cacko smile

41

asiara73 napisał/a:

nie ma problema smile
wazne ze jest
Nie wiem jak mam sie odwdzievczyc Szpiegus bo te kalesraki to malo za takie cacko smile

głupoty gadasz, ja się będę cieszył jak Ty się będziesz cieszyła - naprawdę
trzymaj kciuki, aby kolega wjechał - jak nie, to będziemy dalej dumać - damy rade  smile

42

asiara73 napisał/a:

tu je instrukcja ino nie po naszemu i trzeba bulić w Euro

a tu fotki od wuja Google

43

coś w te mańkę - kolor ten ... chyba (ja z lekka daltonista ...)

http://imgc.classistatic.com/cps/blnc/110930/055r1/8582g6j_23.jpeg

44

no z instrukcia lipa
ale albo sama pokombinuje albo COS wymysle smile  moze znajde sprzedawce tej firmy i cos pomyslimy smile
damy rade:P

fajny kolorek smile

45

dj napisał/a:

No cóż, nie każdego stać, aby akurat tak drogie rzeczy (z ubezpieczeniem i 5-letnim terminem gwarancji wyszło ok. 1.000zł) kupować

OJ przeciez wiem. ten mikser to mi w głowie utknął bo jak mi kupił w zeszłym roku na uroziny  lustrzankę<też na raty bo co poradzisz-nie da rady od eraz wybulić tyle kasy> to się ucieszyłam i ładnie podziękowałam. wole sprzęty gosp domowego sama kupować a jak drozsze to odkładam pare miesięcy "do słoika" i wtedy kupujemy wink

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol
"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.."

46

karolaaa25 napisał/a:

OJ przeciez wiem. ten mikser to mi w głowie utknął bo jak mi kupił w zeszłym roku na uroziny  lustrzankę<też na raty bo co poradzisz-nie da rady od eraz wybulić tyle kasy> to się ucieszyłam i ładnie podziękowałam.

O lustrzance to mogę pomarzyć hmm

47

qrcze no nie ma zadnej instrukcji sad  przyjdzie mi na OCZKO sie uczyc tongue

48

asiara73 napisał/a:

Na forum i reklamach pisza cuda:P  zachwalaja Lucznika potem odradzaja.

Moja mama szyła na łuczniku 30 lat i nie zepsuł się wcale. Dopiero od kilku lat coś tam nawala od czasu do czasu. Nie dziwie się bo ta maszyna jest tak stara, że nadaje się do muzeum tongue.... ale szyła 30 lat bez zarzutu. Ja słyszałam, ze łuczniki są dobre.

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

49

violka1 napisał/a:
asiara73 napisał/a:

Na forum i reklamach pisza cuda:P  zachwalaja Lucznika potem odradzaja.

Moja mama szyła na łuczniku 30 lat i nie zepsuł się wcale. Dopiero od kilku lat coś tam nawala od czasu do czasu. Nie dziwie się bo ta maszyna jest tak stara, że nadaje się do muzeum tongue.... ale szyła 30 lat bez zarzutu. Ja słyszałam, ze łuczniki są dobre.

To jest różnie, moja też szyje na Łucznikach i to niektóre też tyle lat mają co piszesz. smile
Wszystko zależy od egzemplarza, jak ktoś trafi na felerny to zaraz puszcza opinię negatywną o całej firmie. Te zabytkowe Singery też rewelacyjne były, a faktycznie nowe produkty robione są już przeważnie na częściach obudowy lżejszych, plastikowych i niekiedy mniej wytrzymałych. hmm

50

No ja dorwałam forum krawieckie i tam mi wyjasniono.stare łuczniki sa LEPSZE od nowych bo stare produkowano w Polsce.A nowsze dawali do skladania do CHIN smile:)
Podobno teraz firma SINGER wykupiła Lucznika czy zainwestowała w jego udzialy i pewnie sie POLEPSZA LUCZNIKI bo firma SINGER nie pozwoli sobie na złą renome smile:)

Dodane sob 10 gru 2011 20:15:19 CET :
mojej mamy łucznik TUR  ma dokladnie  lat.Mama kupila go jak miałam roczek tongue
i ANI RAZU nie był w naprawie  a ciocia dwa lata temu kupila jakiegos ŁUCZNIKA za (wtedy) - zł--wiec tez nie malo i cos padlo po roku.
Ale dala do naprawy i dziala dalej bez zarzutu--wspomne ze ciocia jest z zawodu KRAWCOWA i szyla na takiej starej METALOWEJ ZABYTKOWEJ KIEDYS tongue:P:P

wtedy mnie to szycie nie ruszalo a teraz żałuje,miec ciocie i mame ktore szyły a ja nawet nie dotknełam pedała od maszyny !!!!!!!!

Dodane sob 10 gru 2011 20:16:27 CET :
POPRAWKI

a ciotka kupila za 500 maszynke dwa lata temuTUR2  mamy ma 38 lat