51

Odp: Jaką Maszynę Do Szycia Mam Kupić ?

Tak. To jest adres tej firmy gdzie ja kupowałam.

Dodane sob 10 gru 2011 20:48:39 CET :

asiara73 napisał/a:

http://www.szycie-styl.pl/serwis.html

AGUSIA  czy to ten sklep:P

bo juz oblukalam tongue

Tak to ten.

52

Moja też ma płynną regulację długości i szerokości ściegu. Nie wiem czemu nie było to napisane.
Jeszcze jedna uwaga. Jak szukasz maszyny to koniecznie z wolnym ramieniem. Będzie Ci łatwiej obszywać wąskie rzeczy takie jak nogawki spodni, rękawy.

53

asiara73 napisał/a:

No ja dorwałam forum krawieckie i tam mi wyjasniono.stare łuczniki sa LEPSZE od nowych bo stare produkowano w Polsce.A nowsze dawali do skladania do CHIN smile:)

Nawet takie firmy jak Adidas, Philips, a nawet Zelmer produkują swoje towary w Chinach wink

54

dj napisał/a:

O lustrzance to mogę pomarzyć hmm

co z tego ze ja mam  skoro nie mam nawet czasu przeczytać- porządnie instrukcji żeby się nauczyć ja  w pełni obsługiwać:/ kurcze tak gadacie o tym szyciu że chyba odkopie z szafy maszynę mojej mamy i będę sie uczyć bo mnie wkurza jedzenie z byle czym do krawcowej wink

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol
"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.."

55

no  hehe m nie  tez kurza. No przeciez podlozenie spodni dziecku i skrócenie ich to 25 zł do tego wszycie zamka 25 i juz jest 50 ZETA.  Mialabym bluzke kupiona smile
a na allegtro taniocha zamki tongue:P i nici
   znalazlam fajne forum krawieckie i tam mozna poczytac smile
a i zapytac o cokolwiek tongue

Dodane nie 11 gru 2011 11:08:58 CET :
na uszycie sukni nie licze smile  ale zwykla spodnica na lato dla dziecka to nic strasznego chyba smile  kawal materialu ukrojony ze skosa trojkata ,zaszyty po dlugosci po lewej stroni i w pasie wszyta gumka.
Kumpela taka uszyla i to recznie bo miala super bawelniana chuste fioletowa w maziajki z fredzelkami-ale super byla spodnicz na lato dla 5latki smile:) no bajer tongue

Dodane nie 11 gru 2011 11:09:52 CET :
NO CHINY TO TANIA SILA ROBOCZA i lepiej tam zlozyc  niz w Polsce zatrudnic ludzi smile  tam dzieci nawet pracuja przy maszynach sad

Dodane nie 11 gru 2011 11:10:19 CET :
hehe jak sie naucze to zrobie szpiegowi podkoszulek tongue

56

karolaaa25 napisał/a:

co z tego ze ja mam  skoro nie mam nawet czasu przeczytać- porządnie instrukcji

To Polacy czytają instrukcje???   wink  Ponoć gdy pojawi się jakiś problem podczas użytkowania w ustawieniach czy obsłudze jakiegoś sprzętu to zaglądamy dopiero do instrukcji wink

__________________________________________________________________________________

Ponoć specjalnie dla Polaków na samym początku instrukcji obsługi ma być taki duży napis:

"JEŻELI WŁAŚNIE ZACZĄŁEŚ CZYTAĆ TĘ INSTRUKCJĘ TO OZNACZA...

...ŻE JEST JUŻ ZA PÓŹNO" wink:D
__________________________________________________________________________________

57

dj napisał/a:

To Polacy czytają instrukcje???

Chyba tak jest rzeczywiście, że nie czytają przed rozpoczęciem eksploatacji.
Ja "przymuszam się" do czytania instrukcji przed rozpoczęciem eksploatacji nowego sprzętu, ale wymaga to samozaparcia, dlatego piszę "przymuszam się"...

Największym błędem jest bronić błędu!      "zwykły człowiek"

58

dj napisał/a:

To Polacy czytają instrukcje???

ok rozumiem instrukcja do lustrzanki moze być  wielkości małek encyklopedii ale dlaczego instrukcja do czajnika bezprzewodowego ma 50 stron np??

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol
"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.."

59

AGUSIA 1982   apowiedz mi czy korzystasz z czasopism z wykrojami typu Burda lub ZŁOTE KROJE. Czy to jest trudne takie szycie ze skopiowanego wykroju?  tongue:P

60

asiara73 napisał/a:

AGUSIA 1982   apowiedz mi czy korzystasz z czasopism z wykrojami typu Burda lub ZŁOTE KROJE. Czy to jest trudne takie szycie ze skopiowanego wykroju?  tongue:P

Korzystam z wykrojów Burdy. Nie korzystałam z Wykrojów Złoty Krój, ale mam na niego chęć, choć najpierw muszę uzbierać kasę, bo Złoty Krój na początek trochę kosztuje. Muszę jednak przyznać, że oglądałam instrukcję jak wykonuje się wykroje na własną sylwetkę w Złotym kroju i muszę przyznać że jest to łatwe.
Dodatkowo odkryłam fajną stronę internetową www.papavero.pl na której są darmowe wykroje do pobrania. Wciskasz jaki rozmiar potrzebujesz i drukujesz na drukarce na kartkach A4 i potem sklejasz kartki i wycinasz wzór.
jeśli chodzi o Burdę to swój rozmiar musisz wyszukać w gąszczu wzorów i odrysować na papierze. Niektórzy wolą się w to nie bawić, ale ja nie należę do tych osób. Jest to łatwe, tylko trzeba chcieć.
Szycie jest łatwe. W Burdzie masz napisane krok po kroku co po kolei należy zszywać. Na początku trudność sprawia terminologia pewnych słówek. Masz jednak słowniczek w gazecie.Ja osobiście czasem nie rozumiem instrukcji, ale zaczynając od najprostszych modeli sama powoli nauczyłam się szyć, a instrukcje czytam dla samego przeczytania. Sama już mniej więcej wiem co po kolei zszywać, a instrukcja tylko mnie naprowadza.

Krótko mówiąc jest to łatwe.Móc to chcieć.
W razie pytań proszę pisz.Jestem samoukiem i rozumiem,że dla wielu osób szycie wydaje się bardzo trudne, ale jestem pomocna. Jeśli tylko będę wiedziała jak pomóc będę to robiła, gdyż na swojej drodze spotkałam też kilka osób które mi pomogły w nauce szycia. Kilku osobom już pomogłam. Do tej pory utrzymujemy ze sobą kontakt i co jakiś czas się spotykamy.

Na różnych blogach o szyciu możesz podpatrzeć jak szyją inni. Są na nich tzw tutorial. Jest to instrukcja jak krok po kroku uszyć jakąś rzecz wraz ze zdjęciami. Blogowiczki opisują szycie na przykładzie swoich uszytków.

Życzę powodzenia:):):)

61

Dziekuje slicznie.
no ja zalogowalam sie na forum KRAWIECTWO MOJA PASJA smile  i poczytuje
A i chce zakupic na allegro archiwalny numer Burdy SZYCIE KROK PO KROKU smile
troszke przeraza mniue burda tzn ten ARKUSZ KIOLOROWY Z LINIAMI smile:)P)  ale cóz trzeba zaczac od skracania spodni jak maszynke bede miala smile
  A co do zlotego kroju to ma MODNIEJSZE wykroje :0 ale drogo tongue ogladalam na youtube ZLOTY KROJ i latwe to jest. Wyczytalam ze podobno w ZK  sa bardziej dopasowane kroje i nie trzeba robic tyle poprawek smile

i tak pewnie jak ogarne maszyne to podloze jakas bluzke i wybiore jakas latwa spodnivzke --chociaz korci mnie na bluzki bo w spodnichach  hehe nie chodze tongue:P

DZIEKUJE za pomoc smile

62

AGUSIA CZY TO WYSTARCZY smile:)

NIEZBĘDNIK KAŻDEJ KRAWCOWEJ
* komplet igieł różnej długości i grubości (do szycia ręcznego i maszynowego)
* ostre szpilki (te z tępymi końcówkami pozaciągają i zniszczą materiał)
* naparstek
* metr krawiecki
* mydełko krawieckie (kreda krawiecka albo kredka krawiecka – zwał jak zwał, wiadomo o co chodzi)
* małe, ostre nożyczki (przecinacze)
* duże nożyce do cięcia tkanin
* nici – mogą być 2 rodzaje: gorsze do fastrygowania, lepsze do szycia maszynowego i wykańczania
* flizelina (różnie piszą np. fliselina) niezbędna do usztywnienia niektórych części garderoby (dostępna w kilku kolorach i grubościach)
* kilka arkuszy półpergaminu lub innego papieru przez który można skopiować wykrój (do kupienia w sklepie papierniczym)
* maszyna do szycia

co bys jeszcze dodała  i gdzie kupujesz w Kartuzach np.materiał,nici,pergamin :0  bo ja znam tylko 1 pasmanteryjny kolo zigerta smile

Moze ktos wie gdzie sa pasmanteryjne w Kartuzach?

63

asiara73 napisał/a:

Na Parkowej koło MODY MĘSKIEJ czy DAMSKIEJ (jakoś tak), AS na Piłsudskiego (prawie na przeciwko Gimnazjum), podwórko koło górnego kościoła (po prawej stronie w podwórku) i parę innych wink

64

No na Pilsudskiego to znam smile faktycznie tam na dole spozywka a na gorze reszta.
Parkowa tez wiem smile
A podworko kolo kosciola to nie wiem smile ale jak pochodze to znajde smile

Zakupilam juz na Allegro dwie Burdy(dwie do nauki i jedna z moda dziecieca ) i czekam na przesyłkę smile

odpilo mi na starosc:)

65

asiara73 napisał/a:

A podworko kolo kosciola to nie wiem smile ale jak pochodze to znajde smile

Od strony ronda wchodzisz z prawej strony kościoła w podwórko (obok toalet publicznych) i tam są różne sklepiki odzieżowe, z obuwiem, a po prawej stronie księgarnia i zaraz za księgarnią takie wejście schodkami do góry. wink

66

asiara73 napisał/a:

AGUSIA CZY TO WYSTARCZY smile:)

NIEZBĘDNIK KAŻDEJ KRAWCOWEJ
* komplet igieł różnej długości i grubości (do szycia ręcznego i maszynowego)
* ostre szpilki (te z tępymi końcówkami pozaciągają i zniszczą materiał)
* naparstek
* metr krawiecki
* mydełko krawieckie (kreda krawiecka albo kredka krawiecka – zwał jak zwał, wiadomo o co chodzi)
* małe, ostre nożyczki (przecinacze)
* duże nożyce do cięcia tkanin
* nici – mogą być 2 rodzaje: gorsze do fastrygowania, lepsze do szycia maszynowego i wykańczania
* flizelina (różnie piszą np. fliselina) niezbędna do usztywnienia niektórych części garderoby (dostępna w kilku kolorach i grubościach)
* kilka arkuszy półpergaminu lub innego papieru przez który można skopiować wykrój (do kupienia w sklepie papierniczym)
* maszyna do szycia

co bys jeszcze dodała  i gdzie kupujesz w Kartuzach np.materiał,nici,pergamin :0  bo ja znam tylko 1 pasmanteryjny kolo zigerta smile

W zasadzie wszystko wymieniłaś. Podpowiem ci gdzie i co kupuję. Mozę się Tobie przyda.
Tak więc:
Igły najważniejsze. Na początek kup sobie zestaw igieł do szycia ręcznego i do maszyny. Do maszyny są zestawy, w których są igły różnej grubości. Wiadomo, że do każdego rodzaju materiału należy dobrać odpowiednią grubość igły. Jeśli Cię to przeraża wybierz grubość 75. Ja tak zaczynałam i w zasadzie sprawdza się doskonale do wiekszości tkanin. Jeśli szyjesz z dzianin lub dżerseju to do tego typu tkanin jest specjalna igła.
Szpilki-kupuję w pasmanterii, którą wskazali szybciej inni(w podwórku przy kościele po schodkach do góry)
Z doświadczenia piszę - pytaj o szpilki z kolorowymi główkami w pudełku cena ok 7zł może mniej lub ciut więcej. Nie kupuj takich w krążku lub zwykłych metalowych w pudełku. Pierwsze za grube, drugie tępe. Jestem zdania, że lepiej parę groszy zainwestować, a później nie trzeba się denerwować.
Naparstek-niekoniecznie. Mam w domu a wcale nie używam. Bez niego i tak rzadko ukłuję się w palec.
Mydełko krawieckie-Ja osobiście go nie używam. Wolę kredę krawiecką(dostępna w różnych kolorach), ale najlepszy jest pisak samo znikający. Kupiłam go też w tej samej pasmanterii.
Nożyczki-tutaj warto zainwestować. Ja kupiłam kiedyś nożyczki długie w sklepie papierniczym za 13zł, jestem zadowolona. Jednak w tym roku na gwiazdkę otrzymam od Mikołaja moje wymarzone - nożyczki krawieckie Fiskars. Są naprawdę ostre i świetne. Małe nożyczki też się przydadzą. Oprócz tego polecam tzw. prójkę, Też dostaniesz w pasmanterii.
Nici-polecam poliestrowe. Są mocniejsze od bawełnianych.
Fizelina-do dostania w sklepach z materiałami.
Papier-kupuję w papierniczym duże arkusze papieru pergaminowego(kupuję w Przodkowie tam gdzie mieszkam, ale dostaniesz w każdym papierniczym)
Jeśli chodzi o materialy to kupuję głównie w sklepie przy Centrum Handlowym Kaszebe. Wejście od podwórka obok Ogrodniczego i sklepu z telefonami.Mają tam największy i najlepszy wybór. Ten sklep podlega pod hurtownię w Gdyni. Mają więcej swoich punktów, np. w Wejherowie mają jeszcze dwa. W hurtowni warto robić zakupy, jak będziesz miała w planach więcej szycia. Kupowałam tam większą ilość za ok.600zł i zaproponowano mi rabat nawet 30%.
Głównie ten sklep i pasmanteria o której wspomniałam są przeze mnie odwiedzane, bo mają najlepszy wybór. Jak już wcześniej wspomniałam jestem z Przodkowa i u nas nie ma takich sklepów, więc jeżdżę do Kartuz. Warto trochę pochodzić i poszukać, a na pewno coś znajdziesz.

W razie problemów pytaj.
Pozdrawiam:)

67

a jak dziala pisak samoznikajacy?

Dodane wto 13 gru 2011 19:34:52 CET :
a ten sklep z materialami to jest ten obok wejscia do Kaszebe

nie ten blizej pks w pawilonie kolo cukierni?

68

NO to wiem co na mikołaja dostane ___HE HE  BON NA ZAKUPY W  PASMANTERII I PAPIERNICZYM.

A ksiazki nie kupuje do nauki--bede uczyc sie sama z burdy na wlasnych błedach smile

Agus jak ci sie przypomni co mi na poczatek jest potrzebne to chetnie posłucham i poczytam smile

PS> juz mam 2 pary spodni córki do skrócenia,naprawic bluzke bo noiwa a juz sie popruła w szwach na dole,i chce mlodszej uszyc zwykla princeske  taka na bluzke nakladana smile    NO TO DAM RADE bo na oko wymiar  ciuszek nie musi byc dopasowany.

69

Agus  jakbys zdradziala jeszcze tajniki jakie gatunki materialu sa do czego(te podstawewe)

NP.do bluzek tunikowych a nie eleganckich
jakies swetekowe ale nie dzianina typu wełna
z czego zaczac szyc bluzki dla dzieci bo wiem ze nie ma teraz bawelny tylko domieszki

Zagladam na metki z bluzek dziewczynek ale tam takie nazwy ze HOHO  narobili takie domieszki ze nawet jak wlazalm na allegro to tam nie ma takich smile

Dodane wto 13 gru 2011 19:41:08 CET :
Agus  i zdradfz czy kupujesz tez na ALLEGRO takie rzeczy jak nici,guziki,igly
material to wole dotknac zanim kupie smile bo sie nie znam

Dodane wto 13 gru 2011 19:42:36 CET :
JAKI ZAAAAAPAŁ MAM smile  ciekawe czy nie skonczy sie na podkladaniu spodni

moja mama mowila ze mam sobie wziac pod maszyne nici i kartke papieru i UCZYC sie aby PROSTO SZYC i sie nie martwic ze LECI KRZYWO  bo to wprawa tongue:P

Dodane wto 13 gru 2011 19:43:57 CET :
I POCHWALE SIE ZE rdwa lata temu zaczelam wyszywa mulina kanwy i przy przeprowadzce zwieruszyla sie

ODNALAZLAM JA I DALEJ wyszywam krzyzykami smile:) akurat wzor swiateczny ,maly i latwy smile ale zawsze jest co porobic z nudow jak KOMP JEST GORACY smiletongue

70

asiara73 napisał/a:

Agus  jakbys zdradziala jeszcze tajniki jakie gatunki materialu sa do czego(te podstawewe)

NP.do bluzek tunikowych a nie eleganckich
jakies swetekowe ale nie dzianina typu wełna
z czego zaczac szyc bluzki dla dzieci bo wiem ze nie ma teraz bawelny tylko domieszki

Zagladam na metki z bluzek dziewczynek ale tam takie nazwy ze HOHO  narobili takie domieszki ze nawet jak wlazalm na allegro to tam nie ma takich smile

Dodane wto 13 gru 2011 19:41:08 CET :
Agus  i zdradfz czy kupujesz tez na ALLEGRO takie rzeczy jak nici,guziki,igly
material to wole dotknac zanim kupie smile bo sie nie znam

Dodane wto 13 gru 2011 19:42:36 CET :
JAKI ZAAAAAPAŁ MAM smile  ciekawe czy nie skonczy sie na podkladaniu spodni

moja mama mowila ze mam sobie wziac pod maszyne nici i kartke papieru i UCZYC sie aby PROSTO SZYC i sie nie martwic ze LECI KRZYWO  bo to wprawa tongue:P

Dodane wto 13 gru 2011 19:43:57 CET :
I POCHWALE SIE ZE rdwa lata temu zaczelam wyszywa mulina kanwy i przy przeprowadzce zwieruszyla sie

ODNALAZLAM JA I DALEJ wyszywam krzyzykami smile:) akurat wzor swiateczny ,maly i latwy smile ale zawsze jest co porobic z nudow jak KOMP JEST GORACY smiletongue

W odpowiedzi:
Pisak samo znikający do tkanin działa na tej zasadzie, że znika sam po pewnym czasie, lub po zmoczeniu tkaniny. Używam go do odrysowania wykrojów na tkaninie.
Nie kupowałam jeszcze na allegro nici, guzików i igieł. Ale bez obaw. To nie ze względu na strach, tylko nie opłacało mi się. Na allegro, czy w innych sklepach w necie warto robić takie zakupy o ile zamawiasz więcej czegoś, bo wtedy się opłaca. Ja do tej pory korzystałam z kartuskich pasmanterii.
Jeśli chodzi o materiały, to w zasadzie też nie miałam pojęcia na ten temat, ale z czasem samo przychodzi. Na początek jeśli chodzi o bluzki i tuniki takie na co dzień, to dobre są dzianiny i dżersej(takie mocno rozciągliwe). Fajnie się układają. Muszę jednak przyznać, że czasem trudno się je szyje, Wszystko zależy od maszyny. Kiedyś mając starego Łucznika nie dawałam rady, ale na mojej obecnej Elnie idzie super.
Najlepiej na początku wybierać materiały lekko rozciągliwe. Jak pójdziesz do sklepu, o którym wspomniałam (ten obok wejścia do centrum, a nie dworca i cukierni) to pytaj Pani. Musisz tylko powiedzieć co byś chciała uszyć i w jakim kolorze, a na pewno Ci doradzi. Dobre są elany, elanobawełny, bawełny, satyny (są rozciągliwe lekko i nie- lepsze rozciągliwe), wełenki-teraz na nie sezon. Sama czasem nie pamiętam co jak się nazywa. Jak będziesz miała Burdę, to przy każdym modelu masz zaznaczone z czego oni mają uszyte. Na początek szyjąc na podstawie Burdy kierowałam się właśnie tym. Przynajmniej widać jak dany rodzaj materiału się układa. W tej chwili podchodzę do tego tematu w ten sposób:
Wchodzę do sklepu, rozglądam się za kolorami które by mi odpowiadały, jak coś wpadnie mi w oko to dotykam czy faktura mi odpowiada, czy miłe w dotyku. Pytam Pani czy np. ten materiał nadaje się na spodnie i dobrze się układa. Zgniatam w ręku materiał i puszczam. Widzę czy materiał pozostał mocno zgnieciony, czy raczej powrócił do poprzedniego stanu. Jak jest mocno zgnieciony to nie biorę-będzie ubranie z niego uszyte gniotło się i tylko mnie denerwowało.
Zadaję jeszcze jedno ważne pytanie: Czy jest duża domieszka wełny (dotyczy tych materiałów z domieszką wełny), bo im większa domieszka to ubranie będzie trzeba oddać do pralni do czyszczenia.

Na początek to chyba tyle. Ja też kiedyś haftowałam, ale teraz nie mam na to czasu. Szycie wciągnęło mnie bardziej:D.

Jeszcze jedna sprawa. Potrzebny ci igielnik(poduszeczka do szpilek). Możesz taką kupić, ale łatwo też coś takiego uszyć. Po prostu bierzesz wycinasz  2 jednakowe prostokątne kawałki materiału, zszywasz z trzech stron, wywracasz na prawą stronę, wciskasz tyle waty, żeby bylo dość ubite i zaszywasz ręcznie otwór. Igielnik gotowy:):).
A jaka radość z tego, że sama zrobiłaś.

Jeśli chodzi o Twoją mamę, to dobrze radziła z tą kartką papieru, ale zamiast papieru możesz użyć jakiś resztek materiałów, które do niczego już się nie przydadzą. Na początku faktycznie szycie w linii idealnie prostej sprawia problem, ale praktyka czyni mistrza.

Pozdrawiam:)

71

PS.
Jeśli chodzi o taką sukienkę dla córeczki to znajdziesz w Burdzie w wykrojach dla dzieci. Szybciej jednak znajdziesz wykrój ma stronie www.papavero.pl
Wystarczy się zalogować(za darmo) i pobrać wykrój  i druknąć na drukarce, a potem skleić kartki i wyciąć. Jeśli masz od kogoś pożyczyć stare Burdy to rób to. Po co wydawać pieniądze na archiwalne numery. Ja mam ponad 20 numerów z poprzednich lat i w razie co służę pomocą.

72

Ja jak bede szukac materialu ta takiego z mala iloscia streczu :0  zostalo cenieco po porodzie i nie moze za bardzo przylegac smile wiemy o co biega tongue:P

A co do gazetek to zakupilam tylko BURDA szycie krok po kroku czesc 1/2011 i 2/2011   oraz Burda dla dzieci 1/2011  i to wystarczy smile:)

a taka tunike to i na oko uszyje dla dziecka bo i z niej moge obeysowac krój na kartce. smile

O igielniku pomysle :0 z uszyciem tongue:P  widzialam takie na reke ale szkoda mi kasy na takie cos  bo to dobro dla krawcowej co szyje na codzien. W domku mi wystarczy wypchana wata smile:)

Agus dziekuje za pomoc smile:)

Zalogowalam sie na Papavero.pl ale tam zamulało jakos smile:) bledy na stronce mialam. Ale napewno skorzystam bo po co kupowac kroje smile jak ma sie za darmo smile

Agus a korzystasz z jakiegos forum krawieckiego??

73

asiara73 napisał/a:

Ja jak bede szukac materialu ta takiego z mala iloscia streczu :0  zostalo cenieco po porodzie i nie moze za bardzo przylegac smile wiemy o co biega tongue:P

A co do gazetek to zakupilam tylko BURDA szycie krok po kroku czesc 1/2011 i 2/2011   oraz Burda dla dzieci 1/2011  i to wystarczy smile:)

a taka tunike to i na oko uszyje dla dziecka bo i z niej moge obeysowac krój na kartce. smile

O igielniku pomysle :0 z uszyciem tongue:P  widzialam takie na reke ale szkoda mi kasy na takie cos  bo to dobro dla krawcowej co szyje na codzien. W domku mi wystarczy wypchana wata smile:)

Zalogowalam sie na Papavero.pl ale tam zamulało jakos smile:) bledy na stronce mialam. Ale napewno skorzystam bo po co kupowac kroje smile jak ma sie za darmo smile

W zasadzie to nie korzystam z żadnego forum krawieckiego. Dużo zaglądam na blogi o szyciu. To dalo mi dużo inspiracji i pomocy przy nauce szycia. Na tej stronce papavero też możesz zadawać pytania i każdy Ci coś podpowie, doradzi.

74

Agusia1982 napisał/a:
asiara73 napisał/a:

W zasadzie to nie korzystam z żadnego forum krawieckiego. Dużo zaglądam na blogi o szyciu. To dalo mi dużo inspiracji i pomocy przy nauce szycia. Na tej stronce papavero też możesz zadawać pytania i każdy Ci coś podpowie, doradzi.

Co do streczu to nie masz się co obawiać, że za mocno przylega. Wszystko zależy od modelu jaki chcesz uszyć. Ja również mam problem z nadprogramowymi kilogramami po urodzeniu dzieci, a własnie wybieram takie materiały. Chodzi o to, że czasami wykrój nie jest idealny, a w takim materiale ubranko ma mniej mankamentów, jest mniej poprawek. Mala domieszka streczu nie zaszkodzi.

Zaczęłam pisać bloga: http://agnieszkaszyje.blogspot.com/
Możesz tam zaglądać. Piszę o szyciu i wszystkim co jest z tym związane. Pokazuję zdjęcia rzeczy które uszyłam.
Zapraszam i Pozdrawiam. smilebig_smile:D

75

oooooooooooo  susana szyje BLOG  to z forum krawiectwo moja pasja smile:)
moze kiedys bloga zaloze jak sie rozkrece i nie zwatpie smile