1

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Umilowani Siostry i Bracia!
Polska od ponad 10 lat jest z powodzeniem czlonkiem Unii Europejsiej - a niektore normy w tym regulaminy tak zwanych forów duskusyjnych, szczególnie tych opanowanych przez kołtunerię i bogoterie rzymsko-katolicką (bo tych od Allacha na razie nie ma) jakby rodem ze Średniowiecznych kanonow Inkwizycji.
Przyklad:

9. W trakcie publikowania wypowiedzi Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania obowiązującego w Polsce prawa, a w szczególności niepublikowania treści związanych z pornografią, pirackim oprogramowaniem, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej etc. oraz treści faszystowskich, obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, zawierających groźby, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa innych osób itp.

Chciałbym wiedzieć kto tę bzdurę zredagował a wlaściwie skopiowal od tych o ktorych wyzej wspomnialem. Toż to rodem z "wiary" czy "frondy".
Zapis tego punktu winien mieć brzmienie:
W trakcie publikowania wypowiedzi Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania obowiązującego w Polsce prawa.
Koniec kropka. Dla nawiedzonych - Amen!
Przypominam Administratorowi i Moderacji:
W sukurs wszystkim tym, których duszą obrażone cudze uczucia religijne przyszła ostatnio Rada Europy, której Zgromadzenie Parlamentarne uznało, że
wolność słowa stoi ponad ochroną uczuć religijnych. Rada Europy ogłosiła, że „wolność słowa dotyczy nie tylko idei, które są dobrze przyjmowane, ale także tych, które mogą szokować, obrażać i oburzać zarówno państwo, jak i cześć jego obywateli".
Jest to kapitalne stwierdzenie - dla wszystkich, a zwłaszcza antyklerykałów, tłamszonych przez muzułmańską czy rzymsko-katolicką bigoterię płaczącą nad swoimi skrzywdzonymi rzekomo uczuciami. W dyskusji zwrócono zresztą uwagę, że drażliwość niektórych grup wyznaniowych dziwnie ostatnio wzrasta.
Pozostaję przy nadziei że wzrasta ale u bigotow, kołtunów i innej maści Ciemnogrodzian.
    Wprawdzie od decyzji Rady Europy do wprowadzenia jej w życie nad Wisłą droga jest bardzo daleka, ale jest teraz na co powoływać w dyskusjach nad wolnością wypowiedzi także w naszym kraju. Bo swoboda wypowiedzi ma fundamentalne znaczenie dla możliwości postępu i rozwoju wszelkiej światłej myśli. Gdzie byłby dzisiaj świat, gdyby kiedyś nie przebiły się uznawane powszechnie za bluźniercze i raniące uczucia religijne idee Kopernika, Galileusza, Woltera, Bruno, Vaniniego czy Martina Luthera Kinga?

Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.

2

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Kazde FORUM ma prawo swoj regulamin zatwierdzic.
Jesli komus sie nie podoba i nie chce sie dostosowac do danego REGULAMINU moze poszukac sobie INNEGO FORUM!!!!

3

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Wielebna!
Sobie czy dla siebie (i tobie podobnych) to mozesz ustanawiać normy w domu albo w zamkniętym Kólku np. Różańcowym.
Jeżeli cos jest publicznie dostępne - a forum Ka-Fo takim jest - to obowiązują normy ogólne.
Jasne! (???)
Ograniczanie swobody wypowiedzi w tym nieskrępowanego gloszenia poglądow jest prawem zakazane!
Tak stanowi KONSTYTUCJA.
Urojone pojęcie obrazy tak zwanych uczuć w ogóle a religijnych w szzcegónosci nie zstało dotychczas zdefiniowane.

Dodane pon 23 sty 2012 12:14:18 CET :
Uprzedzam wszystkich bigotow, kołtunów i innej maści alergików - uczuciowo urażanych.
Nie czytajcie moich relacji. Chyba, że czynicie to na własne ryzyko!

Dodane pon 23 sty 2012 12:15:59 CET :
W każdym oknie po lewej stronie jest awatarek - który bezpośednio w swej artystycznej i graficznej wymowie wskazuje czego można się po takim ateuszu i heretyku jak ja spodziewać.

Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.

4

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

BUUU a haha

5

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

o_Onufry napisał/a:

Chciałbym wiedzieć kto tę bzdurę zredagował a wlaściwie skopiowal od tych o ktorych wyzej wspomnialem.

No patrz! Dopiero co była wzmianka o dopracowaniu czy zmianie regulaminu forum, a Ty już walczysz o swoje, aby zmiany nie zablokowały Twoich wypowiedzi na tym forum big_smile  Boisz się, że Twoich "wypocin" często kopiowanych z innych źródeł już nikt nie będzie mógł czytać? big_smile

Prawo w Polsce - jest to zbyt ogólnie powiedziane, bo co maja wspólnego zakazy w ruchu drogowym do forum? (pisałem tego posta z dozwoloną prędkością wink )


"wolność słowa stoi ponad ochroną uczuć religijnych"

Z jednej strony nie można obrażać czyichś uczuć religijnych, ale pisać/mówić wolno wszystko nawet na temat religii, co może godzić w uczucia religijne? hmm Przecież to się gryzie jedno z drugim hmm
Dlatego właśnie precyzuje się takie anomalie regulaminem dodatkowym np. danego forum. wink

6

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

o_Onufry napisał/a:

Jeżeli cos jest publicznie dostępne - a forum Ka-Fo takim jest - to obowiązują normy ogólne.
Jasne! (???)

Wyhamuj!
Już piałem o tym, ale wiesz co to "netykieta"? wink Stworzono ją właśnie dla potrzeb Internetu. Jest to taki savoir-vivre, ale bardziej szczegółowo zachowanie w sieci na forach, różnych portalach aukcyjnych, sklepach internetowych itp. określają i precyzują konkretne regulaminy,  jeśli nie akceptujesz takiego to po prostu nie korzystasz z forum, sklepu itp.
Podobnie jak z niektórymi infoliniami czy połączeniami telefonicznymi z bankami i podobnymi, gdzie jesteś informowany o nagrywaniu rozmowy w celu np.polepszenia świadczenia usług rozmówcy - jeśli nie zgadzasz się na nagrywanie Twojej rozmowy to... po prostu rozłącz się! big_smile

7

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Moze ci co nie wierza nie korzystaja z bankow,sklepow internetowych,nie znaja innych portali czy forów-tylko KI jedyne najlepsze:lol:

8

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Jak to powiedział H. L. Mencken [amerykański dziennikarz i satyryk zwany amerykańskim Nietzschem]: "Trzeba szanować wiarę drugiego człowieka, ale tylko w takim samym sensie i stopniu, w jakim szanujemy jego teorię, że jego żona jest piękna, a dzieci inteligentne".
Właśnie w kontekście owego powszechnego przeświadczenia, że religii należy się wyjątkowy szacunek, pragnę zgłosić votum separatum. Nie zależy mi na tym, by kogokolwiek obrażać, ale też nie zamierzam podchodzić do religii w rękawiczkach, ani traktować jej z większą delikatnością, niż traktowałbym co innego, np. kulawą muchę.
Większość moich tekstów związanych z tą watykańska Stajnią Augiasza przepojonych jest cynizmem, ironią a nawet sarkazmem bom hedonista-ateista i heretyk w jednym.
Generalnie moja postawa ironiczna, charakteryzuje się dystansem, świętobliwym spokojem, ewangeliczną rozwagą w ocenie, brakiem zaangażowania, oziębłością teologiczno-emocjonalną.
Czy takie przymioty są regulaminowo zabronione?
- - - - -
Ostrzegam zatem potencjaknych alergików.
Czytacie moje homilie i adhortacje na włąsne ryzyko!
Na świecie muszą być mądrzy i głupi. Jeśli miałbym modlić się o coś do Stwórcy, to tylko o to, abym mógł odróżnić jednych od drugich. Mądrych jest niestety mniej ale cóż, JESTEŚMY.

Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.

9

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

o_Onufry napisał/a:

moja postawa ironiczna, charakteryzuje się dystansem, świętobliwym spokojem, ewangeliczną rozwagą w ocenie, brakiem zaangażowania, oziębłością teologiczno-emocjonalną.

Bynajmniej jasno przedstawione stanowisko wink

o_Onufry napisał/a:

Ostrzegam zatem potencjaknych alergików.
Czytacie moje homilie i adhortacje na włąsne ryzyko!

Trudno, ostrzeżenie padło i tym którzy nie zgadzają się z treścią tych postów, pozostaje chyba tylko funkcja IGNORUJ roll

10

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Dlaczego my mamy ignorowac.?
Dlaczego do nas Onufry kieruje OSTRZEZENIA? CO ON? Administrator?
Forum jest od rozmow a nie od MONOLOGOW.
Po co jest robiony nowy regulamin skoro przez taka osobe jak pan O  nie chce sie tu wchodzic.

jakos inne fora od razu WYZUCILY go za to ze narusza regulamin.

11

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Regulamin Ka-Fo ze specjalnym wskazaniem cytowanego wyzej zapisu to niemalże kalka z "wiary" albo "frondy" oraz innych kołtunerskich portali.
Na takich forach oczywiscie tacy jak ja wylatują po pierwszej homilii.
Jakoś dziwnie od lat funkcjonuje np. forum Tygodnika NIE i tam nawet muzułmanie mogą wykladać koran i od lat nikogo nie zbanowano.
Proponuje przejąć ich zapisy regulaminowe:
- - - - -
Na Forum dyskusyjnym NIE obowiązują następujące zasady:

1. Każdy może brać udział w dyskusjach. Wystarczy się zarejestrować. Jedna osoba może mieć tylko jedno konto. W razie konieczności logowania się kilku użytkowników z jednego komputera (np. rodzina) należy o tym uprzednio powiadomić aministratora.

2. Każdy może zostać wyproszony za zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami. Decyduje o tym aministrator lub moderatorzy.
3. Tygodnik NIE nie bierze odpowiedzialności za treści umieszczane na forach przez użytkowników forum NIE.
4. Redakcja NIE zastrzega sobie prawo do usuwania wiadomości niezgodnych z prawem.
5. Redakcja NIE zastrzega sobie prawo do prezentowania treści dyskusji oraz jej fragmentów również na łamach innych niż forum NIE mediów.
6. Moderatorami są dziennikarze tygodnika NIE, oraz osoby wskazane przez administratora. Najważniejszą instancją na forum jest administrator.
7. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie decyduje jednoosobowo administrator.
8. Administrator nie musi tłumaczyć się ze swoich decyzji!
9. Możliwość pisania na forum to przywilej, nie prawo! Pamiętaj o tym!
10. Zanim zadasz pytanie przeczytaj faq, sprawdź w googlu lub przeszukaj forum. Może już ktoś wcześniej o to pytał?
11. W dyskusji obowiązuje nieformalna zasada - atakujemy poglądy, nigdy autora. W przypadku nieprzestrzegania tej zasady użytkownik otrzymuje ostrzeżenie w postaci prywatnej wiadomości od moderatora lub administratora. Gdy użytkownik jest wyjątkowo odporny na ostrzeżenia otrzymuje bana.
12. Ujawnianie prywatnej korespondencji na forum publicznym bez zgody osób zainteresowanych jest zakazane. W wyjątkowych sytuacjach (np spam, obraźliwe treści) prywatną wiadomość należy raportować administratorowi.

Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.

12

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Muszę przyznać, że kilka punktów z tego cytatu regulaminu mnie się podoba:

1. Każdy może brać udział w dyskusjach. Wystarczy się zarejestrować. Jedna osoba może mieć tylko jedno konto. W razie konieczności logowania się kilku użytkowników z jednego komputera (np. rodzina) należy o tym uprzednio powiadomić administratora.

2. Każdy może zostać wyproszony za zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami. Decyduje o tym administrator lub moderatorzy.

9. Możliwość pisania na forum to przywilej, nie prawo! Pamiętaj o tym!

11. W dyskusji obowiązuje nieformalna zasada - atakujemy poglądy, nigdy autora.

13

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

asiara73

Dlaczego do nas Onufry kieruje OSTRZEZENIA? CO ON? Administrator?

Fatycznie! PRZEPRASZAM!
Powinno czyli miało być: UPRZEDZAM

Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.

14

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

11. W dyskusji obowiązuje nieformalna zasada - atakujemy poglądy, nigdy autora.

I to powinien być pierwszy punkt regulaminu big_smilewink

15

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

No to niech się teraz niektórzy walną w swoje "chrześcijańskie" piersi i zrobią rachunek sumienia i przy okazji pierwej usuną z oka belkę... nim źdźbło z oka bliźniego swego.

Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.

16

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

W trakcie publikowania wypowiedzi Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania obowiązującego w Polsce prawa, a w szczególności niepublikowania treści związanych z używkami,

Kto te głupoty a wręcz idiotyzmy bezkrytycznie zatwierdza?
Co to są używki?
Używka - substancja z powodu swego składu chemicznego działająca na centralny układ nerwowy: cukier rafinowany, kawa, tytoń, herbata, alkohol, afrodyzjaki, viagra... itp. Oczywiście narkotyki, dopalacze i inne paskudztwo też.

Dodane pon 23 sty 2012 19:31:14 CET :
- a niech no tu ktoś zacznie zachwalać zieloną herbatę i jej właściwości...

Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.

17

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Zacytowałeś regulamin forum który administracja właśnie zmienia. wink
Wejdź tutaj, przeczytaj projekt regulaminu po zmianach i podpowiedz co Twoim zdaniem można ulepszyć

http://kafo.pl/viewtopic.php?id=20776

18

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

o_Onufry napisał/a:

Regulamin Ka-Fo ze specjalnym wskazaniem cytowanego wyzej zapisu to niemalże kalka z "wiary" albo "frondy" oraz innych kołtunerskich portali.

Kołtunierskich? Radzę Ci zważać na słowa.
To dlaczego tutaj jesteś?
Byłeś w stanie zaakceptować regulamin, który Ci nie pasuje, tylko po to, żeby wyrażać swoje poglądy?

Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych. Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi. Arlene Francis

19

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

BRAVO Ewelinchen666. Ty jako jedyna z siły wyzszej zauwazyłas jak nas oczernia. Regulamin zły. Moderzy złe regulamin pisza. Admin do bani dla niego .
To fora ze dwora z tego fora.

Dokladnie.Zaakceptowal regulamin TYLKO DLA SWOICH MONOLOGOW!!! Z innych forów został wyrzucony bo tylko pisal MONOLOGI ,w niczym nie brał udziału. Wiec poleciał.
Tylko monologuje na temat WIARY. O niczym innym nie MYSLI tak jest ZAWISTNIE nastawiony nie tylko na wiare ale na LUDZI WIERZACYCH. sad

20

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Ewelinchen666 napisał/a:

Wielebna!
Własnie dlatego tutaj jestem. Między innymi po to aby sugerować Adminstracji wyeliminowanie bzdurnych zapisów w regulaminie - ktory z kolei uważam za calkowicie zbędny.
Jeżeli już Admin ma ambicje powielać jak na inych forach jakieś cudactwa zwane regulaminami - to niech to czyni z głową. Podałem treść regulaminu jaki "obowiązuje" na forum NIE i powtarzam - tam nie ma "zbanowanych" - takie pojecie tam nie funkcjonuje. Nie ma żadnych kar ani nagród.... To jest najliczniejsze forum w Polsce i funkcjonuje od ... obym się mylił - początku istnienia powszecchnego internetu.
Jest tam grupa "obrońców wiary" i nikt ich nie blokuje kiedy głoszą swoje homilie.
Przeciecież każdy ma wolną i nie przymuszoną wolę.... Czyż nie?
Jedni ją mają z natury, po dojsciu do uzywania rozumu - inni ponoć jako dar od swojego boga.
Na jedno wychodzi. WOLNA WOLA i ROZUM!
Jeden - podstawowy zapis - w regulaminie, jeżeli już musi być.

Dodane pon 23 sty 2012 20:23:42 CET :
NIGDY NA TYM FORUM NIE ATAKOWAŁEM I NIE ATAKUJĘ ISTOTY LUDZKIEJ JAKO TAKIEJ -
ATAKUJĘ POGLĄDY.
ZWALCZAM WSZELKIE PRZEJAWY KOLTUNERII< BIGOTERII< ZAPRZAŃSTWA i INNE PRZEJAWY RELIGIJNEJ CIEMNOTY.
TAK BĘDĘ CZYNIL PO DNI MOJE OSTATNIE>

Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.

21

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Trudno przyrównywać regionalne forum z ogólnopolskim wydawnictwem mającym z samego założenia charakter lewicowy i antyklerykalny.
Ja rozumiem, że jeżeli brać przykład, to od mądrzejszych, ale czy Urbanowe NIE jest właśnie takim dobrym wzorem ?
Mam pewne obawy jednak.. tongue

22

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

o_Onufry napisał/a:

ZWALCZAM WSZELKIE PRZEJAWY KOLTUNERII< BIGOTERII< ZAPRZAŃSTWA i INNE PRZEJAWY RELIGIJNEJ CIEMNOTY.
TAK BĘDĘ CZYNIL PO DNI MOJE OSTATNIE>

Tylko proszę Cię, abyś na tym forum robił to delikatniej. Są tu osoby wierzące, które czują się dotknięte Twoimi wypowiedziami. Jeżeli ktoś wierzy w Boga to jego sprawa, a Tobie nic do tego. Osoby te nie wypierają się,że nie ma księży pedofili czy innych afer kościelnych. Nie podoba im się Twoje obrażanie Boga - bo w niego wierzą.

Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych. Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi. Arlene Francis

23

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

To nie jest forum dotyczace TYLKO  TEGO DO CZEGO PAN SIE OGRANIZCAZA.
Od tego typu monologów gdzie zagadka jest tylko temat wiary jest wlasnie W/W FORUM przez pana.

24

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Kopikopczyk napisał/a:

No widzisz - pieprzysz jak nowoobjawiony.
Jakie to ma znaczenie czy to forum jest pod takim czy innym szyldem. Ważne jest audytorium społeczność uczestników i tam jak już wspomnialem jest wielu wyznawcow boga Jahwe-Adonai wew Trojcy, ktorzy najczęściej - i chwala i za to - bronią Kościoła i wiary a w ramach tego urażają uczucia ateuszy bo straszą ich piekłem czyli wiecznymi mękami w ramach wiekuistego potępienia.
Nikt im z tego powodu innych - poza słownymi - "dokuczliwosci" nie czyni. A broń ich Boze - cenzury.

Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.

25

Odp: REGULAMIN - czas na zmiany

Ewelinchen666 napisał/a:

Tylko proszę Cię, abyś na tym forum robił to delikatniej. Są tu osoby wierzące, które czują się dotknięte Twoimi wypowiedziami. Jeżeli ktoś wierzy w Boga to jego sprawa, a Tobie nic do tego. Osoby te nie wypierają się,że nie ma księży pedofili czy innych afer kościelnych. Nie podoba im się Twoje obrażanie Boga - bo w niego wierzą.

Wielebna!
Jezeli obrażam jakiegoś Boga - to pozostaw te osądy własnie Jemu.
Zasada jest podstawoa - wypowiada się obrażony czy urażony.
Zresztą. Jako ateista-heretyk z natury obrażam wszystkich bogów jacy tyllko istnieli, istnieją i będą istnieć.
Mogą się przy tym czuć urażeni wyznawcy tych bogów, no ale to już muszą wkalkulowac w zasady wiary - zresztą i w tym zakresie wypelniam tylko Pismo zwane Świętym. Aby się wypełniało, bowiem jest napisane.....
To sobie przeczytaj.

Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.