51

Odp: Ale Tu Pusto I Nudno

stefan napisał/a:

do tego nie wystarczy jakiś bijący pianę z nizin zachodnich

jeśli odpowiednio mocno bije tą pianę to może wystarczyć wink

stefan napisał/a:

muszą być powody

do odwołania burmistrza muszą być podpisy a nie powody

stefan napisał/a:

nie wystarczą jakieś tam ględzenia i pomówienia załatwiającego swoje prywatne sprawy (porachunki) na stronach jakieś forum

drogi stefanie, ja Pani Burmistrz nie znam, a oceniam jedynie to co ona robi i naprawdę uważam, że będąc burmistrzem można robić coś więcej niż tylko się lansować

stefan napisał/a:

jeszcze najważniejsze, musi być kandydat na to stanowisko

do odwołania burmistrza nie musi być "gotowego" kandydata

52

ines_ka napisał/a:

jeśli odpowiednio mocno bije tą pianę to może wystarczyć

pięć lat bitej piany ...... chyba śkiśniała lol

ines_ka napisał/a:

muszą być podpisy a nie powody

chyba odwrotnie, najpierw powody a potem podpisy tongue

ines_ka napisał/a:

będąc burmistrzem można robić coś więcej niż tylko się lansować

zawsze będzie za mało wink nie powiesz że poprzedni zrobił więcej ........... tongue
przepraszam o fontannach zapomniałem lol

ines_ka napisał/a:

do odwołania burmistrza nie musi być "gotowego" kandydata

pewnie że nie musi tylko po co robić zamieszanie skoro nie ma się kandydata lol
gdyby jeszcze te piane robił kingu albo kaszub nie mający porachunków z burmistrzem, zrozumiałbym
dlatego nazywam to biciem piany z której nic nie wynika tongue

Pogodnego dzionka big_smile

53

stefan napisał/a:

zawsze będzie za mało wink nie powiesz że poprzedni zrobił więcej .

za poprzedniego mieszkałam w innym mieście i widziałam ile tam się robi

stefan napisał/a:

gdyby jeszcze te piane robił kingu albo kaszub nie mający porachunków z burmistrzem

ja też nie mam porachunków z Panią Burmistrz, ale czasu mi brakuje na latanie i zbieranie podpisów. ALe jeśli znajdzie się ktoś chętny to wspomgę jak mgę wink

54

King Of Snake napisał/a:

Stefek, płacą tobie?? A jeżeli tak, to ile?? Zdradź proszę bo wówczas to może i ja zapiszę się do tego dwuosobowego (czyli ty i twój poplecznik

Dwie Kartuskie monety z podobizną  Jaśnie Nam Panującej  i szturchańca od niezadowolonego gostka z  gazetą w łapce.

-- // --

55

stefan napisał/a:

nazywam to biciem piany

Drab napisał/a:

niezadowolonego gostka z  gazetą w łapce.

w domku nie nauczyli, że gazetą w łapce piany nie ubijesz?? lol

Drab napisał/a:

Dwie Kartuskie monety z podobizną  Jaśnie Nam Panującej

za taki lukier zaś to srebrniki muszą być

As-Salāmu `alaykum

56

ines_ka napisał/a:

jeśli znajdzie się ktoś chętny to wspomogę jak mogę

no i ok, pomożesz i uzbieracie wymaganą ilość podpisów i .... co dalej ?
załóżmy że się uda zebrać te podpisy, chociaż mam poważne wątpliwości bo jakby nie było widać jakieś postępy w mieście czego nie można powiedzieć o poprzedniku
ale załóżmy że uda się zebrać bo i znajomi co poniektórych z pod biedronki chętnie podpiszą za flaszkę lol
no i co dalej ? pytam bo to ważne, aby rozpocząć jakiekolwiek działania powinno się mieć jakiś plan
z tego co wiem, planu nie ma big_smile
no chyba że czegoś nie wiem to proszę oświeć mnie bo nadal będę twierdził że bicie piany dla zaistnienia na forach i załatwiania jakiś tam wyimaginowanych aktów zemsty, jest jedynym powodem działania co poniektórych osobników z zachodniej depresji lol

57

stefan napisał/a:

załóżmy że się uda zebrać te podpisy, chociaż mam poważne wątpliwości bo jakby nie było widać jakieś postępy w mieście czego nie można powiedzieć o poprzedniku

no jasne ,że są postępy
nikt inny nie wpadł by na taki wspaniały pomysł zakorkowania miasta na rok lol
Jedż na Zamkową i zobacz odcinek od baru Maxim do JEZIORA Cichego , tam są takie dziury , że koń z furmanką się zapadną
Chłopie , a co mówiła miłościwie nam panująca do wyborców baranów ,przypomnę - wszelkie roboty zostana naprawione w ramach gwarancji , i co z tego wynikło , ano nic lol barany wybrały przywódcę stada - barana najmocniejszego w słowach lol
Teraz podaję powtórnie przykład robienia z wyborców baranów

- Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy na lodowisko, które przygotowaliśmy w Parku Solidarności – mówi Mirosława Lehman, burmistrz Kartuz. – Są ferie, pogoda choć mroźna, stwarza idealne warunki do uprawiania zimowych sportów, dlatego postanowiliśmy to wykorzystać. Dziękujemy kartuskim strażakom za pomoc w przygotowaniu lodowiska.

pytania zadałem w postach powyżej
A teraz powiem ci co myśli o tym młodzież
Tak się składa ,że mam córkę w takim wieku ,że już może samodzielnie chodzić na lodowisko
W związku z tym , i ż w Oliwii korzystamy zawsze z wypożyczalni , nie posiada własnych łyżew .
Wraz z koleżanką wybrały się w poniedziałek do kina , więc z nimi gadam o lodowisku ,
chcesz , tatuś kupi łyżwy , koleżanka ma bardzo majętnych rodziców , więc nie ma sprawy
A one na to : po co , za chwilę koniec ferii , nawet nie wiedziały ,że jest lodowisko
Jednym słowem olały TO LODOWISKO sikiem ozdobnym :lol:mimo ,że jeżdżą do Oliwii , bo tam jest szatnia , wypożyczalnia i wiedzą ,że tam jest .
Więc pomysł i zachęta pani burmistrz jest do schowania między książki w bibliotece .
No i ta obłuda starej dewoty

Dziękujemy kartuskim strażakom za pomoc w przygotowaniu lodowiska.

Moim zdaniem powinno to brzmieć ... za przygotowanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:
Widzisz różnicę ?:lol:

Jeżeli nie masz wrogów, to niechybny znak, że nie dokonałeś niczego.
Margaret Thatcher

58

ines_ka napisał/a:

kaszebie, lubię Cię bardziej niż pewnie przypuszczasz

DZiekuję i nie ukrywam wzajemności lol

ines_ka napisał/a:

drogi stefanie, ja Pani Burmistrz nie znam, a oceniam jedynie to co ona robi i naprawdę uważam, że będąc burmistrzem można robić coś więcej niż tylko się lansować

moim skromnym zdaniem więcej szkodzi , niż robi:lol:

stefan napisał/a:

no chyba że czegoś nie wiem to proszę oświeć mnie bo nadal będę twierdził że bicie piany dla zaistnienia na forach i załatwiania jakiś tam wyimaginowanych aktów zemsty, jest jedynym powodem działania co poniektórych osobników z zachodniej depresji

powiem po ślunsku , bo po kaszubsku pewnie nie łapiesz lol
pewnie masz alergię na szpiega i dla ciebie może skończyć się to depresją , tylko nie lecz jej alkoholem , ok ?:lol:

Wracając do lodowiska , z wieczorkiem pojadę zobaczyć ile dzieciaków korzysta z tego dobrodziejstwa miłościwie nam panującej tfffffuuu burmistrz lol
Sam pomysł zrobienia lodowiska całym sercem popieram , ale powinno to być zrobione tuż przed feriami i odpowiednio nagłośnione , a tak mamy musztardę po obiedzie
Kumasz ?
Czyli powinna zapłacić z własnej kieszeni za zmarnowaną wodę .!!!:lol:

Dodane śro 08 lut 2012 11:52:59 CET :

King Of Snake napisał/a:

, bo żeby przejmować taki śmietnik pozostawiony to trzeba po trosze chyba być samobójcą…

coś mi się wydaje ,że Jedrek D dostał taką propozycję z Kartuz:lol:

Dodane śro 08 lut 2012 11:54:42 CET :

stefan napisał/a:

chociaż mam poważne wątpliwości bo jakby nie było widać jakieś postępy w mieście

jakieś , to znaczy jakie , przypomnij mi , bo już stary jestem lol

Margaret Thatcher

59

jemJOzKASZEB napisał/a:

chcesz , tatuś kupi łyżwy , koleżanka ma bardzo majętnych rodziców , więc nie ma sprawy

jemJOzKASZEB napisał/a:

w Oliwii korzystamy zawsze z wypożyczalni

sam sobie odpowiadasz na zadane pytanie, nie wszystkie dzieci maja taką możliwość i majętnych rodziców lol

jemJOzKASZEB napisał/a:

Sam pomysł zrobienia lodowiska całym sercem popieram , ale powinno to być zrobione tuż przed feriami i odpowiednio nagłośnione , a tak mamy musztardę po obiedzie

no i bardzo dobrze że chociaż to popierasz big_smile dopóki jest mrozik nie jest za późno tongue
fakt, mogło być szybciej lecz pewnie nie było komu pomyśleć, z tą opinią się zgadzam big_smile
miałbym raczej zastrzeżenia do pracy MDK jako instytucji powołanej do tego, podobnie jak i szkół gdzie kiedyś dzieciaki mogły wypożyczać sprzęty zimowe ....... kiedyś tongue

jemJOzKASZEB napisał/a:

bo już stary jestem

ha ha tongue dobre lol

60

stefan napisał/a:

pewnie nie było komu pomyśleć

stefan napisał/a:

zastrzeżenia do pracy MDK

narażacie się Stefanie, narażacie... Nie będzie (o ile są) srebrników za takie słowa, nie będzie...
Stefciu staruszku... MDK nie istnieje od ilu lat?? Nie pamiętam, wszakże latka lecą... Teraz to się zwie CK Kaszubski Dwór, a to co ma w ofercie znajdziesz choćby tu: http://centrum.kultury.pl/portal.php?aid=12550943574acf38557556c
Pamiętaj, że domy kultury należą do budżetu gminnego, tak więc znowu za jego działanie odpowiada szefowa gminy...  Chyba, że ty uważasz, że jak twój pracownik da ciała, to ty jako szefuńcio wobec klienta jesteś czysty - jeżeli tak, to gratuluję humoru i zastanawiam się jakim cudem jeszcze się utrzymujesz na rynku. Czyżby plotki na twój temat były prawdziwe?? Wierzyć się nie chce, wszakże z ciebie człek moralnie nieskazitelny... lol

stefan napisał/a:

sam sobie odpowiadasz na zadane pytanie

no bo innej możliwości nie ma, żeby uzyskać mądrą odpowiedź od mądrego człeka
Zobaczmy, co się dzieje za miedzą. Kościerzyna:
http://www.ckis-koscierzyna.pl/home/akt/314/0
Nie dość, że wypożyczysz, to i własne łyżwy naostrzysz - można?? Można, ale to trza chcieć dla mieszkańców coś robić, a nie odstawiać fatalny PR i rzucać nic nie znaczące frazesy.
Skoro tobie miłościwie panująca jest taka zaje..., przepraszam, cudowna, to wytłumacz mi proszę sens zeszłorocznego lodowiska w Parku Solidarności. Masz wiedzę ile kosztował ten namiot? Kto zawarł umowę na jego postawienie? Ile ludzi z niego skorzystało?

As-Salāmu `alaykum

61

King Of Snake napisał/a:

narażacie się Stefanie, narażacie...

w końcu z sensem zaczynasz pisać tongue znudziły mnie te powtórki pomówień i insynuacji big_smile

King Of Snake napisał/a:

MDK nie istnieje od ilu lat?? Nie pamiętam, wszakże latka lecą... Teraz to się zwie CK Kaszubski Dwór,

zwał jak zwał, chociaż jak pamiętam MDK coś robił a CK chyba tylko zajmuje się utylizacją azbestu skoro na jego stronach ma takowe ogłoszenia lol

King Of Snake napisał/a:

Masz wiedzę ile

nie jestem adwokatem gminy i nie będę odpowiadał, ale nie oznacza to że się przyłączam do bezsensownej nagonki jaką co poniektórzy trenują
chyba tylko po to aby z wprawy nie wyjść bo innego sensu nie widzę
no chyba że w odwecie że ktoś się nawet na ciecia nie nadaje lol

62

jemJOzKASZEB napisał/a:

stefan napisał:

chociaż mam poważne wątpliwości bo jakby nie było widać jakieś postępy w mieście

jakieś , to znaczy jakie , przypomnij mi , bo już stary jestem lol

Stefciu , nareszcie się zgadzamy ,:lol:
Stwierdzasz ,że za panowania obecnej burmistrz widać postępy w mieści lol A JAK JA PYTAM JAKIE TY milczysz lol:lol::lol:
I tu się z Tobą zgadzam lol:lol::lol: ja ich też nie widzę lol:lol::lol:
Wobec powyższego razem i chóralnie możemy oboje stwierdzić ,iż niemiłościwie nam panująca tffffu burmistrz powinna powrócić z własnej i nieprzymuszonej woli do swojego ulubionego i wykształconego zajęcia prowincjonalnej bibliotekarki lol
A takie stanowisko , jakim jest burmistrz Miasta i Gminy powinien piastować człowiek , który zna się na zarządzaniu , czyli menager .:lol::lol::lol:

Stefek , idziem na piwo i pokumamy skąd wziąć karę i gnój , powieziem babsko w siną dal lol:lol::lol:
A zastanawiam się , czy nie lepiej prowadzić ją na postronku i kopać w zadek , ( czytaj wielki zad ) niczym Kargul pastowanego konusa lol:lol::lol:

Margaret Thatcher

63

jemJOzKASZEB napisał/a:

Stwierdzasz ,że za panowania obecnej burmistrz widać postępy w mieści

znam jedną osobę, która wprawdzie mieszka w Gdańsku, ale mówi, że więcej się dzieje niz za poprzedniego Burmistrza u nas. Ale ta osoba macza łapki w finansach europejskich i czasami widuje się z Panią Burmistrz, więc moze jest pod jej nieodpartym urokiem osobisym.

64

jemJOzKASZEB napisał/a:

A JAK JA PYTAM JAKIE TY

to może przejdź się spacerkiem gdy śniegi zginą po chodnikach i od razu zobaczysz 'postępy' big_smile
chociaż i z za kierownicy je widać, jak sie chce zobaczyć tongue
z tym sie zgadzam -

jemJOzKASZEB napisał/a:

takie stanowisko , jakim jest burmistrz Miasta i Gminy powinien piastować człowiek , który zna się na zarządzaniu , czyli menager

tylko jak zapewne pamiętasz do wyborów nie stawał taki osobnik roll
z dwojga złego chyba lepiej mieć kogoś co może i błędy popełnia ale coś robi niż osobnika co robi dobre wrażenie i fontanny  stawia lol

jemJOzKASZEB napisał/a:

A zastanawiam się , czy nie lepiej prowadzić ją na postronku i kopać w zadek , ( czytaj wielki zad ) niczym Kargul pastowanego konusa

jestem zszokowany, jakoś nie pasują mi te słowa do kulturalnego człowieka z którym rozmawiałem hmm

65

stefan napisał/a:

z dwojga złego chyba lepiej mieć kogoś co może i błędy popełnia ale coś robi niż osobnika co robi dobre wrażenie i fontanny  stawi

próbujesz mi przyłatać MGG , i nici z tego
nigdy nie powiedziałem ,że był lepszy , jeśli chcesz znać moje zdanie , to powiem ci ,że zdanie o MGG mam wyrobione , znam go osobiście i zawsze się waham , czy mu rękę podać lol
ale nie znaczy to ,że ML jest dobra
zarówno jedno jak i drugie nie nadaje się na pełnienie funkcji burmistrza lol

stefan napisał/a:

jakoś nie pasują mi te słowa do kulturalnego człowieka z którym rozmawiałem

przykro mi bardzo ,że cię zawiodłem , ale tak działa moja wyobrażnia lol:lol::lol:
(szkoda ,że nie widzisz teraz mojego szelmowskiego uśmieszku )
Ale spróbuj sobie to wyobrazić , do tego na miejscu powinny być lokalne media , z kafo na czele
i co kop , to pstryk , co kop , to pstryk , co kop .......:lol::lol::lol:

Margaret Thatcher

66

stefan napisał/a:

może przejdź się spacerkiem gdy śniegi zginą po chodnikach i od razu zobaczysz 'postępy

steanie, po Kartuzach w większości przemieszczam się na piechotę i nie widzę tych postępoów ani zimą ani latem ani inna pora roku wink

stefan napisał/a:

dwojga złego chyba lepiej mieć kogoś co może i błędy popełnia ale coś robi niż osobnika co robi dobre wrażenie i fontanny  stawia

chyba jednak fontanny są mniej kosztowne niż na przykład błotna góra zrobiona dla potrzeb truskawkobrania

67

ines_ka napisał/a:

na przykład błotna góra zrobiona dla potrzeb truskawkobrania

Nie tylko dla truskawkobrania. Poza tym jak nie było tam amfiteatru to głośno było na temat, że nie mamy gdzie takich imprez organizować jak m.in.truskawkobranie, a dla takiej imprezy, która dotyczy dużego regionu gdzie zjeżdżają ludzie nie tylko z okolicznych wiosek czy miasteczek, ale i z różnych miejsc Polski to rynek (stare rondo) czy Wyspa Łabędzie nie za bardzo się nadaje na tego typu imprezy. Złota Góra jest jednak bardziej dostępna i chyba lepiej promuje naszą okolicę i uwidacznia walory Kaszub niż zatłoczony rynek miasta. Poza tą imprezą jak i Strong Manami organizowane były i są tam inne imprezy, a gdyby były środki w budżecie na tego typu cele (gdyby były to dopiero byłaby dyskusja o "marnotrawieniu" naszych pieniędzy) to czemu nie organizować tam imprez nawet co tydzień.
Co do kosztów, taki był projekt i ktoś (włącznie z Radą) się na niego zgodził i zatwierdził, a sam dach w kształcie dna łodzi też ma jakieś znaczenie na Kaszubach, gdzie ponoć jest więcej jezior niż na Mazurach. Być może można by było mniejszym kosztem zagospodarować ten obiekt, ale jak by to wtedy wyglądało? Czy byłby tak interesujący (także z "lotu ptaka") i przyciągający jak teraz?
Takie moje zdanie.

68

dj, błotna góra jak sam wiesz zrobiona była nie tylko dla imprezy, ale również po to, aby dzieci uczyły się żeglarstwa i aby można było żeglować. Może i żeglują, ale dzieci tam mało widzę, więc tzw. zaplecze jest przeinwestowane, ponadto sama góra może i jest zrobiona, ale jak tylko deszcze spadną to błotna góra zlatuje z góry na dół (źle zrobione odwodnienie). Chcesz innych przykładów, czy wystarczy przykład targowiska, za które zapłacone było więcej niż przewidywał budżet a i tak pustki tam są?
Ja widzę to co jest w Kartuzach i zastanawiam się nad tym jaką koncepcję ma Pani Burmistrz? Czy chce wypromować Gminę kartuzy jako tereny doskonałe do wypoczynku? Czy doskonałe do prowadzenia biznesu czy do nauki??
Turystyka - leży i już nawet nie kwiczy, bo i na sił nie ma, jeziora brudne, nic się nie dzieje
Inwestycje / Biznes - z tego co zdążyłam zaobserwować jest jakaś klika od kilku lat ta sama, która dostaje co roku wyróżnienia i nikt inny nie jest zapraszany
nauka - zapomnij.

Jeśli wskażesz mi w czym Kartuzy są lepsze (co może przynieść wymierne zyski w przyszłości) to przyjmę Twoje argumenty. Na chwilę obecna ja tego nie widzę. Miasto Kartuzy zamiera po 18.
Dlaczego Chmielno (mniejsza miejscowość) tętni życiem w sezonie i to właśnie tam turyści zostawiają swoja kasę?

69

stefan napisał/a:

znudziły mnie te powtórki pomówień i insynuacji

Stefanq, nie wnerwiajcie mnie proszę. Za pomawianie, że ktoś pomawia i insynuuje niektórzy potrafią celnie strzelić kogoś w dziób

stefan napisał/a:

CK chyba tylko zajmuje się utylizacją azbestu

wspominałem już że się narażacie?? big_smile

stefan napisał/a:

bezsensownej nagonki jaką co poniektórzy trenują

Jaka nagonka?? Konstruktywna krytyka partactwa i bezsensu w działaniu to nagonka??

stefan napisał/a:

śniegi zginą po chodnikach i od razu zobaczysz 'postępy'

tia... zobaczysz... zobaczysz to co zostawiają po sobie pieski i co gorsi z mieszkańców czy turystów, a co powinno zainteresować straż gminną która powinna z tym qfnem zrobić porządek

stefan napisał/a:

z dwojga złego chyba lepiej mieć kogoś co może i błędy popełnia ale coś robi niż osobnika co robi dobre wrażenie i fontanny  stawia

Masz salon kosmetyczny; zatrudnisz mega brzydką dziewuchę z tłustymi włosami i pryszczami wielkości małego słoika z majonezem, czy taką, która brzydko pachnie i ciągle dłubie w nosie?? Kórą z dwojga złego, co?? Żadną, bo żadna się nie nadaje

dj napisał/a:

byłby tak interesujący (także z "lotu ptaka") i przyciągający jak teraz?

Faktycznie, co drugi turysta przylatuje do nas fligrem i ogląda to cudo lol Argument całkiem ciekawy lol:lol::lol::lol:

As-Salāmu `alaykum

70

King Of Snake napisał/a:

drugi turysta przylatuje do nas fligrem

wyobraźnia Cię ponosi, co drugi turysta z ilu przepraszam sztuk rocznie? 50??

71

dj napisał/a:

Nie tylko dla truskawkobrania. Poza tym jak nie było tam amfiteatru to głośno było na temat, że nie mamy gdzie takich imprez organizować jak m.in.truskawkobranie, a dla takiej imprezy, która dotyczy dużego regionu gdzie zjeżdżają ludzie nie tylko z okolicznych wiosek czy miasteczek, ale i z różnych miejsc Polski to rynek (stare rondo) czy Wyspa Łabędzie nie za bardzo się nadaje na tego typu imprezy.

Niech jeszcze Jarmark Kaszubski tam zorganizują i to już będzie koniec turystyki w Kartuzach. Dobrze chociaż, że Letnie Koncerty Organowe odbywają się rokrocznie w Kolegiacie i nikt jeszcze nie wpadł na pomysł, żeby i to zmienić.

Co do działalności CK, to widzę, że maja bogatą ofertę zajęć feryjnych dla dzieci i młodzieży lol:lol::lol:
Dla porównania, w ościennej gminie:
http://www.somoninogok.pl/foto_2012/ferie_2012.pdf

O lodowisku najlepsze co można powiedzieć to - lepiej późno niż wcale.

Nie ma wielkich problemów. Są tylko mali ludzie.

72

ines_ka napisał/a:

wyobraźnia Cię ponosi, co drugi turysta z ilu przepraszam sztuk rocznie? 50??

oj tam oj tam... Rozmarzyłem się po prostu, że turysty do nas fligrami przylatują... lol

As-Salāmu `alaykum

73

dj napisał/a:

Nie tylko dla truskawkobrania.

Już to widzę jak "niezadowoleni" mówią o braku parkingów gdyby ta impreza miała miejsce w Kartuzach np. na Wyspie Łabędziej. Tak czy siak to dla jednych będą dziury w Kartuzach, że koń z furmanką nie przejedzie.

-- // --

74

ines_ka napisał/a:

nie widzę tych postępoów

chyba nie chodziłaś po tych chodnikach za czasów poprzedniego burmistrza bo od razu miałabyś porównanie tongue

jemJOzKASZEB napisał/a:

zarówno jedno jak i drugie nie nadaje się na pełnienie funkcji burmistrza

proszę proszę w końcu zaczynamy mówić tym samym językiem tongue
gdybyś jeszcze dodał że na karcie wyborczej były tylko dwa okienka ......... i z dwojga złego wybierało się lepsze wink
może tak dobrze byłoby zrobić zestawienie tego co zrobiła obecna pani Burmistrz oraz co zrobił jej poprzednik przez czas swego panowania
zgodzę się, mało zrobiła bo można więcej ale zawsze coś w przeciwieństwie do poprzednika
nam mieszkańcom zawsze będzie mało big_smile

75

King Of Snake napisał/a:

Rozmarzyłem się po prostu, że turysty do nas fligrami przylatują

a niech przyjeżdżają maluchami, trabantami czy innymi ale niech ich tłumy będą. Po kiego grzyba dla kilku turystów informacja turystczna?

Drab napisał/a:

widzę jak "niezadowoleni" mówią o braku parkingów

Drabie, po pierwsze czemu niezadowoleni w cudzysłowiu użyłeś? A po drugie ... a przy błotnej górze to przepraszam ile parkingów Gmina zapewnia? Bo z tego co ja wiem to tylko na prywatnych działkach się staje.

Drab napisał/a:

Tak czy siak to dla jednych będą dziury w Kartuzach, że koń z furmanką nie przejedzie.

a dla drugich??

stefan napisał/a:

chyba nie chodziłaś po tych chodnikach za czasów poprzedniego burmistrza

masz rację, nie chodziłam za poprzedniego burmistrza Kartuz, ale chodziłam w wielu miastach po chodnikach i mam porównanie. To, że Kartuzy mają 17 tys mieszkańców nie znaczy, ze mają być miejscowością zaściankową. To właśnie jest wielki potencjał ... tylko trzeba go wykorzystać.

stefan napisał/a:

mało zrobiła bo można więcej ale zawsze coś

stefan, ale konkretnie błagam Cię napisz co takiego Pani Burmistrz zrobiła dla nas jako mieszkańców miasta Kartuzy? Lodowisko? W 2011 roku zima - zamknięty namiot, 2012 rok zima - na wolnym powietrzu bez szatni czy tzw. zaplecza.
Ulice .... Wjazd na Kościuszki od strony 3 Maja? Jak są korki to karetka nie przejedzie bo auta nie mają się gdzie posunąć i karetka wyjąca stoi na skrzyżowaniu. A może ulicę Jeziorną rozkopaną na czas poprzedniej zimy, bo dziwnym przypadkiem w październiku deszcz padał, a w grudniu śnieg spadł - jakaś anomalia pogodowa
A może Węglowa? Tu chyba nie muszę pisać?
Powiesz pewnie - Kolejowa. Normalnie padam na kolana, bo i owszem jest zrobina, ale do Hilbrychta, a dalej to co przepraszam - pastwisko dla gęsi? Dalej droga nie zrobiona i zwalony wyjazd z kolejowej na 3 maja.
A może sędzickiego, gdzie ciągle na dole jest zwężenie, ze jak jedzie pod górę cieżarówka to z góry osobówka musi się zatrzymać. CHyba, ze Sędzickiego od targu do Kościerskiej ... w sam raz dla furmanek.
Piłsudskiego ... też jest zrobiona?

A może Pani Burmistrz przyciągnęła turystów? To chyba mi na oczy nieźle padło, bo mało ich widzę.
A może to zasługa Pani Burmistrz, ze są koncerty w Kartuzach? Bo z tego co mi wiadomo to naszego Bluesmana
A może Pani Burmistrz daje możliwość firmom na rozwój i na przykład przyciąga obcy kapitał dając im ulgi podatkowe na jakiś czas?
A może Pani Burmistrz jako osoba na czele Gminy bądź co bądź nie rzucającej na kolana ilością osób ma wynagrodzenie niższe i w dobie kryzysu obniżyła sobie?
A może Pani Burmistrz na naszych jeziorach zrobiła jakąś inwestycję? A przepraszam, jest - w Gaju Świętopełka tablice z jakimiś ptaszkami i roślinkami? No strasznie edukacyjne i interesujące dla młodzieży.

Naprawdę staram sie patrzeć obiektywnie i widzieć. Napisz mi więc konkretnie co takiego Pani Burmistrz dokonała z czego my - mieszkańcy Kartuz możemy być dumni?