1

Odp: Pani Fotograf - kobiece podejście do fotografii ślubnej

Emocje, głębokie spojrzenia, łzy szczęścia i romantyczne pocałunki.
Wszystko, co najważniejsze tego dnia staram się zatrzymywać na fotografiach. Na zawsze...

Pani Fotograf. Profesjonalizm, zaangażowanie, dyskrecja, kobiece spojrzenie.

Zapraszam do galerii na stronie www.panifotograf.com

2

Co to za studia fotograficzne na UG?

3

Studiowałem na UG. Nie przypominam sobie takiego kierunku...

Prezentowane zdjęcia zaś, świadczą, że Pani Fotograf, jest  dopiero na początku swojej drogi roll

Portal Lotniczy Aviateam.pl
http://www.aviateam.pl/

4

Bigismall napisał/a:

ja również...

Pracę magisterską poświęcam fotografii ślubnej.

dobry kawał... to ja sobie zrobię magistra z "wolnego czasu" albo oglądania TV... i ludzie się na to nabierają ?

foty niezłe, reporterka... nie wiem co powiedzieć, pozostałe to jak określił przedmówca początki. Dużo kadrów centralnych, slaby postprocessing, definitywnie korpus ma problemy z AF albo ktoś go nie umie obsługiwać.

lol robi morza tu robimy bagienka i jeziorka... eh

5

upss chyba zrobiliśmy tutaj antyreklamę:p
info, oczywiście że ludzie się na to nabierają:>
bagienka i jeziorka, uśmiałam się big_smile

6

Ściska Wam  d..,że ktoś się zareklamował ?

7

@kosa73 wyluzuj, po prostu jak widać każdy wyraził swoją opinię. Moja jest również taka, że na pewno nie jest idealnie. Ale być może i cena usług też nie jest wygórowana, sprzęt kosztuje wiadomo, ale bez umiejętności też się nie podziała.
Wg mnie co mogę pochwalić to kolory, akceptuję, a niektórym mogą się podobać bardziej. Pani fotograf ma indywidualne podejście to widać wink

8

buka napisał/a:

Co to za studia fotograficzne na UG?

Bigismall napisał/a:

A jednak można studiować fotografię na UG:

http://fotowns.ug.edu.pl/index.php?id=o-pracowni

Nie ma wielkich problemów. Są tylko mali ludzie.

9

Załóżcie  swoje galerie to się pośmiejemy,pokrytykujemy,popytamy o wykształcenie itp. Nie lepiej ocenę  zostawić potencjalnym klientom ?Może komuś się podoba plener  nad jeziorkiem czy  bajorkiem. Ma dziewczyna czas  osiągnąć mistrzostwo,nie trzeba zaraz w czambuł walić po  oczach swoimi przemądrzałymi uwagami.

10

jasiffa dzięki za link smile a więc kierunku nie ma, ale jest specjalność, szkoda że nie mają podyplomówki hmm

11

Fotografia to w znacznym stopniu kwestia gustu a wielu podoba się bubel. Sorry jeśli mam wymagania większe niż minimum. By robić takie zdjęcia nie trzeba kończyć żadnej szkoły ani kursów, a robienie z takiego czegoś dyplomu jest dla mnie śmieszne.

Cena nie jest niska bo wielu fotografów znacznie lepszych pracuje za zbliżone kwoty, owa Pani na oko nie posiada praktyki, sprzętu a wiedza jest.. jakaś (w praktyce brak zastosowania podstaw nawet z kursów internetowych...), nie rozumiem wtedy dlaczego mam ryzykować własny ślub i jeszcze płacić za to by ktoś mógł się pouczyć ? coś tu chyba jest nie chało...

W swoich prezentacjach zawsze powinno się umieszczać najlepsze prace / zdjęcia, jak to są najlepsze... ja tutaj widzę niedoświetlone (czytać ciemne) zdjęcia i nie mówicie tu o klimacie bo takie są prawie wszystkie, bardzo dużo kadru centralnego, pozostałe elementy kompozycji też nie powalają, W/B w większości nieprawidłowy, ostrość hmm jedno wielkie mydło, jakby iść dalej tym tropem to wyjdzie że ....

Ja bym się z tym nie afiszował bo te zdjęcia w niczym nie zachwycają, niewielki procent z nich może się zaledwie podobać a nie o to w tym chodzi, skoro się reklamuje a za pracę biorę pieniądze to znaczy że się na tym znam i jestem w tym dobry. Jakość nie odbiega niczym od innych firm z okolicy których nazw celowo nie wymieniam. Dla mnie to taki, ot domowy amator... chociaż nie jeden bywalec tego forum robi znacznie lepsze zdjęcia nie pracując w zawodzie.

Ja nie pracuje w tym zawodzie, nie wykonuję zdjęć za pieniądze i nikogo nie namawiam do niczego dlatego nie mam zamiaru nikogo przekonywać i nie czuje się zobowiązany do publikowania jakichkolwiek swoich prac. Jestem tylko hobbistom i wyraziłem TYLKO swoją opinie, jeśli się komuś to podoba to niech kupuje czy ja mu bronie ? szybciej zasugeruję przeczytać chociaż podstawowe darmowe kursy..

12

jasiffa napisał/a:

A jednak można studiować fotografię na UG:

http://fotowns.ug.edu.pl/index.php?id=o-pracowni

hmm, po przejrzeniu galerii raczej bym wolał się zapisać na PRO kurs dla amatorów, oświetlanie jest, warunki są a jakość zdjęć gorsza niż warunki domowe, po za tym potężna obróbka cyfrowa. Nie wiem czy umieszczanie złej kompozycji i mydlanych (nieostrych) zdjęć jest dobrą reklamą kursu... o ile pamiętam Cygan się tutaj swego czasu produkował ze studiem i fotografią... bez kursów a efekt miażdżący w porównaniu do tego co prezentuje strona UG.

Dodane wto, 27 lis 2012, 23:24:38 :
PS i jestem potencjalnym klientem ;]

13

Napewno Pani "fotograf" ciężko słucha się tych wszystkich opinii..jednakże po przejrzeniu strony internetowej owej Pani,muszę się wypowiedzieć: To jest baaaardzo amatorskie,za takie zdjęcia nie powinno sie otrzymywać wynagrodzenia,jeszcze dluuuga droga przed Panią,Pani "fotograf",nie piszę tego dlatego,że jestem konkurecją( a jestem:) a dlatego ,żeby Pani popracowała trochę,nabyła doświadczenia,obyła się z tematem fotografii wogóle(bo bardzo słabo) i wtedy niech startuje do ludzi z ofertą..Pani fotograf,serce mi się kraje ...jak robimy takie zdjęcia ,to róbmy je wolontarialnie,żeby poćwiczyć(jeśli juz ktoś sie zdecyduje),im wyższy poziom będziemy reprezentować tym wyższego wynagrodzenia za naszą pracę rządajmy....praktyka praktyka praktyka.Proszę sie nie przejmować,tylko duuużo ćwiczyć:) PS.ale chyba na tym UG niewiele potrafia nauczyć jeśli o fotografię chodzi:(

14

tesa napisał/a:

Napewno Pani "fotograf" ciężko słucha się tych wszystkich opinii..

coz za empatia i troska konkurencji...prosimy o linka do fotografi konkurencji.tez chcialbym pokrytykowac... chyba , ze 'owa''konkurencja', ktora przebyla juz dluga droge jest jeszcze 'ciensza' i sie boi...?

15

Ścisnęło zadki bo się ktoś zareklamował,podpisał z imienia i nazwiska i zamieścił galerię. Im brak odwagi .

16

Hm teraz to mysle ze jednak troszke przesadziliscie z az tak dosadnymi opiniami. Oczywiscie macie prawo tak myslec,ale czy kazdy z nas wykonuje swoja prace w 100% profesjonalnie i jest w niej dobry. Ja ciesze sie, ze sa produkty i uslugi tansze i drozsze, lepsze i gorsze. Skoro i uslugi PF spotykaja sie z zainteresowaniem klientow to jest to ok, kazdy ma swoj rozum, gust itd. Inne lokalne firmy sa duzo gorsze, a utrzymuja sie od x lat. Jedyni sluszni w najblizszej okolicy to  chybaiinre.Z drugiej strony te studia na ug rzeczywiscie wygladaja w swietle naszych rozwazan slabo, ale nie od dzis wiadomo, ze nie wystarczy chodzic na zajecia, zeby cos z tych studiow wyniesc, malo kogo juz zachwyca tytul magistra, niezaleznie od dziedziny. tyle w temacie, PF zwracam honor za sam fakt istnienia studiow, zycze powodzenia i konkurencji mobilizujacej do dalszego rozwoju.

17

info napisał/a:

hmm, po przejrzeniu galerii raczej bym wolał się zapisać na PRO kurs dla amatorów,

Ja się nigdy profesjonalnie fotografią nie zajmowałam i nigdy też nie kształciłam się w tym kierunku. Jestem totalnym amatorem i bynajmniej reklamy tu nie robię. Link wkleiłam tylko po to, żeby wskazać, że można studiować fotografię na UG i pisać z tego pracę magisterską wink

Nie ma wielkich problemów. Są tylko mali ludzie.

18

jasiffa napisał/a:

Ja się nigdy profesjonalnie fotografią nie zajmowałam i nigdy też nie kształciłam się w tym kierunku. Jestem totalnym amatorem i bynajmniej reklamy tu nie robię. Link wkleiłam tylko po to, żeby wskazać, że można studiować fotografię na UG i pisać z tego pracę magisterską

przecież nikt nie krzyczy źle zrobiłaś smile ale
http://www.ug.edu.pl/pl/info_dla_kand/?tpl=/kierunki

Pracownia fotografii jest pod merytoryczną opieką Zakładu Semiotyki Obrazu i Technik Audio-Wizualnych. W ramach zajęć warsztatowych odbywają się zajęcia specjalności fotograficznej kierunku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

A więc kierunku o którym mówimy nie ma.

Kończę studia o[b] specjalności fotograficznej[/b] na Uniwersytecie Gdańskim. Pracę magisterską poświęcam fotografii ślubnej.

widać nie tylko ja mam problem z czytaniem.

buka napisał/a:

Inne lokalne firmy sa duzo gorsze, a utrzymuja sie od x lat. Jedyni sluszni w najblizszej okolicy to  chybaiinre.Z drugiej strony te studia na ug rzeczywiscie wygladaja w swietle naszych rozwazan slabo, ale nie od dzis wiadomo, ze nie wystarczy chodzic na zajecia, zeby cos z tych studiow wyniesc, malo kogo juz zachwyca tytul magistra, niezaleznie od dziedziny. tyle w temacie, PF zwracam honor za sam fakt istnienia studiow, zycze powodzenia i konkurencji mobilizujacej do dalszego rozwoju.

zgadzam się w 100%.

19

Zamiast się  mądrować zapodaj  fotki swojego autorstwa .

20

po co ? nikogo do niczego nie zmuszam i nikomu nie czuje się zobowiązany czegokolwiek udowadniać, to nie ja usiłuje się sprzedać.

Po za tym nie chce by ktokolwiek mnie zidentyfikował. Nie posiadam też zgody ludzi na publikację w internecie.

21

Nie jestem profesjonalistą, ale wydaje mi się, że w fotografi ślubnej chodzi o uchwycenie tych  niepowtarzalnych chwil.. patrzenia młodych w oczy z miłością, wzruszenie gości... emocje..etc. Zdjęcia w plenerze to nie sztuka.. wyobraźnia jest potrzebna... Ale w tych zdjęciach, które oferuje ta pani nie ma żadnego przekazu- jedynie, że Panna X wychodzi za Pana Y. Gdybym zamówiła usługę tej pani, była bym zawiedziona. Miejmy nadzieje, że dojdzie do wprawy. Życzę powodzenia.

22

na FB podaje zupełnie inne informacje jeśli chodzi o kierunek studiów...  nie fajnie tak robić z klienta osła. Kłamstwo ma bardzo krutkie nogi:lol:

23

blues88 napisał/a:

na FB podaje zupełnie inne informacje jeśli chodzi o kierunek studiów...  nie fajnie tak robić z klienta osła. Kłamstwo ma bardzo krutkie nogi:lol:

kolego/kolezanko:

http://fotowns.ug.edu.pl/index.php?id=kontakt

Dane kontaktowe
Wydział Nauk Społecznych
Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa
ul. Bażyńskiego 4
80-952 Gdańsk

z profilu fb:
Praca i edukacja
Uniwersytet Gdański Wydział Nauk Społecznych
Gdansk, Poland

czytac...

Dodane śro, 28 lis 2012, 17:42:48 :
pozniej komentowac smile

za to na zdjeciach uzywa pani Nikona, wiec tu mozna jedynie zarzucic klamstwo smile bo wiadomo, ze Canon bije Nikona na glowe smile ale to juz osobny watek na dyskusje smile

24

rosomak napisał/a:

za to na zdjeciach uzywa pani Nikona, wiec tu mozna jedynie zarzucic klamstwo

skad wiesz? zdjecia sa bez exif-a...
w zakladce "o mnie' portret robiony 40-stka canona...;)

25

O widzę ze trochę jest tu ludzi którzy znają się nieco na fotografii, gdzie Wy się na codzień ukrywacie?:)))