26

Odp: Pani Fotograf - kobiece podejście do fotografii ślubnej

rosomak napisał/a:

za to na zdjeciach uzywa pani Nikona, wiec tu mozna jedynie zarzucic klamstwo smile bo wiadomo, ze Canon bije Nikona na glowe smile ale to juz osobny watek na dyskusje smile

Wiele zdjęć to pomyłki AF więc ja bym bardziej stawiał na Canona, raczej jedno szkiełko raczej nie zmiennoogniskowe bo wszystko na jedno kopyto.

niby od kiedy C bije nikona na głowę ? o ile pamiętam to odwieczne problemy z AF należą do canona nawet 5dMK3 nie jest taki mega fajny jakim go rysowano. Obiektywy canona też pozostawiają wiele do życzenia, dystorsja, vinieta na korzyść nikona. Rozdzielczość optyczna słoików C jest niższa niż alternatywnych producentów. O ile walka korpusów jest względnie wyrównana to nie widzę sensu przepłacania ~2 tyś za nowe szklanki Canona by dogonić poziom starego nikona.

Po za tym skoro ten nikon taki slaby to czemu jest królem astrofotografii, i dlaczego to on posiada 3 matryce świata dla mas ludu.

Dodane śro, 28 lis 2012, 22:11:34 :
http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Camera-Sensor-Ratings/List-view

w top10 nie widzę ani jednej puszki Canona, za to w top3 widzę 3 nikony.... faktycznie Canon bije go na głowę...

27

i co z tego?

info napisał/a:

w top10 nie widzę ani jednej puszki Canona, za to w top3 widzę 3 nikony.... faktycznie Canon bije go na głowę...

portal ewidentnie wspierany przez N, temu tongue

jak pisalem: temat na odrebna dyskusje. koniec tej dyskusji jest prosty, cokolwiek bys nie powiedziec: canon po prostu robi lepsze fotki niz nikon i koniec smile

a tak na serio: moj post sprowokowac mial do ujawnienia sie zagorzalych nikonowcow smile i oczywiscie zapoczatkowac na forum odwieczna dyskusje c vs. n - co jak widac sie udalo smile

wnioskuje, ze robi nikonem bo na jej portrecie na tle profilowym fb lub na samej stronie o foto ug ma taki aparat w reku:)

odnosnie samych zdjec: ja jednak stawialbym na ciemnego zooma. zdjecia nie tyle maja problem z af, co sa rozmyte po calosci- za dlugi czas naswietlania z reki. no i z jedna lampa to tez raczej szalu nie zrobisz. do tego obstawiam body crop, sadzac po szumach na niektorych zdjeciach.

Dodane śro, 28 lis 2012, 22:37:48 :

rosomak napisał/a:

wnioskuje, ze robi nikonem bo na jej portrecie na tle profilowym fb lub na samej stronie o foto ug ma taki aparat w reku:)

odwoluje.
doczytalem sie, ze canon smile

Dodane śro, 28 lis 2012, 22:39:22 :
i kolego/kolezanko "info" - nie mam nic do innych marek- kazdy lubi to, co mu sie podoba. a dyskusja o tym co jest lepsze prowadzona byla juz niejednokrotnie na roznych forach i po dzis dzien spor pozostaje nierozstrzygniety. temu tez temat "wyzszosci" jednego sprzetu nad drugim uwazam z mojej str za zamkniety. post mial byc zartobliwy.

28

Moglibyście się pokłócić o lustrzankę dla amatora,nową i taką"na lata" ale i bez ceny z kosmosu.Chciałbym się pobawić w  robienie  zdjęć bo  do fotografii to nawet nie będę próbował  się zbliżać smile Tylko  się neie wyzywajcie ,proszę o konstruktywna kłótnię winktongue

29

czeczewianin napisał/a:

i taką"na lata"

...w dzisiejszych czasach to bardzo trudne. starych konstrukcji nic produkowane teraz nie przebije smile

czeczewianin napisał/a:

Tylko  się neie wyzywajcie ,proszę o konstruktywna kłótnię

hehe, to moze byc trudne. odpowiem wiec dyplomatycznie: mysle, ze cokolwiek wybierzesz (marka), i tak bedziesz zadowolony, jesli to pierwsza lustrzanka. jesli ograniczaja cie fundusze, na poczatku frajda bedzie nawet z zestawowym obiektywem. pozniej przyjdzie niedosyt i nadejdzie czas na zakup nowych szkiel (zeby dostarczyc sobie jeszcze wiekszej radochy oczywiscie smile na poczatek polecam zakupienie jakiejs taniej stalki (50mm 1,8 chyba najrozsadniejsza propozycja) i tele-zooma (choc w niskiej klasie cenowe to ciezko o cos przyzwoitego), ewentualnie zooma uniwersalnego jesli naprawde nie ma funduszy

30

Zaczęły się schody bo nie wiem co to stalka,tele-zoom (domyślam się ) itp podobna terminologia. Środki ,które chciałbym przeznaczyć to  między 1000 a 2000 złotych .Nie wiem czy to za mało,średnio czy w sam raz. Rozumię ,że  technologia idzie do przodu ale  chyba   jest coś "po środku" ? No i kolejna kwestia,gdzie ewentualnie kupować ?

31

Mit nr 1 NIKON ewidentnie bije Canona na glowe. To dlaczego profesjonalisci wybieraraja tez canona i to nie rzadko drogie puchy? Czy nikt im nie powiedzial ze z Canonem jest cos nie tak?
Mit nr 2 CANON ewidentnie bije Nikona na glowe. Czy zwykly ogladacz zdjec zauwazy roznice? W d... ma to czy to Canon czy NIKON, zdjecie ma sie podobac, to podstawowe zadanie fotografa.
Czeczewianin 1000-2000 zl to budzet na podstawowa wersje lustrzanki z podstawowym obiektywem. Ale nie czuje sie na tyle kompetentna, moze inni doradza...

32

rosomak napisał/a:

ak pisalem: temat na odrebna dyskusje. koniec tej dyskusji jest prosty, cokolwiek bys nie powiedziec: canon po prostu robi lepsze fotki niz nikon i koniec smile

a tak na serio: moj post sprowokowac mial do ujawnienia sie zagorzalych nikonowcow smile i oczywiscie zapoczatkowac na forum odwieczna dyskusje c vs. n - co jak widac sie udalo smile

i co tylko ja się odezwałem ? crup ! tak obecnie mam nikosia ale jestem ogólnie użytkownikiem obu systemów, swego czasu dość długo używałem Canona i sobie chwaliłem. Dla mnie podstawa to celny AF a tego niestety w Canonie nie znajduje (pucha za 14 tysi jak na amatora to za dużo).

rosomak napisał/a:

i kolego/kolezanko "info" - nie mam nic do innych marek- kazdy lubi to, co mu sie podoba. a dyskusja o tym co jest lepsze prowadzona byla juz niejednokrotnie na roznych forach i po dzis dzien spor pozostaje nierozstrzygniety. temu tez temat "wyzszosci" jednego sprzetu nad drugim uwazam z mojej str za zamkniety. post mial byc zartobliwy.

e tam, odwieczna wojna i tak będzie trwać smile chociaż teraz jest trochę śmiesznie bo canonierzy przechodzą na nikona i odwrotnie, sam przez przypadek bym kupił 5D.

czeczewianin - z mojej strony będzie trochę ciężko bo nawet nie orientuje się co tam na dole jest, ogólnie dziś wyróżnia się 2 trendy czyli puszki dopracowane mało problematyczne ale ze starszymi matrycami oraz puszki nowej generacji z dość dużą problematyką ale i bardzo dobrą automatyką, wielu użytkowników jest zmuszonych zaprzyjaźnić się z serwisem.  Bez względu czy to C czy N (chociaż Canon ma duży problem z AF tongue)

stałka - czyli nie zoom, obiektyw o stałej ogniskowej, zoom to obiektyw ze zmienną ogniskową oraz hyper zoom czyli zmienna ogniskowa o bardzo dużej rozpiętości (obiektywny uniwersalne ale gorszej jakości).

systemów masz wiele, pentax robi całkiem fajne puszki ale nie są one pozbawione wad, ja bym sugerował się skupić na nikonie opcjonalnie canonie bo tego jest dużo i łatwiej dobrać sprzęt / rozwiązać problem. Czemu nikon nie Canona... miało być konstruktywnie a więc... chcesz tanio i dobrze czyli nie kupisz dobrej puszki + tego samego producenta fajnego szkła co jest wymagane w przypadku canona, dlaczego? odpowiedź jest prosta producent nie udostępnił specyfikacji bagnetu więc inni kombinują jak mogą, system komunikacji też nie jest za rewelacyjny i następuje poprzez tzw "protokoły wsteczne" co znacznie zwiększa ilość pomyłek.

stałkę zostaw sobie na potem. 50 1,8 to zabawka (tani plastikowy syf zwłaszcza u canona), to są zbyt trudne szkła na start, będziesz się wkurzać że masz nieostre zdjęcia zalecałbym standard zooma 17/18-50/55 albo może nawet coś pod 100mm.

W tej cenie może warto rozważyć dobry kompakt ? a wogle to załóż inny temat ;]

33

Ad jeszcze tego sporu, jedno jest pewne i każdy canonier o tym wie ze optyka nikona jest lepsza zwłaszcza jeśli mowa o killerach 17-55 / 24-70. To nie podlegało dyskusji, podobnie sprawa ma się ze stołkami które w przypadku canona są dość słabe a dodając do tego problem z AF bardzo mało atrakcyjne. Sytuacja się teraz trochę zmieniła po premierze nowych szkieł canona są fajne, nareszcie canon ma dobrą kontrę!  ale czemu za prawie 40% wyższą cenę !

34

buka napisał/a:

Czeczewianin 1000-2000 zl to budzet na podstawowa wersje lustrzanki z podstawowym obiektywem. Ale nie czuje sie na tyle kompetentna, moze inni doradza...

tu sie zgodze. zarowno najnizsze modele canona i nikona oscyluja w granicach 1400-1600zl. chyba, ze moze byc uzywka, to cos lepszego mozna znalezc.

info napisał/a:

stałkę zostaw sobie na potem. 50 1,8 to zabawka (tani plastikowy syf zwłaszcza u canona)

tu sie nie zgodze. jesli masz maly budzet, fotografia jedynie amatorska, to na poczatek jest jak znalazl, a kosztuje ok. 400pln.

sam zaczynalem od c 1000d, potem 50mm 1,8, tele-zoom (zoom=obiektyw o zmiennej ogniskowej; stalka=obiektyw o stalej ogniskowej; tele=powyzej 50mm). odczuc mozna bolaczki zwiazane z jakoscia tanich obiektywow, ale moim zdaniem jesli chcesz podejsc kreatywnie do fotografii, to kompakt (a do 2000pln to dostaniesz juz dosyc dobry) nie da ci takich mozliwosci, jak nawet najtansza lustrzanka...

czeczewianin napisał/a:

No i kolejna kwestia,gdzie ewentualnie kupować ?

polecam sklep Cyfrowe, ul. Kartuska, Gdansk. mozna spytac sie rowniez o porade przed zakupem- na pewno dobrze doradza.

Dodane czw, 29 lis 2012, 08:42:43 :

info napisał/a:

e tam, odwieczna wojna i tak będzie trwać smile chociaż teraz jest trochę śmiesznie bo canonierzy przechodzą na nikona i odwrotnie, sam przez przypadek bym kupił 5D.

sorry, ale dla mnie bezsensem byloby w tej chwili sprzedanie aparatu, szkiel, lamp i kupienie sobie nikona, bo bym na tym raczej nie wyszedl. nie mowiac o dzialaniu na 2 systemach. ciesze sie, ze innych na to stac:)

35

rosomak napisał/a:

tu sie nie zgodze. jesli masz maly budzet, fotografia jedynie amatorska, to na poczatek jest jak znalazl, a kosztuje ok. 400pln.

stałki są zbyt mało uniwersalne i zbyt ograniczają zastosowanie zwłaszcza 50 na ASP-C, (cięte kadry do znudzenia powiadasz...), można sobie dokupić do kita by zobaczyć różnicę ale nie jako podstawę.

rosomak napisał/a:

sorry, ale dla mnie bezsensem byloby w tej chwili sprzedanie aparatu, szkiel, lamp i kupienie sobie nikona, bo bym na tym raczej nie wyszedl. nie mowiac o dzialaniu na 2 systemach. ciesze sie, ze innych na to stac:)

tu się z tobą zgodzę że głupotą jest sprzedawać szklarnie i to całkiem dobrą by zmienić system (po raz 4-5). Za chwilę ktoś inny wypuści fajny korpus i znowu.... Ale ludzie to robią, nawet w kartuzach. Posiadam jeden system, ale miałem oba i oba darze szacunkiem a wiele mitów zwłaszcza na temat canona jest dla mnie niezrozumiała.

36

Witam:
Cos to forum zbacza  z drogi  pod danymi firmami mieli sie wpisywać ci co mieli ich na weselu i są zadowoleni lub nie ( o to tu chodziło )
Na ocenę fotek i ich jakość macie fora fotograficzne tutaj maja być opinie kto jest zadowolony a kto nie.
Ja sam moją galerie na stronie zrobiłem z 8-9 lat temu i nie mam kiedy ani czasu jej zmieniać . Tym co sie podobają te fotki ze strony będą na pewno mile zaskoczeni ze swoich smile Wiadomo parę lat praktyki i całkiem inne aparaty dodam ze siedzę na Canonach smile
wiec taka prośba zrobcię sobie wontek o cenach aparatów i kto woli N a kto C a nie zaśmiecajcie wątku tej pani.

Pozdrawiam

[img]http://img641.imageshack.us/img641/7379/awatari.jpg[/img]

37

info napisał/a:

stałki są zbyt mało uniwersalne i zbyt ograniczają zastosowanie zwłaszcza 50 na ASP-C, (cięte kadry do znudzenia powiadasz...), można sobie dokupić do kita by zobaczyć różnicę ale nie jako podstawę.

z budzetem do 2000 to raczej nie poszalejesz. w tej cenie to jedynie body z kitem + 50 1,8 wlasnie na poczatek, bo nic rownie jasnego co umozliwi ci zabawe z glebia ostrosci chocby w tej cenie nie znajdziesz. nie mowiac juz ze c 50 1.8 jest optycznie bardzo dobry (jakosciowo to co innego)

38

widzę że dalej idziemy w off-topic tongue

videotom napisał/a:

Wiadomo parę lat praktyki i całkiem inne aparaty

i nadal robię tylko poprawne zdjęcia.. po 9 latach ostre zdjęcie z wykorzystaniem podstawowych kadrów to trochę mało.

Po przejrzeniu ponoć najnowszych zdjęć na FB nie widzę totalnie wykorzystania gry światła / cienia, nawet zwykłego światła zastawnego że o dodatkowych lampach i gadżetach nie wspomnę . Walory optyki czy to GO / bokeh, obróbka też nie powala, kolory a zwłaszcza kontrast pozostawiają wiele do życzenia. Niedoświetlonych zdjęć z fatalnym W/b jest naprawdę sporo. 

The best of....
http://s4.ifotos.pl/img/599341460_xepqnrp.jpg
http://s6.ifotos.pl/img/376235460_xepqnrh.jpg
Wesele, wyjątkowy i jedyny dzień w życiu tylko wtedy masz okazję utopić żonę a ona ma to szczęście i poczuć się jak topielec.... mąż topiący żonę może i chwila fajna ale czy Ci ludzie wyglądają na szczęśliwych ? Nie ? to po co im taka pamiątką po co milionowy raz jak każdy okoliczny fotograf jechać nad może i robić to samo ? Jeszcze się tym chwalić bo udało się ustawić czas migawki (tylko na jednym zdjęciu).

http://s6.ifotos.pl/img/427336466_xepqnrn.jpg

To jest nie brzydkie, ktoś kupił świeczki itd...

http://s6.ifotos.pl/img/427336466_xepqnrx.jpg
a tu macie oryginał z FB... czas obrobienia poniżej 2minut.

Myślę że jeśli oczerniana niestety Pani Fotograf miała by tyle lat praktyki to by robiła 100 krotnie lepsze zdjęcia. Więc gorąco zachęcam do pracy jak widać jest sens !!

myślę że na tym skończę bo doprowadzę  do sytuacji w której faktycznie będę musiał coś pokazać...

39

info, 2 minuty Twojej pracy już dały sporo, jeszcze z 3 i byłoby idealnie:) trzeba by jeszcze trochę "odszumic" itd itp.. nie wiem co by się dało zrobić z kadrem, ale na pewno z całej tej sesji znajdzie się jakieś zdjęcie gdzie nie widać takich detali jak brudny but, a Panna Młoda wyszła bardziej naturalnie...
ale pokazuje to doskonale że samo fotografowanie to niewielki ułamek pracy (dobrego) fotografa - do tego dochodzi jeszcze obróbka, poszukiwanie wlasnego stylu no i przede wszystkim nauka, nauka i jeszcze raz nauka smile.
Co do topienia Panny Młodej - niestety, ale teraz mamy taki trend żeby robić jak najbardziej szalone sesje w plenerze, pary ulegają modom i przeważnie nie mają na siebie pomysłu...zdają się na fotografa w wyborze miejsca i stylu sesji, a po latach takie zdjęcia nie mają żadnej wartości...ehh róbcie sobie foty w miejscach gdzie się poznaliście, gdzie chodziliście na randki, które wspominacie z sentymentem, które Wam się na maxa podobają i do Was pasują... Ale i tak chyba najgorsze są oczekiwania co do ilości zdjęc...ale juz nie rozwijam tego tematu:> Z góry przepraszam za kontynuację OT ;p

40

videotom napisał/a:

Wiadomo parę lat praktyki i całkiem inne aparaty

http://m.ak.fbcdn.net/sphotos-d.ak/hphotos-ak-snc7/376826_473454352672840_57993386_n.jpg

po tylu latach praktyki takie zdjęcia naprawdę nie powalają(kadr centralny)
pozostałe zaś bardzo przecietne...
Jest tylu młodych kreatywnych fotografów, z talentem,pomysłem i techniką(czego nie widać na ww.fotografii oraz pozostałych),że czasem warto zmienić fotografa ,dla którego liczy sie ilość ,a nie jakość big_smile

swoich fotek nie wrzucam,nie reklamuje sie na forach:)

41

mimo napisał/a:

...
ale pokazuje to doskonale że samo fotografowanie to niewielki ułamek pracy (dobrego) fotografa - do tego dochodzi jeszcze obróbka, p...

bzdura! każdy szanujący swoją pracę fotograf robi takie zdjęcia żeby maksymalnie skrócić czas obróbki. Dlatego tak ważne jest w fotografii dobranie właściwego światła, kadru i ogniskowej, postprocesing to głownie metoda mająca uwydatnić zamysł fotografa a nie zrobić zdjęcie na nowo. Ja nad zdjęciem nie spędzam więcej niż 5 minut, nie ma sensu chyba że konkretny kadr jest mi bardzo potrzebny.

42

czytamy ze zrozumieniem... a czy ja napisałam ze większość pracy fotografa to obróbka? nauka..

Dodane pią, 30 lis 2012, 10:44:34 :
mimo to tez ja, zmieniam login ale cos mi tu nie bangla

43

dla odmiany ktoś kto poważnie traktuje to co robi... http://sebastianmalachowski.pl/blog/2012/11/cuda-wianki-2/ i z pewnością przykłada się do obróbki.

44

Szanowni Anonimowi Państwo, czas i na mój głos. Tego, ze ktoś będzie oceniał moje zdjęcia spodziewałam się publikując je w internecie (i to pod własnym nazwiskiem), ale tego, że ktoś będzie poddawał pod wątpliwość to czy skończyłam studia i jeśli tak, to jakie, nigdy bym nie przewidziała. Zatem odpowiadam: fotografia medialna to specjalność na magisterskich studiach dziennikarskich na Uniwersytecie Gdańskim i tak też jest napisane na mojej stronie internetowej: "Kończę studia o specjalności fotograficznej" (niedługo zrobię edycję - skończyłam studia, a pracę o fotografii ślubnej obroniłam). Dodam, że specjalność istnieje od kilku ładnych lat i nawet ktoś kto określa siebie tylko fotograficznym "hobbistom" (pisownia oryginalna, autor "info") powinien o niej wiedzieć. W końcu w okolicy nie mamy zbyt wiele państwowych uczelni oferujących możliwość uczenia się o fotografii. O fotografii, ponieważ, jak zapewne nie tylko hobbiści wiedzą, skończenie studiów daje tytuł naukowy, nie zawodowy.

Zazdroszczę również Państwu Anonimowym dużej ilości wolnego czasu, który mogliście poświęcić na przeszukiwanie mojego facebooka (i powoływanie się na niego jako źródło!) po to żeby udowadniać, że wcale nie robię zdjęć Canonem a Nikonem (bo przecież na jednej fotografii trzymam go w ręce). Tak Szanowni Państwo, wykonywałam już zdjęcia Nikonem, jeśli poświęcicie trochę czasu na przeczytanie, a nie tylko wklejanie linków do informacji o pracowni fotograficznej UG, dowiecie się, że tam pracuje się na sprzęcie Nikona, ja natomiast fotografią zajęłam się dużo przed studiami i od lat używam Canona. To tyle. Resztę mojego czasu przeznaczam na rozwijanie umiejętności i praktykę w pracy. Pozdrawiam krytyków, którzy zdobywają doświadczenie pisząc na tym forum.

Pani Fotograf

45

info napisał/a:

widać nie tylko ja mam problem z czytaniem.

Pozwolę sobie zacytować sam siebie (pierwsza strona) i tak przyznaje że zasugerowałem się pierwszą wypowiedzią a dopiero potem na spokojnie (jak miałem czas) sprawdziłem źródło.

Gratulacje z obrony pracy chociaż dla mnie temat jak na dziennikarstwo trochę dziwny (chociaż w sumie to reporterka), ale tytuł jest i bardzo fajnie (ja nie mam, żałuje). Swoją krytykę podtrzymuje w 100% ale mam nadzieje że przełoży się to na ambicje do dalszej pracy nad skilem, bo jak pisałem szybciej warto.

Zawsze krytykowałem i będę nadal tak robił, takie moje hobby. Krytyka zmusza do pracy, pochlebstwa do lesistwa.. ot tyle.

46

info napisał/a:

Gratulacje z obrony pracy chociaż

Jeszcze nie obroniła wink  - tak wywnioskowałem

Pani Fotograf napisał/a:

(niedługo zrobię edycję - skończyłam studia, a pracę o fotografii ślubnej obroniłam)

Pani Fotograf napisał/a:

"Kończę studia o specjalności fotograficznej"

47

jeszcze raz prosze o  pisanie na temat co do oceny fotek macie linka do tego forum i tam prosze dyskutowac

http://kafo.pl/viewtopic.php?id=5068&p=1

pozdrawiam

[img]http://img641.imageshack.us/img641/7379/awatari.jpg[/img]

48

tesa napisał/a:

Napewno Pani "fotograf" ciężko słucha się tych wszystkich opinii..jednakże po przejrzeniu strony internetowej owej Pani,muszę się wypowiedzieć: To jest baaaardzo amatorskie,za takie zdjęcia nie powinno sie otrzymywać wynagrodzenia,jeszcze dluuuga droga przed Panią,Pani "fotograf",nie piszę tego dlatego,że jestem konkurecją( a jestem:) a dlatego ,żeby Pani popracowała trochę,nabyła doświadczenia,obyła się z tematem fotografii wogóle(bo bardzo słabo) i wtedy niech startuje do ludzi z ofertą..Pani fotograf,serce mi się kraje ...jak robimy takie zdjęcia ,to róbmy je wolontarialnie,żeby poćwiczyć(jeśli juz ktoś sie zdecyduje),im wyższy poziom będziemy reprezentować tym wyższego wynagrodzenia za naszą pracę rządajmy....praktyka praktyka praktyka.Proszę sie nie przejmować,tylko duuużo ćwiczyć:) PS.ale chyba na tym UG niewiele potrafia nauczyć jeśli o fotografię chodzi:(

tesa napisał/a:

swoich fotek nie wrzucam,nie reklamuje sie na forach:)

czyżby czyżyk???:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

https://www.facebook.com/TeresaKwiatkowskaFotografia?filter=1
http://kwiatkowskafotografia.pl

jezeli tak to pokrytykujmy tezaz my tongue
ale pewnie i tak sie wyprze, nawet jezeli to prawda...
porozmawiamy o nieostrosciach i braniu za to pieniedzy?

49

Jestem ciekawa amor22 gdzie te tzw.nieostrości?bo przeglądając galerię nie doszukałam się .Wręcz przeciwnie zdjęcia jak dla mnie bomba.Przeglądałam Twoje posty i jakimś jadem od Ciebie bije w każdym wpisie.

50

solidarnosc jajnikow, cz psiepsiapsiolka kwiatkowskiej , ktora naduzywa gaussian blur w photoshopie i nie wie po co sa w nim maski?

Anka267 napisał/a:

Jestem ciekawa amor22 gdzie te tzw.nieostrości?bo przeglądając galerię nie doszukałam się .

http://kartuzy.info/katalog,kategoria,61,0,Medycyna-i-zdrowie-Okulisci-salony-optyczne.html

Anka267 napisał/a:

Przeglądałam Twoje posty i jakimś jadem od Ciebie bije w każdym wpisie.

Mam tesciowa i ciagle pluje na mnie jadem.. moze to od tego...