1

Odp: Doktor Wilhelm

Mam pytanie dotyczące lekarza Wilhelma:Czy On przyjmuje prywatnie?Ile kosztuje wizyta u Pana Doktora?Pozdrawiam.Dzięki za odpowiedzi...P.S.To prawda,że fajny i profesjonalny z Niego lekarz?

2

na pewno ma doświadczenie, ale jest lekarzem starej daty. zanim zdecydujesz się na tego lekarza przemyśl to. wiem co mówię. polecam dr.Długosz przyjmuje w chmielnie. jak do niego chodziłam to płaciłam 100zł ale naprawdę warto. przemiły, wszystko wyjaśni i odpowie na każde pytanie bez oburzenia. jak leżałam na oddziale w 6miesiącu (był październik) to dostałam opr.. od doktora H. za to że jem banany i pomarańcze a nie polskie owoce;] o lakier na paznokciach mnie skrzyczeli kobietę w wieku 23 lat;] ale mniejsza o to... Mamy XXI wiek i trzeba iść z duchem czasu. Wiem, że jeśli chodzi o przychodnie państwową to zrobił sobie emeryturę. pozdrawiam

3

Ja również mam miłego doświadczenia z tym lekarzem.Przyjmował mnie na porodówkę do Kartuskiego szpitala.Wspominam to jako jeden wielki koszmar.Był oburzony moimi pytaniami i tym,że śmiem mówić,że mnie boli,bo kobiety są przecież od rodzenia.Nie polecam:(

Dodane sob, 6 paź 2012, 18:19:52 :
miało być: ...Nie mam miłego doświadczenia...

Życie jest piękne:)

4

doktor wilhelm - faktycznie miły, sympatyczny i doświadczony ale bardzo starej daty - nie umie nawet zrobić usg a to podstawa badania ginekologicznego nie tylko kobiet w ciąży!
polecam doktora Chodkowskiego - sama chodzę siedem lat i mam dwójke świetnych i zdrowych synków a w ciąży pierwszej jak i drugiej niestety było dość dużo problemów,
nie polecam doktora długosza ponieważ chciał usunąć ciąze mojej siostry która była w szóstym tygodniu a on stwierdził ze ciąża jest martwa i wypisał skierowanie na łyżeczkowanie do szpitala na szczęście tam trafiła na doktora Chodkowskiego który po zrobieniu usg stwierdził ze ciąża przebiega prawidłowo i dzisiaj ma zdrową córeczkę smile

doktor chodkowski faktycznie gani za jedzenie egzotycznych owoców w ciąży ale to chyba naturalne - mi by przez myśl nie przeszło by jeść je w ciąży! a po paznokciach dobry lekaż jest w stanie zauważyć czy są jakieś braki minerałów w organiźmie! Doktor po prostu nie lubi "głupich" pacjentek bo chyba każda z nas powinna posiadać chociażby podstawową wiedzę na temat ciąży, odżywiania itd... serdecznie pozdrawiam doktora wink

5

a niby czemu niewolno jeść cytrusów w ciąży?? ja musiałam mieć zapas mandarynek i pomarańczy a moje dziecko jest cudowne...?? ja mam niemiłe wrażenia z dr.Chodkowskim a ktoś inny z Długoszem. Uważam, że lepszego lekarza nie ma, ale każda przyszła mama musi przekonać się sama. A to, że kobieta dba o siebie- i chce dobrze wyglądać nie uważam za GŁUPOTĘ!! W ciąży nie trzeba wyglądać jak jak kura domowa która siedzi teraz na grzędzie i czeka na wyklucie pisklaka. A podejrzewam, że wcale nie byłaś p.Matrixx taka mądra będąc pierworódką!! A czy pomalowane paznokcie należą do rozdziału podstawy wiedzy o ciąży?? wątpię. A jak LEKARZ mi powiedział, że teraz moja płytka paznokcia się odbuduje kosztem paznokci dziecka to, gdyby był tam koń to by się uśmiał.
DOKTOR DŁUGOSZ THE BEST.
po za tym... wiele więcej niemiłych opowieści mogła bym powiedzieć o dr. Chodk. ale nie jestem upoważniona do tego by na forum opowiadać takie rzeczy. Rozważ koleżanko lekarza w żukowie mojej przyjciółce 4 ciąże prowadził.
Pozdrawiam!!

Dodane sob, 6 paź 2012, 21:35:38 :
a właśnie przypomniałam sobie.. jak pytałam o te cytrusy Długosza i o Pepsi (bo pepsi musiałam mieć zawsze w domu) to powiedział, że skoro czuję potrzebę to znaczy że moje dziecko też, a wszyscy mówili kolki kolki.. a ja nie wiem co to znaczy. Moja dzidzi była taka spokojniutka.

6

matrrixx napisał/a:

doktor chodkowski faktycznie gani za jedzenie egzotycznych owoców w ciąży ale to chyba naturalne - mi by przez myśl nie przeszło by jeść je w ciąży! a po paznokciach dobry lekaż jest w stanie zauważyć czy są jakieś braki minerałów w organiźmie! Doktor po prostu nie lubi "głupich" pacjentek bo chyba każda z nas powinna posiadać chociażby podstawową wiedzę na temat ciąży, odżywiania itd... serdecznie pozdrawiam doktora

a co ma wspólnego głu[ota z jedzeniem cytrusów? Cytrusy również dostarczają witaminy i składniki odżywcze. Dodatkowo banan ma sporo kalorii potrzebnych kobiecie w ciąży.
Paznokcie w ciąży można malować - nie ma przeciwwskazań, z tym ze jeśli jest ryzyko interwencji chirurgicznej to lepiej nie mieć lakieru na paznokciach, ponieważ po palcach pod paznokciami najszybciej widać niedotlenienie.
A żeby zauważyć braki minerałów w organiźmie po poaznkokciach nie trzeba byc lekarzem, a tym bardziej dobrym. Zreszta po co patrzeć na paznokcie. Wiele kobiet w ciąży ma anemię i jest to natualne. Nie wpływa to ani na dziecko ani na kobiety (pod warunkiem, ze nei przekroczy pewnego progu).
Ja w pierwszej ciąży odżywiałam się sałatkami z ekologicznych gospodarstw, nie piłam napojów gazowanych, dbałam i chuchałam i co chwila na patologii byłam, a dziecko urodzone z wieloma defektami (i wiecznymi kolkami). W drugiej ciąży od początku zachowywałam się normalnie. nie chuchałam, nie przesadzałam. Codziennie wypijałam co najmniej szklankę pepsi, bo mi się chciało, do tego piłam 1 kawę rano. Z odżywianiem też nie przesadzałam, bo jadłam co chciałam i nie zastanawiałam się co wpływa dobrze a co niedobrze. Druga ciąża przenoszona, dziecko duże, bez defektów i kolek.

Więc ponawiam pytanie - co ma jedzenie cytrusów do zdrowia dziecka?

7

Ja cala jedna ciążę miałam jabłkowa gdzie dziecko dzisiaj nie jada jabłek bo sie przejadły juz podczas pobytu w brzuszku . A druga ciąża była mandarynkowa gdzie dziecko nie przepada za mandarynkami.Obydwie ciąże ZDROWE,porody super,dzieci MEGA zdrowe. mandarynki-polecam. Same witaminy.
Pierwszy raz słysze ze ZAKAZ cytrusów. Słyszalam o zakazie : surowe mieso, tatar,ser pleśniowy,ryby wedzone. ALE MANDARYNKI?
No moze sie myle bo czegos nie wiem. Rozumiem jedzenie cytrusów podczas karmienia piersią ale podczas ciązy. No moze jak ktos ma nadkwasotę to moze.Ale chyba lekarz nie zabrania kazdej kobiecie jeść mandarynek ze wzgl na MOZLIWA nadkwasote.lepiej zrobic badania zanim sie zabroni zjadac witaminki.

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko,że sie nie podniesie. Czlowiek upada i powstaje.

8

matrrixx napisał/a:

gani za jedzenie egzotycznych owoców w ciąży ale to chyba naturalne - mi by przez myśl nie przeszło by jeść je w ciąży!

No to się uśmiałam big_smile Pomarańcze (+sok pomarańczowy) np. mają najwyższe stężenie najlepiej przyswajalnego kwasu foliowego. Kiwi - bomba witaminowa - wspomagają leczenie wielu schorzeń, zapobiegają przeziębieniom, ułatwiają leczenie grypy, wpływają na poprawę samopoczucia i działają kojąco na nerwy. Chronią także przed chorobami serca i zmianami miażdżycowymi, wspomagają też oczyszczanie organizmu z toksyn itp..itd..

To mówisz, ze jedząc te owoce szkodzi się dziecku.. hm.. ciekawa hipoteza lol
Jadłam owoce w ciąży - "nasze" i egzotyczne i mam 2 zdrowych dzieci.

Faktycznie wiem, że dr.Chodkowski ogranicza spożycie owoców, ale co do ilości - bo owoce zawierają sporą dawkę fruktozy. Trochę mnie dziwi, że miał obiekcje co do egzotyków - może miał gorszy dzień wink

matrrixx napisał/a:

a po paznokciach dobry lekaż jest w stanie zauważyć czy są jakieś braki minerałów w organiźmie!

Fakt, po paznokciach można coś tam wyczytać, ale gdyby mi lekarz medycyny - ginekolog - stawiał diagnozę po pazurach to nie wiem czy zdążyłabym się ubrać uciekając z gabinetu lol

O malowanie paznokci nie chodzi tyle o lakier, co o zmywacz, jednak wystarczy by był bez acetonu i będzie OK.

"Nie wykazano dotąd znaczącej wchłanialności i szkodliwości lakierów do paznokci i farb do włosów — mówi lek. med. Beata Kosiorek-Nalewajek. Nie powinno się jedynie stosować akrylu na paznokcie, bo może mieć toksyczny wpływ na płód.
Przy okazji tematu - wykluczyć lakiery do włosów z formaldehydem i toluenem (nie wszystkie mają je w składzie, więc wystarczy czytać etykiety)

Może jednak zanim się zacznie kogoś wyzywać lepiej ten czas i energię poświęcić na doczytanie w temcie (?) roll (żeby było jasne - to pytanie retoryczne).

Co do wyboru lekarza - miałam do czynienia z każdym z 3 wymienionych.
Wilhelm - jak wyżej, starej daty - tzn. chce być rubaszny , może nawet czasem zabawny a wychodzi na "niesmaczny". Do tego miałam wrażenie, że wiedza gdzieś mu utknęła na przełomie lat 90-tych. Ogólnie - nie polecam. Jeśli już wyciągamy brudy (jak panom wyżej) to z tego co pamiętam to szpital zapłacił karę ok.80.000 za "pomyłkę w sztuce..." nie pamiętam szczegółów, ale pewnie do znalezienia w sieci. hmm

Chodkowski - przemiły, fachowiec, konkretny, ALE bywa przemęczony i mam wrażenie, że zwyczajnie przy wieczornych przyjęciach nie ma już siły ani ochoty na rozmowy - więc wizyta robi się "oschła". Długo się czeka w kolejce przed gabinetem.

Długosz - jak wyżej - sympatyczny, cierpliwy, fachowiec, specjalista od USG serca (nawet w "Invicta" go chwalili). Tu nie mam zastrzeżeń. Nie mam podstaw.

Ogólnie polecam Długosza i Chodkowskiego (jeśli ma się cierpliwość by czekać np.godzinę w kolejce)

I tak na marginesie - polecam w każdej ciąży wybrać się na jedno USG do "obcego" wink lekarza. Nowe, "świeże" spojrzenie może coś wychwycić, co lekarzowi prowadzącemu może umknąć neutral

9

hej Weronika!! ale to nie moje słowa tylko Matrixx!!

Dodane nie, 7 paź 2012, 11:52:59 :
poprawka LiLo dla mnie to tez śmieszne

Dodane nie, 7 paź 2012, 11:56:52 :
puki co to Lilo najmądrzej odpowiedziała... ale jedno się zgadza wszystkim Winhelm stara data. Dziewczyny mam 25 lat i ten lekarz był przy porodzie w którym przyszłam na świat!! big_smile mówi samo za siebie. Jeszcze raz mówię, to nie ja pisałam o cytrusach.. sama pochłaniałam ogromne ilości!!

10

blues88 ja odpisałam ogólnie. Na temat cytrusów. smile:). Wiec ok.:)

Dodane nie, 7 paź 2012, 12:31:58 :
I dobrze ze JESZ smile:) póki mozesz smile:).
Starej daty lekarze nakazuja jesc owoce krajowe które niestety sa małowystarczające ze wzgl na mały skład witamin i skl mineralnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju smile
Rozumiem jakby kazał JABŁUSZKO dawac dziecku JAKO PIERWSZY OWOC smile

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko,że sie nie podniesie. Czlowiek upada i powstaje.

11

hmmm... ubawiłam się wink dziewczyny jesteście tak mądre że zaczęłam się zastanawiać po co wogóle chodziłyście w ciąży do lekarza?
i czy brak lakieru na paznokciach jest wizytówką "kury domowej" wink hehe
podsumowując większość postów można wywnioskować ze im mniej dbasz o siebie w ciąży tym zdrowsze dziecko urodzisz - ciekawe zjawisko.... może najlepiej napić się wódki i zapalić fajure wink
Dziewczynki gratuluję Wam zdrowych dzieciaczków wink i pozdrawiam serdecznie
andzus może to Ci pomoże  http://www.znanylekarz.pl/jerzy-wilhelm/ginekolog/kartuzy

12

matrrrixx to wyszukaj jeszcze o SZKODLIWOSCI JEDZENIA CYTYRUSÓW. Ale nie przy nadkasocie w ciązy smile.
Wtedy mnie przekonasz.

13

nie wiem nic na temat doktora Wilhelma, ani innych wymienionych, ale któraś polecała ginekologa z Żukowa... którego? bo ja z Raby byłam zadowolona, do czasu- moim zdaniem zdziwaczał na starość (prowadził mojej mamy ciążę ze mną 25 lat temu i był przy porodzie) a o dr Żmudzińskiej też nie słyszałam dobrych opinii- jest jakoś negatywnie nastawiona do wszystkiego, na początku ciąży mówi, że nie ma co się cieszyć, bo do 12 tyg można poronić, dla mnie to nie lekarz:/

14

Sorki blues88, że tak wyszło - nie wiem czemu, ale czasami "Cytuj" mi robi takie klocki big_smile 

Admina proszę by zmienił w moim poście (w cytatach na matrrixx) roll

15

hmm... jesli chodzi o dr Chodkowskiego i dr Wilhelma to opowiem po krotce :
Ciaze od poczatku prowadzil dr Chodkowski i niby wszystko ok , leciala 100 za 100 na wizytach , pomijajac to , to od 5 mies ciazy mialam rozwarcie jak do porodu a ,ze na szew jak sie okazalo w Kartuskim szpitalu bylo za pozno mialam zostac wypisana do domu . Gdyby nie to ze dr Wilhelm wyslal mnie w trybie natychmiastowym na Zaspe , podejrzewam ze nie miala bym dzis 2 letniego kochanego synka wczesniaka , ktory urodzil sie w 6 mies ciazy ,3 dni po skierowaniu mnie do Gdanska.
kazdy chwali lekarza do ktorego chodzil , ja tez. Ale z perspektywy czasu patzac uwazam ze wiekszy wklad w to ,ze uratowano zycie mojemu dziecku mial negowany przez Was "stary doktor" .
Pozdrawiam

16

nikt nie mówi że dr.W jest zły, ale ma swoje lata..

Lilo dzięki za sprostowanie.
Matrixx daruj sobie- bo z wypowiedzi na wypowiedź przeginasz. Droga od cytrusów do wódki jest bardzo daleka! to ty się zachowujesz jak byś pozjadała wszystkie rozumy, cieszę się że nie muszę Ciebie słuchać na żywo.

17

irys napisał/a:

negowany przez Was "stary doktor"

Mieszkanka Sierakowic, która straciła dziecko też przyłączyłaby się do tej opinii (jak nie gorszej).
Ona nie trzyma swojego dziecka w ramionach sad

Proszę, link do poczytania http://kafo.pl/viewtopic.php?id=7466&action=new

18

Generalnie jest tak, że każdemu się nie dogodzi, moje Drogie... Jednej odpowiada taka osoba, drugiej inna i nic tego zmieni smile Jeśli mam którejś polecić lekarza prowadzącego ciążę, to z całego serca polecam dr Ewę Żmudzińską, ma swój gabinet w Żukowie, na ulicy Gdyńskiej. Po prostu super - konkretna, rzeczowa, odpowie na każde pytanie, cierpliwie wytłumaczy, profesjonalna. Gabinet super, widać, że dba o pacjentki!
Nie krzywdźcie swoimi opiniami lekarzy, bo tak jak wspominałam - każdej z nas zależy na innym podejściu smile

Dodane czw, 11 paź 2012, 10:11:59 :
a z tymi cytrusami... może doktor mówił Tobie o karmieniu piersią? bo wtenczas rzeczywiście cytrusy niewskazane... sądzę, że tak właśnie było wink

Dodane czw, 11 paź 2012, 10:13:28 :

Żukowianka napisał/a:

na początku ciąży mówi, że nie ma co się cieszyć, bo do 12 tyg można poronić

to lekarz musi to Tobie mówić? to powszechny fakt. do 12 tygodnia to czysta fizjologia!

19

Dokładnie. Nawet karta ciążowa jest zakladana w 12 tygodniu ciązy dopiero. Czasem sa sporadyczne przypadki ze zakladaja szybciej lub pózniej. Lekarz musi o tym powiedziec ,ważne aby to zrobil w odpowiedni sposób bo nie każda przyszła mama posiada takowa wiedze i moze byc OBURZONA.

20

Mam 23 lata. Córkę urodziłam 1,5 roku temu. Lekarzem prowadzącym był doktor Wilhelm.
Najlepszy lekarz pod słońcem.
Szczery, kompetentny, z powołaniem. Tyle powiem.
To mój Anioł Stróż.

21

blues88 napisał/a:

a właśnie przypomniałam sobie.. jak pytałam o te cytrusy Długosza i o Pepsi (bo pepsi musiałam mieć zawsze w domu) to powiedział, że skoro czuję potrzebę to znaczy że moje dziecko też

hehe dziecko w brzuchu potrzebuje pepsi - a to ciekawe smile
ja normalnie nie piję pepsi a co dopiero w ciąży ale na szczęście mamy w Polsce demokrację i możemy jeść to co chcemy wink.... a wracając do cytrusów to ja ich nie jadłam w ciąży ponieważ strasznie uszulają .... nawet kiedyś czytalam artykuł ze dzieciom do 3-go roku życia też nie powinno sie ich podawać... moje dzieciaki są zdrowe, mało chorują i nie są alergikami wink

dziewczyny podsumowując każdy lekarz jest dobry jeśli ciąża przebiega fizjologicznie.....

Weronka napisał/a:

Dokładnie. Nawet karta ciążowa jest zakladana w 12 tygodniu ciązy dopiero.

pierwsze słyszę, ja miałam w obu ciążach kartę założoną między 5-6 tygodniem....

22

no z tą kartą to też pierwsze słyszę... ja miałam w 5 tyg. założone wdniu kiedy poszłam do lekarza. a że cytrusy uczulają to słyszałam ale lekarz mi nie argumentował tego w ten sposób. powiedział, że jak żyrafa będzie jadła szyszki to też zdechnie ;] i przestań się mnie matrixx czepiać. o tej pepsi to tak ogólnie przecież napisałam.. no i całe szczęście, że każda z nas ma swoje zdanie. a czy te opinie są krzywdzące? raczej nie... są przynajmniej szczere. i na tym poprzestanę. pozdrowienia babki

23

zapewne,  doktor  Wilhelm jest  starszym lekarzem ale również doświadczonym, dzięki niemu mam zdrowe dzieci,
a w ubiegłym roku poprzez trafną diagnozę doktora, który w ostatnim momencie skierował mnie na operację to po prostu żyję ............. więc, MOI DRODZY ! doświadczenie jest bardzo ważne !!! też kiedyś będziecie '' starsze''
pozdrawiam roll

24

też miałam kartę ciąży zakładaną przy pierwszej wizycie

i ok, lekarz może i powinien poinformować, że do 12 tyg może się wszystko wydarzyć, ale nie w taki sposób "proszę się nie cieszyć, bo jeszcze nie ma z czego" tylko raczej powiedzieć, że należy w tym okresie dbać o siebie i uważać itd

zresztą w dzisiejszych czasach w każdym tyg ciąży może się wszystko wydarzyć... moja koleżanka w połowie ciąży urodziła i dziecko zmarło sad i co, miała się nie cieszyć wcale, tylko żyć w świadomości, że może się tak wydarzyć?

25

czytam te wszystkie opinie i bardzo Wam dziekuje,że włączyłyscie się do rozmowy...mam problem,bo nie jest mnie za bardzo stać na prywatną wizytę..będę szczera ciężko sie zyje w tej naszej Polsce..Zapisałam się do doktora Raby,ale w czasie ciąży chce bynajmniej dwa razy zasięgnąć porady specjalisty.Mam 3 letnią Córcię i w czerwcu kolejny Dzidziuś jak wszystko bedzie dobrze,a mam wielką nadzieje,że będzie.... :)Z pierwszą Dzidzią chodziłam do Doktora Długosza i bardzo sobie chwalę Jego kompetencje i podejscie do Pacjentek...żal mi,że z drugim Maleństwem nie będę miała mozliwosci korzystania z Jego opieki...:(pozdrawiam