1

Odp: Wpis do książeczki Sanepidowskiej.

Witam.

Mam pytanie, wiem, że kiedyś mój brat załatwiał sobie za 30 zł wpis bez żadnych badań. A ja mam problemy z codziennym oddawaniem próbek. Jest w Kartuzach jeszcze jakaś przychodnia/ lekarz która/y daje takie wpisy za drobną opłatą?

2

Ale lekarz nie da ci czegoś takiego bez wyniku badań, bo one są i tak podpinane do książeczki sanepidowskiej. Więc to nie przejdzie.

Czas na nową rzecz - bielizna damska sklep internetowy

3

Też mi się tak wydaje, a jest sposób, żeby to obejść. Przecież próbki wszystkie trzy możesz przynieść jednego dnia, nie musisz codziennie latać. To robisz raz, dzielisz na 3 i jak oddajesz to tylko mówisz, że przechowywałaś poprzednie dwie próbki w warunkach chłodniczych i wszystko gra.

Zrób sobie piękne zdjęcia - fotograf wrocław

4

Po pierwsze od KILKU ladnych lat sam wpis do ksiązeczki zdrowia co do badań sanepidowskich jest niewazny.trzeba miec podpiete 3 wyniuki oddania próbek.przy kontroli jest kara jak nie ma wyników badań i jest sam podpis lekarza.
druga sprawa jest to ze nie musisz codziennie oddawac próbki.
W Kartuzach oddaje sie próbki w PONIEDZIAŁKI i tylko w poniedzialki a wynik masz w nastepny wtorek czyli po 8 dniach.Probke jak oddajesz w poniedziałek to mozesz jej "skład" uzbierac w niedzielny dzien od godz.16 .Wiec spoko dasz rade skoro moja 3,5 letnia i 6 letnia córa dała rade smile.
próbki zbierałam w niedziele i tyrzymałam w woreczku w chłodnej łazience-nie wolno przechowywac w lodówce.
Mozesz raz "zrobić" w niedziele a drugi raz w poniedzialek i juz masz dwie próbki i po tygodniu trzecia.

W innych miastach niz kartuzy jest inaczej bo przyjmuja interesantów-pacjentów częściej niz jeden dzien w tygodniu.

Dodane pon, 15 kwi 2013, 18:32:42 :

Fionaa napisał/a:

Też mi się tak wydaje, a jest sposób, żeby to obejść. Przecież próbki wszystkie trzy możesz przynieść jednego dnia, nie musisz codziennie latać. To robisz raz, dzielisz na 3 i jak oddajesz to tylko mówisz, że przechowywałaś poprzednie dwie próbki w warunkach chłodniczych i wszystko gra.

W kartuzach nie przejdzie bo przyjmuja próbki tylko w poniedzialek.
Po drugie-to zła rada bo takie przetrzymywanie próbek moze doprowadzic ze wyjda dodatnie wyniki i zdrowemu człowiekowi wyjdzie jakas bakteria która powstała w skutek trzymania 3 dni próbek materiału.:P
A jak wyjdą zle wyniki to potem trzeba oddawać do badania 3 razy i to po karencji i kuracji antybiotykowej.Po co namawiac zdrowego czlowieka na to aby łykał bez sensu antybiotyk jesli próbki będa stare z głupoty i lenistwa!

5

Zależy jaki lekarz.;) Chociaż takie coś odpowiednio kosztuje. Ech, wszędzie układy..

6

JagAda napisał/a:

Zależy jaki lekarz.;) Chociaż takie coś odpowiednio kosztuje. Ech, wszędzie układy..

Jesli lekarz postawi pieczatke a kontrol wykarze ze nie ma sladów badań to lekarz "beknie". Nie tylko pacjent ma wyniki, wyniki takze zapisywane sa w sanepidzie. jesli w sanepidzie nie figuruja wyniki a w książeczce jest pieczęć lekarza to wiadomo ze na lewo robiona i lekarz moze miec problemy.
Wpis w ksiazeczce bez wyników nie jest wazny dla kontroli sanepidu.