1

Temat: Polskie Dzieci Na Scenie Teatru W Tuluzie

5 czerwca o godz. 14.00 wystapił na deskach teatru Jules Julien w Tuluzie zespół 12 dzieci z Kaszub, tworzący: "Teatrzyk Dziecięcy KIEŁEK", w autorskiej sztuce pt.: "Witamy w naszej bajce".
Przyjechały na zaproszenie organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, odbywajacego się od lat w Tuluzie. W ramach Festiwalu zaprezentowało swoje interpretacje teatralne 20 zespołów z całego świata.  Występ przyjęto owacyjnie!"Teatrzyk Dziecięcy KIEŁEK", to profesjonalna i autorska przygoda od lat pani Reginy OLSZEWSKIEJ, nauczycielki z małej miejscowości na Kaszubach, niedaleko Kartuz - z Kiełpina. Profesjonalizm reżyserii i znajomość kanonów sztuki sprawia, że jej dzieci są już regularnie zapraszane od 20 lat na Festiwale do Tuluzy. Organizatorzy są pełni podziwu dla jakości pracy pani Reginy i profesjonalizmu gry jej wychowanków.
    W czwartek, 6 czerwca odbyło się spotkanie polskiej grupy z dziećmi jednej z tuluzkich szkół, z którymi zespół jest zaprzyjaźniony. Dzieci są w stałym kontakcie ze sobą, pisząc do siebie listy w obu językach. Francuskie dzieci przygotowały piknik, na który zaprosiły swoich polskich przyjaciół, a polskie dzieci odwzajemniły się upominkami przywiezionymi z Kaszub. Dzieci spędziły razem 2 godziny, bawiąc się razem, śpiewając i tańcząc. Francuzi byli zachwyceni występem na scenie swoich polskich przyjaciół. Spotanie pomagał animować i pośredniczył w komunikacji jako tłumacz - ks. Proboszcz Krzysztof SIELSKI MSF z polskiej parafii w Tuluzie.
    Dzięki gościnności i życzliwości ks. Proboszcza parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie, który udostępnia salę do ćwiczeń oraz wspomaga działalność, podobnie jak i władze gminne w Kiełpinie, "Teatrzyk Dziecięcy KIEŁEK" kontynuuje nieprzerwanie od ponad 20 lat swoją działalność, wychowując, kształtując serca i sumienia młodego pokolenia oraz ambasadorując polskiej ojczyźnie za granicą. Brawo i dziekujemy!
    W ramach podróży na występy do Tuluzy, dzieci odwiedziły Polski Dom w Lourdes i wzięły czynny udział w tradycyjnej procesji z lampionami w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Zaprezentowały się w kaszubskich strojach i ubogaciły liturgię swoimi regionalnymi, polskimi śpiewami...
Wracając do Polski odwiedzą jeszcze Sanktuarium Matki Bożej w La Salette, w Alpach.

big_smilecool

2

Odp: Polskie Dzieci Na Scenie Teatru W Tuluzie

Francuskie dzieci przygotowały piknik, na który zaprosiły swoich polskich przyjaciół, a polskie dzieci odwzajemniły się upominkami przywiezionymi z Kaszub. Dzieci spędziły razem 2 godziny, bawiąc się razem, śpiewając i tańcząc. Francuzi byli zachwyceni występem na scenie swoich polskich przyjaciół. Spotanie pomagał animować i pośredniczył w komunikacji jako tłumacz - ks. Proboszcz Krzysztof SIELSKI MSF z polskiej parafii w Tuluzie.
    Dzięki gościnności i życzliwości ks. Proboszcza parafii św.