1

Odp: Śmieci śmieci śmieci ......

http://odpady.kartuzy.pl/images/odpady/legenda.jpg

ODPADY W POJEMNIKACH LUB WORKACH NALEŻY WYSTAWIAĆ PRZED POSESJĘ W DZIEŃ WYWOZU DO GODZINY 7.00

Kartuzy, Burchardztwo, Kosy

http://odpady.kartuzy.pl/images/odpady/Harmonogram/R1/LIPIEC.gif  http://odpady.kartuzy.pl/images/odpady/Harmonogram/R1/SIERPIE%C5%83.gif  http://odpady.kartuzy.pl/images/odpady/Harmonogram/R1/WRZESIE%C5%83.gif  http://odpady.kartuzy.pl/images/odpady/Harmonogram/R1/PA%C5%B9DZIERNIK.gif
http://odpady.kartuzy.pl/images/odpady/Harmonogram/R1/LISTOPAD.gif  http://odpady.kartuzy.pl/images/odpady/Harmonogram/R1/GRUDZIE%C5%83.gif

cały harmonogram - tutaj

telefony do firmy Elwoz, filia w Kartuzach - 58-681-02-45 ; 58-681-22-99 ; 58-681-19-97 ;

na pytanie o pojemniki - wpierw pytanie z jakiej gminy .......
Kartuzy  we własnym zakresie, ostania cena 120l - 150 zł ale nie ma obecnie, pytać w sierpniu ........ sad
naszym radnym należą sie podziękowania - za nie myślenie .....

Pogodnego dzionka big_smile

2

Brawo! Jedno dobre posunięcie ze strony Administratora:)

3

stefan napisał/a:

Kartuzy  we własnym zakresie, ostania cena 120l - 150 zł

Jezus Maria! yikes

Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych. Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi. Arlene Francis

4

behe2 napisał/a:

Brawo! Jedno dobre posunięcie ze strony Administratora

No brawo ,brawo- dobry sposób na zaśmiecanie wątku śmieciowego..  lol

:

stefan napisał/a:

Nawet wielki aplauz - myślenie nie idzie raczej w parze z działaniem
Ale przecież to my będziemy za to płacić ,no a urzędowe śmiecie są przecież bezcenne.. lol:(

5

heh ja zawsze mam siate na smieciory i sprzątam co się da:), ostatnio lapa przyniosłem z pod urzędu

6

po co segregowac jak i tak oni wszystko laduja do jednej smieciarki
WIDZIALEM NA WLASNE OCZY

7

stefan napisał/a:

ODPADY W POJEMNIKACH LUB WORKACH NALEŻY WYSTAWIAĆ PRZED POSESJĘ W DZIEŃ WYWOZU DO GODZINY 7.00

telefony do firmy Elwoz, filia w Kartuzach - 58-681-02-45 ; 58-681-22-99 ; 58-681-19-97 ;

na pytanie o pojemniki - wpierw pytanie z jakiej gminy .......
Kartuzy  we własnym zakresie, ostania cena 120l - 150 zł ale nie ma obecnie, pytać w sierpniu ........ sad

Już pierwszego dnia wywozu było widać ulice (chodniki) "udekorowane" śmietnikami i stosami worków - niektóre już od niedzieli wieczora - fajna wizytówka dla turystów lol

Czy jeśli przed posesją (płotem) w firmie jest chodnik i ulica to mam wielkim pojemnikiem na kółkach zastawić chodnik na cały dzień? (śmieciarka była pomiędzy 17-18)

Pojemnik stał tuż za ogrodzeniem (jak zawsze) a panowie wyciągnęli go na ulicę, a potem stwierdzili, że nie jest "przed posesją" i wstawili go na swoje miejsce nie opróżniając!!! Jako, że nie było w nim już miejsca to worki ustawialiśmy obok i w środę wykonano telefon do firmy wywożącej śmieci a ci w bardzo niemiły ponoć sposób (inna osoba dzwoniła) "ochrzanił" wręcz dzwoniącego, że nie wystawiono pojemnika na chodnik i następny wywóz będzie wg harmonogramu (znaczy za 3 tygodnie!!!)
Już miała iść skarga w odpowiednie miejsce, kiedy nadjechała śmieciarka i opróżnili pojemnik (stojący w tym samym miejscu) oraz zabrali worki stojące obok.
Za 3 tygodnie to chyba z 3 takie pojemniki trzeba by opróżnić wink

Jak mamy (w firmie) wielki pojemnik na kółkach postawić na cały dzień na chodniku (byli ok.17-18) i jeszcze pilnować żeby nie zjechał na główną ulicę (chodnik w tym miejscu jest nieco pochyły w stronę ulicy) w jakiś samochód lub z krawężnika wywracając się????  Może wejdzie jeszcze obowiązkowe ubezpieczenie OC dla pojemników na kółkach?
Czy wystawiając pojemnik na chodnik mam gwarancję, że gmina czy inna jednostka samorządowa nie wystawi mi rachunku za zajmowanie pasa drogowego cały dzień w każdym dniu wywózki śmieci?????  roll:rolleyes::rolleyes:

Co do pojemników to było wiadomo, że będzie z nimi problem, bo większość przetargów rozstrzygana była "na ostatnią minutę" i firmy od wywozu śmieci nie miały pewności ile i gdzie przetargi wygrały, więc bez sensu było zamawiać tysiące pojemników u dystrybutorów/producentów, a jak już "zakupy" takie się zaczęły to pojemników nie było tyle na stanie u sprzedawców.

8

No coz, smieszne ale prawdziwe, ot zycie w realu, a co do pojemnika na kolkach to mozna go bokiem ustawic zeby na ulice nie zjezdzal, no chyba ze chodnik jest pochyly we wszystkich kierunkach, he, he, to taki zarcik na dobranoc.

9

behe2 napisał/a:

No coz, smieszne ale prawdziwe, ot zycie w realu, a co do pojemnika na kolkach to mozna go bokiem ustawic zeby na ulice nie zjezdzal, no chyba ze chodnik jest pochyly we wszystkich kierunkach, he, he, to taki zarcik na dobranoc.

Kółka są obrotowe jak w koszu w supermarkecie czy w fotelu obrotowym wink

Dodane czw, 18 lip 2013, 00:17:31 :
Dodane czw, 18 lip 2013, 00:17:25 :
http://i42.tinypic.com/2ajeit.jpg

10

dj napisał/a:

Kółka są obrotowe jak w koszu w supermarkecie czy w fotelu obrotowym

przeważnie te pojemniki mają tzw hamulec przynajmniej przy jednym kółku

lol   lol   lol   lol   lol
COFNIJ SIĘ, COFNIJ O CZASIE ZDRADZIECKI I CHOĆ NA CHWILĘ NIECH ZNÓW BĘDĘ DZIECKIEM

11

nowinka_ napisał/a:
dj napisał/a:

Kółka są obrotowe jak w koszu w supermarkecie czy w fotelu obrotowym

przeważnie te pojemniki mają tzw hamulec przynajmniej przy jednym kółku

Ten ma nawet chyba przy 2, ale jakoś albo wygięte są albo przerdzewiałe, bo nie spełnia swojej roli wink

12

Ja akurat mialam na mysli inny pojemnik, mniejszy, no coz, widac ze z tym moze byc rzeczywiscie problem:)

13

dj napisał/a:

Co do pojemników to było wiadomo, że będzie z nimi problem, bo większość przetargów rozstrzygana była "na ostatnią minutę" i firmy od wywozu śmieci nie miały pewności ile i gdzie przetargi wygrały, więc bez sensu było zamawiać tysiące pojemników u dystrybutorów/producentów, a jak już "zakupy" takie się zaczęły to pojemników nie było tyle na stanie u sprzedawców.

brak pojemników jest zrozumiały, przejściowe trudności
jednak wystawiłem wiaderka plastykowe 10l jako pojemniki i poszły..... nie zadali sobie trudu aby je wysypać, wrzucili je do środka
druga sprawa, radni wiejskich gmin  jakoś lepiej przemyśleli sprawę odbioru śmieci, pewnie 'świeże' powietrze tak działa
cena pojemnika 120l na dzień dzisiejszy to 150 zł (było), widziałem nowe pojemniki z tworzywa zniszczone przez szarpanie podnośnikiem podczas opróżniania
moje pojemniki metalowe  (konieczny przy odbiorze popiołu), mają wyraźne wgniecenia
gdyby pojemniki były własnością firmy, jestem przekonany że pracownicy z większym szacunkiem by je traktowali
segregacja to 5 pojemników, jeden do zmieszanych w przypadku popiołów - metalowy
rachunek prostu 5 x 150 zł , wnioski proszę wyciągajcie sami
Radni obudźcie sie w końcu !!!!!

Pogodnego dzionka big_smile

14

stefan napisał/a:

wystawiłem wiaderka plastykowe 10l jako pojemniki i poszły..... nie zadali sobie trudu aby je wysypać, wrzucili je do środka

No właśnie wracając do tematu wystawiania pojemników przed posesję.
Jeśli wystawię i będą opróżniać w takich godzinach jak byli ostatnio (ok.17-18) to też nie mam gwarancji, że ktoś choćby dla rozrywki mi go nie zajumie zanim następnego dnia ok.8.00 przyjdzie ktoś do pracy i wstawi z chodnika pojemnik roll
Wywóz suchych i mieszanych komunalnych odbywa się w poniedziałki, a do ok.7.00 trzeba wystawić pojemnik, i jeśli w firmie przychodzimy na 8.00 to jak to rozwiązać? W niedzielę wieczorem ani specjalnie w poniedziałek rano przed 7.00 nikt nie przyjdzie.   roll

To tak z ciekawości wink

15

dj napisał/a:

To tak z ciekawości wink

Dalej...

Jak z karami/odszkodowaniami w "drugą stronę" czyli od Gminy, firmy wywożącej, właśnie od kogo? winkroll

Takie worki pozostawiane przy ulicy (na chodniku) to dla dzikich i bezpańskich zwierząt (psy, koty, szczury) niezła zdobycz i na pewno będą się zdarzały rozrywania worków, wynoszenia dalej itp. wink

16

Gmina Kartuzy musi powolac specjalna komisje d/s rozwiazywania problemow smieciowych, bo widze ze jest nieporadna jak male dziecko:)

17

behe2 napisał/a:

Gmina Kartuzy musi powolac specjalna komisje d/s rozwiazywania problemow smieciowych, bo widze ze jest nieporadna jak male dziecko:)

Dwa lata znana była ta ustawa oraz termin od kiedy wprowadza się te zmiany, a każda gmina oglądała się na drugą, bo nikt nie chciał być pierwszy i nikt nie miał pojęcia od czego zacząć - PORAŻKA! hmm

Dz.U. 2011 nr 152 poz. 897

Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw
Tekst aktu:     pdf D20110897L.pdf
Tekst ogłoszony:     pdf D20110897.pdf
Tekst ujednolicony:     pdf D20110897Lj.pdf
Status aktu prawnego:     obowiązujący
Data ogłoszenia:     2011-07-25
Data wydania:     2011-07-01
Data wejścia w życie:     2012-01-01
Data obowiązywania:     2012-01-01
Uwagi:     art. 9 pkt 2 wchodzi w życie z dniem 9 sierpnia 2011 r., art. 1 pkt 17 w zakresie dodania art. 9x ust. 1 pkt 4 i 5, ust. 2 i 3, art. 9y ust. 1 pkt 4 i 5, ust. 2 i 3 oraz art. 9z ust. 1-3 wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2013 r., art. 1 pkt 17 w zakresie dodania art. 9z ust. 4 wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2013 r.
Organ wydający:     SEJM
Organ uprawniony:     MIN. WŁAŚCIWY DS ŚRODOWISKA
Organ zobowiązany:     MIN. WŁAŚCIWY DS ŚRODOWISKA

18

dj napisał/a:

fajna wizytówka dla turystów

jakich turystów?? Chyba tych z Żukowa lol

19

ines_ka napisał/a:

jakich turystów?? Chyba tych z Żukowa lol

No właśnie jakich? roll

Chyba tak ogólnie dla osób odwiedzających nasze miasto (niech to nawet będzie mieszkaniec sąsiedniej wsi przyjeżdżający na zakupy) winktongue

20

Ale ja nie wiem, czym wy się przejmujecie, przecież nie tylko w gminie Kartuzy będą śmieci przed posesjami czekały na odbiór, toż to teraz cała Polska będzie tak wyglądać.

21

Zielnik napisał/a:

Ale ja nie wiem, czym wy się przejmujecie, przecież nie tylko w gminie Kartuzy będą śmieci przed posesjami czekały na odbiór, toż to teraz cała Polska będzie tak wyglądać.

Tym bardziej jest się "czym" przejmować! wink

Tak na prawdę to wszystko zależy od firmy wywożącej, do tej pory nie trzeba było wystawiać pojemników aż na chodnik wink

22

Niektóre gminy jakoś sobie radzą. Przynajmniej te większe. To tutaj to jest jakaś paranoja.

23

Przy okazji śmieci , w Kościerzynie to jakaś paranoja, śmieci zalegają mi przed domem, pojemników nowych nie można się doczekać, a sita nie odbiera telefonu...

24

monter79 napisał/a:

sita nie odbiera telefonu

a co ma Sita do tego?? Dzwoń do Gminy, bo ustawa wyraźnie narzuca obowiązek wywozu śmieci na UG - to która firma realizuje to sprawa urzędu. Zgłaszasz problem do UG i oni mają obowiązek skontaktować się z odbiorcą odpadów zgodnie z wygraną w przetargu

As-Salāmu `alaykum

25

monter79 napisał/a:

Przy okazji śmieci , w Kościerzynie to jakaś paranoja, śmieci zalegają mi przed domem, pojemników nowych nie można się doczekać, a sita nie odbiera telefonu...

Paranoja to chyba nie tylko w Kościerzynie wink