1

Odp: "Akademia Przedszkolaka" ostrzeżenie dla matek !!!!

Od pewnego czasu chodzę z dzieckiem na plac zabaw który znajduje się obok Akademii Przedszkolaka . Zauważyłam iż Panie przedszkolanki , które NIBY opiekują się dziećmi jeśli można to nazwać opieką ?! Gdy wychodzą na plac zabaw z dziećmi to zmęczone Panie idą na ławeczkę, na swoje pogaduchy a zarazem poopalać się , zamiast pilnować co dzieci robią na placu zabaw. Ostatnio byłam świadkiem jak dzieci biegały przy furtce same bez opieki i mogły w każdej chwili same opuścić plac albo co gorsze ktoś obcy mógłby w każdej chwili uprowadzić dziecko , więc uczulam wszystkie Matki aby zwróciły na to uwagę . Nie wspominając o tym że wasze dziecko może mieć uszczerbek na zdrowiu , gdyż dzieci samowolnie robią co chcą , a opiekunki są tak zajęte sobą ze na dzieci nie zwracają uwagi!!!
Rodzice podczas gdy wy jesteście w pracy i myślicie ze dzieci są bezpieczne to tak wcale nie jest!!!!!!! Dbajcie o bezpieczeństwo waszych dzieci !

2

wszystko potwierdzam, również często bywam w tym miejscu.

W ŻYCIU bym tam nie oddała dziecka do przedszkola ;/

3

W tym przedszkolu dzieje się coraz gorzej, dyrektorki nie ma aby przypilnować  wszystko .Dzieci same chodzą do WC,co prawda w każdej chwili mogłoby wyjść poza przedszkole, gdyż drzwi są obok do wyjścia.

4

Potwierdzam, w Akademii Przedszkolaka jest coraz gorzej. Rano jak dzieci przychodzą to opiekunki zajęte plotkowaniem między sobą nie zawsze mają czas, żeby z dzieckiem się przywitać (przy okazji dobry przykład dla dziecka ...). Nauka piosenek czy wierszyków odbywa się wyłącznie wtedy gdy mają być jakieś występy. Nie zwracają uwagi na to co się mówi o dzieciach - uczuleniach, preferencjach, chorobach. Jak się zapyta o to jak się dzieci zachowują to jest jedna odpowiedź - wszystko w porządku, ale jak się chce dowiedzieć szczegółów to nie mają nic do powiedzenia.
Jest jedna w miarę normalna - Pani Karolina. Większość dzieci ją lubi, a jak jest na placu zabaw to biega za dziećmi.

5

po co ludzie stwarzają nowe konta - przecież nie są oni wiarygodni!!

Czyżby było tam aż tak tragicznie? Bez przesady?!

6

słyszałam też, że atmosfera w relacjach dyrekcja- pracownicy jest nie ciekawa.

7

beh5tan a pomyślałaś/eś ze możne ktoś po to stworzył nowe konto bo go nie ma  ?!:| A z tego co słyszałam to Akademia może na początku była dobrym przedszkolem a teraz jest tam jeden duży bałagan. Może gmina  w końcu znajdzie i da prace odpowiedniej DYREKTORCE   która się tym przedszkolem zajmie i dopilnuje by wszystko było tak jak powinno być .

8

Jako osoba od paru lat współpracująca z przedszkolem mogę tylko zaprzeczyć temu co pisze ta Pani/ Panie! Nie fair jest podawanie się za osobę nie związaną w żaden sposób z przedszkolem , kiedy ma się tam własne dziecko, czyż nie tak jest Droga Pani?! Niby " nigdy nie posłałabym dziecka do Akademii Przedszkolaka", a okazuje się, że doskonale zna Pani rozkład zajęć, sposoby witania się z dziećmi , to czy panie wychodzą z dziećmi do toalety etc. Niby skąd?! Zaobserwowała to Pani siedząc na zewnątrz, skoro większość tych czynności odbywa się w samym przedszkolu? Coś tu chyba się nie klei.
Szanowna Pani wystarczyło napisać prawdę, lecz to wymaga odwagi. Przecież jeżeli nie podoba się Pani w Akademii zawsze można przenieść dziecko gdzie indziej- wolny wybór!!! Na miejsce Pani dziecka czeka kolejna zadowolona matka. Mam już drugie dziecko w Akademii i jak do tej pory zawsze byłam bardzo zadowolona z opieki i życzliwej kadry. Nigdy nie słyszałam o ucieczce dziecka z placu zabaw , a więc to tylko Pani insynuacje ,a to iż panie rozmawiają ze sobą jest rzeczą ludzką. Po drugie plac zabaw jest miejscem ogólnodostępnym i korzystają z niego zarówno nasze dzieci, jak i dzieci z Akuku. Proszę nie zapominać również, że są wakacje i przychodzą również dzieci spoza tych placówek. Czy jest Pani aż tak spostrzegawcza i potrafi rozróżnić, które dzieci należą do kogo? Brawo jeśli tak!
Dobra opinia o Akademii nie jest to tylko moja. Moje koleżanki z pracy (i nie tylko) mają tam swoje pociechy i zawsze wypowiadały się w samych superlatywach. Bogactwo zajęć jak i stosunek pedagogów do dzieci budzi najwyższe uznanie. Moja córka, która już jest absolwentką Akademii, nauczyła się tam wielu ciekawych piosenek, wyliczanek, zabaw. Gdyby faktycznie było tak jak Pani mówi, że uczą się tam tylko od " święta", to nie sądzę by radziła sobie tak świetnie w szkole. Przedszkole , Droga Pani- to NAUKA PRZEZ ZABAWĘ!
Żal mi tylko tego, że przez jakąś niezbyt rozgarniętą, szarą gęś, która nie ma co robić tylko zajmować się plotami, cierpią ludzie, którzy przez lata pracowali na dobre imię tego miejsca. Na przekór tej Pani powiem- ZACHĘCAM do zapisywania tam swoich pociech! Pozdrawiam.

P.S- Co do sytuacji z Panią Dyrektor to o ile mi wiadomo jest chora i przebywa na zwolnieniu lekarskim. To chyba również nie zbrodnia?

9

Drogi storczyku
nie jesteśmy ślepymi gęśmi i widzimy żę jeśli Panie przychodzą z grupką dzieci z Akademii to to są ICH dzieci. Nie ma mowy o pomyłce. I nie wszystkie mamy sa z akademii zadowolone, znam takie które mają tam dzieci "bo jest taniej niż w akuku" i argument ekonomiczny przeważa nad dobrem dziecka.

I drogi storczyku, jak Pani sama wspomniała WSPÓŁPRACUJE Pani z placówką czyli ma korzyści finansowe. To mało wiarygodne smile

10

A ja byłam swidkiem jak dzieci wychodziły z placu zabaw i żadna z pań nie zwróciła uwagi. ja zareagowałam,bo akurat wchodziłam z synkiem na owy plac zabaw.Dzieci były juz przy drugiej bramce a nie przy tej pierwszej koło placu.
byłam na tyle uprzejma ,ze krzyknełam do pań,ze dzieci wychodza z placu zabaw i wtedy chmara kobiet szybko pobiegła zobaczyc z czyjej grupy dzieci wychodziły i były to dzieci akurat z Akademii.

Co do opieki to powiem,ze niejednokrotnie obserwuje zachowanie pań bo codziennie jestem z synem na tym placu zabaw i potrafie odróznic dzieci przedszkolne od dzieci sasiadów(mieszkam na Wybickiego ).Panie wola posiedziec i poplotkowac-ok.Tylko czemu stoja tyłem do dzieci i zasłaniaja widok tym pania siedzącym big_smile.
Niejednokrotnie sama osobiscie zwracałam uwage dzieciom z Akademii aby nie wchodziły wysoko,nie skakały etc  bo Panie nie zwracaja uwagi-wiekszość pań.

Co do wewnetrznych spraw to mam informacje od kolezanek które tam prowadzaja dzieci i sa to negatywne opinie,dokladnie takie jak posty wyżej.
A teraz pewnie zostane zaatakowana ze niby moga matki oddac do innych przedszkoli.No fakt,tyle ze obok jest Akuku które cieszy sie opinia baaardzo dobra tyle ze  koleżanki sa mniej majetne i te 100 zł wiecej jest dla nich ogromna kwota.Ja akurat mam na tyle dobrze ze te 100 zł mam w zanadrzu i dziecko posle do Akuku lub innego przedszkola.
To ze Akademia jest najtanszym przedszkolem to nie znaczy ze panie maja tam nic nie robić!!dziwie sie bo wiem ze skargi były w UG. I to nie na dyrekcje tylko na nauczycielki które olewaja dyrektorke a szanuja tylko zastepczynię która rok temu byla dyrektorka pobłażającą pracownikom.

11

dobry obserwator napisał/a:

Może gmina  w końcu znajdzie i da prace odpowiedniej DYREKTORCE   która się tym przedszkolem zajmie i dopilnuje by wszystko było tak jak powinno być .

To nie wyjasni sprawy.Bałagan byl juz rok temu i byla zmiana dyrekcji.
Tam trzeba wymienic cały personel.
Po zmianie dyrekcji "klika" nadal została i za plecami dyrekcji robi co chce.

Co do zajęć,wierszyków,piosenek to racja.Dodam ze nawet "Jasełek" nie mial kto zrobić.
Z opinii wiem ze 3-4 panie jedynie spełniaja sie na tym stanowisku a reszta do wymiany.

Na miejscu matek zrobiłabym zebranie i napisała odpowiednie pismo. Bo takie tu pisanie nic nie pomoze,no moze na miesiąc. Działać i tyle.

12

Drogie Panie stare przysłowie mówi ,Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził", a więc jak same piszecie różne są opinie ,jak wszędzie i  nie można zatem uogólniać.Dziwi mnie jako rodzica fakt, ,że  owe100 zł jesteście Panie w stanie przedłożyć nad dobro własnego dziecka - dla każdego rodzica dobro dziecka , jego zadowolenie i bezpieczeństwo powinno być priorytetem!!!!!!!!Nie mam zamiaru wdawać się w jakieś dyskusje , ale żal mi tych Pań , bo robią dużo dobrego dla dzieci ,a tym co robicie wyrządzacie im krzywdę. Takie publiczne ,,szkalowanie: niczemu nie służy , a na pewno nie naszym dzieciom. Każdy ma wolny wybór , mnie się to przedszkole podoba .Pozdrawiam fanów Akademii:)

13

storczyk15 napisał/a:

Dziwi mnie jako rodzica fakt, ,że  owe100 zł jesteście Panie w stanie przedłożyć nad dobro własnego dziecka - dla każdego rodzica dobro dziecka , jego zadowolenie i bezpieczeństwo powinno być priorytetem!!!!!!!!

czyli przyznaje nam Pani rację? NO jak miło. To przedszkole zagraża dobry dziecka.

I nie moje dziecko tam chodzić nie będzie. Bo wiem niestety dobrze wiem co jest w środku. Co więcej: znam OSOBIŚCIE pracownika przedszkola, który jawnie mówi o problemach po których się jeży włos na głowie.

14

PS  Pragnę zwrócić uwagę na fakt ,że słowo współpraca nie oznacza korzyści majątkowych. Każdy rodzic ma prawo , a nawet obowiązek współpracować z przedszkolem !!!!!!  Pomagać sobie wzajemnie , a nie szkodzić.

Dodane czw, 18 lip 2013, 23:50:57 :
Droga Kaaaaarolajn , polecam czytać ze zrozumieniem Nie zgadzam się z Panią , bo dla mnie dobro dziecka jest najważniejsze i dlatego jak większość rodziców posyłamy nasze dzieci do Akademii.

15

storczyk15 napisał/a:

Dziwi mnie jako rodzica fakt, ,że  owe100 zł jesteście Panie w stanie przedłożyć nad dobro własnego dziecka - dla każdego rodzica dobro dziecka , jego zadowolenie i bezpieczeństwo powinno być priorytetem!!!!!!!!

Cóż kiedyś akademia była bezpłatna i proszę przypomnieć sobie ile rodziców zabrało swoje dzieci jak wprowadzili opłatę? Nie była to niby duża kwota ale niestety takie czasy ze ludzi na to nie było stać, więc owe nieszczęsne 100zł to dla niektórych na prawdę spora kwota, i wolą ją przeznaczyć na potrzebniejsze rzeczy. Dla mnie to jedzenie prawie na tydzień (podstawowe)
Moje dziecko chodziło do sióstr i nie powiem wtedy było mnie na to stać teraz nie pracuję i ciężko związać koniec z końcem.

lol   lol   lol   lol   lol
COFNIJ SIĘ, COFNIJ O CZASIE ZDRADZIECKI I CHOĆ NA CHWILĘ NIECH ZNÓW BĘDĘ DZIECKIEM

16

Moli napisał/a:

Z tego co mi wiadomo dzieci z Akademii nie noszą plakietek,że są z tego przedszkola. Na teren placu zabaw  może wejść każdy i o każdej porze, więc jeśli ktoś zobaczy dziecko wchodzące na plac o przykładowo 17 to nie znaczy od razu , ze o tej godzinie jest pod opieką przedszkola.To jedna sprawa, druga to taka,że oczerniać innych może każdy , bo tak łatwo, ale swoich błędów nie widzieć to już inna sprawa tak?Wiele razy byłem świadkiem jak babcie, rodzice dzieci przebywających na placu zabaw nie reagowali na to co ich dzieci robią a interweniowały nauczycielki dbając nie tylko o dzieci z przedszkola ale i o inne dzieci.Opieka jest w przedszkolu fajna, wiem to z rozmów z kilkorgiem rodziców dzieci.A jak komuś coś nie pasuje trudno.Ja osobiście polecam i oddaje dziecko od września właśnie do Akademii ( po zaciągnięciu informacji o przedszkolach w Kartuzach)

17

tylko czekać aż się tragedia stanie wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów.

18

storczyk15 napisał/a:

Nie zgadzam się z Panią , bo dla mnie dobro dziecka jest najważniejsze i dlatego jak większość rodziców posyłamy nasze dzieci do Akademii.

większość jakich rodziców? świata? kartuz? toż to gigant a nie przedszkole...

klawamid napisał/a:

Opieka jest w przedszkolu fajna, wiem to z rozmów z kilkorgiem rodziców dzieci.

a ile przeciętny rodzic wie z tego co się dzieje w szkole/przedszkolu? pracowałam kiedyś w placówce przedszkolnej (nie tutaj w rejonie ale to znaczenia nie ma) i wiem że Panie na oszukanie rodziców mają metody opracowane do perfekcji a dzieci najbardziej się cieszą jak jest wolna amerykanka. przykre ale prawdziwe.

storczyk15 napisał/a:

Żal mi tylko tego, że przez jakąś niezbyt rozgarniętą, szarą gęś, która nie ma co robić tylko zajmować się plotami

i drogi storczyku, zauważ, że krytykuje Akademię nie tylko jedna osoba. I ciężko mówić o plotach jak ktoś ma widzi pogaduchy na własne oczy, może zrobić zdjęcie czy nakręcić film...

19

storczyk15 napisał/a:

czyż nie tak jest Droga Pani?!

storczyk15 napisał/a:

doskonale zna Pani rozkład zajęć

storczyk15 napisał/a:

Szanowna Pani

storczyk15 napisał/a:

jeżeli nie podoba się Pani

... i tak dalej, do której to bylo Pani?

kaaaaarolajn napisał/a:

nie wszystkie mamy sa z akademii zadowolone, znam takie które mają tam dzieci "bo jest taniej niż w akuku" i argument ekonomiczny przeważa nad dobrem dziecka.

niestety taka jest prawda ...

Moli napisał/a:

Niejednokrotnie sama osobiscie zwracałam uwage dzieciom z Akademii aby nie wchodziły wysoko,nie skakały

a ja zapraszałam do zabawy z moimi i wychodziło na to, że to ja miałam dzieci pod swoją opieką smile

Moli napisał/a:

100 zł wiecej jest dla nich ogromna kwota

niestety wychodzi więcej niz 100 zł, bo dodatkowo są płatne te wszystkie zajęcia, które tu są wliczone.

Moli napisał/a:

nauczycielki które olewaja dyrektorke a szanuja tylko zastepczynię

to widać wyraźnie. Powiem szczerze, ze zauwazyłam jak przyszła ta nowa dyrektorka, ze chce zmienić to przedszkole, że ochrzaniała nauczycielki, że chcąc zrobić jakiś dialog z rodzicami utworzyła radę rodziców, która tak naprawde formalnie nie istnieje

Moli napisał/a:

3-4 panie jedynie spełniaja sie na tym stanowisku a reszta do wymiany.

no, Lucyna, Karolina i Krysia. Reszcie podziękujemy

storczyk15 napisał/a:

.Pozdrawiam fanów Akademii:)

polecam zrobienie fanklubu na facebooku smile Ciekawe czy bedzie liczył wiecej niż jedną osobę lol

storczyk15 napisał/a:

ażdy rodzic ma prawo , a nawet obowiązek współpracować z przedszkolem

a przedszkole nei ma obowiązku współpracowania z rodzicem? Mają taki obowiązek a tak się z niego wywiązują, że mają w nosie zdrowotne uwagi dzieci. Przedszkole było utworzone również z myslą o dzieciach niepełnosprawnych, więc uważałam, że to doskonałe miejsce dla dzieci, bo i same nie są zdrowe w 100% i jakieś problemy zdrowotne mają, a przy okazji moga mieć kontakt z niepełnosprawnością. Ale osoby, które powinny być przeczulone na punkcie zdrowia zupełnie to ignorują.

kaaaaarolajn napisał/a:

Panie na oszukanie rodziców mają metody opracowane do perfekcji

ale dzieci też dużo opwiadają

20

pozdrówka fajny temat