1

Odp: Sala Bankietowa - Bącka Huta

Witajcie,

Szukam opinii na temat sali weselnej w bąckiej hucie.
Czy ktoś już korzystał z sali?

2

http://sala-bankietowa.com/strona-glowna.html
wygląda ciekawie smile

3

"Wygląda ciekawie" i na tym się jej zalety kończą. Chcieliśmy z narzeczonym zaklepać termin na przyszły rok ale wstrzymaliśmy się do wesela koleżanki by zobaczyć jak sala wygląda. Całe szczęście, bo uczciwość właścicieli pozostawia wiele do życzenia. Sala rzekomo kosztuje 3500 zł + woda i prąd ok 500 zł. Koleżanka zapłaciła 4900 zł, bo osobno liczono śmieci, pranie obrusów, nawet szambo. Umowy brak. Śmiechu warte roll Zrezygnowaliśmy bez wahania. Samemu nie można sprzątać - trzeba odpłatnie wynająć "panie sprzątające" czyli właścicielkę i jej siostrę. Sala na max 100 osób, przy większej liczbie na parkiecie robi się tłok. Ładna ale 5 tysięcy nie warta.

4

Sala bankietowa nie tylko wygląda ale i jest bardzo ciekawa jest w niej miejsce gdzie można odpocząć ( wiadomo starzy ludzie nie usiedza na krześle przez całe wesele ). Proszę nie kłamać na ten temat ponieważ jest możliwość sprzątania  samemu. tongue  za szambo nie płaci się,  co do wody i prądu płacisz tyle ile złużyłeś, umowa jest, a za śmieci segregowane nie płaci się ani grosza. Śmiechu warte to są te pani kłamstwa mad . Obrusy są zrobione ze specjalnej tkaniny co także wymaga specjalnego prania. Prosze mi nie pisać że kłamie ponieważ w zeszłym tygodniu ją oglądałem.  Osobiście sam byłem na dwóch weselach.  Sale otwarto niedawno , widać że jest włożono w nią dużo inspiracji. Sala jest przepięknie urządzona jest dużo miejsca na dworze, dzieciom podoba się fontanna czekolady ( która jest tylko na tej sali ). Sala jest położona niedaleko lasu gdzie można się przejść.  Według mnie to najlepsza sala bankietowa w powiecie. Taką cenę warto zapłacić  za to co oferują. Wesele jest tylko raz w życiu wiec powinno być wyjątkowo. wink

5

Znajoma poinformowała mnie o tej dyskusji. Wynajmowałam salę w Bąckiej Hucie- zapłaciłam 4900 zł. Na wstępie dodam, że po powyższym komentarzu mogę jedynie domyślać się, że odpowiada ktoś z rodziny, bo konto założone przedwczoraj, dość nienaturalne zachwalanie sali. Ale mniejsza o to.
Jeżeli o salę chodzi dla mnie akurat sprzątanie przez właścicielkę było bardzo wygodną opcją i nie chciałabym za te pieniądze wszystkiego sprzątać. Sala jest bardzo ładna, urządzona z gustem - moim zdaniem jedna z najładniejszych sal w okolicy,jednak podobnie jak koleżanka uważam, że 120 osób to maksimum.

Ale proszę mi nie wmawiać, że podpisywano umowę czy to, że nie płaci się za szambo! Wiem za co płaciłam! Z nikąd się 4900zł nie wzięło. Sugeruje Pan, że 1400 zł to opłata za sprzątanie, wodę i prąd? Może zmieniono teraz cokolwiek, bo jeszcze miesiąc temu nie było umowy, za szambo płaciłam 75 albo 150 zł , nie pamiętam, która kwota była za szambo, a która za śmieci. Śmieci miałam zabrać do domu albo zapłacić za nie i nie było mowy o żadnej darmowej opcji w przypadku segregacji! woda i prąd to rzecz normalna - wszędzie się za to płaci. Ale poza wodą, prądem i stłuczkami doliczono szambo,pranie obrusów ( 220 zł ),śmieci. Jeszcze odnośnie obrusów "Obrusy są zrobione ze specjalnej tkaniny co także wymaga specjalnego prania" Widzę, że musi być Pan znawcą tkanin smile Na każdej sali są takie "wymagające prania obrusy" i ich pranie wliczone jest w cenę.

6

Jak czytam te wasze opinie to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Trzeba było mieć wesele 20 lat temu kiedy nie było sal i trzeba było samemu w domu zorganizować sale nazbierać naczyń po całej wsi nie było żadnych wygód związane z kuchniom wszyscy goście mieścili się w pokojach a po weselu tydzień sprzątało się oddawało naczynia a wy teraz macie problem bierzecie klucze wchodzicie i wszystko na miejscu po weselu oddajecie klucze i problem z głowy niestety za wygodę się płaci a wesele ma się raz w życiu.

7

Przypadkiem wybrałam się tam na Sylwestra i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że dawno się tak nie wybawiłam smile
Jedzenie pyszne, orkiestra super, a to wszystko za, można powiedzieć, grosze (w porównaniu z innymi lokalami).
Dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać na kolejne imprezy na tej sali big_smile

8

witam ; )
mam pytanie czy bawił się ktoś na sali w Bąckiej Hucie  na 150 osób ?
i czy było dosyć miejsca pod czas tańczenia itd i jak wygląda akustyka na sali

9

Witam wink
Mieliśmy  na tej sali  wesele i jesteśmy  bardzo zadowoleni  z sali wink właścicielka bardzo miła bardzo dużo nam pomogła w przygotowaniach dużo rzeczy nam na spokojnie wyjaśniła itd wink akustyka na sali rewelacyjna , miejsca do tańczenia dużo i nie jest śliska podłoga wink cenowo tania sala w porównaniu do innych sal wink dużym plusem jest to że można mieć swoją kucharkę gdzie mało kto się zgadza aby mieć swoje kucharki wink jak naj bardziej polecam salę !!! wink
Magda i Piotr 31.05. 2014

10

DO MADZIA2611194
witam tez mam wesele w przyszłym roku na tej sali( umowę mam podpisaną) i czy mogłabyś mi napisać jak ty wyszłaś w kwestii płatności? Czy jest tak jak piszą użytkownicy wyżej czy właściciele wywiązują się z umowy ???

11

mlabuda8 napisał/a:

DO MADZIA2611194
witam tez mam wesele w przyszłym roku na tej sali( umowę mam podpisaną) i czy mogłabyś mi napisać jak ty wyszłaś w kwestii płatności? Czy jest tak jak piszą użytkownicy wyżej czy właściciele wywiązują się z umowy ???

Jeśli masz umowę to nie masz się czym martwić smile ja się dałam nabrać na brak umowy (bo właścicielka rzekomo nie zdążyła jej sporządzić przez rok, ale mniejsza o to) . Z umową po prostu nie zapłacisz więcej nawet jeśli ktoś będzie tego żądał smile zresztą myślę, że właścicielka się już opamiętała bo tylko od jednej osoby później usłyszałam, że ją też wykiwała i żądała więcej niż tyle na ile się umawiały. Chyba sobie zaczęła zdawać sprawę z tego, że daleko w ten sposób nie zajdzie. Mój mąż śmieje się, że więcej tam wesela nie będziemy robić wink nic się nie martw smile

12

witam. Słuchaj Ewelino99 też miałam tam wesele i żadnego problemu z umową nie miałam, jak było mówione tak było płacone, a jak myślisz że ktoś będzie płacił za Ciebie wodę i prąd to się mylisz może też Ci dam moje rachunki.
A jak masz jakieś boleści to może pójdziesz do właścicielki bo tylko Ty masz takie boleści.
WYGLĄDA NA TO ŻE JESTEŚ OSOBĄ PODSTAWIONĄ BO ROBISZ JAKO JEDYNA WŁAŚCICIELCE POD GÓRKĘ!

13

Polecamy Salę Bankietową w Bąckiej Hucie.

Jest normalnie umowa;pranie obrusów,gaz,pokój dla Pary Młodej-w cenie sali.Salę mozna sprzątać samemu,jak kto woli.Właścicielka miła,także idzie się dogadać.Krótko mówiąc BEZ ZASTRZEŻEŃ.POLECAMY !!!

14

Dziękuję za odpowiedzi smile

15

Witam wszystkich, którzy zastanawiają się nad zorganizowaniem wesela na tej sali. My mieliśmy tu wesele 13.09.2014 i jesteśmy bardzo zadowoleni. Czytając te posty też zastanawialiśmy się, czy zorganizować tu wesele. Teraz, kiedy wszystko się już odbyło zastanawia nas JEDYNIE to, skąd płyną tak nieprzychylne opinie na temat tej sali i właścicielki.

Naszym okiem:
-sala piękna, kameralna, duży parkiet, miejsce parkingowe, obok sali małe oczko wodne, huśtawki dla dzieci, ławki przed salą do posiedzenia w ładną pogodę (u nas było bardzo ciepło i słonecznie).
-właścicielka wynajmuje salę (umowa najmu) i udostępnia kuchnię i zaplecze wraz ze szkłem (nam nie policzyła za stłuczki), wręcz przeciwnie zaoferowała pomoc w przygotowaniach jak i strojeniu sali, za salę koszt wynajmu to 3500zł, natomiast opłaty z liczników (woda i prąd nic innego w granicach 350zł, pokój dla pary młodej gratis, natomiast pokój dodatkowy to koszt 30zł/os., żadne pranie obrusów czy inne koszty nie zostały nam doliczone, śmieci mieliśmy do wyboru-myśmy wzięli ze sobą). Kontakt, jak i atmosfera według nas jak najbardziej miła.
-trzeba mieć własną kucharkę

Cała uroczystość odbyła się tak, jak zaplanowaliśmy. Wynajem sali mieliśmy od środy do poniedziałku i tego dnia oddaliśmy klucze z pełnym optymizmem patrząc w przyszłość - od teraz już RAZEM.

16

Cieszę się, że opinie na temat tego lokalu są raczej przychylne, też planuje tam zorganizować wesele smile

17

Zorganizowaliśmy w tej sali nasze wesele. Pani Dorota z mężem bardzo serdeczni i zaangażowani ludzie. Weszliśmy we środę na gotową, umytą i wysprzątaną salę. Obrusy na stołach, krzesła ustawione, ręczniki i mydło w pokojach - drewno przy kominku. Wszystko tip top. Na przystrój wydaliśmy praktycznie 80zł - organza na stoły i świeczki do wazonów, bo resztę przystroiliśmy własnym myrtem - sala jest tak ładna, że nić więcej nie było potrzebne. Pokoje płatne od łóżka ale można na nich siedzieć cały tydzień za tę samą cenę, także cena praktycznie za pranie pościeli. W pokojach w tej chwili 12 miejsc plus pokój pary młodej w cenie sali. W naszym wypadku zmieściliśmy 142 osoby i parkietu wystarczyło, bo przecież nie wszyscy się bawią na raz.

Kuchnia po prostu epicka. Pracowałem trochę w gastronomii i to na lokalach w Sopocie, a tak dobrze uzbrojonej i przemyślanej kuchni nie widziałem. Tak samo pochwalę fakt, że sala ma tak naprawdę dwa pomieszczenia: obok głównej sali jest spora salka z kominkiem i kanapami, także skomunikowana z kuchnią. W naszym wypadku na małej salce gościliśmy orkiestrę, która dzięki własnym drzwiom do kuchni mogła się spokojnie komunikować i organizować w tak zwanych kuluarach - nie rzucając się gościom w oczy.

Nad stołami osobny klimatyzator niż na parkiecie, także teraz późną jesienią mieliśmy możliwość studzić klimat na parkiecie i potencjalnie (bo nie musieliśmy) dogrzać klimat przy stołach.

Pochwalimy także dwa kantorki - jeden na trunki, drugi na prezenty - bez okien i pod kluczem. Bomba sprawa, zwłaszcza dla mieszczucha przyzwyczajonego do tego, że ulica patrzy.

Historie o szambie, śmieciach i braku umowy są nieaktualne. Mieliśmy karty wyłożone na stół, umowa podpisana jasno na 4000zł (zawierając sprzątanie 250zł i uwierzcie mi, za te hektary to żadne pieniądze i z rozkoszą wręcz poświeciliśmy te pieniądze) plus prąd, którego wyszło 400zł.

Warty uwagi jest też wspaniały po prostu pokój na 6 łóżek. A wspaniały nie jest dla tego, że ma 6 łóżek, a że jest dziecinnie wystrojony i ma na wyposażeniu zabawki. Ostatni rodzice z dziećmi (jeszcze rozhahanymi) urwali się dopiero po 3ciej w nocy. Rodzice mogli się bawić, a dzieci szaleć na innym piętrze.

Razem z żoną Weroniką podpisujemy się czterema łapkami pod tą salą i szczerze wszystkim polecamy.