76

Odp: Korwin kontra reżimowa telewizja(mocne)

Oj Japco, sądziłem, że jesteś z tych myślących wink
Może pomyśl dlaczego np w Polsce od nie pamiętam ilu lat np zasiłek pielęgnacyjny cąły czas wynosi tylko 153 zł, może pomyśl dlaczego w Polsce kwota wolna od podatku jest najniższą chyba w świecie , dlaczego pensje zwyklych pracowników jak np  pielęgniarek, górników, hutników, sprzedawców stoją ciągle w miejscu od co najmniej kilku lat mimo zwalniania ludzi, tzw restrukturyzacji i innych tzw "uzdrowień" ???????
Gdyby nie strajki to w Polsce wszyscy robole pracowaliby na śmieciówkach za 1200zł po 300 godzin w miesiącu.
Moim zdaniem w Polsce powinna wybuchnąć rewolucja na wzór tej Wielkiej Francuskiej, i głowy powinny lecieć na szafotach aż byłoby czerwono - ale nie od flag.
Moim zdaniem JKM powinien zostać ukamienowany węglem kamiennym przez górników wink

77

Nadal twierdzę, że JKM ma rację. Czemu? Z jednego prostego powodu. Należy odróżnić strajki, które mają na celu poprawę sytuacji jednej grupy społecznej i to najczęściej takiej grupy, która już jest uprzywilejowana, od działań zmierzających do poprawy sytuacji ogółu społeczeństwa. Górnicy przeważnie walczą o siebie. Walczą z policjantami, a nie z politykami. Utrudniają życie zwykłym ludziom i sprawiają, że zwykli ludzie zapłacą za ich wybryki i przywileje.

RobinHut napisał/a:

Może pomyśl dlaczego np w Polsce od nie pamiętam ilu lat np zasiłek pielęgnacyjny cąły czas wynosi tylko 153 zł, może pomyśl dlaczego w Polsce kwota wolna od podatku jest najniższą chyba w świecie , dlaczego pensje zwyklych pracowników jak np  pielęgniarek, górników, hutników, sprzedawców stoją ciągle w miejscu od co najmniej kilku lat mimo zwalniania ludzi, tzw restrukturyzacji i innych tzw "uzdrowień" ???????

To teraz powiedz mi, gdzie są te związki zawodowe, które działają dla dobra społeczeństwa, skoro niczego nie załatwiono.

Związki zawodowe, gdyby chciały działać na korzyść całego społeczeństwa, przygotowałyby podstawowe postulaty, spróbowałyby je przepchać, a jeśli by się to nie udało, to wystawiłyby we wszystkich możliwych miejscach listę osób, które nie dopuściły do wprowadzenia postulatów. Jest internet. Dałoby się zrobić raban. Ludzie by wiedzieli, czemu nie należy głosować na pewne osoby.

Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, aby partie udawały, że działają dla dobra społeczeństwa. Chodzi o to, aby związki zawodowe udawały, że walczą o dobro społeczeństwa. Politycy trzymają się dobrze. Elita związkowa też pierdzi w ciepłe stołki. A ludziom się wydaje, że ktoś próbuje naprawić ich świat...

W rzeczywistości jest tak, że politycy dają ludziom trochę "luzu", gdy widzą, że społeczeństwo może wybuchnąć, gdy może pójść na noże... Jednocześnie związkowcy się pod takimi zmianami podpisują i ogłaszają wielki sukces, aby na chwilę zmienić nastroje społeczne... Aby społeczeństwu się wydawało, że wcale nie jest "ch**, d*** i kamieni k***"...

Pozdrawiam
Japco

78

Japco, zacznij myśleć - w sobotę w Warszawie była tylko jedna grupa zawodowa ? wink
A poza tym po co mają strajkować np prezesi czy bankierzy czy np posłowie ? Żle im podczas grabienia Polaków jak to powiedziała pani B. Dykiel ? wink
Oj Japco Japco.......zawodzisz......
W Polsce powinna nastąpić rewolucja, przecież od 25 lat kradną te same mordy wink

79

Do czego prowadził sobotni protest? Do lansowania się elity związkowej? Zebrali ludzi z różnych środowisk, zrobili happening, w tym czasie politycy w przeważającej większości widzieli to wszystko tylko w TV. Oni o nic nie walczyli. Przywódcy związkowi chcieli tylko pokazać, że mogą wystawić armię ludzi przeciwko politykom. To tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś chciał odebrać przywileje tym elitom związkowym... Nie chodziło o to, aby cokolwiek załatwić dla ogółu społeczeństwa...

Napisz mi, proszę, czemu związki zawodowe nie są w stanie walczyć o dobro społeczeństwa. Twierdzisz, że powinna nastąpić rewolucja, a jednocześnie zgadzasz się na to, że elity związkowe, które powinny pociągnąć za sobą tłumy, robią tylko pozorowane działania...

I przypomnij sobie, jaki jest schemat działania. Przypomnij sobie na podstawie stoczni. Najpierw niby kłótnia związków zawodowych z władzą, do czego pretekstem jest podniesienie cen kiełbasy, a po latach elity związkowe zostają kupione różnymi stołkami, zaś zwykły pracownik idzie na zieloną trawkę.

80

Co ty z tymi elitami związkowymi ? A gdzie robole mają się zorganizować ?
Jak pojadą strajkować pielęgniarki z jednego szpitala to widząc co tu piszesz wyślesz na nich ZOMO i będziesz kazał ich pałować jak mówił otumaniony już Wałęsa wink
Widze, że nieźle ci w mózg włożyli określenie "elity związkowe". Może i szefowie ZZ  nie zarabiają mało ale i tak ich zarobki są niczym w porównaniu do zarobków tzw prezesików czy zarządów - a ci to dopiero okradają społeczeństwo wink
Japco, ogarnij się człowieku wink

81

Jak pielęgniarki pojadą protestować, to spoko. Jak pojadą, aby rozp***** pół miasta, to na siłę odpowiedzieć można siłą...

RobinHut, napisz mi w końcu, czemu związki zawodowe nie są w stanie załatwić znacznych zmian.

82

Jak to dlaczego ? Przede wszystkim dlatego, że związkowcy to nie sejm czy senat a po drugie po jakimś czasie pobieranie dobrych pensyjek powoduje, że z czasem i ich przywódcy po jakimś czasie tak naprawdę stają się takimi samymi zlodziejami jak i rządzący wink
Czasami trzeba użyć siły jak inne argumenty nie docierają do rządzących, nawet rewolucja może się stać w takiej sytuacji gdy rządzący w ogóle nie liczą się z robolami a prezesiki i zarządy żyją sobie jak krezusy z naszych w sumie podatków wink

83

A tu proszę Państwa super "obiektywny" TVN .
https://www.youtube.com/embed/rUG6VhOw4rI

84

wkurza mnie strasznie, że ostatnio Korwin miał koło 10% poparcia w sondażach (w rzeczywistości pewnie więcej), a teraz 2%. W dużej części dlatego, że ludzie głosują na Kukiza, bo to ktoś świeży w polityce i myślą, że coś zmieni. Według mnie to bardzo sympatyczny człowiek i chce dobrze, ale nie wiadomo w ogóle na jaki on ma program polityczny, a te jowy to jakieś nieporozumienie. Zresztą według mnie przyczepią się to niego nie wiadomo jakie medny, tylko po to aby dopchać się się do koryta. Zresztą Kukiza mogą zmanipulować i wykorzystać do swoich celów różne grupy polityczne.

85

JKM może i jest ciekawy ale jak chce strzelać do strajkujących górników to wolę go tylko posłuchać ale nie głosować na niego wink

86

JKM mówił w kontekście bandytów. Ja strzelał bym do każdego kto urządza "burdy", a w szczególności na stadionach i nie bawił bym się w gumowe kule.
Kukiz szybko został by zmanipulowany, te jego JOW'y... po pierwszej debacie sam dostał dowód jak to działa w innym kraju. On to by sie nadawał do rządu, a nie na prezydenta, tak samo Mikke.

87

Górnicy strajkujący to dla ciebie bandyci ? A kim są dla ciebie ci którzy np zajumali Polakom 150 mld zł z OFE ? Ja wolałbym do nich strzelać.
JKM idzie już też na wysypisko polityki. M in za to co powiedział o strzelaniu go górników, którzy protestowali przeciwko zlodziejskiemu zarządowi JSW.
Co do Kukiza - oby spełnil pokładane w nim nadziej, mocno w to wątpię.

88

Wiesz miałem "nieprzyjemność" oglądać dokonania związkowców zawodowych jednej ze stoczni po jednej z imprez. Uwierz - sam byś ich powystrzelał. Związkowcy to tylko ludzie, którym się pracować nie chce, takie cwaniaczki. Nie dziwne, że o każdych ZZ jest takie zdanie w kraju. Oni tylko psują dobre imię prawdziwych robotników.
Wyobraź sobie, że jakaś grupa pajaców będzie się drzeć, ze chce jakichś tam zmian i w całej euforii zdewastują Ci chałupę, bo akurat znajdą się za blisko. Poprzesz ich czy byś ich powystrzelał?

89

Ale komu oni dewastowali chałupę ? Widze, że dajesz się nabrać na peowskie wałesowkie sztuczki wink
W Grecji czy Hiszpanii tam to dopiero dewastują chałupy wink Szkoda że nie dowodziłeś wtedy armią, pewnie też powystrzelałbyś robotników walczących o prawa do godnej pracy i zarobków wink
Zresztą podobni tobie strzelali już i do stoczniowców ( grudzień 1970 ) czy do górników ( grudzień 1981) bo też chcieli demolować domy wink
Widże, że jesteś tak samo kopnięty jak JKM, teraz nawet młodzi już od niego odsunęli się stawiając na Kukiza a nie na niego. Ta chęć strzelania do górników naprawdę powoduje, że JKM można traktowac już tylko jako political fiction.

90

Szkoda, ze Ty nie kandydowałeś Rabinie wink Na pewno podobnie jak Giertych pozamieniał byś co nie co w szkołach, a Polska słynęła by z twierdzeń, ze Ziemia ma 6000 lat, a wszystkie skamieniałości podsunął nam sam szatan, żeby nas oszukać wink

91

A ja kiedyś twierdziłem, że Ziemia istnieje 6000 lat ? Coś ci się po raz kolejny w główce pomieszało, imbecylku wink
Tobie widze tvn i polsaty niezłe głupoty podrzucaja, widac trafiaja na podatny grunt wink

92

Fakt, my bad. Wspominałeś, że człowiek istnieje od 6000 lat i został ulepiony z wysoko gatunkowego kociego łajna.
1. Sąd pewność, ze oglądam tvn i polsat?
2. co miało znaczyć określenie "imbecylku"? i cy prosto w oczy też byś mi to powiedział? wink

93

Podejrzewam, że to ciebie własnie ulepiono z kociego lub psiego łajna wink
Co do 6000 lat życia człowieka na Ziemi - to nie ja określiłem że tyle żyje człowiek na Ziemi ale Biblia. Jeśli ty uważasz inaczej wbrew temu co jest zapisane w Biblii to uważaj tak dalej, potomku psiego łajna czy może jakiegos szympansa z oliwskiego ZOO wink

94

Odpowiedz jeszcze na 2 pytanie wink

95

Odpowiedź nasuwa się sama czytając twoje wypocinki wink

96

Odkąd się tu Rabbi pojawiłeś, nie napisałeś niczego co nie miało by jadu wink Fajnie się tak stuka w klawiaturkę, bezpiecznie w jakiejś norce prawda? W Biblii jest gdzieś napisane o nadstawianiu drugiego policzka prawda???

97

Mam nadzieję że nadstawiasz jako wyznawca pogańskiej religii ? wink

98

Ehh widzisz... ja jestem z tych co szybciej spluną w twarz niż nadstawią drugi policzek.
Dziękuję za odpowiedź, na pewno wszyscy zrozumieli wink

99

Oszołomstwo u JKM jest mile widziane, dobrze że tacy jak ty czy JKM nic nie znaczycie w tym kraju wink

100

Widzisz jak zmieniłeś zdanie nie rozumiejąc, baaaa - nawet nie próbując zrozumieć jednej z jego wypowiedzi wink Wahliwy z Ciebie jahwowiec wink