1

Odp: Ile KB na 1 MB?

Od pewnego czasu nie mam możliwości by załączyć zdjecia do aukcji na allegro lub innych portalach aukcyjnych. W regulaminach napisano, ze zdjęcie nie może przekraczać np. 1 MB, a moje zdjęcie jest malutkie, bo ma zaledwie 80 KB. A podobno w 1 MB mieści się ok 1000 KB. Teoretycznie powinno zdjęcie "wejść" bez problemów ale nie wchodzi.
Zawsze się pojawia komunikat, że za duże zdjęcie. Ja tego nie rozumiem. Co jest grane?

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

2

Może w grę wchodzi nie tylko wielkość pliku, ale również rozdzielczość zdjęcia. Musisz sprawdzić, ile pikseli może zawierać zdjęcie (np. 800 szerokości i 600 wysokości, albo 200x200, itp.)

Kontrowersje, przemyślenia, subiektywizm... czyli gdybam o niczym ważnym wink
Zapraszam na moje konto YT: http://www.youtube.com/bl0od2

3

Maksymalny rozmiar zdjęcia nie może przekroczyć 200 kB. Większy plik zostanie automatycznie zmniejszony (automatyczne zmniejszanie nie obejmuje plików większych niż 12,5 megapiksela; większe zdjęcia zmniejsz samodzielnie).

tak to wyglada od strony allegro, mysle, ze masz jakis inny problem. przeslij mi to zdjecie na maila-obkukam co nie tak.

4

violka1, zamieść tu zdjęcie ( może być neutralne ) a napewno ktoś Ci  z urzytkowników
tego forum pomoże rozwiązać problem.

-- // --

5

watpie zeby allegro nie przyjelo neutralnego lol no chyba ze chodzi o zdjecie majtek- no to wtedy wstyd...

6

Nie każdy  chciał by o jego aktywności na allegro wiedzieli użytkownicy tego forum.
amor22, może podaj swoje dane z allegro - Nick i numer buta... - chyba , że ci będzie wstyd.

-- // --

7

To samo zdjęcie zamieszczam w ogłoszeniach na kartuzy.info i problemów nie ma żadnych. A na allegro próbowałam raz, po tygodniu znowu, po m-cu.... i dalej to samo. Na tablicy.pl tylko raz próbowałam i odrzuciło.

http://oi39.tinypic.com/11hsymh.jpg

Miłego dnia smile

8

Sprawdziłem na swoim koncie allegro - po dodaniu wchodzi bez problemu. Nie wiem, dlaczego masz problem z wrzuceniem go do aukcji. Nie mam nawet pomysłu na rozwiązanie Twojego problemu. Moim zdaniem pozostaje Tobie wysłać maila do supportu allegro, żeby rozwiązali Twój problem. Ewentualnie spróbuj ściągnąć jeszcze zdjęcie, które wrzuciłaś tu na forum i to ściągnięte wrzucić do aukcji. Może pomoże...

Kontrowersje, przemyślenia, subiektywizm... czyli gdybam o niczym ważnym wink
Zapraszam na moje konto YT: http://www.youtube.com/bl0od2

9

Do allegro pisałam i zostałam bez odp. Spróbuję faktycznie zapisać z forum i to wrzucić.

Miłego dnia smile

10

Drab napisał/a:

Nie każdy  chciał by o jego aktywności na allegro wiedzieli użytkownicy tego forum.
amor22, może podaj swoje dane z allegro - Nick i numer buta... - chyba , że ci będzie wstyd.

Prosze :
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=441466
teraz cos kup lol
nr buta 43-czyzbys chcial mi kupic nowe zimowki?

11

amor22

amor22 napisał/a:

nr buta 43-czyzbys chcial mi kupic nowe zimowki?

dobre big_smile

-- // --

12

violka1, próbowalaś zrobić jak radził bob xD i  pewnie udało się zamieścić zdjęcie ?
próbowałaś - dzięki moira.

-- // --

13

Zamieściłam ogłoszenie na tablicy i przeszło bez problemów. Nie rozumiem tej zależności, że z mojego kompa nie mogę załączyć zdjecia, a jak zapiszę jako obraz, to już mogę roll . Ważne, że się udało. Dziękuję.

Miłego dnia smile

14

violka1 napisał/a:

Nie rozumiem tej zależności, że z mojego kompa nie mogę załączyć zdjecia, a jak zapiszę jako obraz, to już mogę

A w jakim programie zmniejszasz zdjęcie?, ja też nie za bardzo wiem ale chyba chodzi o zapisanie zdjęcia do sieci
( Internetu ) zapisz dla Weba. W aparatach fotograficznych powinna być taka opcja.

-- // --