1

Temat: piec co z podajnikiem na ekogroszek - jaki polecacie

planuje zakup pieca co z podajnikiem na ekogroszek - jakiej firmy polecacie?
Jest bardzo duży wybór firm i można dostać zawrotu głowy od ilości producentów, od różnorodnych parametrów, no i od opinii w internecie
jestem totalnie skołowany i nie wiem juz na co patrzeć
kolejna sprawa to spalanie - opinie są różne od 5 ton rocznie do nawet 10 ton
proszę o pomoc i wasze uwagi na ten temat
jaką firmę polecacie, gdzie kupiliście, jakie jest spalanie roczne, na co patrzeć przy wyborze pieca?

2

Odp: piec co z podajnikiem na ekogroszek - jaki polecacie

Piec tylko firmowy ,żeby miał wysoką sprawność  sprawny serwis gwarancyjny. Spalanie zależy od powierzchni do ogrzania,węgla,dom nowy czy stary,ocieplenie no i temp. wewnętrznej jaką kto lubi.

3

słusznie govi1 tongue
wysoka sprawność >85% oraz temp wychodząca z pieca do komina
starsze domki mają słabą już jakość cegły w kominie, zbyt wysoka temp może spowodować popękanie komina
im większa sprawność pieca tym chłodniejsze spaliny w komin pójdą
na przekroju pieca to widać, spaliny idą do góry potem schodzą do dołu i raz jeszcze do góry i dopiero w połowie wysokości schodząc do otworu wychodzącego do komina
mój miałowy miał 93% z atestem ale i tak tylko 10 lat wytrzymał ......
kolejna sprawa to grubość blachy z której jest wykonany, u mnie była 5mm jakaś o 'specjalnych właściwościach' i 'padła' na ściance tego obejścia spalin gdzie najwyższa temperaturka spalin

Pogodnego dzionka big_smile

4

Defro Galmet Tekla od 8 tyś. w górę. Mi wychodzi 5 ton na rok w dzień  22.5 'c w nocy 21.5'c 180m2 do ogrzania ,włączona funkcja pogodowa moje zadanie to raz w tygodniu wsypać węgiel dwa razy w tygodniu popiół raz w miesiącu czyszczenie pieca.Komin faktycznie musi być z wkładem bo będzie wychodzić przez tynk /niska temp.spalin/   Piec 25Kw tekla draco duo ze stałym rusztem wodnym do palenia awaryjnego. Tylko trafić na dobry węgiel i to wszystko...

5

W mojej opinii nie warto kupowac markowych pieców, a kierowac sie w 100% parametrami pieca i stali kotłowej. Kupiłem piec bezpośrednio od producenta z pleszewa ze stali kotłowej o grubosci 1cm (w palenisku) i 0,8 w reszcie pieca i nie mam żadnych problemów, serwis dziala ok, mozna zadzwonic z dowolną sprawą i pomogą. Zapłaciłem za to 50-60% ceny tego samego kotła firmy Defro, który uzywa gorszych parametrów stali... Wg. mnie nie warto przepłacać za piękne wykonczenie dzwiczek, reklame u każdego sprzedawcy kotłów i kolorowe broszurki....

6

te Defro są strasznie drogie - 25Kw kosztuje 12 000PLN - to lekka przesada skoro o takich samych parametrach z Pleszewa czy Galmetu dostane za 7000PLN
a czy jest taki dobry? bezawaryjny?

ja mam nowy dom - 200m2, ocieplony itp - mam nadzieje sie w tych 5 tonach rocznie zmieścić

a nie ma tu lokalnie jakieś firmy? tak zeby z serwisem nie było problemu - słyszałem coś o Stężycy, ale nie Zielke.....

a skąd węgiel? gdzie najlepszy?

7

Węgiel jak narzazie to chyba w Łapalicach, przyznaje że kupiłem z innego miejsca i to nie to spieki i dużo popiołu. W przyszłym roku planuje kupić z allegro pieklorza . Piece to raczej wszystkie  z daleka ale mają serwisy tutaj w okręgu,Umnie wyglądało to tak hydraulik wszystko po podłączał przyjechał  serwisant sprawdził instalacje, rozpalił pierwszy ogień ,wytłumaczył ,ustawił i pojechał. Po miesiącu był tel. z fabryki czy byłem  zadowolony z obsługi serwisanta czy wszystko wyjaśnił i jeśli by się coś działo to na natychmiast mam to zgłosić.

8

Chłopie!! ale żeś z tym Krakowem wyjechał! przeciez piszesz na Kaszubskim forum!

9

Witam
Dołączę do wątki i wtrące kilka swoich uwag.
Palę Heitz Eko2 24kw. Palnik Brucera..
Po dwóch latach używania uważam że jest dość głośny w porównaniu z Defro. Jakbym miał teraz kupować piec to defro a tak w ogóle to przeszedłbym na piec na pellet - wygodny, nie kurzy (jak węgiel) innymi słowy w kotłowni można miec suszarnię. Mam dwóch znajomych z Sierakowic więc mam i znam ich opinie.
Co do ekogroszku to w pierwszym sezonie paliłem z Łapalic - szlakował, niedopalał się, dziwnie się palił - kombinowałem z ustawieniami ale w popielniku było dużo żuzlu,resztek a mało czystego popiołu. W tym sezonie kupiłem z internetu ekogorszek prestige w czerownych workach, miałbyć wysokokaloryczny no ale co do tego to mam wątpliwości. Spala się lepiej niż z Łapalic.
Mam znajomego co pali pieklorzem w żóltych workach. Chwali sobie. Twierdzo że po 5 dniach ma samą mączkę w 3/4 popielniku. ALe inny piec niż ja mam, więc jemu pasuje ten pieklorz.
Dzisiaj kupiłem EKOBRAN w czarnych workach - znajomy sobie bardzo chwali no i cena przyzwoita. W szymbarku około 780 za t stoi (tam kupiłem 8 worków na wypróbowanie). Jak będzie zobaczymy za tydzień.
Pozdrawiam

10

Jakbym miał teraz kupować piec to defro a tak w ogóle to przeszedłbym na piec na pellet - wygodny, nie kurzy (jak węgiel) innymi słowy w kotłowni można miec suszarnię. Mam dwóch znajomych z Sierakowic więc mam i znam ich opinie.????

11

na przekroju pieca to widać, spaliny idą do góry potem schodzą do dołu i raz jeszcze do góry i dopiero w połowie wysokości schodząc do otworu wychodzącego do komina

12

Pelet DROGI, 19mj kosztuje więcej niż ekogroszek 25mj... w foliowych forach przywożony na paletach nie "kurzy".

13

my mamy kocioł od Witkowskiego, z podajnikiem slimakowym- automat już z serii lux.
Świetny jest

14

govi1 napisał/a:

Piec tylko firmowy ,żeby miał wysoką sprawność  sprawny serwis gwarancyjny.

Dokładnie. Sprawdź sobie czy w twojej gminie nie nie dają dotacji na piec.

15

Polecam Czarna Perła.
Dobry ekogroszek.
zawsze suchy. zamawiałem osobiście 2 razy.

16

dzun napisał/a:
govi1 napisał/a:

Piec tylko firmowy ,żeby miał wysoką sprawność  sprawny serwis gwarancyjny.

Dokładnie. Sprawdź sobie czy w twojej gminie nie nie dają dotacji na piec.

Jak ktoś potrzebuje, to może poszukać na stronie: wyszukiwarka-dotacji.

17

Kuchhogya napisał/a:

[...] a tak w ogóle to przeszedłbym na piec na pellet - wygodny, nie kurzy (jak węgiel) innymi słowy w kotłowni można miec suszarnię. [...]

Komfort użytkowania pieca na ekogroszek a na pellet jest nieporównywalny. Podczas spalania tony ekogroszku powstaje 150 kg popiołu, będącego uciążliwym odpadem komunalnym. Pellet drzewny klasy A1 spala się prawie bezpopiołowo – z tony tego paliwa powstaje zaledwie 5 kg, dodatkowo popiół drzewny nie zawiera substancji toksycznych. Piec na pellet możemy zainstalować nawet w pomieszczeniu nie będącym typową kotłownią, np. w garażu czy w warsztacie. Mamy czysto, dzięki wyeliminowaniu pylenia, czego nie da się osiągnąć w kotłowniach na węgiel. Piec na pellet sam się rozpala i wygasza, w zależności od aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło. Natomiast pracę kotła na ekogroszek musimy ciągle nadzorować, no chyba że ktoś lubi być „uwiązany”. Pylący ekogroszek brudzi ręce, odzież i wszystko wokół. Syf w całej kotłowni. Jesteśmy przywiązani do „starych” i dobrze znanych nam rozwiązań, ale niestety świat nie stoi w miejscu. Nowe technologie i rozwiązania w urządzeniach grzewczych mają nam ułatwić życie, a nie je utrudniać. Nie mówiąc już o wpływie na środowisko.