1

Temat: Jubileuszowy, dziesiąty Blues w Leśniczówce 2016

To już po raz dziesiąty spotkamy się w mirachowskim lesie aby posłuchać różnych odmian bluesa.
W imieniu organizatorów zapraszam w dniach 01-02 lipca do Mirachowa.
Ale świętowanie rozpoczniemy już dzień prędzej, czyli 30 czerwca 2016.
W tym dniu odbędzie się specjalny jubileuszowy koncert podczas którego zagra dla nas gość specjalny Joe Colombo oraz Kasia Skoczek !!!!
Po koncercie przewidziane jam session w którym udział już zapowiedzieli znani polscy muzycy bluesowi.
Wszystkie szczegóły już niebawem smile

http://images75.fotosik.pl/257/f3b6a3c134961275med.png

2

Odp: Jubileuszowy, dziesiąty Blues w Leśniczówce 2016

30 czerwca 2016 zapraszamy na uroczystą inaugurację X Edycji Festiwalu Blues w Leśniczówce .
Koncert odbędzie się w gościnnych progach pubu Bowling Pod Orłem w Kartuzach.
Zagrają dla nas Joe Colombo feat. Kasia Skoczek
Klika słów o tym duecie:
Joe Colombo to bluesowy gitarzysta rozpoznawalny jako wirtuoz stylu slide. Gitara dobro w jego dłoniach poraża diabelską ekspresją i anielską śpiewnością. Pochodzący ze Szwajcarii artysta, zdefiniował swój styl poprzez kilka wydanych płyt, a od ponad 15 lat związany jest z europejską i amerykańską sceną muzyczną. Współpracował z Terrym Evansem (Ry Cooder, Eric Clapton), grał na deskach festiwalowych całego świata, a obecnie występuje z polską wokalistką Kasią Skoczek.
Joe Colombo i Kasia Skoczek w tej niezwykłej muzycznej współpracy łączą dwa światy i dwie generacje. Od 2014 rok projekt ze swoim programem odwiedził już Polskę, Szwajcarię i Włochy. Młody głos debiutuje ze slajdzistą i wnosi do projektu wpływy ze współczesnych głosów R'n'B i Soulu.
Duet zabiera publiczność w podróż przez czystą muzykę, gdzie gitara slide i zaskakujący głos podróżują drogą amerykańskiego bluesa i muzyki tradycyjnej w nowy, oryginalny sposób. Energia i wirtuozeria unikalnej gitary, oraz niespodziewana dojrzałość wokalu tworzą na scenie idealną harmonię.

http://images78.fotosik.pl/258/f9a2251df4c4a916.jpg

3

Odp: Jubileuszowy, dziesiąty Blues w Leśniczówce 2016

J.J. Band z Jeleniej Góry w ciągu dziesięciu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce, a także szereg nagród festiwalowych.
W 2003 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę „Good Day For The Blues”, a w 2004 roku odbyła się premiera albumu „Searching For The Blues”. W roku 2010 ukazała się szczególna płyta „J.J. Band i Przyjaciele – Blues” z utworami Tadeusza Nalepy, nominowana do nagrody Fryderyka. Wszystkie trzy płyty zyskały miano „płyty roku” w ankiecie czytelników pisma „Twój Blues”. Dwukrotnie czytelnicy uznali też J.J. Band za zespół roku.
Jacek „Jogi” Jaguś to gitarzysta bluesowy 2004, 2006, 2007, 2008 i 2009 roku, a Bartek Łęczycki – harmonijkarz bluesowy 2005, 2006 i 2007 roku w Polsce według rankingu „Twojego Bluesa”.
Grupa występowała na najbardziej prestiżowych  festiwalach bluesowych w Polsce obok polskich i zagranicznych wykonawców z najwyższej półki. W 2008 roku zagościła w Mirachowie podczas II edycji Blues w Leśniczówce.

http://images76.fotosik.pl/265/47c4dc7684855929.jpg

J.J. Band to niewątpliwie uczta muzyczna, wielka radość grania i dobra zabawa. W 2010 roku skład zespołu zasiliła sekcja rytmiczna, złożona z doświadczonych i uznanych na polskiej scenie bluesowej wrocławskich muzyków – Bartosza Niebieleckiego na perkusji i Andrzeja Stagraczyńskiego na basie.
W czasie koncertu zespołu będzie można usłyszeć przede wszystkim utwory z najnowszego albumu J.J. Band, poświęconego twórczości Tadeusza Nalepy zespołu Beakout oraz utwory z autorskich albumów zespołu.
Wystepują:
Jacek „Jogi” Jaguś – gitara, śpiew
Bartek „Boruta” Łęczycki – harmonijka
Piotr Michalak – piano, Hammond
Andrzej „Stagracz” Stagraczyński – bass
Bartek „Mr.Shuffle” Niebielecki – perkusja

http://images77.fotosik.pl/265/4e8a9aac45db11ba.jpg

4

Odp: Jubileuszowy, dziesiąty Blues w Leśniczówce 2016

KAJETAN DROZD BAND
Kajetan Drozd to wokalista, harmonijkarz i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na większości prestiżowych festiwali bluesowych - Jimiway w Ostrowie Wielkopolskim, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem, Bluestracje w Chorzowie, Rawa Blues i wielu innych. W 2011 roku zagościł również w Mirachowie podczas V edycji naszego festiwalu.
Gościł również na Słowackich festiwalach - Bluesowy Ostrow w Reviste czy Blues Jamboree w Novych Zamkach.
Z grupą Siódma w Nocy dwukrotnie zwyciężał na festiwalu Rawa Blues w 2006 i 2008 roku. Jest również laureatem Polish Blues Challenge 2010 i półfinalistą International Blues Challenge 2011 w Memphis, USA (z formacją Kajetan Drozd Acoustic Trio). W 2012 roku ponownie reprezentował Polskę na International Blues Challenge 2012.

W 2009 roku ukazał się debiutancki album "Siódma w Nocy", na którym znalazły się głównie autorskie kompozycje Kajetana Drozda. Jedna z nich, „Kiedy Blues Mnie Opuści”, obecna była na Liście Przebojów Radiowej Trójki oraz w notowaniach innych rozgłośni. Utwory Kajetana pojawiły się również na wydawnictwie „minimax.pl 5” red. Piotra Kaczkowskiego, na trzech edycjach „Antologii Polskiego Bluesa”, a także na składance „Blues Made In Poland 2009”. W 2012 roku na rynku pojawiła się akustyczna płyta "Bourbon And The Blues" formacji Kajetan Drozd Acoustic Trio.
Najnowszym wydawnictwem jest płyta "Sześć Strun", której premiera miała miejsce w październiku 2014 roku.

Muzyka Kajetana Drozda ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Na scenie towarzyszy mu dwóch wspaniałych muzyków: basista Oskar Ludziak, koncertuje wspólnie z Kajetanem od prawie czterech lat, na nowej płycie zagrał wszystkie partie gitary basowej oraz znakomity perkusista Ryszard Rajca, wybitny perkusista, współzałożyciel zespołu Ścigani, laureat wielu muzycznych nagród i wyróżnień.
Całość składa się na niezapomniane muzyczne widowisko, które zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

http://images75.fotosik.pl/287/2685752a77f9fb6b.jpg

5

Odp: Jubileuszowy, dziesiąty Blues w Leśniczówce 2016

Oto pełen program tegorocznego festiwalu - zapraszamy !!!!

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e6c0e77f13c0.jpg

6

Odp: Jubileuszowy, dziesiąty Blues w Leśniczówce 2016

Na koncert inauguracyjny który odbędzie się pierwszego dnia festiwalu w Pub & Bowling "Pod Orłem" w Kartuzach można już rezerwować wejściówki pod numerem telefonu : 665 002 044 lub na biletyna.pl
Ilość miejsc ograniczona !!!!

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9506d4dadffd.jpg

7

Odp: Jubileuszowy, dziesiąty Blues w Leśniczówce 2016

Gwiazdą główną festiwalu będzie Dudley Taft Band - zagrają w piątek 01 lipca około godziny 22.00

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9b525eaf5e1f.jpg

DUDLEY TAFT BAND:
Dudley Taft - gitara i śpiew.
Kasey Williams - gitara basowa.
Eric Robert - klawisze.
Carl Martin - perkusja.

Dudley Taft, po przeszło 20 latach pracy z różnymi zespołami, od typowo rockowych, po grunge rodem z Seattle, (na czele ze Sweet Water oraz Second Coming z którym nagrał dla Capitol Records przebój z filmu ,,Szósty Zmysł’’ z Bruce Willis’em), dojrzał do powrotu dawnych fascynacji bluesowymi mistrzami i poprowadzenia bandu firmowanego własnym nazwiskiem. Ten, osiadły obecnie w Ohio gitarzysta, natychmiast przystąpił w 2007 roku do realizacji podjętych zamierzeń, wydając w 2010 roku niezwykle przychylnie przyjęty przez krytykę debiutancki album ,,Left for Dead’’. Już od samego początku, został doceniony jako wyróżniający się gitarzysta nowego pokolenia amerykańskiej sceny blues-rockowej.

Tak udany debiut potwierdza wydany w 2013 roku kolejny album ,,Deep Deep Blue’’, entuzjastycznie przyjęty przez recenzentów Premier Guitar Magazine, Blues Matters Magazine, American Blues Scene, Washington Blues Society, Allgigs UK, Blues Blast Magazine, czy prestiżowe Blues Magazine i Blues Rock Magazine. Wszystkie podkreślają nietuzinkowe umiejętności gitarowe Dudley’a Taft’a, stawiając go w jednym szeregu z gitarowymi tuzami obecnej sceny blues-rockowej na świecie. To ważne, gdyż sam Dudley wydaje się podążać wybraną jedynie przez siebie samego drogą, nie ulegając panującym obecnie trendom w bluesowym świecie. Sam album zdobył także wyróżnienie, jako BEST NEW USA za rok 2013 przyznany przez Blues Underground Network. Wyraźnie wyczuwalne wpływy bluesa ze środkowego zachodu i Southern Rock’a, inspiracje takimi mistrzami jak Freddie King (na którego sam się powołuje), przemieszane z własnymi doświadczeniami muzycznymi kształtują w pełni rozpoznawalne brzmienie i styl Dudley’a Taft’a jako kompozytora i gitarzystę. Co ciekawe, każdy z recenzentów dopatruje się coraz to innych porównań i odniesień, co jedynie dowodzi o oryginalności wypracowanego stylu. Warto dodać, iż nie tylko wymienione umiejętności zostały docenione. Dudley zbiera także w pełni uzasadnione pochwały za umiejętności wokalne oraz walory tekstowe swoich piosenek snując na płycie w pełni ze sobą zintegrowaną opowieść.

W maju 2014 roku ukazał się trzeci krążek zatytułowany ,, Screaming in the Wind’’. 3. utwór z tej płyty “Red Line” wiele tygodni utrzymywał się w czołówce holenderskiego zestawienia Hit-Tracks Top 100 - trzy kolejne tygodnie na miejscu 1. Wg. opinii Nashville Blues Society, Dudley ciągle jest na fali wznoszącej, jeszcze bardziej pogłębiając własne brzmienie i różnorodność proponowanych kompozycji.

Ostatnie studyjne wydawnictwo, zrealizowane w końcu 2015 roku w Nashville oraz Nowym Orleanie, zatytułowane ,,Skin And Bones'' zdaje się być potwierdzeniem nieustającego rozwoju jako gitarzysty i kompozytora. Wystarczy wysłuchać tytułowy ,,Skin And Bones'' czy wręcz przebojowy ,,Lonesome Memphis Blues''.

We wrześniu 2014 roku Dudley Taft z zespołem poraz pierwszy odwiedził Polskę, a zarejestrowane koncerty stały się materiałem na pierwsze wydawnictwo koncertowe - LIVE IN EUROPE, którego premiera odbędzie się podczas tegorocznej wizyty w naszym kraju.
Dudley za każdym razem chętnie powraca do Polski, a w blogu na jego stronie można przeczytać jak postrzega Nas - polaków i nasz kraj.