1

Temat: System alarmowy do mieszkania

Mieszkamy na parterze, często nie ma nas w domu. A wiadomo, różnie to bywa. Jesteśmy łakomym kąskiem. Zastanawiam się nad montażem systemu alarmowegi - myślicie, że to dobry pomysł?

2

Odp: System alarmowy do mieszkania

Antena do odbioru dvb t, powinna być silnie kierunkowa wycelowana dokładnie w źródło sygnału - czyli nadajnik. ntenę i miejsce jej instalacji należy dobrać w zależności od miejsca instalacji odbiornika i nadajnika. Dlatego warto zorientować się, gdzie położony jest najbliższy nadajnik. Do odbioru podstawowych kanałów wystarczy zwykła antena przystosowana do dobioru konkretnego pasma. Antena szerokopasmowa, czyli te słynne siatkówki też dadzą radę, ale musi ona być dobrze wykonana (ekran/siatka galwanicznie odseparowana od elementów aktywnych anteny - dipoli, żadnych luzów w łączeniach elementów odbiorczych, itp.).

3

Odp: System alarmowy do mieszkania

System alarmowy w mieszkaniu to podstawa. Mała centralka alarmowa + kilka czujników PIR, kilka kontaktronów + jeden sygnalizator i jeden manipulator. Do tego obudowa, transformator i mały akumulator.

Jak weźmiesz sobie małą centralę Texecoma z serii Premier (Premier 412 bądź Premier 816) masz do 16 wejść, wbudowany dialer PSTN do komunikacji z stacją monitorowania ochrony, a do tego możesz wszystko podłączyć sam, bo to raczej prościzna jest. W sprawie sygnalizatora - w zależności od twoich wymogów - możesz zrobić tylko wewnętrzny, ale można także wsadzić i zewnętrzne urządzenia. Do sygnalizatora wewnętrznego polecam Yotogi TI505, a (jeżeli czujesz taką potrzebę) to możesz wziąć sygnalizator zewnętrzny Odyssey Compact 5. Oba są eleganckie i wytrzymałe.

4

Odp: System alarmowy do mieszkania

Jak najbardziej. Bezpieczeństwa nigdy nie za wiele. A teraz czasy takie, że wszystko rozkradną. A czy orientowałeś się już w systemach? Jeżeli nie to sprawdź tutaj, może znajdziesz jakieś informacje na ten temat.

5

Odp: System alarmowy do mieszkania

I jak ten alarm się sprawuje? Na jaką centralkę ostatecznie się zdecydowaliście? Czy satel to dobry kierunek? Pytam, bo mówią nam, że tak.

6

Odp: System alarmowy do mieszkania

Satel. Mam kilku znajomych którzy używają go zarówno w sklepach czy w domach lub mieszkaniach i są zadowoleni. Są trzy wersje centralek: Micra (do małych obiektów), Versa (do średnich) oraz Integra (do tych największych). Centralki mają różne możliwości konfiguracyjne, możliwość sterowania nie tylko alarmem ale również monitoringiem, automatyką domową jak bramy wjazdowe, oświetlenie czy nawet podlewanie ogródka. Alarm może działać o systemy bezprzewodowe, dzięki czemu nie trzeba kuć w ścianach bruzdownicą aby schować okablowanie i osprzęt. Sprawdź sobie tutaj opis techniczny takich czujek i sygnalizatorów.