1

Temat: Sposoby na zwiększenie sprzedaży

Macie jakieś swoje sposoby na zwiększenie sprzedaż? Mówię, a właściwie pytam tutaj ogólnie o większości branżach w której zarobki uzależnione są od systemu prowizyjnego. Jak to u was wygląda?

2

Odp: Sposoby na zwiększenie sprzedaży

Przyczyn słabej sprzedaży może być kilka:
- kiepskiej jakości produkty lub usługi;
- zbyt wysoka cena;
- kiepska lokalizacja, reklama lub nastawienie załogi.

O ile większość wymienionych wyżej rzeczy można zmienić stosunkowo szybko, o tyle wybór, przeszkolenie i motywowanie zespołu sprzedażowego jest dosyć czasochłonnym zadaniem. Dużo zależy od kierownika który powinien pozytywnie motywować swoich podwładnych. Można to robić na wiele sposobów. Te najważniejsze zostały wymienione artykule.
Myślę, że dosyć dobrze oddaje specyfikę branży handlowej.

3

Ten temat wszędzie w internecie poruszany był wielokrotnie. Oczywiście specjaliści uznają, że trzeba inwestować, nawiązywać kontakty, jeździć na konferencje i eventy, jednak ja jestem zdania, że należy budować wizerunek - innymi działaniami, ostatnio czytałem bardzo interesujący wpis na blogu o marketingu dot. właśnie procesu budowania wizerunku firmy. Uwierzcie mi, że właśnie takie rzeczy najlepiej wpływać będą na zwiększenie obrotów marki.

4

Dobry marketing jest zawsze na czasie i pomoże w sprzedaży, szczególnie jeśli chodzi o instrumenty internetowe. Pytanie oczywiście o branżę i o to, czy na produkt jest w ogóle popyt.

5

Cytując klasyka "reklama dźwignią handlu" wink

6

Dokładnie tak. Ale teraz duże znaczenie ma również komunikacja z klientem. Warto aktywnie prowadzić social media ale i o reklamie w internecie nie zapominać.

7

Możesz skorzystać z akademi sprzedazy - doradztwa biznesowego, oni się tym zajmują smile

8

Dobrym sposobem na zwiększenie sprzedaży jest tez podwyższenie standardu oferowanych produktów. Jeśli na przykład prowadzimy własny biznes z branży gastronomicznej, warto postawić na odpowiednie pojemniki na produkty np jak zgodnie z przepisami oraz bezpiecznie transportowac towar . Ważne jest tez to, by przewóz i przechowywanie żywności odbywało się zgodnie z określonymi normami i wytycznymi. Od jakości naszych towarów zalezy przecież zadowolenie klienta.

9

nie ma schematu....

10

Najlepiej poczytać jakieś poradniki w internecie. Jest tego bardzo dużo. Różne fora tematyczne itp. Jakby co to moge coś polecić. Przejrzyj tez różne ksiązki. Warto smile

Pozdrawiam smile

11

Dokładnie. Mówi się, że dużą siłę rażenia ma również facebook.

12

Witam, moim zdaniem w dzisiejszych czasach oprocz tradycyjnych sposobow trzeba pamietac o internecie o dobrej i przejrzystej stronie internetowej.Socjal media czyli np facebook daja naprawde dobre efekty.

13

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem jest zlecenie kampanii w internecie za pośrednictwem AdWords. I taki sposób reklamy gwarantuje zysk.

14

Oszczędności - ale te mądre. W żadnym wypadku na pracownikach.

15

Najlepszy jest marketing szeptany. Przecież ludzie ciągle się chwalą co i gdzie sobie kupili, wciąż obgadują wszystkie tematy. Zauważcie nawet w sklepie, że jak stoicie za dwójką ludzi, którzy nie mieszkają ze sobą, to widać, że kupują podobne produkty, nawet smakowo :-)

16

Dzun> ja nie zauważyłam. Nie patrze na innych, na szczęście wink .

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

17

violka1 napisał/a:

Podaję to jako ciekawostkę. Jestem wzrokowcem i zwracam uwagę na takie rzeczy smile

18

Słyszałem o takim sposobie, że wywiesza się obraz chciwego Żyda. Raz na jakiś czas należy go przekrzywić, żeby pieniądze wpadały do naszej sakiewki.

Jajcowałem!

Andrzej

19

karama65 napisał/a:

Oszczędności - ale te mądre. W żadnym wypadku na pracownikach.

Dodałbym jeszcze do tego mądre inwestowanie.

20

dzun napisał/a:
violka1 napisał/a:

Podaję to jako ciekawostkę. Jestem wzrokowcem i zwracam uwagę na takie rzeczy smile

Ja nigdy nie patrze co kupują inni, kompletnie mnie to nie interesuje. Mam swoje zakupy i tego się trzymam. Tak więc u mnie byś tego nie zauważył wink .

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile

21

Szukacie dobrej formy płatności w terminalach ? Jeśli tak to musicie iść z duchem czasu i zastosować najnowszą formę płatności jaką są e płatności to bardzo nowoczesna funkcja, która zagwarantuje wam lepszy komfort i wzrost sprzedaży, sami zobaczcie jej funkcjonalność która jest niesamowita !

22

Trudno Cię zrozumieć, ale wydaj mi się, że dokonałem tego.

23

barrtteekk napisał/a:

Szukacie dobrej formy płatności w terminalach ? Jeśli tak to musicie iść z duchem czasu i zastosować najnowszą formę płatności jaką są e płatności to bardzo nowoczesna funkcja, która zagwarantuje wam lepszy komfort i wzrost sprzedaży, sami zobaczcie jej funkcjonalność która jest niesamowita !

Nie bardzo rozumiem co to ma akurat do wzrostu sprzedaży.

24

Temat jak morze a nawet nie jak morze, jak ocean.
Tysiąc książek go nie wyczerpie, trzeba uściślać pytania w tej materii, wiedza to pieniądze i to duże czasami, niebawem zacznie się ciekawy cykl o sprzedaży na Blogu:

/ Dostęp Darmowy i możliwość zadawania konkretnych pytań/

[moderowane]

Postaram się zamieszczać na tej stronie artykuły z w/w miejsca.

Pozdrawiam Sprzedawców :-)

25

Z pewnością polecam jeszcze bazę adresową czyli lista miejscowości w Polsce jest bardzo pomocne narzędzie w biznesie. [moderowane] Lista miejscowości w Polsce opracowana została na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Zawiera dane adresowe o miejscowościach podstawowych i częściach miejscowości w Polsce. Baza adresowa to unikalny i kompletny zbiór adresów w Polsce. Idealne dla firm które kładą nacisk na jakość danych i borykają się z błędnymi adresami.