1

Temat: Euro 2016 l Nie Awansowaliśmy z Jednego Powodu! Niewielu Go Zna !

Nie Awansowaliśmy z Jednego Powodu !
- ale... nadal " Idziemy Po Swoje ! " Chociaż już nie we Francji.

Wielka Przygoda Reprezentacji Polski zakończona.

Piłkarze dobrze wyszkoleni i silnie zmotywowani "stawali na głowach" w kolejnych spotkaniach a trener Nawałka okazał się Narodowym Geniuszem, warto wspomnieć o całej ekipie pracującej z Kadrą, wszystko było na najwyższym poziomie, poczynając od rzeczy małych po wielkie sprawy, od mat na których mogli poleżeć piłkarze, gdy czekali na dogrywkę po lokalizację bazy głównej Kadry na Euro 2016 zapewniającej dobre powietrze i ciszę.

Na paradoks zakrawa fakt,że Lewandowski strzelił bramkę, i to szybką bramkę, taką o których słyszymy niezmiennie od mądrych głów w TV, że jest to bramka " ustawiająca mecz " :-) , a nie awansowaliśmy :-( Dobrze, że Lewandowski strzelił tą bramkę / i dwie z karnych / to bardzo ważne, że on strzelił wczoraj bramkę, psychika Lewandowskiego została ocalona. I jego Marka.

Niestety, słyszymy równie często od tych samych panów: " To jest piłka i wszystko może się zdarzyć:-)

Jasne, że wszystko może się zdarzyć, ale po to pracują ludzie związani z piłką i sami piłkarze, by wynik " Nie spadał z nieba".

Zaszliśmy daleko, daleko jak jeszcze nigdy nie zaszliśmy na Mistrzostwach Europy czyli na piłkarskim Euro, mogliśmy zajść jeszcze dalej, ale COŚ nam staneło na drodze i tym COŚ nie była drużyna Portugalii, ale o tym napiszę w dalszej części. Cierpliwości.

Nabraliśmy doświadczenia, uwierzyliśmy w siebie, wartość naszych piłkarzy poszybowała w górę a co najważniejsze " dokopaliśmy się" do trenera nie tylko z prawdziwego zdarzenia, ale wręcz trenera idealnego, pracowity, skromny /!/ , REPREZENTACYJNY, posiadający wiedzę i umiejętności, idealnie przewodzący Kadrze, mogę zalety trenera Nawałki wymieniać długo, w każdym bądź razie, dajcie mu pieniądze jakie zechce i co tylko innego zechce, zostawcie Bońka na czele PZPN chociażby tylko dla trenera Nawałki, on, Nawałka, jest największą wartością futbolu RP. Nawiasem mówiąc, obecny sukces jest także sukcesem Bońka i nie wiem czemu miałby być zmieniony ?? Klubowe układziki ? Jeszcze tego brakuje, by ludzi wyprowadzających PZPN, Kadrę i Piłkę na prostą, jakieś klubowe kliki i układy zniszczyły...!

Nawałkę należy koniecznie zostawić - sprawić by zechciał zostać z Kadrą, zostać nie tylko dlatego, że zbiżają się MŚ , ale głównie po to by wypracował System, poukładał sprawy na lata w Polskiej Piłce i by przy nim wykształcili się kolejni, zwłaszcza trenerzy, ale i piłkarze, działacze itp. Musimy tak to zorganizować, by po odejściu trenerów Kadry nie szukano kolejnych trenerów dla reprezentacji Polski na szerokim świecie, ale by byli oni pod ręką, by byli to ludzie współpracujący z aktualnym trenerem! Trener ma się wywodzić z aktualnego zespołu trenerskiego, to jest jeden z kluczy sukcesu! Tak powstanie Etos pracy z Kadrą, doświadczenia i wiedza pozostaną, będą procentować i tak wyszkolimy ludzi i tak pieniądze będą zostawać w kraju! Nawiasem pisząc o gaży trenerskie, tutaj nie ma co żałować, tutaj oczekujemy Dobrej Zmiany. :-)

Trenera Nawałki nie można "wypuścić z rąk!" Za wszelką cenę.

Wielkim plusem jest to, że Kapustka miał możliwoćć zagrać na Euro, to jest najlepsza inwestycja na przyszłość, Cionek dla przykładu, jest dobrym obrońcą, ale on osiągnął już szczyt swoich możliwości, tak mi się wydaje, może się mylę, dobrze jednak, że Trener Nawałka dał mu zagrać na Euro, podniósł jego wartość, dał szansę i chłopak się ograł na dużej imprezie, miłe, zwłaszcza, że ten Brazylijczyk jest Polakiem z odzysku, ocaliliśmy Cząstkę z dawnej Emigracji... I gra z sercem.

Wracając do wczorajszego meczu i do meczu ze Szwajcarią... Nie mamy rezerwowych...Dobrych rezerwowych... Pan Nawałka jedyne co mógł zrobić to wypuścić Kapustkę...To za mało.

W meczu ze Szwajcarią i Kapustki nie mógł wypuścić, ze względu na kartki jakie on otrzymał poprzednio... I zobaczmy, Szwajcarzy po utracie bramki natychmiast rzucili na boisko trzech świeżych piłkarzy! - Przystąpili do ofensywy i wyprostowali wynik, cudem ocaleliśmy i lepiej wykorzystaliśmy loterię o nazwie "Karne".

Sytuacja powtarza się wczoraj z Portugalią, trener Portugalii po utracie bramki natychmiast rzuca świeże siły na boisko a nasz trener? Po jakimś czasie, oszczędnie z przymusu, rzuca na boisko wszystko co praktycznie ma, czyli Kapustkę...

Na boisku skwar, piłkarze wymęczeni turniejem, wiecie co to znaczy wspomożenie zespołu np. w drugiej połowie meczu kilkoma dobrymi zawodnikami dysponujących świeżymi siłami?

Widzieliście końcówkę dogrywki? Piłkarze ledwo biegali i patrzyli na zegar czekając na karne... I co ciekawe, Polacy mieli więcej sił od Portugalczyków! Wystarczyło, by Trener Nawałka miał pod ręką i rzucił na boisko w drugiej połowie meczu 2-3 świeżych piłkarzy o klasie np Grosickiego a nie było by dogrywki... Wypompowani Portugalczycy, a wypompowaliśmy ich naszą mądrą, spokojną grą, może brzydką, ale cóż:-) - Wypompowani przeciwnicy schodziliby z boiska po 90 minucie a wynik meczu byłby rewelacyjny dla Polskiej drużyny... Nie mamy dobrych rezerwowych i właśnie dlatego wracamy do domu. Podobnie i Szwajcarów byśmy ograli w 90 minut, gdybyśmy mieli Dobrą Ławkę Rezerwowych, Piłkarzy z rezerwy, na których Trener Nawałka mógłby postawić i rzucić do walki.

Szkoda.

W tym właśnie Polska Reprezentacja przypomina Zakon PC czyli PIS z dawnych lat, " za Krótka Ławka." :-)

I jeśli tego nie zmienimy to właśnie ten brak Dobrych Rezerwowych będą wykorzystywać nasi rywale na przyszłych Mistrzostwach Świata

Panie Trenerze...

Ps. Najważniejsze jest byśmy posiadali chociaż trzech piłkarzy w rezerwie, którzy będą w stanie grać intensywnie przez część meczu na całej linii, od ataku, pomocy po cofanie się do obrony w razie konieczności. Potrzebujemy " Na Gwałt!" Trzech uniwersalnych piłkarzy na dobrym poziomie plus 11 / plus Kapustka czyli wspaniała 12 już jest :-) Wspaniałą drużynę - 12 - jaką już teraz mamy plus Trzech musimy znaleźć i podszkolić a będzie Bajka :-), - jak TYLKO będziemy posiadali minimum 15-16 DOBRYCH piłkarzy gotowych do gry. Prawdziwa Bajka. Nie marzę nawet o więcej.

Bajka.

/ Nie wypuście Nawałki z rąk ! /

za: Darius Salamon von Danzig

Myślisz, że posiadasz WAŻNY / KONIECZNY do Zbawienia!/ Chrzest? =  https://www.salon24.pl/u/salamon/851196 … -w-mediach

2

Odp: Euro 2016 l Nie Awansowaliśmy z Jednego Powodu! Niewielu Go Zna !

Bredzisz chłopie, taka Szwajcaria prawie nas ograła a ty tu piszesz o jakimś sukcesie, wyjście z grupy to była formalność i szliśmy tą słabą drabinką, druga strona to silna drabinka ale jak mówią - głupim szczęście sprzyja. Dla mnie to mieliśmy wielkiego farta a nie dobry zespół.
Wygraliśmy ze Szwajcarami karnymi to z Portugalią zostało to nam oddane. Niech chłopaki krowy doją i może kiedyś nauczą się grać.

3

Odp: Euro 2016 l Nie Awansowaliśmy z Jednego Powodu! Niewielu Go Zna !

Patriotyzm.. Polska cebula

4

Odp: Euro 2016 l Nie Awansowaliśmy z Jednego Powodu! Niewielu Go Zna !

Niestety takie sytuacje się zdarzają i właśnie dlatego ja również jestem zdania, że całkiem ciekawą opcją jest to aby takie momenty wykorzystywać u bukmachera. Zachęcam was do zapoznania się z ofertą https://www.iforbet.pl/ i jak najbardziej ten bukmacher jest bardzo dobrym wyborem.