1

Temat: Konto bankowe - wspólne czy rozdzielne?

Jak to u was wygląda? Macie wspólne czy rozdzielne konta bankowe? Chciałbym zrobi wspólne, ale żona się nie zgadza za bardzo. Chodzi o przejrzystość wydatków.

2

Odp: Konto bankowe - wspólne czy rozdzielne?

Łóżko też macie oddzielne ? Jaka przejrzystość wydatków ? To na wspólnym koncie przejrzystości nie ma ?
Może twoja żona woli oddzielne bo w razie rozwodu łatwiej dzielić kasę wink

3

A i jeszcze jedno - wspólne konto to oczywiście oszczędności z racji opłat za jego prowadzenie.

4

Predator napisał/a:

Łóżko też macie oddzielne ? Jaka przejrzystość wydatków ? To na wspólnym koncie przejrzystości nie ma ?
Może twoja żona woli oddzielne bo w razie rozwodu łatwiej dzielić kasę wink

Nie wiem jak można płacić za prowadzenie konta bankowego. Odkąd pamiętam, nigdy nic nie płaciliśmy. Ba! Banki jeszcze nam płaciły za to, że trzymamy u nich kasę. Tutaj masz kilka przykładów darmowych kont bankowych.

5

Jmal27, doczytaj dokładnie co cytujesz, konta są za darmo ale pod pewnymi warunkami..... ja w moim banku tez mam niby za darmo ale  np jeśli kartą nie zrobię w miesiącu zakupów za co najmniej 300zł to policzą mi opłatę za kartę kredytową...więc nie za darmo.

6

Ja mam osobne, tak jest bezpieczniej.

http://iconsa.pl

7

ha A ja mam w pełni darmowe konto z gwarancją na 2 lata i w tym czasie nie interesuje mnie, że oferty na rynku będą się zmieniać. Bank to Orange Finanse jakby ktoś pytał

smile

8

Nie rozumiem po co zakładać wspólne konto jak konta są darmowe. Być może niektórzy lubią mieszać pieniądze i wrzucać je do jednego worka, ale moim zdaniem oddzielny budżet to dużo większa swoboda. Ciekawa opcja jest to konto internetowe w alior banku chociaż tutaj bym się dobrze wczytał czy takie zasady nam odpowiadają.

9

Nie widzę sensu w posiadaniu wspólnego konta, są dwa osobne darmowe, do tego można jakieś jedno oprocentowane i tyle. Z małżonką mamy 2 konta w Raiffeisen i jedno wspólne na procencie. Każdy ma swoj pieniazek a jak czegos potrzebujemy to przelewa sie z jednego na drugie i po kłopocie

10

Zawsze oddzielne. Nie wiem jaki jest sens mieć wspólne? Co to daje? Przeciez Ty zarabiasz, żona zarabia, każde z Was ma swój dochód i swoje wydatki - oddzielne. Nie trzeba sie spowiadac co i za ile sie kupiło.

Pozdro

11

Ja osobiście uważam, że konto bankowe powinno być wspólne, bo dzięki temu można jeszcze bardziej zawężać swoje relacje.

12

Nigdy w zyciu żadnego wspólnego konta!!! Tylko dwa osobne. Po co masz żonę/żona Ciebie rozliczać z każdej wydanej złotówki? Chcesz zabalować bez żony to wydajesz kase i ona tego nie widzi smile Tylko tak zachowasz wolność w małżeństwie - i to jest sukces udanego małżeństwa.

13

a może dwa konta? jedno wspólne, do rozliczeń i zakupów etc. a drugie na własne prywatne wydatki. Wszystko jest tylko kwestią dogadania się smile

14

jopek91 napisał/a:

Nigdy w zyciu żadnego wspólnego konta!!! Tylko dwa osobne. Po co masz żonę/żona Ciebie rozliczać z każdej wydanej złotówki? Chcesz zabalować bez żony to wydajesz kase i ona tego nie widzi smile Tylko tak zachowasz wolność w małżeństwie - i to jest sukces udanego małżeństwa.

To samo można powiedzieć o mężu wink . Przecież to działa w obie strony.

"Prawdę można mówić tylko mądrym ludziom, dla innych trzeba mieć dobre słowo".

Miłego dnia smile