1

Temat: Jak powstrzymać wypadanie włosów i łysienie?

Odkąd skończyłem 30stkę z roku na rok mam coraz mniej włosów. Jak tak dalej pójdzie, to do 40stki będę łysy jak kolano. Dodam, że jestem w wieku 35 lat. Od czego zależy to czy włosy wypadają czy nie? Dodam, że mój ojciec ma włosy - dziadek był częściowo łysy. Czy da się to jakoś zatrzymać lub najlepiej odwrócić?

2

Odp: Jak powstrzymać wypadanie włosów i łysienie?

Raczej nie ma szans, ale nie ma czym się przejmować. Spójrz na Bruca Willisa, jest łysy i w ogóle nie przejmuje się tym. Lepiej jest ogolić się na łyso niż stosować dziwne zaczeski. Może będzie Ci pasował zarost np. broda "na Amisza"?

3

No tak, co to takiego łysienie.. Każdego to czeka, prędzej czy później każdy zostanie łysy.

4

Należałoby zrobić badania diagnostyczne co może być przyczyną wypadania włosów. Łysienie wcale nie dotyczy każdego. Niektóre przyczyny łysienia można wyeliminować, przez co włosy przestaną wypadać. Dużo zależy od genów. Mój dziadek miał do samego końca kruczoczarne włosy. O żadnej łysinie nie było mowy.
Tutaj macie Radka Majdana:

http://bi.gazeta.pl/im/6/6078/z6078326Q.jpg

Przykład tego, że proces ten można odwrócić.

Proponuję więc zgłosić się do dermatologa specjalizującego się w leczeniu przyczyn wypadania włosów. Lekarz ten nazywa się trycholog.

5

Głowy bym nie dał, ale Majdan miał chyba przeszczep albo ma dobrze zrobiony tupecik.

6

Super, wstęp do reklamy zrobiony i proszę, na tym koniec smile .... żadnych linków do trychologów i kosmetyków przeciw łysieniu wink . Łysy mężczyzna jest seksi.
Czas zaakceptować nieuniknione, polubić siebie, a inni polubią nasza łysinkę.

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

7

Pozostaje chyba golenie na zero sad
Z drugiej strony nigdy tego nie robiłem ;/

8

violka1 napisał/a:

Czas zaakceptować nieuniknione, polubić siebie, a inni polubią nasza łysinkę.

jednakże gdyby ktoś nie akceptował nieuniknionego można pójść za radą starszych i smarować przez 12 tygodni kurzym quanem big_smile

kpsp napisał/a:

Z drugiej strony nigdy tego nie robiłem

ja również bo nie miałem potrzeby a ponoć skuteczne big_smile big_smile tongue

Pogodnego dzionka big_smile

9

Ale mieszacie w głowie człowiekowi. Niech idzie do dermatologa, a ten mu powie co dalej ma robić i czy coś w ogóle można z tym zrobić.

10

Szkoda czasu i nerwów. Kiedyś dużo o tym czytałem. Jeżeli mamy typowe łysienie androgyniczne to nie wynaleziono jeszcze satysfakcjonującej metody na tą przypadłość. To co jest daje, albo słaby, dziwnie wyglądający efekt, albo bardzo niefajne skutki uboczne . Jest taki np. na bazie syntetycznego dihydrotestosteronu, ale skutki uboczne mogą być jak u kulturystów: nadmierne owłosienie ciała (nie na głowie tongue ), ginekomastia, przerost narządów wewnętrznych, uszkodzenie wątroby, zanik jąder, depresja itd...

Nie warto nic z tym robić bo wygląd faceta to nie tylko włosy ale:
1. sylwetka - wysportowana, bez brzucha
2. ubiór - schludny, modny, dostosowany do sytuacji
3. mowa ciała - powolne ruchy, opanowanie, spokój
4. pozycja - warto robić karierę lub własny biznes
5. charakter i zachowanie - klasyczny gentelman

To czy ma się włosy na głowie czy nie naprawdę nie ma znaczenia smile

11

przepraszam, miało być >>łysienie androgenowe<<

12

Mój mąż mówił, że na mądrej głowie włos nie rośnie wink .

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

13

Ewentualnie dermapen. Jest to zabieg ktory pobudza cebulki do rosniecia. Jest to nakłuwanie skóry nawet do kilkuset razy na sekundę. Chyba nawet w TV pokazywali jak to wygląda. Nie jest to przyjemne, a wręcz dość bolesny zabieg.

14

Czy u nas w Kartuzach jest jakiś dermatolog lub kosmetyczka która zajmuje się tego typu zabiegami? Ile to kosztuje?

15

Poradnia dermatologiczna znajduje się przy Dworcowej 2, ale tam raczej nie ma nikogo specjalizującego się w trychologii...
Dobrych trychologów jest zaledwie kilku na cały kraj. Nie chcę podawać linków. Wrzuć sobie w Google. To wszystko dermatolodzy specjalizujący się w leczeniu łysienia.

16

Dobra, umówiłem się na wizytę. Dzięki...

17

To daj znak jaki będzie efekt? Co zaproponował...

18

kpsp napisał/a:

Dał mi skierowanie do trychologa do Gdańska. Powiedział, że on raczej takimi sprawami się nie zajmuje, bo trzeba wykonać kilka badań diagnostycznych aby wykluczyć pewne spraw.

19

kpsp napisał/a:
kpsp napisał/a:

Dał mi skierowanie do trychologa do Gdańska. Powiedział, że on raczej takimi sprawami się nie zajmuje, bo trzeba wykonać kilka badań diagnostycznych aby wykluczyć pewne spraw.

A do jakiej poradni?

20

Są takie kapsułki z Vichy Dercos neogenic, dość droga może być kuracja ale podobno włosy przestają wypadać i co najważniejsze rosną nowe. Ale sama jeszcze nie próbowałam, dopiero zbieram pieniążki.

21

Kto by się tym przejmował, mój mąż też ma trochę bzika na tym punkcie (nie jest łysy, ale coś mu się zaczyna przerzedzać) mi jednak to w ogóle nie przeszkadza. Tak jak wcześniej ktoś napisał, liczy się to co w głowie a nie na głowie big_smile

Nie wszystko co pozytywne jest legalne. Nie wszystko co takie legalne, pozytywnym jest.

22

Czasami zdarzają się niedobory (witaminy, mikroelementy) i to też może być przyczyna. A bardzo łatwo to sprawdzić, więc można na kilka frontów uderzyć - u trychologa i dietetyka. Z doświadczenia wiem, że preparaty "na skórę głowy" nie działają hmm no chyba, że jakieś mega drogie - takich nie próbowaliśmy.
Daj znać KSPS jak Ci poszło big_smile

23

Amelia napisał/a:

Czasami zdarzają się niedobory (witaminy, mikroelementy) i to też może być przyczyna. A bardzo łatwo to sprawdzić, więc można na kilka frontów uderzyć - u trychologa i dietetyka. Z doświadczenia wiem, że preparaty "na skórę głowy" nie działają hmm no chyba, że jakieś mega drogie - takich nie próbowaliśmy.
Daj znać KSPS jak Ci poszło big_smile

miało być kpsp tongue

24

Może nie chodzi tu o cenę preparatu tylko o trafność. Jeśli preparat jest nieodpowiednio dobrany to i jego skuteczność będzie znikoma. Choć z drugiej strony im skład lepszy tym cena wyższa sad

25

hmm, zawsze warto zadbac o to aby wlosy nie wypadaly, ja jestem zwolleniczka naturalnych sposobow i moim ulubionym kosmetykiem jest skrzyp polny oraz maska jajeczna. jesli ktos lubi inne przepisy, to prosze: [usunięte] moze komusie sie przyda smile jesli np komus takie cos nie odpada to zawsze mozna zrobic sobie przeszczep wlosow ale to droga inwestycja. smile