1

Temat: Kiedy Musimy Otworzyć Działalność Gospodarczą ?

Sklep Internetowy.
Kiedy muszę założyć Działalność Gospodarczą ?Działalność możesz  otworzyć kiedy chcesz, ale... po co już Teraz? Wpierw musisz odpowiedzieć sobie na pytanie kiedy chcesz zacząć sprzedaż. Samo działanie w kierunku przyszłej firmy nie wymaga zgłoszenia do urzędu w celu założenia działalności gospodarczej a pamiętaj, że z chwilą zgłoszenia zaczyna bić licznik tzn. Biegnie np czas w którym masz niższe składki na tzw ZUS, - dwa lata - a które musisz opłacać od początku założenia działalności, tracisz możliwość korzystania z ubezpieczenia przez pracującą żonę, jesteś już w kręgu zainteresowania urzędu skarbowego itd.

Przed dokonaniem Pierwszej czynności - w tym przypadku - Sprzedaży - Musisz otworzyć Firmę czyli zarejestrować Działalnośc Gospodarczą w Urzędzie Miasta.

Jeśli nie masz konkretnego powodu,by to zrobić jak najprędzej, to nie śpiesz się, złóż - zgłoś się do Urzędu Miasta w celu założenia Działalności Gospodarczej jak najpóźniej, najlepiej zrób to od początku danego miesiąca.

Jest kilka spraw, które musisz przemyśleć związanych z zakładaną działalnością, począwszy od adresu pod którym ją założysz a kończąc na formie opodatkowania, prawdopodobnie wybierzesz tzw. Ryczałt, ale ten wybór już musisz dostosować do własnej skali, przewidywanych kosztów prowadzenia działalności itp. spraw.

Samą działalność otworzysz w jeden dzień, urzędnik powie ci wszystko co najważniejsze a w niektórych miastach otrzymasz przewodnik przedsiębiorcy plus jakieś materiały edukacyjne.

Powiadomią także Urząd Skarbowy i ZUS, nie musisz nigdzie biegać. Chyba, ze coś się zmieni.

Założenie Firmy w U.M jest DARMOWE, kiedyś kosztowało 100 zł, zmiany jakie wprowadzisz w przyszłości także są DARMOWE. Są ludzie i firmy, wysyłające do takich osób, które założyły działalność przeróżne wezwania do zapłaty, wezwania sugerują, że opłata jest obowiązkowa, nic nie płać w takim przypadku.

Dane firm nie podlegają ochronie osobowej, jesteś więc widoczny w CEiDG - JEST TO Rządowy REJESTR FIRM, w każdej chwili możesz sprawdzić kto prowadzi jaką działaność, gdzie ją wykonuje, w jakim zakresie oraz czy posiada rozdzielność majątkową, są tam również dane kontaktowe, telefon i e-mail o ile przedsiębiorca je podał.

Twoja firma będzie widoczna w wielu miejscach ponieważ różne firmy prowadzą działaność reklamową i budują swoje strony w internecie na podstawie jawnych danych firmowych jakie znajdują właśnie w Centralnej Ewidencji - CEiDG - Zobacz jak wygląda w tej Ewidencji dowolny wpis, tak będzie wyglądał i Twój, pomijając różnice z powodu różnic wynikajacych z nazw, profilu itp. rzeczy.

Jeśli podasz adres działaności pod którym przebywasz, ogłosisz światu, gdzie jesteś, ma to plusy i minusy m.in CEiDG jest miejscem, w które komornicy kierują swoje pierwsze kroki, gdy bardzo pragną Cię zobaczyć. Pamiętaj, że dzisiaj możesz być w dobrej sytuacji i kondycji finansowej a za np rok w gorszej i to, że dzisiaj nie boisz się choćby wizyty komornika nie oznacza, że tak będzie zawsze, to tak na marginesie, sposoby postępowania z komornikami opiszę w innym miejscu. Mam nadzieję, że nigdy w życiu nie popadniesz w długi, po to między innymi pisze tę książkę, no ale cóż, trzeba być przygotowanym na różne warianty i w razie potrzeby, jak ja to określam: " Ratować co się da ". Minimalizacja strat, wiedza kiedy się wycofać, nawet ponosząc koszty " na oko " duże czy nawet wielkie jest wiedzą bezcenną, strategiczną, trzeba być gotowym, w razie plajty, na " Nowe Życie " i zapewniam Cię, że nie wysokosć długów ani nawet to co posiadasz jest na czele wartości, ale jest nią tzw. Płynność Finansowa.

Wielu ludzi jest zadłużonych po uszy a żyje i funkcjonuje wspaniale a z drugiej strony, wielkie fortuny upadały i jeszcze uopadną," tylko " dlatego, że zabrakło im płynności Finansowej, jak to możliwe?

Wyobraź sobie, ze masz majątek łącznie na 10 miliardów, ale są to pieniądze w towarach, u ludzi, na sklepach i w tym podobnych miejscach, gdzieś masz zapłacić 200 mln. za coś tam i nie masz tych pieniędzy  " na teraz " w gotówce a termin upłynął, wierzyciel błyskawicznie podaje Cię do sądu, błyskawicznie uzyskuje papiery i z nimi udaje się do komornika, który błyskawicznie zajmuje Twoją firmę, konta firmowe itp rzeczy, koszta rosną, Ty nie masz jak się ruszyć, lawina Twoich kontachentów nagle chce zabierać swoje towary czy co tam ma u ciebie, firma niczym Domino sypie się natychmiast i niebawem sprzedają Twój majątek na licytacjach -

- za " Grosze".

Napisałem w dużym skrócie, ale tak wygląda to naprawdę.

Płynność Finansowa, to jest TO czego potrzebujesz niczym tlenu, nie raz wrócę do tematu Płynności Finansowej.

Powracjąc do samej Działalności, jej otwarcia, jest to temat prosty, ale posiadający szereg pytań, na które musisz sam sobie odpowiedzieć, gdy zechcesz otworzyć własną firmę, od tego jaki podać numer PKD jako główny w swojej działaności po to ile w ogóle wpisać numerów PKD do swojej działalności, są to miejsca w których możesz prowadzić działalność i np jeśli nie wpiszesz PKD handlu w internecie to nie mozesz prowadzić handlu w sieci, jeśli nie wpiszesz PKD Spożywki to nie możesz handlować art. Spożywczymi itd.

Wpisz wszystkie PKD działaności jakie przewidujesz, ze będziesz prowadził.

Za 150 zł można znaleźć księgową, która będzie " ogarniać temat " i będzie podpowiadać jakie są najlepsze warianty i jakie zmiany są wprowadzane, przynajmniej powinna, pamiętaj, ze to Ty zawsze ponosisz odpowiedzialność za swoje sprawy, nie ksiĘgowa czy bIuro rachunkowe, nawet jeśli oni zrobią błąd. Ty możesz później sądzić się z nimi o odszkodowanie.

Jesli nie jesteś na karcie podatkowej to z wielu względów warto posiadać DOBRE biuro rachunkowe, przydaje się w wielu sprawach... DOBRE NIE MUSI OZNACZAĆ - DROGIE.

Mimo posiadania biura, musisz sam monitorować zmiany i procesy w prawie podatkowym - warto.

Czasami wystarczy posiadać kontakt z kolegą, który monitoruje sprawy podatkowe i nam powie ważne rzeczy, warto mu się w jakiś sposób odwdzięczać. Czasami trzebaz zwracać uwagę na artykuły prasowe, zwłaszcza w gazetach - tygodnikach dla firm, zwłaszcza pod konoiec rolu, wówczas wprowadzane są zazwyczaj zmiany i nowości w prawie podatkowym, warto wpisywać słowa kluczowe w wyszukiwarce i przeglądać świeże artykuły na dany temat np wpisujemy:

Kasy fiskalne 2017 ,  albo: zmiany w prawie podatkowym dla małych firm 2017 ,  i sprawdzamy artykuły, po pewnym czasie już po tytułach i nazwach osób-firm-mediów publikujących dany temat i udostępniając go w internecie będziemy wiedzieli czy warto wchodzić w dany artykuł czy nie, czasami trzeba zapłacić kilka złotych. np. wysyłając sms za możliwość przeczytania artykułu, jeśli jest aktualny i dotyczy naszych spraw, posiada wiedzę ,która ma dla nas istotne znaczenie, to z reguły warto zapłacić.

W internecie jest wszystko - korzystaj z tego. Naucz się Szukać, Segregować, Wyławiać wartościowe treści z internetu. - Uważaj byś nie spędził jednak całego życia na czytaniu rzeczy, które co prawda są fajne i ciekawe, ale ograbioają Cię z sił i czasu, Masz iść prosto do celu, nie zbaczać za każdym "kwiatkiem czy widoczkiem".

Zakładanie firmy od strony papierkowej to wbrew pzozorom bardzo długi temat, posiada wiele odnóg, które warto znać, od dobrego startu dużo zależy, czasami wszystko, falstart może spowodować zniechęcenie, przerażenie samym widmem urzędów, gąszczem spraw itp rzeczy, a co najgorsze obecnie, kontrolami i wysokością kar, nawet za nieumyślne błędy.

Nie taki jednak jest straszny ten temat jak może się wydawać, a nawet lekki wg. mnie, wystarczy dobrze ustawić sprawy i monitorować rzeczywistość w odpowiedni sposób, by bezpiecznie żeglować po cybernetycznym oceanie i wyławiać pełne sieci zupełnie bezpiecznie:-)

Jak wspomniałem, temat będę z czasem uzupełniał, tak że zawartość powiększy się wielokrotnie, sam podtemat związany z biurem rachunkowym powinien być znacznie dłuższy aniżeli cały tekst Tematu o zakładaniu Działalności Gospodarczej jaki tutaj napisałem.

Zwłaszcza, że nie poruszyłem jeszcze ważnego tematu Nazwy Firmy i Domeny internetowej - spraw ściśle z sobą powiązanych a odgrywających pierwszoplanową rolę w naszym.... Przedstawieniu - Przedstawienie - to jest słowo Klucz do Sukcesu, ale na tego typu Wiedzę musisz jeszcze sporo poczekać i nie wiem czy będziesz mógł liczyć na przysłowiową darmoszkę tongue

Miłego Wieczoru.

za: [moderowane]

Myślisz, że posiadasz WAŻNY / KONIECZNY do Zbawienia!/ Chrzest? =  https://www.salon24.pl/u/salamon/851196 … -w-mediach

2

Odp: Kiedy Musimy Otworzyć Działalność Gospodarczą ?

Handel przez internet ?? jeżeli generalnie planujesz rozwój odrazu warto otworzyć działalność wiadomo ze sa  koszty ale i tez większe możliwości na przykład reklamy itd Taki biznes zaczął bym od przedewszytkim otwarcia działalności.
Wiadomo że jak ktos czasem sprzeda kilka rzeczy na alegro to nie ma sensu ale tak generalnie na starcie

3

Odp: Kiedy Musimy Otworzyć Działalność Gospodarczą ?

Ja planuje otworzyć niedługo siłownię i tu już na pewno jest potrzebna działalność. Trochę jest jeszcze spraw technicznych, jak załatwienie ścianek prysznicowych systemowych, bo coś takiego najlepiej utrzymać w czystości i można dopasować do wielkości pomieszczenia.

4

Odp: Kiedy Musimy Otworzyć Działalność Gospodarczą ?

Myślę, że w każdej firmie przyda się też wsparcie. Osobiście już wybrałem biuro rachunkowe we Wrocławiu. Dzięki temu nie muszę się przejmować księgowością i dokumentami, na których totalnie się nie znam i mogę zająć się rozwojem firmy.

5

Odp: Kiedy Musimy Otworzyć Działalność Gospodarczą ?

Z całą pewnością posiadanie własnej firmy jest fajną sprawą i ja również jestem zdania, że jak najbardziej warto jest co nieco na ten temat wiedzieć. Korzystając oczywiście z okazji polecam każdemu przeczytanie fajnego wpisu https://e-biznes.pl/jak-uzyskac-numer-e … t-wymagany gdyż fajnie jest wiedzieć czym jest numer EORI i kiedy jest tak naprawdę wymagany.

6

Odp: Kiedy Musimy Otworzyć Działalność Gospodarczą ?

Na pewno warto mieć swoją firmę, ale trzeba pod uwagę wziąć z pewnością różne aspekty. Trzeba odpowiednio się do wszystkiego przygotować... Chociażby ważnym aspektem jest prowadzenie rachunkowości, tutaj może wam pomóc firma optimax.biz.pl/ - która zna się na rzeczy.

7

Odp: Kiedy Musimy Otworzyć Działalność Gospodarczą ?

Poniekąd samo posiadanie własnej firmy jest na pewno bardzo ciekawą opcją, ale myślę, że również warto jest wiedzieć w jakiej formie ją najlepiej prowadzić. Zdecydowanie zachęcam każdego do zapoznawania się z wpisem http://www.extor.pl/spolka-partnerska-% … a-zalozyc/ gdzie fajnie opisano kto tak naprawdę może zostać właścicielem spółki partnerskiej.

8

Odp: Kiedy Musimy Otworzyć Działalność Gospodarczą ?

W sumie samo posiadanie firmy jest na pewno bardzo fajną sprawą i moim zdaniem również dobrze jest wiedzieć jak np. założyć spółkę w Estonii ? Myślę, że bardzo ciekawie o tym napisano w https://www.thompsonstein.com/spolka-za … w-estonii/ i właśnie taka wiedza jest jak dla mnie przede wszystkim bardzo praktyczna.

9

Odp: Kiedy Musimy Otworzyć Działalność Gospodarczą ?

Dobrze jest też zastanowic się nad obsługą informatyczną w firmie. Szczególnie w dobie dbania o cyberbezpieczeństwo. Jest to bardzo ważne i coraz więcej firm zwraca na to uwagę bo wiedzą że jest to spore ryzyko.
https://itcenter.pl/

Od siebie polecam kontakt z firmą IT center, firma zajmuje się obsługą informatyczną w Warszawie. Oferuja między innymi usługi outsourcingu internetowego.