1

Temat: Sposoby na żylaki

Witam serdecznie,
mam genetyczną skłonność do powstawania żylaków. Bardzo chciałabym temu zapobiec.
Staram się dużo ruszać, często trzymać nogi w górze, stosować zbilansowaną dietę. Ale boję się, że to mnie nie uratuje, bo już teraz widzę popękane naczynka na swoich nogach Słyszałam o kremie na żylaki Varive, który dzięki temu, że usprawnia krążenie krwi w nogach i wzmacnia naczynia krwionośne, hamuje powstawanie żylaków. Ponadto pozwala pozbyć się tych, które już się pojawiły. Krem ma bardzo dobre opinie wśród specjalistów. Czy ktoś z Was stosował? Jeśli tak, to jakie wrażenia?

2

Odp: Sposoby na żylaki

Krem na żylaki? Nie uwierzę z jego skuteczność. Uzasadniam big_smile :
To co wychodzi na wierzch (niezależnie od choroby) ma podłoże wewnątrz. Np. grzybica paznokci- to nic innego jak grzybica organizmu i trzeba by walczyć z nią od wewnątrz, bo inaczej wróci i żadne spraye i kremy nie dadzą skutku na długo.
Podobnie łuszczyca- dlaczego uważana za nieuleczalną (?), bo tylko się smaruje zamiast walczyć z nią od środka. To przecież jest chory organizm. Alergie- nie wystarczy smarowanie kremem przeciwświądowym... to tylko daje ulgę a nie leczy. Leczy się od wewnątrz i unikając alergenu.
Wszelkie kremy i maści to tylko działania firm farmaceutycznych. Jaki interes miałaby firma gdyby się pacjent od razu wyleczył?
Trochę się o tym naczytałam, to walnęłam wywód-a co wink .

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

3

violka1 napisał/a:

Krem na żylaki? Nie uwierzę z jego skuteczność. Uzasadniam big_smile :
To co wychodzi na wierzch (niezależnie od choroby) ma podłoże wewnątrz. Np. grzybica paznokci- to nic innego jak grzybica organizmu i trzeba by walczyć z nią od wewnątrz, bo inaczej wróci i żadne spraye i kremy nie dadzą skutku na długo.
Podobnie łuszczyca- dlaczego uważana za nieuleczalną (?), bo tylko się smaruje zamiast walczyć z nią od środka. To przecież jest chory organizm. Alergie- nie wystarczy smarowanie kremem przeciwświądowym... to tylko daje ulgę a nie leczy. Leczy się od wewnątrz i unikając alergenu.
Wszelkie kremy i maści to tylko działania firm farmaceutycznych. Jaki interes miałaby firma gdyby się pacjent od razu wyleczył?
Trochę się o tym naczytałam, to walnęłam wywód-a co wink .

Zgadzam się. NA żylaki tak naprawdę pomoże tylko zabieg u specjalisty. Kremy moga coś łagodzić, ale nigdy nie zlikwidują problemu całkowicie:(

4

Ja chce sprobowac tej masci, ale moja nosi nazwe castiva varicose, mam tubke 150 ml, zobaczymy co zdziala, na cuda nie licze ale moze cokolwiek pomoze, zobaczymy.

5

Jeśli Twoja skłonność do żylaków jest genetyczna jak sama stwierdziałaś to jesteś raczej nietypową osobą i raczej nie znajdziesz pomocy na forum, poprostu udaj sie po rade do lekarza.

6

jak to jest w rodzinie to będziesz miała

7

Cześć Wam,

Mam pytanie dotyczące jakiegoś specjalisty w naszym regionie, który pomógł komuś w leczeniu (ewentualnie zahamowaniu dalszego rozwoju żylaków). Mam 28 lat, a już pojawiają się żylaki na łydkach. Póki co, nie towarzyszy mi ból, ale... naczytałam się o tym sporo, więc wolę dmuchać na zimne.

Inna sprawa, że szukam opinii także na temat rozwiązań doraźnych. Kremy, żele? A może tabletki? Czy to ma rację bytu? Będę mega wdzięczna za każdą odpowiedź.

Póki co, wstrzymam się z zakupem, ale myślałam o tym: [moderowane]. Nie znam się na medycynie, więc nie wiem co sądzić. Gdyby była jakaś życzliwa duszyczka, to będę dozgonnie wdzięczna!!!

Czy znacie jakiś skuteczny sposób na żylaki? Poszukuję opinii o tym preparacie: https://opinionek.pl/varicolen-na-zylaki/