1

Temat: Pellet_coś sprawdzonego?

Witam!
Wymieniłem sobie kocioł z olejowego na pellet. Pierwszy tydzień próbuję to wszystko ogarnąć i poustawiać tak, aby było najekonomiczniej. Pierwszą tonę już kupiłem, ale teraz poszukuję dobrego dostawcy z dobrym pelletem oczywiście po jak najniższej cenie. Ceny są dość rozbieżne. Teraz dałem za tonę 950 zł, ale są też takie za 600 zł ponoć.
- Czy używa ktoś z was takiego źródła energii?
- Jeśli tak to czy macie wypróbowane, czy faktycznie jest taka duża różnica w cenie między różnymi firmami i dostawcami?
- czy opłaca się robić zapas pelletu na całą zimę i kupić go latem?
- czy faktycznie wtedy jest tańszy w zakupie?
Ucieszy mnie każde zdanie i każda opinia na ten temat.
Pozdrawiam.

2

Odp: Pellet_coś sprawdzonego?

- Czy używa ktoś z was takiego źródła energii?

TAK

- Jeśli tak to czy macie wypróbowane, czy faktycznie jest taka duża różnica w cenie między różnymi firmami i dostawcami?

RÓŻNICA JEST W ILOŚCI POPIOŁU I CZYSTOŚCI PIECA. Można kupić najtańszy pellet, ale wymaga on częstego i dokładnego czyszczenia pieca. W moim przypadku tani pellet powodował zaklejanie się zapalarki i trzeba było ją co kilka dni oczyszczać, nie mówiąc o stosie popiołu. Tańszego może się więcej spalać. Ale jeśli komuś nie przeszkadza czyszczenie i piec sobie radzi, to można palić tańszym.

- czy opłaca się robić zapas pelletu na całą zimę i kupić go latem?

Jeśli ma się fundusze i miejsce do składowania.

- czy faktycznie wtedy jest tańszy w zakupie?

Tak. Jest ok 20% tańszy w okresie czerwiec - lipiec.

W sprawach forum proszę o kontakt e-mail.

3

Odp: Pellet_coś sprawdzonego?

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
czyli rozumiem, że jednak kupujesz ten droższy, aby nie bawić się za często w oczyszczanie palnika i wynoszenie popiołu?
w jakich cenach i skąd kupujesz pellet? masz coś sprawdzonego na naszym lokalnym rynku?