1

Temat: Tort z fasoli

Jakiś czas temu miałem okazję spróbować niesamowitego deseru regionalnej kaszubskiej kuchni. Początkowo byłem sceptycznie nastawiony, bo nie sądziłem, że... tort z fasoli może komukolwiek smakować. A jednak! Jak tylko spróbowałem - przepadłem smile Ubłagałem (dosłownie) szefa kuchni o przepis. Tort robiłem już kilkukrotnie w domu i za każdym razem wychodził smile, a Ci co go próbowali, zachwycali się smakiem. Podzielę się chętnie z Wami przepisem i sami spróbujcie...

Składniki na ciasto:
1 szklanka fasoli,
3 jaja,
3 łyżki gorzkiego kakao,
3 łyżki oleju kokosowego,
½ szklanki cukru,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
1 łyżeczka sody,
½ łyżeczki soli.
Składniki na krem:
½ szklanki białej fasoli,
½ szklanki wiórków kokosowych,
2 czubate łyżki oleju kokosowego,
2 łyżki miodu,
można dodać 1 łyżkę likieru malibu

Wykonanie:
Fasolę odsącz na sitku. Zblenduj ją na gładką masę. Dodaj jajka, kakao, olej, cukier, proszek i sodę oraz sól i znów blenduj, do połączenia składników. Formę wyłóż papierem do pieczenia i wlej ½ ciasta. Piecz ok. 35 minut w piekarniku nagrzanym do 175 stopni C. Wyjmij i upiecz następny.

Białą fasolę na krem odsącz z zalewy. Wiórki zmiel lub zblenduj, jak najdrobniej,  następnie dodaj  do fasoli.  Wlej malibu, miód, olej kokosowy i zmiksuj dokładnie. Krem rozsmaruj na wystudzonym spodzie. Przykryj drugim i wstaw na przynajmniej 2 godziny do lodówki. Udekoruj wybranymi owocami, orzechami, ziołami i kwiatami.

Dajcie znać, czy upiekliście i jak Wam poszło smile O to, czy Wam smakowało nie pytam, bo jestem przekonany, ze tak smile
Pozdrawiam.