1

Temat: Zwroty vat po likwidacji zagranicznego oddziału

Kto ogarnia takie tematy podatkowe?
Spotkałem się już naprawdę z wieloma interpretacjami. I generalnie urzędy odmawiają zwrotu różnicy pomiędzy podatkiem należnym a naliczonym, bo rzekomo nie mają do kogo go zwracać. Ale według prawników to sprzeczne z prawem, na przykład obowiązującą w UE zasadą niedyskryminacji. Gdzieś na www.i-kancelaria.pl/o-kancelarii/radcy-prawni-prawnicy/radca-prawny-rafal-ptak/ było kilka artykułów na ten temat.
A jakie są Wasze doświadczenia ze zwrotem VATu i działalnością na wielu rynkach krajowych?

2

Odp: Zwroty vat po likwidacji zagranicznego oddziału

Akurat same kwestie podatków są niezwykle ważne i ja również jestem zdania, ze fajnie jest wiedzieć o tym czym tam naprawdę jest rezydencja podatkowa. Myślę, że bardzo dokładnie na ten temat napisano w https://www.thompsonstein.com/rezydencj … podatkowa/ i jak najbardziej takie porady bywają niezwykle cenne.

3

Odp: Zwroty vat po likwidacji zagranicznego oddziału

Ogólnie zobacz jak same kwestie podatkowe są ważne i myślę, że właśnie jedną z najważniejszych rzeczy jest to aby wiedzieć i znać terminy rozliczeń podatku VAT w Polsce. W każdym razie takie kwestie są bardzo ważne i moim zdaniem zdecydowanie bardzo dobrze jest je znać i o nich pamiętać.