1

Odp: Kravmaga w Kartuzach

Jestem instruktorem Izraelskiej samoobrony Kravmaga IKMF. Zamierzam otworzyć szkołę w Kartuzach, jestem ciekawy czy byłoby jakieś zainteresowanie, szukam też informacje gdzie mógłbym otworzyć( szkoły,kluby)
www.kravmaga.gaa.pl

2

Początek tego co do tej pory mogliśmy oglądać tylko w  tv, przychodzi także do nas.  Może początek tworzenia grup terorystycznych, ich małych baz.....lokalnych klubików  kształcących terorystów...... :mrgreen:
Generalnie jestem przeciw przemocy,  wychowania opartego na przemocy,  szczególnie wśród młodzieży.  Tym bardziej że domniemywać należy,  pochodzenie grup terorystycznych.....wskazuje jednoznacznie na taki a nie inne kraje, rejon świata.....:mrgreen:
Dlaczego to miało by przenieść się tutaj do naszego miasta.....początkowo kluby, siłownie, potem na ulice miast......jestem przeciw.... :!:  :!:  :!:

Pogodnego dzionka big_smile

3

Stefanie, ale podążając tokiem Twojego rozumowania można powiedzieć, że szkoły aikido, ju-jitsu, kick-boxingu, karate itd. też służa do zakładania komórek terrorystycznych i propagowaniu przemocy. A co powiesz o naszych kartuskich zapasnikach?
Wydaje mi się, że takie szkoły uczą samoobrony a nie agresji. Agresje trzeba stłumić ucząc sie sztuk walki, bo w trakcie walki trzeba trzeźwo myśleć a nie  zachowywać się jak oszalały barbarzyńca    wink

Wisła, Bałtyk, Tatry, Kresy
/ź, dź, ś, ć, ą/
Wierzba, Bursztyn, Powstanie warszawskie, Targowica.
Jestem Słowianinem z Lecha, z Piasta.

4

Uwazam, że Stefan trochę przegiął (nikogo nie obrazając). Trenowanie sztuk walki słuzy raczej rozładowaniu agresji.
Idąć tym tokiem rozumowania, który prezentuje Stefan, łatwo mozna popaść w rózne dziwne skrajności:
kólka komputerowe- szkoły hackerów
scyzoryki-narzędzia zbrodnii
duże psy-potencjalni mordercy....

5

Faktycznie wypowiedź pana Stefana można traktować jako głupi żart albo brak wiedzy. Samoobrona nie służy do propagowania przemocy ale do nauki jak obronić się przed różnymi bandziorami których na ulicach naszych miast jest pełno. Kravmaga jest stworzona dla ludzi słabszych fizycznie, (szczególnie dla kobiet).Jest nauczana w straży granicznej, policj, wojsko.Osoby które przychodzą na treningi by szybko nauczyć się bić, są momentalnie wyrzucane. Nie kształcimy przestępców(większość instruktorów to policjanci i wojskowi)
                                                                   Pozdrawiam

6

tak, tak. w kartuzach będzie zainteresowanie, takie jak kinem, którego już nie ma. <;

unicestwienie w zawieszeniu.

7

Agresje trzeba stłumić ucząc sie sztuk walki,

Dobre sobie, wszyscy nie uczący sie sztuk walki.....są agresywni...idąc Twoim rozumowaniem..... lol  lol  lol

Samoobrona nie służy do propagowania przemocy ale do nauki jak obronić się przed różnymi bandziorami których na ulicach naszych miast jest pełno. Kravmaga jest stworzona dla ludzi słabszych fizycznie,

To jest Waszmość błędne koło.  Uczyć sie bronić przed bandziorami....po jakie licho płacimy podatki.  Zadaniem tych służb jest ochrona przed bantytyzmem na ulicach.  Skoro mamy uczyć młodzież samoobrony...to znaczy że istniejące służby nie spełniają tego do czego zostały powołane..... :?:
Nie jestem przeciwnikiem wschodnich sztuk walki..... :!:  :!:  :!:  :!:
Jestem przeciwnikiem izraelskich  metod ......'samoobrony'.  To typowa agresja.  To 'zabawa' ucząca agresji....
Potem sie dziwimy ze na ulicach tyle agresji.......i  bandziorów... :!:

8

Stefan:)

Samo chodzenie na zajecia sztuk walk nie jest czyms zlym, a na ulicach "tłuką" sie tak zwane "samouki" ci co chodza na sztuki traktuja te zajecia jako aktywna forma wypoczynku. Odprezaja sie , i uciekaja od codzinnego zgiełku i to jest dobre. Kazdy ma jakies zajecie, kazdy ma jakies hobby ktoremu poswieca czas, dla ktore czas zawsze znajdzie i nie mozna za to kogokolwiek ganic.

Jezeli chodzi o "terrorystow" to zalozenie szkoly walki , i tu trzeba zauwazyc legalnej szkoly walki, to juz naprawde musialby byc kompletna konspiracja zeby pod oficjalnym szyldem prowadzila szkolenia przyszłych terrorystow. Poza tym de facto w Polsce, panstwie mononarodowym trudno szukac rodzimych terrorystow.

http://alisonhmade.blogspot.com/

9

Samo chodzenie na zajecia sztuk walk nie jest czyms zlym

Tego nie twierdzę, twierdzę że pomaga rozwojowi przemocy wśród młodzieży.....jeszcze nie dojrzałej psychicznie. wink
Samo ograniczenie wieku pozwoliłoby ograniczyc agresje.  Jednak to dla wschodnich sztuk walki. wink
Dzieci poniżej granicy wiekowej powinni być przyjmowane po dokładnych badaniach lekarskich.  Nie chodzi tutaj o fizyczny rozwój.  Lekarze od rozwoju psychiki powinni mieć dużo do powiedzenia..... wink
Jednak raz jeszcze zaznaczam, dla wschodnich sztuk walki....... wink

Jestem instruktorem Izraelskiej samoobrony Kravmaga IKMF

Z całym szacunkiem dla Pana Instruktora.....
Miałem okazje zobaczyć pokaz walki....zwanej samoobroną..... yikes
Szkolenie służb specjalnych, osób dorosłych, określonych intelektualnie....po wcześniejszej selekcji, to ma sens.  Moze nasze ulice będą bezpieczniejsze.... wink
Jednak nauka małolatów, często o niższym poziomie intelektualnym od średniej danego rocznika.....dopiero po czasie nasze ulice stałyby sie jeszcze bardziej niebezpieczne niz są obecnie.
Proponuję zapoznać sie z zasadami tzw. 'samoobrony'.  Podstawowe założenie to nie odstraszyć ale unieszkodliwić (czytaj - załatwić) w pierwszym  podejściu..... wink
Proponuje stosownym osobom decydującym o powstaniu ewentualnych klubów 'baz' na naszym terenie, nieco rozwagi podczas podejmowania decyzjii.  Jeszcze  mamy względny spokój......jeszcze.... wink