1

Odp: Nie głosujesz w wyborach? czy wiesz ile tracisz?

Czy warto jest brac udział? Przekonajmy się:

1.Spojrzmy na te sprawe z punktu widzenia matematyka, jezeli w polsce do głosowania uprawnionych jest ok 30 000 000 obywateli, a na wybory przeznacza sie srednio okolo 9 000 000 000 złotych , to na jednego wyborce przeznacza się 300 złotych, panstwo nie zwroci na za niewykorzystany głos, a karty wyborczej do domu tak łatwno nie wezmiemy na pamiatke, swoja droga podejrzewam ze ciezko sie je sprzedaje 8) Ale czy nie lepeij jest pojsc do Okregu Wyborczego i za kotara skreslic ktoregos z kandydatow i miec swiadomosc ze 300 złotych ktore pasntwo z naszych podatkow przeznaczylo na owe wybory wykorzystalo sie? Czy dolowac się ze te pieniazki mozna by tyle a tyle nakupowac?????

2. Z punktu widzenia obywatela, ktoremu znane sa wczesniejsze wybory w PRLowskiej Polsce gdzie głosowano bez skreslen, i pamaitajac o tym jak ciezko bylo wywalczyc na prawa ktore dzis mamy, dziwi mnie sytuacja w trakcie wyborow parlamentarnych. O ile te prezydenckie ciesza sie jeszcze wiekszym zainteresowaniem to te drugie z kadencji na kadencja coraz to gorsza. A przeciez to my Polacy zapoczatkowalimsy Jesien Ludow w 1989. Czy tak trudno jest uswiadomic sobie jaka moc ma nasz głos w wyborach? ze nie głosujac i tak ktos przez to otrzymuje głos? Swego czasu byly pomysly wprowadzenie obowiazku uczestniczenie w wyborach , spotkalo sie to z ostra krytyka , tak widziaan demokracaja napewno nie jest parafraza słowa :wolnosc. Demokracja to władza ludu to my wybieramy, tych ktorzy rzadza, jesli nie poszlismy do urny to my jestesmy odpowiedzialni za to ze rzdza nami nie ci ktorych my chcielibysmy tam widziec. Nieuzasadnione jest wtedy negowanie polityki rzdzacych, jezeli nie skorzystalismy z prawa wyborczego

http://alisonhmade.blogspot.com/

2

Cały czas się zastanawiam, czy pójść na wybory. Szukam odpowiednich kandydatów, patrzę na słupy, ulotki które roznosi listonosz i nic nie wiem. A raczej wiem, że nic nie wiem. Bo wg mnie tu nie chodzi o nas, tylko o ,,koryto''. Jeden/Jednaz kandydatów/kandydatek na senatora z naszego okręgu po raz kolejny zmienił/zmieniła ugrupowanie ,,wiodące'' i co ja o tym myslę?? Ja, szary obywatel?? Że na kij mi, niezdecydowani politycy!! Na dzień dzisiejszy nie idę na wybory... może coś się zmieni, ale wątpię. Nie oddam głosu na koryciarzy wielu kadencji, co nic nie robią!!!!!!!!!!!!

3

Koryto jest to samo, ale mozna by tam swinki po zamieniac, kandydatow jest wiele i nie wszyscy sa wielo kadencyjni wiec nie wiem w czym problem? Nie biorac udzialu w wyborach nie korzystasz ze swojego prawa do decydowania w tym kraju, a kandydatow nie powinno sie poznawac po ulotkach wyborczych ale po czyms znacznie wiecej, ulotki i plakaty sa zawsze ale to zawsze "slodkie"

http://alisonhmade.blogspot.com/

4

nie wiedziałam o którego Jerzego Nowaka Tobie chodzi...maja całkiem sympatyczne forum-tylko jakieś zdechłe...ale gdyby zaczął z nimi dyskutowac Szpieg-to by go zjedli...chociaż może nie-bo Szpieg malo kiedy odwołuje sie do tej wiekszej polityki-a ta mała pewnie-konkretnie nasza lokalna- nie bedzie interesowac tamtych forumowiczów...

kaleem

5

Nie jestem zwolennikiem p.Komorowskiego,ale trzeba wybrać jak najmniejsze zło,przecież nie będę glosował na gościa w muszce latającego helikopterem na spotkania,ani na panią,która chwali się,że jest doktorem,ani na kandydata konserwatywnego Episkopatu,który chciałby już do końca opanować w swoich szponach całą Polskę.

Podoba mi się powiedzenie "Polska jest Afryką Europy!"

6

I jesteś przykładem typowego polaczka nakręconego przez tvn wink
Czyżby episkopat zgwałcił cię albo kazał ci na tackę rzucać ?

7

Leonptak, a co masz do faceta w muszce oprócz tego, że lata (z tego co wiem) samolotem za swoje pieniądze? W przeciwieństwie do tych, którzy robią sobie kampanię za publiczne środki.

8

Dla niektórych samolot jest ważniejszy niż poglądy pilota wink
Dla niektórych tvn jest najważniejszy i wybierają "mniejsze zło" czyli tak jak tvn nakazuje w swojej propagandzie rodem z Goebbelsa wink
I tak najważniejsze jest kto policzy głosy - moim zdaniem już są policzone a zaoszczędzone z wyborów  pieniążki pójdą na premie  dla warszawki;)

9

Są policzone teoretycznie. Skoro jest milion urzędników. Dodać do tego jeszcze przynajmniej jednego członka rodziny i już mamy prawie 2 miliony.

Aby wygrać wybory w tym kraju, wystarczy 7 mln. głosów. Pozostaje 5 mln. spokojnie znajdzie się u lemingów.

10

Nie głosując, nic nie zmienimy, kropla za kroplą i powstanie ocean smile

11

Japco napisał/a:

Leonptak, a co masz do faceta w muszce oprócz tego, że lata (z tego co wiem) samolotem za swoje pieniądze? W przeciwieństwie do tych, którzy robią sobie kampanię za publiczne środki.

Jeszcze to,że do strajkujących kazałby strzelać,potem do nauczycieli,potem do rolników,potem do przedszkolaków.

Podoba mi się powiedzenie "Polska jest Afryką Europy!"

12

Racja Leonptak, JKM przegiął z tym strzelaniem np do górników wink
A taki niby on tzw "wierzący" wink

13

A który z Was zgodziłby się na notarialne poświadczenie, że jest chętny, aby obca osoba zdemolowała mu dom, a następnie brała np. z wypłaty pięć stówek miesięcznie? Mielibyście coś przeciwko temu? Tak? Czemu? Przecież uważacie, że jak górnicy rozwalają mienie publiczne, to należy im się jeszcze podwyżka... To jest prosta analogia. Władza powinna być silna. Władza, która nagradza terror, nie działa w interesie społecznym, lecz daje haracz najsilniejszym grupom, które mogą jej narobić problemów.

Strzelanie w wypowiedzi JKM na pewno nie oznacza chęci zabijania. Strzelanie oznacza brak zgody na promowanie wszelkiej patologii. Brak zgody na okradanie społeczeństwa przez zorganizowane grupy.

Pozdrawiam
Japco

14

Japco. ale kto okrada społeczeństwo ? Górnicy ? No nie przesadzaj, moim zdaniem to własnie społeczeństwo jest okradane przez rządzących....Teraz wspieramy finansowo banderowców z Ukrainy, zamiast finansować służbę kupujemy jakies helikoptery po oczywiście zawyżonych cenach, z OFE ukradli ludziom miliardy a niejaki Tersa będzie jako będzie zarabiał 1,2 mln rocznie z okradania nas szaraków opłatami za prąd.
W tym kraju konieczna jest rewolucja , mam nadzieję że górnicy ją zaczną żeby obalić bandę zlodziejów przy korycie wink
Albo zapiszę się do PSL i mojej 24-letniej narzeczonej załatwię posadkę w jakiejś spółeczce wink
Władza powinna być silna Japco ale przede wszystkim musi być uczciwa wink
Skoro ty godzisz się na to, żeby cię okradali to niestety ale jesteś jakiś ograniczony społecznie wink

15

A ja głosuję i to nie na obecnych złodziei i kłamców, lecz na nową świeżą krew a wśród kandydatów jest taki tylko jeden człowiek co Polski nie sprzeda, co stanie za zwykłymi biednymi ludzmi!! W imię naszych dziadów,, pradziadów co walczyli o wolność niech wygra Pan  A. D.1   A jeśli tak się nie stanie biada nam i wyjeżdzam z rodziną do innego kraju...

16

Komoruski wywalił całą swoją rodzinkę w spota wyborczego...no cóż...patrząc na nich nie dziwię się, że wcześniej nie chcieli występować...;)
A tak powaznie to ktoś w tej kampanii powoli wpada w "odmęty" szaleństwa, prawda panie Komoruski ?
Zastanówcie się dlaczego Komoruski unika komentarzy na temat książki pana Sumlińskiego https://www.inbook.pl/p/s/726501/ksiazk … Av628P8HAQ

17

RobinHut napisał/a:

Komoruski

Hmm ..... tyle lat prezydentem a co poniektórzy nawet nazwiska nie znają tongue

Pogodnego dzionka big_smile

18

Z bulem też to stwierdzam, tyle lat prezydętem jest ci on a nawet jego nazwiska nie znają, co za narud zły wink

19

RobinHut napisał/a:

Z bulem też to stwierdzam, tyle lat prezydętem jest ci on a nawet jego nazwiska nie znają, co za narud zły wink

naród jest dobry big_smile zgniłe sztuki się zdarzają tongue

Pogodnego dzionka big_smile

20

Miejmy nadzieję, że ta zgniła sztuka wreszcie przegra i wygra jedyny słuszny na tę chwilę kandydat czyli prawnik Andrzej Duda, ciecia od żyrandoli już nie potrzebujemy co to teraz w dwa tygodnie poci się żeby znowu oszukać naród a potem mielić kolejne inicjatywy obywatelskie wink
Stefanku, nie martw się, uczciwi Polacy naprawdę wolą Dudę, złodzieje i krętacze oraz kolesie głosują na Komoruskiego, podobnie sugerują ci z WSI wink

21

Wybranie Andrzeja Dudy na prezydenta ruszy wreszcie tę peowską sitwę, poza tym może skończy się w Polsce promowanie pedalstwa czy genderów w szkołach, może wreszcie pedalska tęcza zniknie z Placu Zbawiciela w Warszawce wink

22

Taki sam on dobry jak wszyscy inni ,byle do złoba sie dostac i przez kolejna kadencję nakraść

23

Ale przynajmniej o pedalstwa czy innych zboczeniach w szkołach nie będą uczyć  a to już jak dla mnie coś wink

24

Deratyzator, skoro sa tacy sami to zagłosuj na Dudę wink

25

Mnie to akurat wisi ,kto wygra ale powiedz sam jak to jest ,zanim ten co jest ,i juz nie chodzi mi konkretnie o Komorowskiego ale ogólnie,cokolwiek bedzie chciał zrobic i do nastepnej kadencji nie przejdzie ,to co on może przez 5 lat zacząć ,to i tak tego nie dokończy a przyjdzie nastepny i znowu bedzie od nowa robił co chce ,koło sie zamyka