1

Odp: Planowane zmiany w Portalu

W związku z tym, iż chcielibyśmy aby Portal jak najlepiej służył naszej społeczności, czyli wszystkim jego czytelnikom, planujemy wprowadzenie dość licznych zmian. Sami dostrzegamy wiele wad, które powstały w okresie niemowlęcym, a które wraz z rozwojem Portalu stają się coraz bardziej dokuczliwe. Docierają do nas także różne sygnały dotyczące propozycji zmian. Chcielibyśmy jednak w tej ważnej sprawie wysłuchać waszych opinii, więc przygotowaliśmy listę propozycji zmian, które będziemy sukcesywnie wprowadzać.

Proszę o ocenę niżej przedstawionych propozycji i ew. zgłoszenie nowych.

PORTAL
- nowa szata graficzna / różne szaty graficzne do wyboru
- większa integracja forum i portalu
    --- logowanie na forum -> logowaniem w portalu
    --- wspólne statystyki
    --- komentowanie prezentacji z katalogu i imprez z kalendarza imprez
- wersje obcojęzyczne portalu
- nowe działy
    --- prace uzytkownikow - opowiadania, wiersze, zdjęcia ...
    --- interaktywna mapa
    --- blog
    --- horoskopy
    --- humor
    --- panoramy - zdjęcia panoramiczne
    --- program TV
- codzienny biuletyn emailowy
- szybsze ładowanie portalu/forum
    - optymalizacja kodu
    - zmiana providera (luty.2006)

- większa przejrzystości strony głównej portalu
- większa przejrzystości działu wiadomości
    --- więcej „mniejszych” nagłówków
- większa przejrzystości archiwum wiadomości
    --- przeglądanie wg. gmin, kategorii itp.
- jedna, bardziej dokładna wyszukiwarka do wiadomości, imprez, katalogu, galerii itp.

IMPREZY
- linki do stron organizatorów z opisu imprezy
- więcej zdjęć w opisie imprezy
- wyeksponowane zapowiedzi imprez na stronie głównej portalu
- wyróżnione imprezy z naszym patronatem medialny

KATALOG
- blok na każdej stronie portalu – przekierowujący do najciekawszych prezentacji
- style w prezentacjach
- opisy do kategorii (ułatwiające poruszanie się po katalogu)
- link w prezentacji do kategorii obiektu

WIĄZANIA
- daty w wiązaniach ("zobacz także") dotyczące wiadomości, imprez i galerii

OGŁOSZENIA
- płatne ogłoszenia - wyróżniane na w dziale ogłoszenia/na stronie głównej
- kasowanie ogłoszeń wg. okresu ważności (po 1 mc)

GALERIA
- umożliwienie publikowania zdjęć przez czytelników

FORUM
- ulepszenia forum
    --- shoutbox
    --- szybka odpowiedź
- nowe kategorie ?
- reklama banerowa na forum

W sprawach forum proszę o kontakt e-mail.

2

Sporo tego, nie sposób nie zgodzić się z koniecznością wprowadzenia większości z w/w zmian celem usprawnienia i podniesienia standardu na stronach Portalu.

Bardzo dobrym pomysłem jest interaktywna mapa powiatu. Potrzeba jednak również planów miejscowości z wyszukiwarkami ulic - bardzo przydatne i popularne narzędzie. W razie konieczności chętnie pomogę przy realizacji.

3

Panie admin. - wszystko co wypisałeś brzmi bardzo fajnie i rozwojowo. Popieram wszystkie zmiany, tym bardziej że posłużą one użytkownikom Forum, czyli m.innymi mnie  8)
Jednym z wniosków który chciałbym wystosować jest zmiana w funkcjonalności działania portalu polegająca na możliwości upload'u fotek ze wskazaniem miejsca pobieraniu na dysku użytkownika.   8)
Bardzo ułatwia i oszczędza czas...  big_smile
Pozdrawiam!

Na świecie są poziomki, śnieg, morze, wino, podróże - czy nie szkoda czasu na politykę?
[img]http://i27.photobucket.com/albums/c170/crimsonoid/chicken-little21.gif[/img]

4

JESTEM ZA:
PORTAL
- różne szaty graficzne do wyboru
- nowe działy
--- prace użytkowników - opowiadania, wiersze, zdjęcia ... - umożliwienie publikowania zdjęć przez czytelników
--- interaktywna mapa

- jedna, bardziej dokładna wyszukiwarka do wiadomości, imprez, katalogu, galerii itp.

IMPREZY

KATALOG
- blok na każdej stronie portalu – przekierowujący do najciekawszych prezentacji

OGŁOSZENIA

ABSOLUTNIE PRZECIW !!!  :evil:
--- blog
--- horoskopy
--- humor
--- program TV

5

LiLo, czy powyższą wypowiedź konsultowałaś z MGG? bo jak on Ciebie pogoni to... to ja jestem z Tobą 8)

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 
!!!Masz coś ciekawego  "na władzę" w Kartuzach, to pisz - szpieg.nl@gmail.com

6

ABSOLUTNIE PRZECIW !!! 
--- blog
--- horoskopy
--- humor
--- program TV

Dlaczego nie, ilość wejść będzie większa.. tongue
Nastolatki przynajmniej 3 razy dziennie na horoskopy wchodzą aby sprawdzić czy aby coś od ostatniego wejścia, przed godziną sie nie zmieniło....... tongue  tongue  tongue
Podobnie z programem  TV..... lol
Jeżeli z propozycji bedzie przynajmniej 1/3  zrealizowana, już będzie lepiej.....zachęci wchodzących.....

Pogodnego dzionka big_smile

7

...zgadzam sie z Lilo...od tych działów juz tylko jeden krok jest od listy przebojów-na tym bazuja szkolne gazetki lub dorosłe gazety,gdy nie bardzo maja o czym pisac...

8

Legenda:
- Ostatnio zrobione
- Do zrobienia w najbliższym czasie

PORTAL
- nowa szata graficzna / różne szaty graficzne do wyboru
- większa integracja forum i portalu
--- logowanie na forum -> logowaniem w portalu
--- wspólne statystyki
--- komentowanie prezentacji z katalogu i imprez z kalendarza imprez
- wersje obcojęzyczne portalu
- nowe działy
--- 997 zgłoś się - możliwość zgłaszania przestępstw bezpośrednio policji
--- prace uzytkownikow - opowiadania, wiersze, zdjęcia ...

--- interaktywna mapa
--- blog
--- horoskopy
--- humor
--- program TV
- optymalizacja kodu
- zmiana providera (luty.2006)

- większa przejrzystości działu wiadomości
--- więcej „mniejszych” nagłówków

- większa przejrzystości archiwum wiadomości
--- przeglądanie wg. gmin, kategorii itp.

IMPREZY

KATALOG
- style w prezentacjach
- opisy do kategorii (ułatwiające poruszanie się po katalogu)
- link w prezentacji do kategorii obiektu

WIĄZANIA
- daty w wiązaniach ("zobacz także") dotyczące wiadomości, imprez i galerii

OGŁOSZENIA

GALERIA
- umożliwienie publikowania zdjęć przez czytelników

FORUM
- ulepszenia forum
--- shoutbox
--- szybka odpowiedź
- nowe kategorie ?
- reklama banerowa na forum

Proszę o uwagi.

Odnośnie dotychczasowych uwag:

Bardzo dobrym pomysłem jest interaktywna mapa powiatu. Potrzeba jednak również planów miejscowości z wyszukiwarkami ulic - bardzo przydatne i popularne narzędzie. W razie konieczności chętnie pomogę przy realizacji.

Aktualnie robimy wspólnie z pelkiem rozpoznanie tematu. Może uda się niewielkim nakładem stworzyć interaktywne mapy powiatu i większych miejscowości.

Jednym z wniosków który chciałbym wystosować jest zmiana w funkcjonalności działania portalu polegająca na możliwości upload'u fotek ze wskazaniem miejsca pobieraniu na dysku użytkownika.

Chodzi chyba tutaj o możliwość uploadu fotek na forum. Myślę, że chwilowo jest to nierealne - po pierwsze ze względów technicznych (brak mocy przerobowych), a po drugie ze względów ekonomicznych - wrzucania do niektórych wątków ogromnej ilości zdjęć spowodowałoby szybkie wyczerpanie miejsca na serwerze i dodatkowo konsumowałoby pulę transferu, a za jedno i drugie trzeba niestety płacić.

9

Jestem pełen podziwu......
Myślę jednak, że zapowiedż umieszczania programu TV na stronach portalu, to niekoniecznie najpotrzebniejsze tutaj informacje......
No bo jakie programy miałby on obejmować ?.....wszystkie dostępne ?
Każdy internauta ma dostęp do conajmniej kilku tego typu ofert / Onet, WP, itd../ ....co do pozostałych propozycji admina....to zastanawia mnie potrzeba umieszczania kilku wersji językowych....
Ale to tylko moje subiektywne opinie.....Pozdrawiam i życzę powodzenia w planach rozwoju Portalu......

1. Odnośnie programu TV - może wystarczy podlinkowanie.. narazie padła taka propozycja, wydaje się sensowna, więc jest w planie rozwoju

2. Kilka wersji językowych dotyczyć będzie przede wszystkim przewodnika - wszak portal ma służyć pomocą także np. turystom, w tym zagranicznym

10

Czy jest taka możliwośc aby WSZYSTKIE reklamy po kliknięciu otwierały sie w nowym oknie :evil:  tak jak np.Foto-kontakt :?:

11

...ładnie-nie dośc że zmieniony format i przez to obcięte litery(na tym drugim forum możecie zobaczyć że reklama wygląda inaczej )to jeszcze brak przekierowania...

12

...co za profesjonalizm.....................

13

Juz wszystko gra tongue

14

Czy jest taka możliwość aby WSZYSTKIE reklamy po kliknięciu otwierały sie w nowym oknie

Część reklam otwiera się w nowych oknach - wszystko zależy od projektów nadsyłanych przez naszych klientów. Będziemy mieli to w przyszłości na uwadze i postaramy się, aby wszystkie reklamy otwierały się w nowych oknach.

15

http://validator.w3.org/check?uri=http://kartuzy.info

zróbcie, aby nie było błędów.

16

nie sa to błędy (choć można to tak nazwać) są to elementy kodu niezgodne ze standardem jaki jest zadeklarowany w tym przypadku html 4.01

<DOCTYPE>

jak można wyczytać z kodu.

Przystosowanie CMS-ów nie swojego autorstwa (w tym przypadku php nuke) nie należy do najprostszych, po za tym widząc proste stronki nawet tam "Wydawcy" nie zwrócili uwagi na to. 

Swoją drogą trzeba by sprawdzić licencję czy zezwala na takie modyfikacje oraz usunięcie stopki.

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

17

kocham to zabytkowe forum ...

<DOCTYPE>
*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

18

wybaczcie jednak zabytkowy mechanizm obsługi bbcode nie zezwala na wstawienie takich elementów.

19

Czepiasz sie Gligamesh. Ważne, że działa (choć nikt nie wie jakim cudem). W M-FF chodzi nieźle, więc chyba spoko. Taki znowu Php-Nuke w czystej postaci to na pewno nie jest. Chyba dostałbym pier***ca, gdybym wysilał sie na pisanie CMSa trzymającego się standardów.

Czekam z niecierpliwością. Ile bedzie kosztowała możliwość założenia bloga na Kartuzy.info? Biorąc pod uwagę, ze ktos jest tak pyskaty, jak ja?

Już widze tą domenkę - revolution.blog.kartuzy.info

Czekam na ten blog. Będę zamieszczał swoje wiersze, nutki i ogólny opis tego co robię całymi dniami.

Would you believe me when I tell you
You're the queen of my heart
Please don't deceive me when I hurt you
Just say it the way it seems

Can you feel my love buzz?

20

gdybym wysilał sie na pisanie CMSa trzymającego się standardów.

nie jest to takie trudne, ale stanowi utrudnienie by użytkownik nie dodawał co nie co od siebie. A w sieci już są takie "zgodne".

Czepiasz sie Gligamesh.

może i sie czepiam, ale po co to wtedy jest jak nie działa ??

21

hyhy "kocham" w troszkę innym słowa tego znaczeniu smile Każdy CMS, forum, co by to nie było im jest starsze tym ma więcej dziur, no ale potem admin jakieś dziwne rzeczy wymyśla no i rzecz jasna oskarża ludzi ;]

Pomijam już że to jest najgorsza wersja (najsłabsza) jaka chyba jest w sieci, a wystarczy poświęcić niecałe 15 min . (ale nic na phpbb nie zachwyca...)

[ Dodano: Sob 14 Paź, 2006 ]
no prosze coś się ruszyło

- Admin po paru latach odkrył By przemo... choć wiedze że konfiguracja coś mu nie za bardzo wyszła.. cóż rady znajomych nie zmobilizowały do pracy ale po pisaniu na forum nareszcie ktoś znalazł 15 minut na update.. no więc jest zrobione, i hmm to mają być te strasznie pracochłonne zmiany ? rutf ;]
- zauważyłem jeszcze jedna zmianę, zniknęło kilka postów i tematów...

[ Dodano: Sob 18 Lis, 2006 23:49 ]
no i znowu czas zleciał a obiecanki ? pozostały obiecankami.

[ Dodano: Wto 05 Gru, 2006 17:12 ]
wiem że się czepiam i w ogóle ale szmat czasu minął i jakąś sie nic nie zmieniło...  tradycyjne obiecanki cacanki ... :>