51

Odp: Do kogo na prawko w Kartuzach?

punciak napisał/a:

ak najlepiej winę zrzucić na instruktora a może trzeba było spojrzeć na siebie, że za dużo sie nie uczyło.

ale nie da się wykuć nauki jazdy samochodem. Ewentualnie testy. Tu praktyka i dobre rady najważniejsze. No i pewnie ten "dryg" do jazdy smile
A itak naprawde to się człowiek uczy jeździć jak już wsiada sam za kółko z 'papierkiem' w ręku

52

Megilla napisał/a:

Co do egzaminatorów, którzy mnie oblali nie mam i nigdy nie miałam do żadnego z nich pretensji.

No to gratulacje  big_smile:D:lol::lol:
Ta ekipa tylko patrzy jak kogos uwalic zeby kaska wplynela.Z czegos musza zyc no nie?
Al egratuluje boo jestes pewnie jedynym co ma takie pyszne zdanie na temat tych(tfu) egzaminatorow.
To moze sie dowiedz jak te spece zdawali sami swoj egzamin.Maja taki epojecie ,ze u jednego kon to krowa a u drugiego krowa to kon.Czyli zgadza sie big_smile
Super chlopaki sa.Jaaaaasne lol:lol:

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

53

migotka napisał/a:

naprawde to się człowiek uczy jeździć jak już wsiada sam za kółko z 'papierkiem' w ręku

he he he ......... to potem mamy takie sytuacje jak ja dzisiaj
jak mi blondynka wyjechała z podporządkowanej bo ....tamten pan jej machnął że ma jechać
całe szczęscie że ja uważam na blondynki ........ wszystkie, te farbowane też tongue

Pogodnego dzionka big_smile

54

trzykrotnie zdawałem egzamin na kat. B, C, E i podstawowym kryterium była technika i znajomość praktyczna przepisów, jeśli ktoś ma jazdy tylko w kartuzach,gdzie dwa pasy znajdują się na skrzyżowaniu gdańska i węglowa, a zdaje egzamin w trójmieście to musi mieć dużo szczęścia aby zdać. podstawowe manewry parkowanie, pas ruchu, ruszanie to abc. dlatego trudno sobie wyobrazić egzamin gdzie porusza się tramwaj, jest przejazd, rondo, takie prawdziwe nie to z gruzem na środku. a jak wyszkoleni są kartuzjanie wystarczy chęć włączenia się do ruchu, można korzenie zapuścić, chamstwo wyprzedzanie, by po chwili zatrzymać się, skręcić. taki obraz jest naszych władców szos

55

Norma jest po nastu godzinach jazda w 3 miescie.Po Oruni  do Huciska i traktem nazad.Juz nie ma tak ,ze sie ucza w Kartuzach i nic po za tym.
Moja Zonka jezdzila u pana Mariana po gd juz po  5 jezdzie i tak bylo do konca.Gdansk ,Gdansk i tak w kolko.
Nawet umi jezdzic big_smile No nie ,ze sie nie boje z nia jechac,strach jest nieodlacznym towarzyszem.Blednie wszystko przy tym nawet horrory  big_smile

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

56

to dobrze, miała dobrego instruktora. kiedyś obserwowałem przystępujących do egzaminu, część miałem wrażenie jakby wyszła się przewietrzyć tak krótko trwał egzamin. polegli już na placu

57

gratulacje dla żony i szerokiej drogi. moja najlepiej czuje się jadąc jako mój pasażer, mówi mi że czuje się bezpiecznie. na zegarze tzn prędkościomierzu mam przyklejoną w okolicy 90 trupią głowę. taką prędkość rozwijam np na obwodnicy trójmiejskiej. życie jest zbyt piękne i krótkie by  się spieszyć.

58

Dzieki senior,przekazalem.Tez jezdze wolniusko bo jak to mowia lepiej 5 minut pozniej niz 30 lat za wczesnie.A z ta czaszka dobry pomysl ,tez se nalepie.

59

a ja B zdawałem u p. Mariana a teraz na C jezdze w Starcie z Marcinem Zaborowskim... z jednego i z drugiego jestem zadowolony

[img]http://img229.imageshack.us/img229/2341/firefighteranimuj4.gif[/img]

60

jedyne co mogę tobie ukis doradzić, to godziny egzaminu. na "c" zdaje się tylko w gdańsku, więc bierz godziny szczytu od trzynastej do szesnastej. jedziesz wolno nie mieszasz dźwignią, a trasy dobierają tak, aby ominąć korki, czyli orunia, albo olszynka na której jest droga osiedlowa i jedziesz spokojnie max trzydziestką.

61

ale musiz jednak  mieszac w skrzyni biegow bo moze wyjsc ,ze nie ma dynamicznej jazdy.
Na dynamiczna jazde jest tez metoda.Mozna pod nosem robic takie wrrr wrr wrr ,ze niby silnik ma odpowiednie obroty.A i egzaminator doceni ,z ejestes przejety egzaminem. big_smilewink
Senior ma racje  godziny poludniowe sa najlepsze.Na hucisko nie pojadziesz bo powrot  pod wieczor a Stara Orunia jest tak latwa do jezdzenia jak zjazd na Lapalice.

62

senior napisał/a:

na zegarze tzn prędkościomierzu mam przyklejoną w okolicy 90 trupią głowę. taką prędkość rozwijam np na obwodnicy trójmiejskiej. życie jest zbyt piękne i krótkie by  się spieszyć.

Z taką predkością to Ci prawko nie potrzebne tongue ale jak masz trupka to i tak pirat jesteś hmm

63

mam nadzieję, że nie dojdzie do naszego spotkania trzeciego stopnia, bo już przy prędkości czterdziestu km/h musieliby strażacy twoją konserwe rozcinać. a przy dziewięćdziesięciu w ładny plastikowy worek zapakować.

64

w ciężarowym jest obrotomierz i egzaminator zwraca uwagę na obroty, jednym z elementów jazdy też jest ekonomia i jak silnik robi długo wrrrrrr to może zakończyć jazdę. trzydziestka na olszynce po dziurach to i tak duża prędkość i spokojnie bez przełączania na drugi stopień można się toczyć.

65

a jeszcze do wredoty prawko jest udokumentowaniem pewnego etapu szkolenia techniki jazdy, znajomości przepisów, masz rację jest mi nie potrzebne, bo znam swoją wartość, cenię życie innych. sam papier nie daje gwarancji, szczęśliwej i bezpiecznej jazdy, jeśli po drogach poruszają się idioci przekraczający prędkość, po alkoholu, łamiący przepisy. życzę tobie, abyś nie spotkał takiego, lub przy drodze zaznaczono koniec twojej drogi krzyżem, obyś nie skrócił innemu życia.

66

dzoelo senior za dobre rady... ale godziny egzaminu to sie chyba samemu nie dobiera tylko oni Ci daja wolny termin. Ale sprobuje sie wciasnac sie w te godziny szczytu

Dodane sob 07 lut 2009 17:11:48 CET :
korekta do tego powyżej- miało być "dzieki senior"
cos literki na klawiaturze mi sie pomieszały tongue:)

67

sam ustalasz godziny i datę, masz również prawo bez ponoszenia kosztów do zmiany terminu trzy dni przed egzaminem

68

aha... tego to nie wiedziałem, bo jak na "B" sie zapisywałem to było mi obojętnie, a tak wogóle instruktor zapisywał.. no to teraz sie postaram o te późniejsze godziny...

69

wejdź na stronę PORD, tam są konkretne informacje

70

zapomniałem dodać zapisujesz się na egzamin praktyczny, po egzaminie z teorii. lepiej dobrze wybrać mniejszy stres a poprawka kosztuje około 190 zł. masz b.dobrego instruktora. marcin wszystko wyjaśni, a nauka na manie ułatwi tobie egzamin też dwa stopnie, osiem biegów, niewielka różnica przy przełączaniu

71

A co myślicie o szkole "Michał". Słyszałam , że prowadzi ciekawe wykłady , a instruktorzy są nader cierpliwi.

72

o szkole michał z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że instruktorzym może to tylko jeden mają/ma przepisy w rowie. zatrzymują się gdzie chcą, zmieniają kierunek jazdy bez zasygnalizowania. może źle oceniam, może jadąc z kursantem następuje metamorfoza.

73

sweet napisał/a:

nie prowadzą żadnych wykładów
Ja z całym przekonaniem polecam szkółkę Pana Marka z Dzierżążna. Ciekawe wykłady, dostosowane terminowo do uczących się, rzetelnie wyjeżdżone godziny (do 3 godz po Kartuzach reszta w Gdańsku i parę wyskoków na plac manewrowy), brak spóźnień na umówione godziny, świetnie tłumacząca przesympatyczna Pani Ania.

Dodane nie 08 lut 2009 18:25:20 CET :
Panowie Wilkowscy nie prowadzą żadnych wykładów, a płyny i światła są omawiane w ciemnym przy użyciu komórki, dzień przed egzaminami. Nie wiem czy to nagminne ale mojej koleżance właśnie to się przydażyło.

74

tak czytając te wszystkie posty w tym temacie... to myśle sobie że dobrą myślą było założenie takiego tematu... bynajmniej ten kto z użytkowników forum chce sie zapisac na prawko ma już pewien obraz tego co go czeka w praktyce po zapisaniu do danego OSK..
bo w sumie to przy takiej konkurencji jaka jest w kartuzach to instruktorzy powinni trzymać sie zasady "klient nasz pan" a nie odwrotnie jak to czasami bywa z tego można tu przeczytać.
tylko mało opini jeszcze na temat "Lokun" i "Kumpli"

75

jak zdac  egzaminy---->
http://merkuriusz.id.uw.edu.pl/numer_23/felieton/Jak_zdac_prawo_jazdy,822.html

big_smile