126

Odp: Do kogo na prawko w Kartuzach?

Witam. Tak jak w temacie, gdzie polecacie sie zapisac? Do jakiej szkoly?

127

Chciałem robić kat.A a tu słyszałem, że jakiś podatek czy coś ma być na tą kategorię więc nie wiem czy zrobię to prawko...

Chyba wprowadzili kat. A od 24 roku życia... Ale są jakieś podrzędne np. A1 czy A2 czy jakoś tak...

128

Witam, witam.
Czy OSK u Państwa Wilkowskich posiada stronę internetową?
I  jak wygląda z ratami?

129

znalazłam taką http://www.oskwilkowscy.pl/ ale pewnie nie o to chodzi wink

130

to jest w Słupsku sad

131

Sparrow napisał/a:

up up błagam o opinie gdyż w najbliższym czasie muszę koniecznie się zapisać

132

Potrzebował bym numer do Michała Wilkowskiego może mi ktoś pomóc?

133

nie wiem czy to to:
http://katalog.pf.pl/Kartuzy/Wilkowski-Zenon-Wilkowski-Micha%C5%82-S-C-O%C5%9Brodek-Szkolenia-Kierowc%C3%B3w-F8695776G0B2485-m19.html

http://www.google.com/search?q=Micha%C5%82a+Wilkowski&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a#sclient=psy&hl=pl&client=firefox-a&hs=ziI&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial&source=hp&q=Micha%C5%82+Wilkowski+osk+m%C5%9Bciwoja&aq=f&aqi=&aql=&oq=&pbx=1&fp=3fe927b39f6ee470

134

Ja polecam pana W.Lejk; sama tam chodziłam i dużo moich znajomych. Super instruktor wink

135

Ja zdawałam u Michała Wilkowskiego i zdałam prawko za pierwszym razem, mogę polecić tego instruktora.

136

Ja  z dziewczyna uczyłem się u Mateusz Formeli w Sierakowicach i polecam! świetny instruktor! zdaliśmy za pierwszym razem! ma plac taki jak na egzaminie, wykłady multimedialne i genialnie potrafi wytłumaczyć,
jest cierpliwy i punktualny!

137

breza napisał/a:

Ja zdawałam u Michała Wilkowskiego

yikes Nie wiedziałem, że Michał także egzaminuje...

138

widus napisał/a:
breza napisał/a:

Ja zdawałam u Michała Wilkowskiego

yikes Nie wiedziałem, że Michał także egzaminuje...

Nie? Oj, gdzie ja kiedyś zdawałem? W monopolowym nawet, tyle, że wyszczerbionej nie przyjęli big_smile

139

Ja miałem egzamin w Pordzie a Michał jedynie mnie szkolił

140

do Michała z Karuz lub Do Pana Krzysia z Gołubia Polecam:))

141

Ja chodzilam na prawko w gdansku gdzie BARAN uczył mnie manewru cofania(rekaw) na tak zwanych słupchach--czyli jak drugi słupek bedzie w polowie okna pasazera to mam skrecic kierownica tyle i tyle a potem jak mi w lusterku w srodku po srodku pojawi sie koperta to mam HEHE odkrecac-PORAZKA.
Uczylam sie w trakcie przeprowadzki i po przeniesieniu do KARTUZ poszlam na deptak do MICHALA i tam mnie nauczono cofania na lusterkach bocznych i tylnej szybkie. Uczyla mnie pani ALA i po babsku wytlumaczyla i nigdy na egzaminie nie miałam problemu z rekawem smile:):)gorzej z nerwami na egzaminie smile:)

Dodane sob 15 paź 2011 14:18:44 CEST :
podoba mi sie to ze u MICHALA ucza tego cofanie bo nie sztuka nauczyc tylko TYLE aby przejsc ten rekaw ktory czasem stwarza SPORO problemow.Potem taki SLUPEK zda egzamin i nie bedzie umial zaparkowac tylem ,wycofac lub zaparkowac rownolegle smile:)   super

Dodane sob 15 paź 2011 14:19:29 CEST :
no i czesto każą pod gorke na recznym ruszac ---nie bylam tym zachwycona na poczatku  ael potem mi sie to spodobalo i baaardzo jest przydatne smile:)

142

Ja byłam u Kumpla i szczerze mówiąc nie polecam. Instruktor ciągle się spóźnia, bo "musi iść się jeszcze załatwić" przed każdą jazdą. Do Kartuz przyjeżdża się jeszcze przed czasem. W czasie jazdy ciągle przerwa na "tabakę". Ogólnie to trochę olewają swoich uczniów, ale jeżeli chodzi o poziom nauczania, to jest w miarę ok.

143

Jak chcecie poczuć trochę adrealiny to polecam LEIK z Kartuz

144

annawanna chyba mieliśmy tego samego instruktora wink
mój też ciągle musiał chodzić siusiu tongue

145

niezły egzamin lol
http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Niespodziewany-final-egzaminu,wid,14240215,wiadomosc.html
lol

Pogodnego dzionka big_smile

146

Mam pytanie dotyczące egzaminu. Z tego co słyszę i czytam, każdy ma egzamin w Gdańsku. W Gdyni nie można zdawać egzaminu na prawo jazdy? Jeździ się tylko po Gdańsku, z gdańskimi egzaminatorami? Skoro w tym pordzie gdańskim takie są kontrowersje (łapówki, brak szacunku do zdającego), to nie można zdawać w innym ośrodku?

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

147

Afera łapówkarska zakończyła ten proceder w gdańskim PORDzie już chyba jakieś 4 lata temu. W Gdyni też mozna zdawać tak samo jak w Gdańsku, i wtedy na kursie też jeździ się po Gdyni. Ja zdawałam w Gdańsku, z egzaminatorami miałam do czynienia 3razy, za każdym razem z innym. Do najlmilszych nie należeli, ale nie mogę powiedzieć, żeby mi ktoś nie okazywał szacunku. To w końcu egzamin państwowy i nie ma w nim miejsca na miłe pogaduszki.
Jeśli chodzi o OSK ja polecam Michała a odradzam Jaro i AutoGryf z Żukowa.

148

Ja z kolei serdecznie odradzam przereklamowanego Michała. Nie dość, że masz kurs droższy niż w innych szkołach, to jeszcze każą dopłacać za materiały. Instruktorzy mają kursantów w głębokim poważaniu i spóźnienie rzędu 10 minut to norma. Robią problemy z umawianiem na egzamin przed wyjeżdżeniem wszystkich godzin. Niby są tacy solidni i robią rzetelny egzamin wewnętrzny - część teoretyczna, ale już takowego praktycznego nie przeprowadzają lol

Aha i nie płać z góry za cały kurs...

149

Co do egzaminu to i w gdanski i w Gdyni sa ci sami zatrudnieni smile egzaminatorzy.raz sa tu a raz tam.Wiem to bo kolega pracuje w Pordzie w Gdansku.
Co do spraw sadowych to nie prawda ze zakonczyly sie 4 lata temu.Bo ja zdawalam ostatni egzamin w kwietniu w 2011 roku i kolega dalej łaził na sprawy do sadu smile
I powiem ze w grudniu 2011 roku zmarł dyrektor. I teraz jest ciut lepiej. Było zle w Pordzie.Sami egzaminatorzy pisali donosy anonimy na dyrektora bo wsciekał sie jak za duzo osob zdawalo bo KASY malo. doslownie sprawdzal ile kto oblał a ile kto puscil osob.
Prtzez sprawy sadowe egzaminatorzy byli AZ NADTO przeczuleni na egzaminach i stad sporro ZONKOW dla egzaminowanych smile

Co do MICHALA ja nie narzekam.Przeszlam do niego z Gdanska bo sie przeprowadzilam do Kartuz. Mialam wspaniała pania ALICJE ktora nauczyla mnie PRAWIDLOWO ROBIC REKAW  a nie po słupkach:):)

Co do spozniania to zawsze bylo oddawane i dzwonila do nastepnego po mnie kursanta ze korek na drodze i sie spoznimy.Sorki ale droga do Gdanska w remoncie była i wracalo sie nie 45 minut tylko 1,5 godziny. Czasem nawet przez ciemne uliczki wracalysmy skrotami mi nieznanymi i jakos dawalysmy rade.
ALICJA byla najlepszym moim instruktorem i NIGDY NIE powiem na nia zlego slowa. Nawet zapisywala mnie w Pordzie na egzamin i nie musialam jezdzic do gdanska smile

Dodane wto 27 mar 2012 21:30:09 CEST :
W gdansku jak zapisalm sie na kurs to zestaw testow byl GRATIS.Nie wiem jak jest tutaj. Placilam tylko 50 zł za lekarza ktory przyszedl do nas na teorie pogadal o 1 pomocy z testow,ZBADAŁ i dal kwitki smile

Dodane wto 27 mar 2012 21:32:20 CEST :
A jaki to problem robia z umawianiem na egzamin.Oni nie maja takiego obowiazku.zawsze mozesz SAM isc zglosic sie--to jest tylko ich grzecznosc a nie obowiazek smile.Oni jedynie wysylaja egzamin wewnetrzny itp. A robia to dwa razy w tygodniu smile

150

Wicie mnie za to dziwi jak instruktorzy ucza robic REKAW!!!!
np.cofasz tyłem i jak masz drugi słupek prawie w polowie szyby pasazera to skrecasz kierownica o polowe...i jak widzisz w lusterku w srodku ze slupek jest na srodku lusterka to odkrecasz kierownica .
wariacto pospolite!!!!
A gdzie jest lusterko zewnetrzne prawe i odchyl glowy na tylna szybe!!!!

Mnie uczono po liniach na lusterku.Nawet jak za bardzo skrecilam kierownica to UMIALAM wyjsc tak aby nie najechac na linie smile