1

Odp: Przerwy w działaniu portalu i forum

W dniach od 13.08-15.08 wystąpiły przerwy w działaniu portalu i forum. Przerwy wynikały z działania osób trzecich, które dokonały ingerencji w bazy danych portalu. W związku z tym byliśmy zmuszeni do przywrócenia danych aktualnych na dzień 13.08.2006r. Mamy nadzieję, że tego typu incydenty w przyszłości nie będą miały miejsca. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

W sprawach forum proszę o kontakt e-mail.

2

"działania osób trzecich".
lol.

3

no juz nie bądź taki złośliwy ,złość urodzie szkodzi tongue

4

Działania 'osób trzecich' porównywałbym do działań terorystycznych........
Coraz modniejszy staje się  teroryzm internetowy  wsród domorosłych  infomatyków.
Wiadomo,  teroryści  nie działają ślepo.  Zazwyczaj przygotowują sobie pole działania, aby już samo ich działanie odniosło właściwy skutek.  Z jednej strony dobrze, że młodzi ludzie zgłębiaja tajniki informatyki.
Z drugiej niedobrze, że równolegle nie idzie  wyczucie granicy pomiedzy dobrem a złem ........ czego efekty mieliśmy widoczne na przestrzeni  kilku ostatnich dni.
Może świadomość,  że ich  naganne postępowanie  zostało  zarejestrowane  i tylko czekać kiedy przez zamknięte okno  i drzwi  wskoczą  uzbrojeni  antyteroryści ........ pozwoli im się obudzić..... i dorosnąć.

Pogodnego dzionka big_smile

5

nie jestem złośliwy,tylko zabawnie to jest ujęte..
no bo chciałem sobie pokomentowac takie fajne wiadomosci a tu kaplica. hakier jakiś normalnie;]

6

...no ja tez coś akurat pisałam bo brednie ktoś na maxa wrzucał...i kibelek-poszły w świat... lol

7

według mnie, Admin powinien ujawnić chociaż nick tego "trola" tak aby wszyscy wiedzieli z kim mieli do czynienia. 8)

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol

8

według mnie, Admin powinien ujawnić chociaż nick tego "trola" tak aby wszyscy wiedzieli z kim mieli do czynienia. 8)

...zgadzam się...uniknie się tym sposobem pomówień wielu osób...

9

Tylko czy to musi być user forum ?
Gdyby był to 1 pad można powiedzieć że bawiło się dziecko, no niestety były 2
Szczerzę to wątpię by ktoś z olejem w głowie uczynił to z domu albo się nie zabezpieczył, więc jeśli potraktował sprawę poważnie ślady jakie po sobie zostawił o ile zostawił nic nikomu nie dadzą.

Dobrze by było gdyby się nie rzucało oskarżeniami na wszystkie strony, mam nadzieje że nikogo nie trafi i nie pójdzie z tym tam gdzie można. Mam też nadzieje że ludzie obeznani w temacie nie otrzymają „dziwnych” i niezrozumiałych na pierwszy rzut oka telefonów.

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

10

no z tego co pisze Stefan, to są namiary na gościa. Mam nadzieję tylko ze to nie jest blef i że admin tego forum tak tego nie zostawi ?

11

Zostawić nie zostawi na pewno, co do namiarów może i ma może nie, z tego co słyszę do dzwoni do ludzi i ich oskarża więc podejrzewam że nie ma.

*Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

12

z tego co słyszę do dzwoni do ludzi i ich oskarża

Chętnie bym usłyszał do kogo dzwoniłem i kogo oskarżałem.

13

heh ja też, wątpię żeby tak było, ale jeżeli Gligameshu coś wiesz, to powiedz otwarcie, a nie oskarżaj nikogo bez dowodów.

14

Zostawić nie zostawi na pewno, co do namiarów może i ma może nie, z tego co słyszę do dzwoni do ludzi i ich oskarża więc podejrzewam że nie ma.

ktoś się przyznaje do winy?  :shock:

15

Witam

Chestero – czy ja kogoś oskarżam ?? i niestety mimo iż szukałem nie jestem w stanie pomóc, mało tego Admin forum skutecznie mnie zniechęcił do dalszych poszukiwań, więc zaniechałem sprawdzania czegokolwiek.

Admin – owszem ja, cytuje „jesteś z siebie dumny” i coś tam o prokuratorze  (o co chodzi ??), Pan Przemysław i kilku innych (byłych pracowników portalu). Bawmy się dalej w piaskownicy. Wydaje mi się że powinien się ktoś skupić na zapobieganiu takich ekscesów w przyszłości a nie tracić czas na nękanie ludzi. Z całego serca życzę odnalezienia winowajcy ale z takim podejściem i takimi metodami…. Czarno to widzę…

big woman – witamy w 66% polaków nie rozumiejących treści pisanej.

16

Admin – owszem ja, cytuje „jesteś z siebie dumny” i coś tam o prokuratorze (o co chodzi ??), Pan Przemysław i kilku innych (byłych pracowników portalu). Bawmy się dalej w piaskownicy. Wydaje mi się że powinien się ktoś skupić na zapobieganiu takich ekscesów w przyszłości a nie tracić czas na nękanie ludzi. Z całego serca życzę odnalezienia winowajcy ale z takim podejściem i takimi metodami…. Czarno to widzę…

Chyba masz jakieś urojenia, a niezależnie od tego rozsiewasz plotki i pomówienia. Dla odmiany napisz jak było naprawdę. Prosiłem ciebie o ujawnienie logów systemowych, ale jak dotąd nic nie zrobiłeś w tym kierunku. Twoje zachowanie sugeruje mi, że chyba zależy ci na niewykryciu sprawcy. Tym bardziej nie mieszaj w to moich byłych pracowników. Rozsiewanie plotek tego rodzaju jest conajmniej w złym guście.

17

To oni się śmieją że ktoś do nich z takimi oskarżeniami dzwoni, ja bynajmniej jestem zaskoczony takim zachowaniem (Admina) no i przede wszystkim nie są to plotki.

Co do logów, pisałem że po:
1 nie przechowuje (są za duże)
2 nie mam obowiązku i w tym przypadku nawet chęci (po zachowaniu Admina) przekopywania ~50 tys linijek by znaleźć odpowiednie wpisy. Całości udostępnić nie mogę.

A że ktoś myli logi apache z access_log to nie moja wina, oba są i tak kasowane po przekroczeniu limitu wielkości lub sprawdzeniu.

Po za tym ostatnie włamanie nie miało miejsca u mnie.

18

Kreciku odpowiedz jest prosta ale musisz się poświęcić, czyli czytać ! i to nie tylko kompletnie mój post, jak i mojego poprzednika (szpiega) jak nie kilku wcześniej. A nie wyrywać zdanie z kontekstu, nie sądzę by przeczytanie tego ze zrozumieniem (o ile umiesz) zajęło Tobie wiele czasu. Tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi, tylko troszkę poczytaj i pomyśl jeśli Ci to jednak nie wyjdzie postaram się rozwiać wątpliwości.

19

A i przepraszam jak czyimś kosztem ? nie rozumiem za bardzo o czym piszesz.

I nie chodzi mi o Ciebie, czy ekipę, ich/was jest mi raczej żal. Chodzi mi o wydawcę który robi wszystko by ukręcić sobie stryczek. Dlatego jak cytowałeś „ale oni najwyraźniej robią to sami…”

20

Widzę kreciku że jednak nie chciało Ci się doczytać postów… w takim razie powiem prosto, nie mam nic do k.i jak by się człowiek doczytał to wielu naprawdę wielu ludzi używa tej nazwy a na myśli ma jedynie wydawcę, który załazi za skórę każdemu komu się tylko da. Wszystko jest ok jak się robi jak Państwo sobie życzą lecz gdy się zrobi coś inaczej to owi Państwo obierają nowy cel, zniszczyć za przeproszeniem „zasrać” życie. Przykładów już trochę mamy i nie chodzi mi tu tylko o byłych pracowników. Ja za późno przejrzałem na oczy, teraz na szczęście nie mam z nimi już nic wspólnego  i nie mieszam się w ich sprawy, robią co chcą mają do tego prawo. Zatrzymuję się tylko na wyrażaniu swojej opini. Cała sprawa nie ma nic wspólnego z szpiegiem.

21

JEZU NO! Darujcie już sobie te "przyjacielskie rozmówki" w każdym możliwym wątku na tym forum, to się zaczyna robić męczące.
Rozmawiajcie sobie o tym na pw, na gg, przy piwie, ale TUTAJ dajcie już sobie luzzzzz! Proszę :?

„... jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej... gdy
wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią..."

22

Darujcie już sobie te "przyjacielskie rozmówki" w każdym możliwym wątku na tym forum, to się zaczyna robić męczące.

ja równiez się przyłącze do tej prośby. to naprawde już męczy ludzi, więc nie ma się co dziwić że coraz mniej "nas" tu zagląda...

23

chester, dokładnie! :evil: bo każdy temat zamienia się w "to" i nikt inny nie ma nic więcej do powiedzenia lub nie ma ochoty wogóle się już wypowiadać, tak jak kiedyś gdy wchodziłam na forum była masa tematów ktorych czytanie zajmowało mi czasem nawet godzine! tak ostatnio nie zajmuje mi to nawet 5 minut :?

„... jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej... gdy
wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią..."

24

Ja też jestem za, bo to już jest nudne… szkoda tylko że krecik ciągle coś musi trzasnąć bez kontekstu

25

szkoda tylko że krecik ciągle coś musi trzasnąć bez kontekstu

Oj daj spokój... krety już tak mają, że ryją na oślep ;P