1

Odp: odśnieżanie!!!!!!!!!gdzie jest pomoc????????

Witam ,kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic .np przy ch ziegert można pływać w śniegu i nikt kto jest u góry tym sie nie interesuje...
odśnieżone jest do basenu i do urzedu gminy.A przed ch ziegert to "pierwszy"(czytaj burmstrz)postawił parkometry i nic pozatym nic go nie obchodzi co dalej wazne ze kasuje ale nic w zamian.pamietajcie nie stawiajcie na pierwszego w przyszłych wyborach!!!

2

Łopata i do roboty lol

3

Ronin tak trzymaj!Zgadzam się z Tobą!

4

Łopata i do roboty lol

wreszcie cos mądrego - urzędnicy! Ojczyzna woła! - do łopat, jak dał wam przykład syn klasy panującej, nie wstyd wam? sam chwycił co mozna przeczytać powyżej tongue  8)

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 
!!!Masz coś ciekawego  "na władzę" w Kartuzach, to pisz - szpieg.nl@gmail.com

5

Weź łopatę i mi pomóż, to żaden wstyd łopatą machać.

6

Nie po to płaci się podatki, żeby chodzić po Kartuzach z łopatą.
Ciekawa jestem kiedy zacznie się wywozić śnieg z Kartuz, bo nie wyobrażam sobie co będzie w mieście jak zacznie się odwilzż

7

Goły  szpieg oboje macie racje big_smile ja nie nażekam i już mam dosyć odśnieżania tongue a ruch to zdrowie smile to ja myśle że wszyscy razem smile

a tak poważnie to chyba burmistrz jest za ogolny porządek odpowiedzialny. Zadzwoń do gminy bo moze on o niczym nie wie.......  i powiedz o takiej sytuacji niech pogoni drogowców, a tak to już pisałem że tylko kartuzy w okolicy nie są dobrze utrzymane.

8

Goły Szpieg... lol  wink  lol ale fajnie...

Nic sie nie marwcie - juz powinno sie dosyc szybko ocieplic-śnieg sam się roztopi...a pod Ziegertem - to rzeczywiście jazda po muldach...

9

ups przepraszam już poprawiłem tongue  no u mnie jest już +4 smile

10

z tego co wiem to teren przy posesji czyli chodnik powinen byc odsnieżany przez wlasciciela domu.no sa z tego wykluczone bloki bo to S.M. robi.a jesli chodzi o droge i z tego co widze sa odsniezone.a jak to  przez caly czas pada i ciagle zasypoje drogi. i zodacz ronin ile drog jest do odsniezenia wiec tez sie nie zdziw ze moze na twojej ulicy zostanie troche pozniej otsniezone. no narazie na tyle. :mrgreen:

11

Wojtku-a odsniezenie  placu przed ch.Kaszebe to w czyjej gestii...to srodek miasta i tragedia lokomocyjna...

12

smile  smile  smile  smile  big_smile  big_smile  big_smile

13

GLIGAMESH ty odsniezałes???????????????????????????wow.
faktycznie, w KArtuzach kiebsko z tym odsniezaniem ALE z drugiej strony to ciagle pada wiec jest cieżko na stan dzisiejszy.

14

no tak ale gdzie indziej moga a w kartuzach nie moga.

15

A powiec mi gdzie moga :?:  :?:  :?:  całą POLSKE masz zwiedzone ze wiesz :?:  :?:  :?:  bo np. gmina somonino tez nie ma zaciekawie i nie tylko ta wink  :twisted:  :evil:

16

Śnieg da się wytrzymać na upartego. Jazda zacznie się wraz z ociepleniem. Znów, jak co roku, będziemy taplać się w błocie pośniegowym aż go nie wdepczemy w chodniki. I to nie tylko w Kartuzach.

Zima TAK - ale tylko 24, 25, 26 grudzień - gdy z domu się człowiek ruszać nie musi smile

17

WOJTEK - Jesteś chyba nieco przewrażliwiony.   Jak możesz porównywać  Somonino  do miasta  Kartuzy......  Trzy ulice na krzyż  to wójt do pługa  zaprzega kozę  i odśnieży (no może dwie kozy) dlatego jak piszesz - nieciekawie.  Musze przyznać że w gminie Sierakowice nastąpiła widoczna poprawa.  Pamiętam jeszcze kilka lat temu od Mojusza jechało się po dziurawej  skorupie  lodowej....  od dziury  do dziury... 

Jak rozumiem skonsultowałeś to zagadnienie z 'gołym' oraz 'gołymwojtkiem'.  Czytałem gdzieś że 'goły' juz nie zaszczyci 'forum' swoją obecnością. Ponoć poziom znacznie sie obniżył..... lol  lol

Pogodnego dzionka big_smile

18

z tego co wiem to teren przy posesji czyli chodnik powinen byc odsnieżany przez wlasciciela domu.no sa z tego wykluczone bloki bo to S.M. robi.a jesli chodzi o droge i z tego co widze sa odsniezone.a jak to  przez caly czas pada i ciagle zasypoje drogi. i zodacz ronin ile drog jest do odsniezenia wiec tez sie nie zdziw ze moze na twojej ulicy zostanie troche pozniej otsniezone. no narazie na tyle. :mrgreen:

to mi pachnie analfabetyzmem....czyżby klasa panująca :?:  :?:  ja tylko pytam wink  8)

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 

19

A powiec mi gdzie moga :?:  :?:  :?:  całą POLSKE masz zwiedzone ze wiesz :?:  :?:  :?:  bo np. gmina somonino tez nie ma zaciekawie i nie tylko ta wink  :twisted:  :evil:

nie posądzajcie mnie o złośliwość, ale skrajny analfabetyzm mnie bardziej razi od ludzkiej głupoty - to mi naprawdę pachnie dzieckiem prominenta - a szkół u nas tak wiele.... :cry:  :cry:  8)
nikt nie jest doskonały, ale to już ciężki przypadek :oops:

20

Szpiegu ,Szpiegu-spróbuj wgłębić się w treść naszych wypowiedzi-a nie zawsze w formę...

21

NIEWIEM KTO TO GOŁY ALE TO CHYBA POCHODNA "PIERWSZEGO" I NIE DZIWIE SIE ZE BRONI SIE JAK MOZE ,ALE W PALIWIE WIEKSZOŚĆ PODATKU TO NA DROGI WYNOSI ON OKOŁO POŁOWY CENY ZA 1LITR.NASTEPNIE PARKOMETRY PODATKI DROGOWE ,I NAJBARDZIEJ MNIE WPIENIA TO ZE PARKOMETRY BYŁY NA PARKOWEJ I HALERA NA RONDZIE ,A TERAZ RUCH SIE PRZENIUSŁ DO CH ZIEGERT I BIEDRONKA ,NO TO LUU IM PARKOMETR A CO ZA TYM IDZIE POWINNI ZAPEWNIC CZYSTOŚĆ I UTRZYMAĆ PARKING WRAZ Z DROGĄ DOJAZDOWĄ .A TAK POZA TEMATEM KAZDY KTO MA SAMOCHÓD SAM W OBREBIE SWOJEJ POSESJI SE ODŚNIEŻY .W KAŻDYM WIEKSZYM MIEŚCI NP. ŻUKOWO JEST PRZEJEZDNE BEZ NAJMNIEJSZYCH OPORÓW,KOŚCIERZYNA ITP.A U NAS NIE WIDZIAŁEM W MIESCIE "ODŚNIEŻARKI"!!!!!!!!! :evil:

22

WOJTEK-MASZ RACJE PEWNIE MIESZKASZ GDZIES PZRY ULICY KTÓRA PROWADZI DO URZEDU LUB UL.KOŚCIERSKA lol NP.NA LEŚNEJ DOPIERO WCZORAJ ODŚNIEŻYLI A TAK TO BYŁA PRZEPRAWA TRUDNA NAWET DLA 4X4.I TAKIE TAM JAK "NAPADA DUZO TO MAJĄ DUZO DO ODSNIEZANIA" TO NIE O TO CHODZI BO ZA TO IM SIE PŁACI

23

WOJTEK-MASZ RACJE PEWNIE MIESZKASZ GDZIES PZRY ULICY KTÓRA PROWADZI DO URZEDU LUB UL.KOŚCIERSKA lol NP.NA LEŚNEJ DOPIERO WCZORAJ ODŚNIEŻYLI A TAK TO BYŁA PRZEPRAWA TRUDNA NAWET DLA 4X4.I TAKIE TAM JAK "NAPADA DUZO TO MAJĄ DUZO DO ODSNIEZANIA" TO NIE O TO CHODZI BO ZA TO IM SIE PŁACI

Panowie tak na moje Wojtek a  8) Goły to to samo, plemnikodawcą był chyba On, Wielki

24

Dziwne, ale nie widziałem w Kartuzach pługu lub piaskarki! Może odsnieżają na 1/5 etetu.

A co do sprzątania chodników. Czy właściciel posesji ma sprzątać z chodnika śnieg odepchnięty przez zbyt szybko jeżdżące pługi?
Czy w sytuacji, kiedy wiadamo, że Kartuzy mają specyficzny mikroklimat  Gminy nie stać na nowoczesny pług, który nie odrzuca śniegu, a ładuje go od razu na ciężarówki? (Lub niech warunkiem przystąpienia do przetargu na odśnieżanie miasta będzie posiadanie takiego sprzętu)
Myślę, że Radni powinni bardziej poczuć się zarządcami naszego majątku, a nie panami i władcami, jak wynika z ich uposażenia.

25

Nie jestem w temacie-nie weim czy takie urządzenie istnieje-ale jeżeli tak-to świetny pomysł...